Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Musím na začiatok povedať,že kto nevidel predchádzajúce časti,tak nech zabudne na Polovičného princa.Myslím,že nový režisér Yates už od predchádzajúceho Fénixovho rádu pojal Harryho trochu temnejšie,alebo je to predlohou.Ale aj tu je už viac dospelejších prvkov ako v prvých častiach,či to sú prvé lásky,alebo viac dramatickejších momentov.Možno na tak dlhú stopáž by som prijal viac akčných scén,alebo tie ktoré sú tam,maju dobry zaklad,ale su veľmi krátke.Namiesto roznych metlových zápasoch vo vzduchu, by ma potešili iné scény.Namiesto Radcliffa,ktorého nemosím už od začiatku tu podávaju najlepsiie vykony precízny A.Rickman,alebo aj H.B.Carter ako démonická Bellatrix.7/10

Invictus: Neporažený (2009)

Rok 1994 priniesol pre JAR nového prezidenta,ktorý okamžite po nástupe k moci menil pomýlené myslenie obyvatelov.Rok 1995 priniesol aj šokujúce víťazstvo rugbistov JAR na MS.Tieto dve udalosti zomkli 45miliónový národ.Vynikajúco zahratý Nelson mandela v podaní ako vždy skvelého M.Freemana ašpiruje na Oscara,a takisto aj Eastwood ako režisér tohoto perfektne s citom natočeného snímku s neskutočnymi zábermi zo štadiónov. C.Eastwood v poslednej dobe točí excelentné snímky,každý kto má rád silné príbehy musí uznať.Plný počet možno nedávam aj preto,že vo filme by som prijal trochu viac s toho ako padol režim,ako Mandela po 30ročnom vezení menil myslenie ľudí,atd. Ale to by nemohla byť športová dráma. 7/10

Bathory (2008)

Na počudovanie ma tento film prekvapil,v našich končinách natočiť takyto snímok v dnešnej dobe je pekná rarita.Jednoznačne s filmu sršá to typické Jakubiskové.Atmosféra,opis krajiny,kamera,a tá čarovná hudba. A sú tu aj výborný herci ako skvelá Anna Friel,Roden,Polívka,Matheson a iní. Atmosféra tu hrá na intrigy,náboženské predsudky,a to temno,ktoré vyžarovalo s okolia čachtickej pani,ktorej podozrenia hlavne Thurzu,že zavraždila množstvo svojich slúžiek a poddaných sa vlastne nepotvrdili. Je to film,na ktorom si Jakubisko dal záležať.A tie pochybné hlasy kritikov ,sú poväčšine od tých ,ktorý čakali od Bathory krvavé hororvé orgie,a a neviem čo všetko nereálne. 9/10

Milionové Vánoce (2007)

Neskutočný americký gýč,síce ako rodinná komédia to funguje,ale ako seriózny vianočný film jedine tak do TV.Swayzeho predposledný film. 3/10

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Veľmi pekný animák,aj po vizuálnej stránke.Nová postava Buck a jeho hlášky to pekne oživila a spolu s veveričiakom a jeho partnerkou patrili k hviezdam.Príbeh je jednoduchý,ako aj prvé dve časti,silnejší príbeh tu čakať nemožeme,na to je tu pri animákoch Pixar,ale nesklamalo ma to,splnilo to svoj účel.

Terminator Salvation (2009)

Neprekvapuje ma tunajšie hodnotenie,Terminátor štyri má spoločné s predchádzajúcimi úspešnými časťami asi tolko kolko má spoločné rok 1991 z rokom 2009. Rok 1991 bol dátumom premiéry druhej časti,ktorá ohromila svet. Štvrté pokračovanie,nie je ani pokračovaním ako takym.Ano, stale je tu ten boj stroje verzus svet,ale máme tu niečo temnejšie,a dramatickejšie,je tu stále podsúvaná neaká "rodinná trauma" J.Connora,a príbeh bez neakého silného základu, s rutinnými trikmi. Aká by bola štvorka z iným režisérom ako je McG?6/10

Čtvery Vánoce (2008)

Prekvapilo ma to.Ani nie dejom,ktorý je už obohratý,ale veľmi zaujímavým príjemným humorom, super postavami,a hlavne výborným duom Vaughn-Witherspoon. Vaughn je typ herca stvoreného na komédie,a on dodáva svojim postavám to jeho typické herectvo-ktoré ja nazývam,konverzačný humor. Super. 7/10

Elitní jednotka (2007)

Začiatok pútavý,kamera nevadila,ale čoraz neskor,jedna veľká nuda,neprehladnosť,až to padlo do pre mňa podpriemeru.Nepochybujem,že v slumoch je veľká korupcia,že policajti sú úplatní(ako všade, u nás možno ešte viac),ale sledovať 120 minút tento príbeh bolo pre mňa veľkým utrpením 3/10

Carstensz - Sedmá hora (2008)

Cesta odvážlivcov na najvyššiu horu Austrálie a Oceánie,sprevádzaná problémami s domorodými nosičmi,a šokujúcim objavom na záver. Ak vždy bombastické dvd od P.Barabáša. 10/10