Pražák

Pražák

okres Praha
Brooklyn/Letná

• 21.11.2008  12:31

"Ty kujóne!" Ano, Troška je kujón a i já jsem kujón. Ono dát 24 hodin po Vláčilově Údolí včel Troškovu pohádku hraničí trošku asi se šílenstvím. Ale mozek si vyžádal výplach. Asi mě každý pochopí, že jsem to nedokoukal do konce.

• 20.11.2008  11:06

"Utrpení přibližuje Bohu. - A kam si až došel, Armine?" Musím říct, že po dlouhé době mám zase skvělý filmový zážitek, který mi nedal spát celou noc a pár dní ve mě zcela jistě ještě bude. Dlouho mi to tu leželo a nebyl jsem připraven. Co k tomuto mistrovskému dílu ještě dodat? Očarovala mě tíživá atmosféra doby, sklíčenost, beznaděj, prázdnota. Očarovala mě nádherná kamera. Ta neuvěřitelná přímost v záběrech, takřka matematická přesnost, vskutku nádherné obrazy. Nedá se věřit, že vznikli bez pomocí triků ani umělkování, tohle tam prostě bylo a já tomu věřím. Tíživá hudba Zdeňka Lišky, stále se opakující jeden tón, který se do vás hluboko zavrtá. Zvuk včel. Monotónní a kazavý hlas Kačera. Rebelský Čepek.

• 17.11.2008  23:54
    Přísně tajné (TV pořad) (2008)

"Už nejsem dítě mejdanů, už nejsem módní hit, láká mě vůně príma dnů, a chci jen nonstop žít." Tento pořad je dokonalým důkazem morálního poklesu a úpadku bulvární společnosti, kde označení "celebrita" dostává zcela nový význam, který označuje nevkus a absenci skutečných hodnot.

• 17.11.2008  22:13
    Občan Havel (2007)

"Těžko být neutrální mezi dobrem a zlem. Mezi pravdou a lží." Myslím, že názor k tomuto dokumentu o nejvýznamnější postavě novodobých dějin vyplyne hlavně z osobního postoje vůči osobě Václava Havla. Je zajímavé vidět některé události s odstupem a porovnávat je s tím dnešním politickým hnojem plných absurdních a karikaturních postaviček jako Paroubek, Topolánek, Čuněk ke kterým v budoucnu přibudou další. Je zajímavé slyšet jeho názory a osobní postoje vůči štvavé kampani proti němu, které nám občanům zůstavali utajeny. Je zajímavé vidět člověka, který už tenkrát odhalil privatizační špínu a skutečné emoce, které s ním v diskuzi na toto téma cloumali - stejně jako s námi. Krásnou tečkou je ve filmu opravdu směšně vykreslená postava Václava Klause. Jeho netleskání a pokroucený obličej při kritickém vystoupení Havla v Rudolfinu je nádherným dějiným důkazem o jeho egu a měl by se ukazovat pravidelně, aby národ nezapomenul. Tenhle dokument je každopádně skvělým svědectvím doby ve které jsme všichni žili a říká nejen o Havlovi, ale i o nás (češích) velmi mnoho.

• 17.11.2008  00:26
    Únik z Alcatrazu (2001)

"To bude největší objev v historii! Jurský park v současnosti! - Já Jurský park viděl, a nikdo tam nepřežil""

• 16.11.2008  12:55
    Postel (1998)

