Miloško

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 6.3.2011  18:56
    Na doraz (2010)

Výborná road movie,takéto filmy mám rád .A výborní sú aj Downey Jr. a Galifianakis.Tento herec sa mi zatiaľ páči v každom filme,je to taká hlúpejšia postava,ale vždy zahrá svojim štýlom.A Downey Jr. ako ten múdrejší z dvojice,tiež hrá super,aj keď trochu si vymaniť z postavy Tonyho Starka z Ironmana je ťažšie. Nie je to ty pkomédie,kde sa budete chytať za brucho,a o to ide. Peter":Kam to ideme?Veď to je hraničný prechod!" Ethan:"Mexico???" "Eeee, ja som chcell natankovať a myslel som si, že vidim smerovku na benzínku Texaco.".... 8/10

• 6.3.2011  18:47
    Red (2010)

Sklamanie.Pri hereckom obsadení som čakal niečo vaic,ale toto čo som videl mi pripadalo,ako neaké odskočenie týchto hercov do filmu,ktorý ma staršne nudil.Ved zápletka,adynamika filmu boli oo ničom,jedinou výnimkou bol originálny J.Malkovich,inak nepochopím zmysel tohoto filmu pri takomto hereckom obsadení. 3/10

• 25.12.2010  20:41

Vyhodiť z filmu začiatočné a záverečné pasáže z roku 1984 (ako súčasnosti vo filme) tak by to bolo ešte lepšie.Spikee Lee mohol z toho vyťažiť ešte viac,ale aj tak,sa mi tento príeh páčil,a nezdalo sa mi,že by dej v dedine bol príliš nudný,malo to svoje čaro vojnových rokov.Čo nepochopím,je svojvoľný preklad českého distribútora,origálny názov Zázrak v St.Anne nebol potrebný meniť. 7/10

• 17.12.2010  21:58
    Karate Kid (2010)

Myslím,že natočenie novej verzie Karate Kid zo sympatickym ucitelom kugfu pánom Chanom a taktiež sympatickym čiernym američanom Parkerom v podaní Jackieho Chana,ktorý tu hrá konečne vážnu úlohu,a mladého Smitha,z ktorého sa rodí podla mna silno obsadzovany herec do budúcnosti. Veľmi zaujímavé sú aj suboje kungfu mladych chlapcov. Otravná sa mi tu zdala parkerova matka,ktorá naozaj herecky prehrávala,a kazila film. Pre mňa prekvapenie.z názvu Karate Kid som mal obavy,ktoré sa nepotvrdili 8/10

• 17.12.2010  21:52

Drogy,kokaín,atd srší z tohoto filmu v každej každučkej scéne.Sfetovaný divný policajný detektív Terence v podaní N.Caga tu podáva výkon hodný jedného veľkého feťáka z bolavou chrbticou.Ale nakoniec spoilerovo treba uznať že je to síce špatnej polda,ale vo výsledku veľmi úspešný.Konečne po dlhom čase vidím Nicolasa Cageho vo veľmi zaujímavej role,kde naozaj podáva super výkon.Po sračkách typu Ghost rider,carodejoc ucen konecne ukazuje svoje herectvo v tomto halucigénnom filme z výbornou atmosferou špinavého New Orleans. 8/10

• 11.12.2010  21:15
    Farmár hľadá ženu (TV pořad) (2010)

Včera som to zo zvedavosti pozeral,a toľko stupidity,mentalne chorých ľudí,som už dávno nevidel.Týchto ľudí čo tam účinkujú treba iba poľutovať,je len smutné,že slovenský divák tak hlboko,hlboko klesol. 0/10

• 10.10.2010  18:16

Film som si pozrel druhý krát a moje hodnotenie je skoro na maximálnom bode.Je to klasická rozprávka tisic a jednej noci,zo zaujimavým Gyllenhaalom a Benom Kingsleym,na ktoru sa dobre pozerá,a aj počúva.Spoiler- aj ked sice rozprvaka,ale aj tak- vo filme sa vlastne skoro nic neudialo,všetko to zariadili piesky času. 9/10

• 10.10.2010  18:13

Na mňa to moc nefungovalo,ale vidno,že česka kinematografia toči dobré filmy.Pravdupovediac ma časom začala tá večne nadržená baba v skvelom podaní E.Balzerovej otravovať.Takže neviem,trošku odtrhnuté od reality,aj ten strašne účelový záver z náhlou chorobou Vilmy,len aby mohol režiser použit originalny záver v scéne z truhlou mi tam nesedel. Je to síce komédia,do ktorej sa vkrádajú prvky drámy. 5/10

• 10.10.2010  18:08

Obrovské sklamanie. Z hercami ako J.Bridges,G.clooney som cakal nieco na sposob komedie Big Lebowski( ani neviem vlastne prečo,ale čakal som),namiesto toho som dostal neaku nudnu zlataninu na temu zázračne schopnosti niektorych vojakov v Iraku,alebo čo to vlastne bolo.2/10

