DwayneJohnson

USA
Pracující důchodce

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 23.8.2017  22:19

Velmi inteligentní film, který si vystačí opravdu s dobrým námětem a kvalitními herci. V případě Brit Marling to byl takový předskokan k pozdějšímu seriálu The OA.

• 23.8.2017  13:56
    The Defenders (TV seriál) (2017)

Navzdory komentáři vrchního všeználka, odborníka na cokoliv a brouka Pytlíka v jedné osobě, uživatele Psychora, radím dokoukat pěkně až do konce. Dostane se Vám solidní, seriálové marvelovky, kde čtveřice hrdinů skříží plány jedné zločinecké organizaci, v čele s nestárnoucí Sigourney Weaver. A pokud nebude znát všechny hrdiny, tak jako já z předchozích seriálů, tak vůbec nezoufejte. Třeba Vás to navnadí na další probdělé noci.

• 22.8.2017  13:23
    K smrti trapný (TV seriál) (2017)

To, co se zdálo hlavně po prvních několika dílech, jako svěží, seriálový vítr, vzalo později za své a zabředlo do bahna průměrnosti, což je mimořádná škoda. Pár skvělých momentů a výborný soundtrack přebila v závěru scenáristická strnulost, ze které tenhle seriál nevytáhla ani úžasná Mellisa Leo.

• 19.8.2017  20:50

Nebudu Vám lhát, vážení a milí, čekal jsem přece jen trošku svižnější jízdu. Na tenhle film jsem chtěl jít kdysi do kina a teď jsem celkem rád, že jsem to neudělal. Německé filmy, potažmo komedie beru většinou všemi deseti, ale téhle typicky multikulturní chybělo více opravdu vtipných a nenucených scén a pak hlavně ubrat trošku klišé. Ne, že by ho tam bylo nějak moc, ale občas nepříjemně vykouklo a brnklo mě přes prsty. A to náš Dwejník nemá ale vůbec rád.

• 17.8.2017  15:57

Jasně, že jo. Tak čtyřka je trošku nadhodnocená, trošku z nostalgie, pak hlavně za Oldu, ale když já fakt jinak nemůžu. Normálně nemám problém jít proti proudu, mít svou hlavu, nebo film podrobit zdrcující kritice, ale tady? Nějak mi to nejde. Vzpomenu si na Ropáky, Obecnou školu, nebo třeba Kolju a vím moc dobře, že duo Svěráků je prostě můj oblíbený žák, kterému klidně odpouštím i fakt, že tahle písemka nebyla na výtečnou. Jen ve skrytu duše doufám, že se ještě nějaké dočkám. Jedna, nebo raději dvě by mně bohatě stačily.

• 13.8.2017  21:44
    Mumie (2017)

Je pravda, že Tomova kariéra, pomalu, ale jistě uvadá, ale že kývne na tuhle zhovadilost by mě ani ve snu nenapadlo. Vůbec nevím, k čemu bych to celé přirovnal a abych byl upřímný, nic mě ani nenapadá. Do původní Mumie tomu chybí hlavně odlehčený humor a svěží, akční scény a tenhle pokus dopadá mnohem hůř po všech stránkách. Je to celé nemastné a neslané, s dost tragickým scénářem a hlavně hereckými výkony, kde se kromě Toma a Russella vyznamenala ještě Sofia, jejíž výkon je naprosto odpudivý. I když vím, že lekání lidí měla tak trošku v popisu práce.

• 10.8.2017  13:37
    Kamper (2016)

Velmi příjemné, hořko-sladké překvapení, na kterém bych absolutně nepoznal, že je z Polska. Tenhle příběh třicátníka Kampera mi přesně trefil do noty a já jsem za něj opravdu moc rád. Za velmi povedený závěr zvedám o jednu nahoru. Zasloužil sis to, kluku.