"Podle hlasu jste asi poznali, že jsem muž. A já si říkám, jestli právě to nebyla jediná vyjímečnost mého života." Luboš vyrůstá i žije mezi ženami. Jeho svět je plný snahy o pochopení role muže a ženy. Film Oskara Reifa je zcela jistě stále ve vlivu nové české vlny a nepopiratelně se snaží navázat na skutečný umělecký český film, který se v porevolučních rocích takřka vypařil. Já osobně si i myslím, že velkou inspirací byla i jedna z prvotin Jean-Pierra Jeuneta "Delikatesy", které vytváří podobnou předměstskou (pavlačovou) atmosféru a zcela jistě se zabývá sociální sférou a životy této části průměrné společnosti, která je tak příznačná pro konec minulého století. Reif ovšem jde do hloubky, otevírá řadu témat, řeší feminismus, dnešní úlohu muže, v jisté symbolice zaměňuje sílů -ismů. Vizuálně dokázal kameraman Jan Luther namíchat zvláštní směsku nádherných černobílých obrazů, které si troufám říct v soudobém českém filmu nebylo vidět. I architekt a výprava se vyznamenali, zvláštní směska kubistických prvků, art deka či pokleslé estetiky dělá s tohohle film skutečně unikát. Pátou hvězdičku si nechám možná po dalším shlédnutí.

• 15.11.2008  18:57
    Bobule (2008)

"Kdo kurva nevypil 10 tisíc litrů vína není u mě žádný vinař!"

• 14.11.2008  21:38
    U mě dobrý (2008)

"Vlak by měl jet tak pomalu, aby motýli mohli otevřenými okny létat svobodně dovnitř a ven.." praví Bolek Polívka a já už vím, že tato věta bude "moudrem na závěr". 102 minut kde minimálně do dvou třetin se NIC neděje. Zatím nejhorší Hřebejkův film.

• 14.11.2008  00:12
    Max Payne (2008)

"Chceš nejdřív moje doznání?" Nechci.

• 8.11.2008  17:19

"Oblíbený nepornografický časopis, nad kterým se dá masturbovat? Správné udržování domácnosti!"

• 7.11.2008  21:28

"Kdybyste udělali to, čím vyhrožujete, tak byste viděli takovou smršť následků, kamaráde, že by se tvoje malá dutá hlava točila rychleji než kola tvýho blbýho Shimana." Poprvé, kdy jsem se opravdu nudil u Coenovic filmu.

• 2.11.2008  21:25

"Dívám se na tvůj obličej a chtěl bych ho rozmlátit. Chtěl bych ho rozmlátit pořádným kladivem a rozmačkat ho, jsi tak nádherná ..." Nečekejte růžovou romantiku do které byl Adam Sandler tak často obsazován, tohle je film, kde prokazuje, že taky umí hrát. Nečekejte ani hrubý milenecký film, který by mohla naznačit má úvodní věta... Tohle je velká nadsázka a zároveň pohled do duše Barryho Egana. Muže, který se nemá rád. Muže, který běhá po ulici s utrženým sluchátkem, sbírá pudingy, aby mohl na cestu kolem světa. Barry je živoucím důkazem, co udělá ta pravá láska ženy s mužem. Režisér Paul Thomas Anderson potvrzuje svou třídu, má vynikající cit pro detail a pro mě je s Christopherem Nolanem nejslibnějším a nejtalentovanějším režisérem jejich generace.

• 30.10.2008  00:31

"Jmenuji se František Soukenický a jsem děvkař. Vždycky jsem si vybíral ženy, které za to stáli. Přesněji řečeno ty ženy si vybírali mě."

• 25.10.2008  15:22

"Mají nás za svoji kořist. Jejich chtivost přivodí jejich pád. A i když jsme na odvrácené straně světa, tato loď je náš domov. Tato loď je Anglie." Nádherně natočené dobrodružné drama ze kterýho následovala mořská nemoc.

• 19.10.2008  11:00

"Slovo, které teď hledáte je díky..."

• 18.10.2008  00:21
    Podfu(c)k (2000)

"Londýn?! Vždyť víš, ryby, chipsy, šálky čaje, špatný jídlo, hrozný počasí, zasraná Mary Poppins. Prostě Londýn!"

• 12.10.2008  21:43
    Gattaca (1997)

"Nebyl jsem stvořen do tohoto světa, ale najednou se mi ho nechce opustit. Říká se, že každý atom v našem těle býval součástí hvězdy. Možná že neodcházím. Možná že letím domů." Příběh o elitářství, který si troufám říct s přibývajícím časem bude získavat stále více na svém sdělení.