• 19.9.2010  12:22
    Moon (2009)

No toto je naozaj čistý britský film,s tou typickou britskou atmosférou odohrávajúci sa na Mesiaci. 8/10

• 19.9.2010  12:20
    Robin Hood (2010)

Treba si najprv uvedomiť,že tento Robin Hood nie je to,čo poznáme,teda o zbojníkovi,ktory vzdy vstupoval do filmov,ako už hotová postava.Tento snímok je o zrode legendy.Na prvom mieste vyzdvihujem prenádherné dobové prostredie,a hlavne tú stredovekú "špinavú" atmosféru.Ani na chvíľu som sa nenudil,veď herecké obsadenie tomu nedáva šancu,skvelý sú okrem Crowa aj Max von Sydow,alebo v poslednej dobe najlepší svetový záporák Mark Strong. R.Scott opäť nesklamal,a priniesol do historického filmu niečo nové, to hlavne iné filmové opísanie Robina Longstrida. 9/10

• 28.8.2010  22:11

Lacný film zo štyrmi hercami,jednou kamerou a jednym exteriérom. Mňa to mrazilo,bolo to dobre natočené,až možno na ten prehnaný filmový koniec.Toto sa naozaj stalo? 7/10

• 16.5.2010  20:30
    Starý páky (2009)

Veľmi dobrá komédia,ktorá stojí na výbornej dvojici Travolta-Williams.Scény po zlom užití liekov(výmene liekov),nemali chybu. 7/10

• 2.5.2010  19:55

Jednotka bola dobrá,ale toto pokracovanie je jedna velka vykradacka,nemá čo nove ponuknut.jedine skveleho J.Stathama. Mark Neveldine a Brian Taylor po Gamerovi natocili dalsiu sračku. 2/10

• 18.4.2010  13:01
    Protektor (2009)

No toto bolo celkom zaujímavo natočené.Je to síce dráma,ale je tu dosť komediálnych prvkov,hlavne pointa.Sú tu nádherné herečky,páčil sa mi aj R.Stanke ako nacistický rozhlasový cenzurant,ale hlavne stále fajčiaca Jana Plodková,jej nádherné sexi telo bolo z jej výkonom naozaj super. Už asi niet pochýb kde je český film,neustále stúpa v kvalite nahor,na rozdiel od mrtveho slovenskeho filmu,ktorý aj tu na csfd mnohí nepochopitelne obhajuju. Na Protektore vidno,že netreba známych hercov,netreba náročnú tému,režisera,ani velke financie,ale treba chcieť,a to Marek Najbrt dokázal,aj ked na plný počet "bodov" mi tam niečo chýbalo.7/10

• 11.4.2010  18:28
    Hlad (2008)

Určené hlavne tým,ktorí majú radi filmy na premýšlanie,filmy,kde mnohé scény,obrazy sú síce nudné,ale vyjadrujú svoju myšlienku. Mne sa napriklad neskutočne páčil ten rozhovor natočený na 3 strihy,alebo 5minútové umývanie podlahy,alebo zomieranie hladovkára.Inak tie podmienky väzňov boli naozaj otrasné,ale položme si otázku.Boli aj ich činy otrasné? Boli. 9/10

• 11.4.2010  18:12

Už dávno som nevidel väčšiu sračku, s otravne hučiacim spratkom.Možno pre deti pekné fantasy,kde v závere hrá režisér S.Jonze účelovo na city. Ale kto pochopil myslienku filmu,nech sa prihlási. 2/10

• 10.4.2010  22:22
    Tokio! (2008)

Neskutočný japonský orgazmus.Tri krátke príbehy,traja režiséry,vtipné,originálne.nedá sa to tu opísať,treba vidno. 9/10

• 19.3.2010  18:50
    Děti noci (2008)

Bol to jeden taký bezvýznamný český filmík,ktorý ale neurazí.neako som nemohol postrehnúť zmysel niektorých postáv,ako napr. maly cigánsky chlapec,alebo to dievča čo utieklo z domu.Takisto aj Mádlova postava tam nekao nesedela,tento herec ma stále nepresvedčuje.Naopak M.Issová ako Ofka tiež síce koná divno,ale iba ona je asi svetlou stránkou Pavlátovej drámy. 4/10

• 19.3.2010  18:46
    Cesta (2009)

