DwayneJohnson

DwayneJohnson

USA
Pracující důchodce a seriálový maniak

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 19.8.2018  19:55
    Upgrade (2018)

Pecka.

• 18.8.2018  16:02
    Vzmuž se (2015)

Viděno podruhé. Mám rád Simona Pegga, britské komedie, celkem povedené a vtipné dialogy a hlavně když mezi těmi dvěma něco je. Nebo aspoň něco, čemu mužů věřit a toho jsem se tady dočkal. A navíc Lakem Bell k tomu všemu přidala ten svůj úsměv, kterým mě totálně dostala. Takže za čtyři. A vůbec nechápu, proč jsem dal minule míň. Asi jsem měl blbou náladu a nebo moc tvrdě trénoval, kdo ví. Potřetí se už dívat nebudu, slibuju, vůbec nevím, co bych napsal potom...

• 17.8.2018  09:52
    The Good Doctor (TV seriál) (2017)

Rozporuplnější seriál jsem už hodně dlouho nezažil. Na jedné straně spousta klišé, někdy až hloupé scény a hloupější dialogy a přes tohle vše jsem všechny díly v pohodě dokoukal a dokonce se mé lepší já v hloubi duše těší na další, možné pokračování. Proč? Protože mi postava Shauna Murphyho, přes všechny tyhle výtky nějak přirostla k srdci. Jeho hlas, gesta, mimika i neustále máchání rukou kolem sebe, tohle vše mi chybí už teď, zhruba deset minut po dokoukání posledního dílu. Takže je vysoce pravděpodobné, že i přes můj nabitý, nejen seriálový kalendář si na tohoto zvláštního kluka někdy do budoucna čas určitě udělám.

• 12.8.2018  21:54
    Cardinal (TV seriál) (2017)

Lehce nadprůměrný seriál, jehož největším kladem je bezesporu hlavní, herecké duo. Jak Billy Cambell, tak především, velmi přirozeně hrající Karine Vanasse jsou tím hlavním faktorem, kvůli kterým nakonec zvedám na čtyři. Nějaký propracovanější komentář napíšu (snad) až dokoukám druhou řadu. A IceQueen moc díky za tip.

• 9.8.2018  17:40
    Calibre (2018)

Solidní věc, kterou kazí poněkud nepovedený konec. Jinak se jedná vcelku o vydařený, filmový počin, kde se potvrdí staré přísloví, že každá akce vyvolává reakci. Když je akce zpackaná, tak na sebe drsná a zničující reakce nenechá dlouho čekat. Na závěr poučení pro všechny. Když střílíte na srnce, dávejte si sakra pozor, ať se dobře trefíte, jinak přijdete o něj a (možná) i to co nejcennější, co máte.

• 1.8.2018  20:17

Naprosto důstojné zakončení celé trilogie. I přes objektivně poslední, nejslabší díl, patří Dreileben k tomu nejzajímavějšímu filmovému počinu, co jsem za poslední zhruba rok z Německa viděl. Podpořeno zajímavým scénářem, ještě lepším koncem a také výborným, hereckým výkonem Stefana "Molesche" Kurta.

• 28.7.2018  09:19

Opravdu skvělé, opravdu bezchybné. Tohle šesté pokračování funguje snad úplně nejlíp ze všech. Kdo by to byl býval řekl, ale je to tak. Akce, dialogy, souboje, všechno je vybroušené do nejmenšího detailu, což musím náležitě bodově ocenit. Nejvíc v rozpacích jsem byl ale z toho, že jsem začal obdivovat Toma Cruise, což je věc, které bych se ještě před takovými desíti léty hlasitě vysmál. Ale doba se mění a já s ní, nedá se nic dělat, beru to, jak to je. A vy neváhejte a pokud možno běžte do kina, protože tahle (zatím) poslední mise je opravdu dokonalá, což mně i přes výše zmíněný fakt, týkající se mé možné změny sexulání orientace, vůbec nedokáže rozházet.

• 25.7.2018  09:59
    Gauguin (2017)

Maximální spokojenost, podpořená tradičně výtečným Vincentem, který tomuhle problematickému géniovi vtiskl vše, co se vtisknout dalo. Vnitřní nejistotu, ale i touhu a odhodlání, dokázat něco, čemu v té době věřil snad jen on sám.