• 11.10.2008  00:51

"Odlišnost je někdy past a někdy to je dar. Podle toho, co s tím sami uděláme." Bohdan Sláma je pro mě jediným českým režisérem, který dokazuje, že se umí povznést nad prvoplánovitost, zaběhlá a zasmrádlá klišé v českém filmu 21. století a umí naservírovat evropský film bez okras. Tam kde většina ostatních trpí nešvary českého režírování, tam kde se ostatní režiséři utápí v prázdných gestech a patetismu, dokáže Sláma proplout s grácií, suverenitou a v neposlední řadě v tichosti, bez křiku.

• 10.10.2008  21:31
    VALL-I (2008)

"A vzpomeneme si, když se čas nachýlí, že to trvalo jen chvilku být milován po celý život! A to je vše o čem láska je...zabere to jen chvilku být milován po celý život!"

• 9.10.2008  23:33

"Říká se, že zlo přijde, když selže dobrý člověk. To vlastně znamená, že zlo přijde tak nebo tak." Vynikající drama, místy velmi satirické, pokládá zajímavé otázky ohledně viny současné západní společnosti na současném úpadku nejen zemích afrických. Výborný Nicolas Cage jako velmi chladný a talentovaný obchodník. Co s tohohle filmu je skutečností a kde už autoři vymýšleli? Netroufám si odhadnout.

• 4.10.2008  21:47

"Víš, jediná věc v tomto životě, která mě naplňovala bylo zabíjení těch sviní."

• 28.9.2008  00:10

"Drahá Stéphanie, čárka...jsem jen tvůj soused, co víc k tomu říct. Proto ti píšu dopis...mám divný pocit kolem žaludku. Je to něco mezi...Nevím jestli to, co cítím je nostalgie nebo jestli chci jít na záchod. Jsem jen další lhář v tvém životě... Mimochodem, nemáš číslo na Zoé?" Tenhle nádherný film plný poetiky, symboliky, hloubky, pocitů a nádherné barevnosti buď kolem vás jen projde nebo vás pohltí. Oba hlavní hrdinové mi svým přístupem, svým jednáním, zmatky i touhami mluvili ze srdce jako dlouho už žádný jiný pár. Pro kreativní práci, okolní vidění světa a jeho váhu pro sny jsem se absolutně stotožnil se Stéphanem, pro hluboký, čistý cit a její tvořivost jsem si zamiloval Stéphanií. Gondryho smysl pro míchání našich vnitřních světů s realitou zde propuká naplno a je srozumitelný snad všem, kdo jsou citlivý k věcem kolem sebe.

• 27.9.2008  23:49

"Suďte mě, pánové. Ale nikdy nezapomeňte, že váš rozsudek bude souzen Bohem, u největšího soudu ze všech."

• 27.9.2008  23:37
    Street Kings (2008)

"Co se stalo s tím, že do vězení mají chodit jen zlí lidé? - Všichni jsme zlí, Tome."

• 24.9.2008  00:41

"Vrtulník je Bůh a já jsem Ježíš Kristus, jeho syn. Vy jste mí učedníci! A nikdo nejde domů, dokud to nesehrajete. Pojďme natočit nejlepší válečný film všech dob!"

• 23.9.2008  09:57
    Prostě sexy (2002)

"Paní, jak tam budete dlouho? - "No měla jsem včera jehněčí kari, a teď ze mě leze ovce!"

• 22.9.2008  21:35

"Na zabíjení nemrtvých je něco neuvěřitelně romantického." Blijící kráva, dobrý - to si jen tak někdo nedovolí!

• 22.9.2008  12:22
    Osudná známost (TV film) (2006)

"Já mám spoustu přátel online, pro každého jsem někým jiným... čím chcete, abych byla pro vás?"

• 21.9.2008  21:24

"Když jde vo šukání, je to vždycky vážná věc. Zvlášť, když jde o lásku."

• 21.9.2008  16:54

"...i další země připravují svoje jeskyně..."