Takto sa majú natáčať postapokalyptické filmy.Toto bolo niečo uplne iné ako komerčné sračky ako Proroctví,alebo Emerichova parodická sračka na tretiu,2012. Možno niekomu vadilo pri The Road absencia mien,názvov krajiny,riek,postáv.Alebo možno niekomu vadilo,aj nevysvetlenie toho,čo sa vlastne na Zemi odohralo.Mne to nevadilo,práveže naopak,to považujem za silu tohto filmu,aby si divák urobil sám úsudok,aj podla svojej predstavivosti.Parádna Caveho komorná hudba k tomu naozaj sedela. Potešil ma aj krátke vystúpenie R.Duvalla,ako starca.Bez toho,že by ste nečitali herecke obsadenie,by nikdo neuhádol,že maskou starca sa skrýva tento pán herec.A to sa týka aj Mortensena,jeho zúboženého výzoru.Láska medzi synom a otcom je v mnohých filmoch vyjadrená rozne, v The Road je daná bojom o prežitie v šedivom svete neexistujúceho života,kde vydržia asi len silní jedinci.ja by som určite v prípade tohto stavu tú jednu guľku čo si otec a syn šetrili v zbrani,využil dávno skor. 10/10

• 17.3.2010  21:40

Nádherná zimná atmosféra 20.rokov,vynikajúci Roden,a silný záver. Možno menej tých vojnových flashbekov a presvedčivejší výkon L.Siposovej,bolo by to dokonalejšie.7/10

• 17.3.2010  21:39
    Leningrad (2007)

Výborný pohľad na hladujúci Leningrad,na osudy roznych postáv,ktoré trochu prehnane nereálne vedeli po anglicky.Až triaslo,čo museli obavytelia leningradu v tých rokoch prežiť.kanibalizmus z dovodu nedostatku potravín,bol myslím,niečo neuveriteľné.7/10

• 17.3.2010  21:39

Hodnotím až po druhom zhliadnutí.Je to štýlové,ale stále tomu niečo chýba.

• 17.3.2010  21:37

Typický jednohubkový film,plný klišé a predvídatelnych scien.Ale z vynikajucim hereckym obsadením,a celkom napínavým dejom. Ostáva čakať teraz na Antalov Predators7/10

• 17.3.2010  21:37
    G-FORCE (2009)

Katastrófa.nemám k tomu čo iné dodať. Možno pre deti,a veľmi nenáročných sranda,ale pozerať sa na neaké hlodavce,ktoré pracuju pre tajnu organizáciu(!),a ktoré utečú každému bolo pre mňa utrpenie,možno svetlou výnimkou boli dost srandovné hlášky toho morčaťa v tom zverimexe,ktorý nemal nikoho rád. Ale čo v tomto filme preboha robil Bill Nighy nepochopím. 2/10

• 17.3.2010  21:36

Jednotku som nevidel,tak som to bral ako samostaný nový film.Je to občas paródia,občas vážnejšia krimi,ktorá sa snaží byť štýlová. 5/10

• 17.3.2010  21:34
    2012 (2009)

Prečo Emmerich natočil tento film,takýmto sposobom ma prekvapuje.Efekty vyhrali nad hlavnou pointou,ktorou je zánik sveta v r.2012. Hlavný hrdina uniká neskuočne trápnym sposobom počas celeho filmu smrti,ale všetci okolo neho umierajú.Veď prelet tým lietadlom ,pri padajucich,a prepadajúcich sa mrakodrapoch bol len na smiech.je tu veľa momentov,ktoré boli moc prehnané,napr. záchrana neakého psíka(!),alebo,to rozhodnutie štátnikov o vpustení ľudí na archu.Nakoniec všetci hlavní ucinkujuci sa zachranili,rodina sa spojila,a začal nový svet. 10,000 B.C. bol jednoznačne lepší emmerichov film,od 2012 som čakal serióznejší počin.efekty,triky boli fantastické,ale bez nerealneho deju a pátosu by to bolo lepsie.inak, veľmi sa mi páčila tá postava Woody Harrelsona,škoda,že nedostal viac priestoru.Záver:obrovská pukancová komercia z výbornými trikmi a efektmi,ale bez rozumu. 2/10

• 13.3.2010  20:38

Kto bol aspon raz v živote v Grécku,tak určite sa zabaví na tejto komédii,pripominajucej trochu českých Účastníkov zájazdu.toto vobec neurazí,aj keď je to nádherný gýč. 6/10

• 9.3.2010  18:02

Čo chceli autori povedať tymto filmom? Absolutne nezáživný dej,otravná hudba,a herci,ktorím tieto úlohy vonkoncom nepasovali. Jednotlivé akcie vobec nepasovli do deja,a pokus o neaký divný štylový zlepenec,sa nevydaril.Aj keď som sa snažil,chápať o čo ide, v polovici som to vzdal,nemalo to cenu.2/10

• 7.3.2010  22:03
    Avatar (2009)

Naj,naj,naj,naj? U mňa nie.Ani neakým veľmi zaujímavým originálnym scénarom,príbehom.Pandora bola naozaj prekrásna,aj tá domorodkyňa bola na zjedenie.Možno je to prelom v 3D technológii,ktorá sa mi celkom páčila,a ohureje teraz svet,ale všetko to je také nafúknuté-premodralé. 7/10

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19