• 24.7.2018  12:49

Marná snaha, tenhle seriál mi k srdci nepřirostl a to jsem se vážně snažil Dal jsem mu třikrát šanci a stále nic. A to se mi stává málokdy, většinou to hned zabalím, ale tady jsem vydržel až do konce třetí série, která byla asi definitivně poslední. Ale to jsem po prvních dvou říkal taky a zase jsem se mým druhým já nechal ukecat. Nevím, co by se muselo stát, abych pokračoval. Předelat scénář a výpravu a hlavně místo Murphyho dosadit do hlavní role Hardyho, kvůli jehož vedlejší roličce jsem večer uvažoval i trojce. Za prvé to v případě Tomova vyřízení asi nehrozí a za druhé mě to smělé hodnocení ráno zase hned přešlo.

• 23.7.2018  16:41
    Babylon Berlín (TV seriál) (2017)

Udělat z toho šest, nebo osm dílů, byla by to možná seriálová událost roku. Takhle mi zůstala na jazyku lehká pachuť, mnohdy zbytečně natahového děje, který jen rozmělňuje divákovu pozornost. Ale samozřejmě, já to vydržel a nakonec vůbec nelituji. Na Němce solidní věc s kvalitní výpravou a ústředním, ještě lepším songem, který jsem si bezmezně zamiloval.

• 22.7.2018  10:56

Jsem moc rád, že jsem tohle osobně nikdy nezažil. A troufnu si tvrdit, že už (snad) ani nezažiju. Vůbec si netroufnu odhadnout, jak bych v celé věci postupoval a tak jsem se mohl aspoň seznámit s dramatem, kterých je skoro všude na světě stále víc, než dost. Dramatem, ve kterých se dítě hodně často stává rukojmím, nebo prostředníkem a je někdy zhola nemožné z tohoto rozjetého vlaku vystoupit. A nebo možná je, ale za jakou cenu... Tahle výtečné psychologické sonda, které Vás stiskne jak svěrací kazajka, je toho víc, než zářným důkazem.

• 13.7.2018  09:59

Přesně, jak píše uživatelka MikyAff, jen s tím drobným rozdílem, že já zůstávám pevně na čtyřech nohách, pardon vlastně na čtyřech bodech. Není to vůbec špatné, ale neděje se tu nic (ve druhé půlce vůbec nic až na konec), co by se mi nějak extra vrylo do paměti a abych byl zcela upřímný, jestli bude ještě někdy další řada, budu se moc dlouho rozmýšlet, jestli do toho ještě půjdu.

• 9.7.2018  13:32
    Na jezeře - China Girl (série) (2017)

Dobré, opravdu velice dobré, dlouhé tak akorát, lehce feministické, ale to vem čert. Z Elizabeth Moss se pomalu, ale jistě stává moje (nejen) seriálová bohyně a jestli to takhle půjde dál, budu muset brzo provětrat svou ženskou topku. Třetí díl naprostá pecka, hlavně teda konec a celkově veliká spokojenost, kterou mi jen kazí fakt, že vůbec nevím, jestli bude tenhle seriál ještě někdy pokračovat. Vzhledem ke konci druhé série bych to rozhodně uvítal.

• 3.7.2018  09:03

Viděno asi po stopadesáté. I po těch 21(!)letech naprosto skvělý a špičkový film. Matt s Bennem kdy měli celý Hollywood ještě totálně na háku, okouzlující Minnie Driver, pro kterou bych v té době klidně i vraždil a pak jasně Robin Williams v jedné ze svých nejlepších rolí. Mohl bych takhle chválit pořád dokola a po dalších zhlédnutích vyzdvihnout momenty, na které jsem posledně zapomněl, ale to dnes rozhodně nemám v plánu. Za prvé na to nemám čas a za druhé, víte přece proč. Musím se totiž věnovat dámě...

• 1.7.2018  08:04
    Neo Ned (2005)

Holohlavý neonacista Ned a černošská dívka s přezdívkou Adolf, která občas mluví německy. To jako vážně námět na film? No to snad ne! A nebo jo? Jasně, že jo! Ač se to vůbec nezdá tohle spojení prostě a jednoduše funguje a hlavní zásluhu na tom má kromě ústřední dvojice hlavně dost netradiční scénář, který graduje hlavně na konci, ze kterého jsem ještě i teď malinko jelen. Něco tak zvláštního a hlavně originálního už jsem dlouho neviděl a je jen velká škoda, že tenhle režisér má v databázi pouze dva filmy. Moc rád bych si jich pustil po včerejšku mnohem, mnohem víc.