• 4.8.2017  18:13
    Shot Caller (2017)

Dopadlo to asi tak nějak, jako s Ewanem a jeho Synem zmaru. Úžasně charismatický Nikolaj tohle všechno prostě neutáhne, i kdyby se nechal naklonovat. A moc taky nevěřím přerodu jeho charakteru z průměrného bankéře na alfa samce se vším všudy. To se prostě neděje a když tak jen ve filmu. Tenhle má i pár slušných momentů, které však pohřbí dost špatný závěr (souboj super!), přesně jak píše uživatel Zeck. Pokud chcete nějaké lepší filmy na téma vězení zkuste brutální Carandiro, nebo R se skvělým Pilou Asbaekem.

• 28.7.2017  20:49
    Hedi (2016)

Už dlouho se mi nestalo, abych měl po skončení filmu tak příjemně hřejivý pocit. Vlastně skoro že všechno, scénáře, zkracování, dialogů, herců. Velmi nenápadné překvapení z Tunisu, které boří tradiční konvence a patří k tomu nejlepšímu, co jsem zatím letos viděl. Wau. Když máš sílu změnit svůj osud, neváhej...

• 27.7.2017  15:56

Hrozně amatérský natočený a hlavně strašně nudný film. A to myslím smrtelně vážně. Když pominu zoufalý dabing, za který tvůrci nemůžou, nenacházím skoro nic, co bych nějak pochválil, či vyzdvihl. Jen jeden pravdivý příběh, u kterého jsem se dost nudil a nepřilnul ani k jedné postav. Tenhle pokus natočit thriller podle západních vzorů absolutně nevyšel a já už můžu jen litovat těch 118 minut stráveného času. Dobře mi tak.

• 22.7.2017  13:42
    Dunkerk (2017)

Lepší film jsem si snad ani ke svému tisícímu komentáři nemohl přát. Aniž bych to jakkoliv plánoval, nebo snad nedej bože počítal a ono to vyšlo přesně na tenhle, který je zase výborný, jak už to bývá u Nolana poslední dobou zvykem. A že jsem si tu pětku rozmýšlel a do posledních dvaceti minut? No a co! Možná jsem si jenom zvykal na trošku jiné schéma, možná jsem byl trošku v defenzivě z velmi ponuré ( a výtečné! ) hudby a třeba mi i chvíli trvalo zvyknout si na všechna dějové línie. Ale jakmile jsem se od toho odprostil, věděl jsem, že tenhle snímek si zaslouží moje maximální hodnocení. I přes fakt, že v historii druhé světové války byly možná důležitější akce, nebo bitvy tohle Christoperovo zpracování si nezaslouží ani nic jiného.

• 21.7.2017  19:02
    The Comedian (2016)

Nevím, když se dívám na de Nira, vidím pořád Kmotra, Zuřícího býka, nebo Mafiány. Tohle je sice jeden z těch lepších pokusů, ale to mně k větší spokojenosti zdaleka nestačí.

• 18.7.2017  20:57
    Eiðurinn (2016)

Tak tohle nějak neberu. Zoufalí lidé sice často dělají zoufalé činy, ale až takhle? To se mi fakt nechce věřit. Působí to celé dost chatrně a to hlavně scénář, který že začátku vaří z vody a na konci připomíná spíš hodně nepovedenou část z nějakého dílu velmi akčního seriálu. Včetně tupých policajtů. Tři mínus.

• 13.7.2017  15:18
    The Keepers (TV seriál) (2017)

Případ vraždy dvou mladých žen, který se stal skoro před padesáti lety. Z počátku, jen lehce kriminální, později spíš, jako obžaloba církve a také systému, který v té době takto fungoval. I když to má svoje mušky, je to na mě až moc dlouhé, místy krapet nepřehledné, největší síla spočívá v samotných výpovědích aktérů. Tady se musíte spíš smířit s náznaky, než samotnými fakty a hlavně věřit, která strana má v tomhle sporu i po tak dlouhé době svoji pravdu. A já jsem rozhodně uvěřil a udělal si děsivý obrázek, jak to nejen v Baltimoru a nejen v USA bohužel fungovalo. Doufám, že je to už dávno za námi. Fakt síla.