• 29.6.2018  15:17

Čtvrtá hvězda nakonec za konec. A taky za připomenutí dějin. Kdesi jsem četl, že Finové za války bojovali opravdu statečně a pokud je tenhle film aspoň zčásti pravda, tak klobouček. Hlavním mínusem je hodně neúměrná délka, kterou vyvažují solidní, bojové scény a pak hlavně postava Rokka, který si skoro pořád dělá, co sám chce. Válka, neválka.

• 26.6.2018  08:27

Další zbytečný remake a vlastně úplně další zbytečný film. Stává se mi to málokdy, ale musím souhlasit s kolegou, soudruhem Verbalem, co se týká jeho komentáře i hodnocení. Většinou to dáváme úplně jinak, protože já se považuji za seriózního, filmového kritika, kdežto on je naprosto cynický zmrd, který jen těží ze své schopnosti zkrotit psané slovo trošku lépe a hlavně ftipněji, než většina místní populace a hlavně je vulgární, sprostý jak kanál a často uráží ostatní uživatele, což se mi ale vůbec nelíbí! (Jinak ho stále tajně miluju). Tady nám to ale vyšlo tak nějak stejně, z čehož jsem malinko nesvůj. Doufám, že to je jen jedna vlaštovka, protože představa, že by se z Verbiče stal stejný hodnotitel, jako já, ta mi vážně nahání husí kůži. Daleko víc, než tahle šaráda s děravým scénářem, toporným Willisem a 107 minutami mého (opět) promrhaného času.

• 23.6.2018  19:03

Původně jsem si chtěl tu pátou hvězdu nechat možná na poslední díl, ale po skončení nemůžu jinak. Jedním slovem perfektní. Jindy bych možná hodnotil jinak, ale asi jsem si film pustil přesně v ten čas, kdy to budu schopen nejvíc ocenit. Třetí komentář, třetí pětka a doufám, že ta průměrná, modrá barva zmizí dřív, než dokoukám třetí část.

• 21.6.2018  17:24
    Anon (2018)

Nenápadná bombička, která těží z chrarismatického Owena, na první pohled odtažité Amandy a pak hlavně z té nevyřčené atmosféry. Nemůžete si na ni sáhnout, ale to špiclování a sledování lidských životů je všude kolem. Když se pak najde někdo, kdo na systém vyzraje, začnou se dít věci, které i přes drobné klopýtnutí v závěru udrží pozornost až do konce. Za mě dobrý a slečnu Seyfried na černo i příště. Děkuji předem.

• 16.6.2018  07:25
    Adam a Eva (1997)

Ze začátku se to tváří všelijak, ale ve finále se z toho vyklube velmi poctivá, severská komedie. Plná bláznivých situací, které se těm dvěma tak trošku vymkly z rukou. Přes počáteční ohnivou jiskru, po krizi, která se zdá být úplně definitivní tečkou. Ale nebudu předvídat, uvidíte sami, rozhodně to stojí za to. První hodina je velmi dobrá, závěrečných dvacet minut úplně skvělých a konec veskrze originální. Lepší čtyři hvězdy.

• 14.6.2018  20:32
    Našrot (TV seriál) (2016)

Přesně, jak říká Snared, hrozná hovězina. Ale v každém díle se našla scéna, která mě totálně rozesmála a vidět Seana Beana, s tím jeho mužným hlasem, jak si dělá ze sebe tak trošku prdel, to jsou faktory, kvůli kterým nepůjdu níž ani náhodou.

• 11.6.2018  21:03
    Patrick Melrose (TV seriál) (2018)

I když se s Tebou život nemazlil, máš to pořád ve svých rukou, o tom jsem skálopevně přesvědčen. Tahle brilantně natočená minisérie je toho jasným důkazem. Stačí jen chtít a mít kolem sebe někoho, na kom Ti záleží a ono to snad půjde. Nač opakovat chyby svých rodičů, když sám jich mám víc, než dost. A speciální díky Tobě, Benedicte. Úžasný výkon. Ostatní herci možná také dobří, ale Ty mezi nimi vyčníváš, jako maják v moři. Troufnu si tvrdit, že už jen díky Tobě na tenhle seriál nikdy nezapomenu.