• 8.7.2017  21:22
    Úkryt v zoo (2017)

Já ale fakt vážně nevím. Jestli mít radost, nebo vztek, smát se nebo brečet? Je to tak nějak mezi. Příběh o naději zfilmovaný tak měkce, až se mi z toho chtělo místy brečet. Celé to na mě působí, že je to šité americkou jehlou a pokud je to aspoň z části pravda, je to jen další doklad toho, že historické filmy, odehrávající se v Evropě nepatří zrovna mezi její silné stránky. Takže za mě spíše lehčí zklamání, které rozhodně herci, žijící ve Varšavě a mluvící anglicky moc nerozptýlili. Hodně slabá trojka.

• 2.7.2017  18:51
    Mžitky (2016)

I když jsem od Wajdy ještě zdaleka všechny jeho filmy neviděl, pokud jsou jeho předešlé stejně kvalitní, tak to vážně klobouk dolů. Silný příběh, podpořený možná ještě silnějším, hereckým výkonem Boguslaw Lindy v hlavní roli. Polský, mnohdy vzdorovitý naturel byl a je tak na míle vzdálen od toho našeho a tenhle film mě v tom zase jednou po čase utvrdil.

• 29.6.2017  18:58

Krásná Tereza Palmer zvedá tenhle thriller o jednu poctivou hvězdu výše. Za prvé svým šarmem, ale hlavně takovou svou vnitřní nejistotu, kterou jsem jí bezmezně věřil. Na začátku náznak milostného vzplanutí, na konci boj doslova o holý život, který jsem si užil až k hodně povedenému konci. Kdo chce kam, pomozme mu tam. Ale že to trvalo nějak moc dlouho. Dobře Ti tak Maxi.

• 23.6.2017  13:19
    Svět podle Putina (TV seriál) (2017)

Velice zajímavé, neříkám, že zcela objektivní a nestranné, ale to se o našich zprávách a to hlavně z Ruska určitě taky říct nedá. Stone natočil další, třaskavý dokument, který nám dává nahlédnout pod pokličku přímo z hrnce té druhé strany a nutno podotknout, že to není ale vůbec zlé. Maličkou "připosrannost" z Oliverovy strany naprosto chápu, já kdybych byl na jeho místě, sevřely by se mně půlky, že by mezi nimi nepřipadlo ani smítko! Jinak tenhle dokument vřele doporučuji, aby jste si mohli udělat obrázek, nebo aspoň mohli porovnat. I když to třeba nezmění Váš politický názor, nebo postoj, jednou za čas to rozhodně neuškodí.

• 15.6.2017  14:30
    Whiplash (2014)

Souhlasím s některými názory a komentáři pode mnou, že tenhle film vyznívá tak trošku jako Olověná vesta. Samozřejmě na hudební způsob. Těžko na cvičišti, lehko na bojišti, vlastně na jevišti. Hlavní herecké duo tohle splní naprosto do puntíku. Přes hroznou buzeraci, spoustu potu a úsilí, až po okamžik, který rozhodne o tom, jestli z Vás něco bude, nebo skončíte jako bezejmenný hudební looser. Ale to až po závěrečném koncertu, který ani vlastně nevím, jak dlouho trval. Ale to vem čert. Opravdu to stálo za to.

• 1.6.2017  15:46

Jak už tady napsal někdo přede mnou, do jedničky tomu objektivně možná něco chybí, ale to vem dneska čert. Já osobně jsem moc rád, že si tahle šílená čtyřka střihla repete a proto všechny drobné výtky, kvůli kterým bych normálně srážel body hážu kýblem z okna. Stačilo asi dvacet, nebo třicet minut, pár pekelných šklebů Roberta Carlyeho a věděl jsem, že se mi tenhle film prostě musí líbit. A to nejen vzhledem k nostalgii, ale i jako ocenění, že kvalitní dvojka se dá natočit třeba i po dvaceti letech. Dobrá práce Danny.

• 28.5.2017  20:45

Poctivá porce australské "romantiky", za kterou musím zase, opět, znova poděkovat uživateli Tosimu, od kterého začínám poslední dobou regulérně a naprosto nestydatě filmově opisovat.

• 26.5.2017  13:53

Hodně zvláštní název a hodně zvláštní film. Celkem plytký příběh zde rozhodně není na škodu, protože je místy docela vtipný a dlouhý přesně akorát. No a když k tomu připočtu lehce bizarní závěr a Penelope s Bardemem z doby, kdy jim bylo tak nějak jako tehdy mně, vkrádá se do mé duše potvora zvaná nostalgie. Jednou za čas to snad v pohodě zvládnu, jinak bych si musel brzo koupit papírový kapesníčky.

• 14.5.2017  15:14

Nějaké srovnání s původním Excaliburem u mě nějak dneska nefunguje. Jednak, že jsem ho viděl v roce 19.... , ale hlavním fakt je určitě jméno režiséra Guye Ritchieho, který tuhle temnou a krvavou pohádku pojal, pro sebe tak osobitým stylem. Plného zběsilých soubojů, s naprosto pekelným soundtrackem a s výbornými digitálními efekty, které tuhle starou, známou legendu posouvají zas o level výš. S 3D brýlemi skoro špičková podívaná, která Vám zamotá hlavu a možnou pátou hvězdu nechá snad až po další projekci.

• 9.5.2017  13:35
    24 týdnů (2016)

Nekážu a už vůbec neodsuzuju. Spíš jen tak přemýšlím. Jak se zachovat zrovna v téhle situaci? Co a jak udělat správně? Asi nejlepší je to nechat na matce, jako v tomhle filmu. Ona to ví, nebo spíše tuší asi nejlíp. I když svoje následky si ponese celý život. Ať se rozhodne jakkoliv...

• 7.5.2017  21:09

Taková maličko horší La isla minima. Podobný příběh, i dvojice policistů, jen je zasazen o několik desítek let později. Ale na tom zase až tak nesejde. Hlavní je to všudypřítomné horko, které bylo cítit i z monitoru a ze začátku určitá bezradnost a beznaděj. Odvrácená tvář Madridu je rovněž hodně povedená a ve finále je z toho hodně slušný, řemeslně velmi dobře natočený, kriminální thriller, kde si (nejen) na samotného vraha budete muset nějaký čas počkat.Vivat Espaňa.

• 5.5.2017  13:14
    Zucker (2004)

A pak, že se nedá v TV najít něco normálního. Taková blbost! Chce to jen trpělivost a spoustu času, protože, co si budeme nalhávat, těch programů je trochu moc. Ale když si s tím tu práci dáte, ono to vyjde, věřte mi. Tahle milá, nenáročná a velmi pohodová komedie je toho jasným důkazem.

• 29.4.2017  13:36

Originální, pro mne však málo přesvědčivé. I když Kristen ukáže víc, než jsme zvyklí. Kdyby se film držel pouze jedné línie, bylo by to možná na čtyři, takhle zůstávám lehce nespokojen. Více, možná někdy jindy, po dalším zhlédnutí.

• 28.4.2017  13:16
    Uteč (2017)

Catherine Keener potvrdila, že má na podobně ujeté filmy asi patent a sympatický Daniel se tímhle filmem zařadil, mezi možné, příští, herecké superstar. Hodně zvláštní a originální horor, kde platí snad jen jediné pravidlo. Když se Ti nelíbí něco na snoubenčině rodince, tak prostě a jednoduše UTEČ!!! Dokud je ještě trocha času.

• 27.4.2017  14:51
    Rectify (TV seriál) (2013)

Zatím lepší čtyři. I love you Aden.

• 25.4.2017  15:17

Omar Sry a Clémence Poésy? Ale ano, funguje to. Sice hlavně na Omarově půlce hřiště, ale za to může asi scénář a troufnu si tvrdit, že i fakt, že jeho herecká hvězda je přece jen maličko výš. Ale abych nechválil jen tyhle dva, malá Gloria se jim přinejmenším vyrovná. Hlavně svou dětskou bezprostředností, která tyhle dva báječně vyvažuje. I dva jsou rodina je příjemný snímek, který těží již z výše zmíněných faktů a také málokdy sklouzne ke kýči, i když k tomu má někdy slušně našlápnuto. A poslední třetina filmu je hodně povedená a nečekaná zároveň.

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34