• 8.6.2018  13:24
    Já, Simon (2018)

Ve finále průměrná věc. Střídá to sice lepší okamžiky s horšími, ale výsledek je vlastně stejný. Chvíli jsem uvažoval i o čtyřce, ale typicky americký závěr a mě velmi nesympatická Katherine Langford, která mě budí ze sna ještě ze 13 Důvodu proč, to srazili přesně tak nějak mezi. Myslím, že naprosto zaslouženě.

• 5.6.2018  07:28
    Pomsta (2017)

Když pomsta, tak pořádná, jaký pak, copak. Oko, za oko, zub za zub, jenom ať to všechno pěkně litá. A stříká. V rámci žánru dost předvídatelná, přesto povedená věc, kterou nakonec zvedám trošku výš. Hlavně za závěrečnou scénu na honěnou, která byla vydařená, úsměvná a krvavá zároveň. Povedený thriller se dá natočit i se čtyřmi herci, čehož je Revenge jasným důkazem.

• 3.6.2018  17:41
    Kmotr III (1990)

Pořád se nemůžu ubránit pocitu jistého zklamání, který ve mně rezonuje i několik hodin po skončení filmu. Kmotr je určitě jedna z nejlepších trilogií, ale třetí díl to poněkud kazí. Ta lehkost, se kterou Copolla natočil první, výtečné díly je pryč a zbyl už vlastně jen trošku vyčpělý Al Pacino, kterému už toho chladnokrevného Michaela nějak moc nebaštím. A ano, troufnu si tvrdit, že tohle pokračování snad už ani nemuselo vzniknout. To by pak byl celý Kmotr absolutně bez chyby.

• 2.6.2018  08:33
    Hranice stínu (TV seriál) (2011)

Nevadil by mně ani tak trošku " Volavkovský" závěr, jako spíše chování některých postav. Pět dílů celkem slušná porce napětí, která se v těch závěrečných dvou (opět) rozsype. Škoda, Ejiofor a Rea hráli, jak o život, ale na víc to dnes bohužel nestačilo.

• 30.5.2018  13:05
    Dobrý boj - Série 2 (série) (2018)

Naprostá pohodovka, jinak nevím, jak lépe tenhle seriál popsat. Přiznám se, že nejsem vůbec zběhlý v právních kličkách, ale od pondělí jsem vždycky netrpělivě očekával každý, další díl, protože jsem se báječně odreagoval a vyčistil hlavu. A fakt, že se skoro v každém díle šije naprosto nekorektně a neobjektivně do Donalda Trumpa, to už byla jen taková malá bonusovka navíc.

• 29.5.2018  10:47
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Klobouk dolů teda, to jsem vůbec nečekal. Příběh podle skutečné události, který má všechno, co by měl mít. Pevnou režii, kvalitní herce a zpracování, které je takřka bezchybné. Jedno z největších ČT překvapení, letošního roku. Jen doufám, že nebude taky poslední.

• 26.5.2018  20:35
    Siréna - Série 1 (série) (2018)

Průměr. Nic víc, nic míň. Solidní rozjezd a pak zoufalé, scenáristické přešlapování, které na(ne)štěstí zachrání poslední dva díly. Jinak nic, co bych pochválil, snad kromě typového obsazení hlavní hrdinky, která má opravdu vizáž jako mořská panna. A to je na seriál, který má v tuhle chvíli 66 procent zoufale málo.

• 22.5.2018  16:14
    Den 12. mann (2017)

Taková kombinace Revenanta, Meresjeva a dalších filmů na tohle téma dohromady. Vůbec nechci tenhle příběh nějak srážet, ale myslím, že je nafouklý minimálně o poctivé dvě atmosféry. A pokud ne, čemuž absolutně nevěřím, museli mít norští vojáci zhruba před sedmdesáti lety fyzičku jako bejk, to Vám teda povím. To, co jsem di Capriovi převážně věřil, působí ve 12 Muži jen stěží uvěřitelně. Ale budiž, dneska to hodím za hlavu, když se totiž od toho odprostím je zbytek filmu solidně natočené, válečné drama, které tu a tam, jednou za čas rozhodně neuškodí.

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38