DwayneJohnson

USA
Pracující důchodce

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 17.12.2017  16:25
    Pustina (TV seriál) (2016)

Pustina je naprosto dokonalá. Víc slov netřeba.

• 15.12.2017  20:24
    Thelma (2017)

Je to přesně takové, jaké jsem čekal. Temné, ponuré a křehké zároveň. Brilantní thriller, kterému vévodí Eli Harbor, ze které, jsem nějak nemohl spustit oči. Předu nadšením a jméno Joachima Triera postupuji k bližšímu, filmovému přezkumu.

• 14.12.2017  20:35
    Godless (TV seriál) (2017)

Zase jednou po čase western, co stojí za to. Zručně napsaný a zrežírovaný a těch sedm dílů mi přišlo taky nějak akorát. Jedna přestřelka pěkně na začátek a jedna finální, zase pěkně nakonec. Mezitím krapet minulosti, vykreslení jednotlivých charakterů, nějaká ta milostná zápletka a aniž jsem se nadál, byl už vlastně konec. Škoda, ale nedá se nic dělat. Třeba natočí ještě další řadu. PS. Pokud se někdo (i když zcela oprávněně) rozplývá nad hereckým výkonem Jeffa Danielse, tak pro mě je jednoznačnou vítězkou téhle série Merritt Wever, jejíž výkon já osobně řadím ještě o kousek výš.

• 12.12.2017  16:18

Jak správně napsala Frida, tohle se Ti moc nepovedlo, milý Aki. Natočil jsi už mnohem lepší filmy a tenhle mi přijde, jako by po celou dobu jel nějak na půl plynu, no a ten závěr, ten tomu taky moc nepřidal, co si budeme nalhávat. Ale vůbec nad Tebou nelámu hůl. Tvé snímky mi totiž většinou sedí a že zrovna tenhle nevyšel? To je zanedbatelná věc, která se určitě v životě stane jednou každému.

• 11.12.2017  20:01

Nerad bych po prvním díle maloval čerta na zeď, ale je možné, že to bude propadák roku. Laciné, až to bolí a těch peněz, co to stálo. Svatý grál jsem taky nepobral a tak budu jen tiše doufat, že se kvalita prudce zvedne a půjde strmě nahoru. Popravdě, vůbec tomu nevěřím.

• 7.12.2017  19:27
    matka! (2017)

Tohle byl vždycky můj sen. Dát si takovouhle trojku. Aronofsky, Bardem a Jennifer v jednom filmu, který bude tak trochu jiný a hlavně nejednoznačný. A povedlo se. Po asi dvou hodinách jsem nucen konstatovat, že mám jednou po čase zase o něčem přemýšlet. Jednoznačná pecka! A Tobě velikánský dík, Darrene.

• 3.12.2017  21:36
    Dark (TV seriál) (2017)

Objektivně to není na pětku a tím pádem vlastně i na topku. Ale to dnes nehodlám řešit. Ten pocit, který ve mně seriál zanechal je silnější, než horší, druhá polovina, nebo složitější orientovaní se v ději a hlavně postavách. Zbytek ten to všechno hravě přebije. Perfektní námět, vymazlený vizuál a pak hlavně herci, kteří v průběhu těch několika desítek let vypadají, jako by opravdu zestárli a ne jako, že je hraje úplně někdo jiný. Až na Noaha, ale u něho se to dalo vzhledem k náklonnosti k temné straně očekávat. Dark je pro mě osobně jedním z letošních největších seriálových překvapení a fakt, že ho Netflix natočil v němčině, to už byla taková malá bonusovka navíc.

• 29.11.2017  14:46
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Ty chvíle, plné testosteronu, kdy bereš do ruky, kladivo, nůž, nebo zbraň, ty jsou milý Jone vážně k nezaplacení. Bohužel však začínají, zhruba asi po pátém díle, přetrvávat ty spíše nudnější, plné rádoby vyšetřování a různých konspirací a ty mě ale vůbec neberou. Proto zatím odkládám k ledu a snad se k téhle sérii ještě jednou vrátím. Procenta, neprocenta.

• 28.11.2017  16:55
    Nemilovaní (2017)

Skoro dokonalé a skoro perfektní. Chladně vystavené, vztahové drama, u kterého je už od prvního okamžiku patrné, že jej točil Pan režisér. Je moc dobře, že se Andrej vrátil s tématem rodiny, rozchodů, rozvodů, protože tyhle věci mu šly vždycky nejlíp. A fakt, že pro mě skvostný Návrat tímhle filmem nepřekonal, mi náladu dnes rozhodně nezkazí.

• 25.11.2017  19:18
    The Hero (2017)

Doufám, že mi jednou bude tolik, co Tobě, můj hrdino. Vím, není to zas bůh ví jakýkoliv věk, ale teď by mi to stačilo. Ještě mi do Tvého hodně zbývá a kdo ví, co bude zítra. Možná si taky ubalím jointa, sednu si do křesla a budu sumírovat svůj život, u kterého je v Tvém případě už možná vidět cílová čára. A pokud budu usínat po boku s takovou kočkou, co Ty, bude mi to asi stačit. Jasně, že bude, prostě musí! I kdyby to bylo na pár týdnů, nebo měsíců, tak to přece za to stojí. Nevzdávat se, bojovat a jít dál, i když je už skoro načase. Ještě není tma, ale stmívá se...

• 17.11.2017  19:24
    The End Of The F***ing World (TV seriál) (2017)

Zatím bomba, uvidíme na konci.

• 16.11.2017  14:16

O malý kousek, lepší, propracovanější a hlavně úsměvnější, než jednička. Díly jedna, osm a devět skoro dokonalé, scéna s písní Erica Claptona přímo geniální. Nějak si mi přirostl k srdci Danny a to je fakt, který bych před takovými dvěma lety vůbec nečekal.

• 15.11.2017  15:09
    Pod jedním nebem (TV seriál) (2017)

Hodně povedená záležitost, která mě naštvala snad jen otevřeným koncem. Jinak nemám vůbec co vytknout a budu se těšit (snad) na nějaké další, možné pokračování. Je to celé velmi dobře rozjeté a můj oblíbenec Tom podává tradičně věrohodný výkon. A nakonec je vlastně úplně jedno, jestli je z východu a nebo západu, palce jsem mu držel totiž už od úplného začátku.

• 6.11.2017  16:23
    The Sinner (TV seriál) (2017)

Veskrze průměrný seriál, který po velmi dobrém začátku postupně ztrácí dech a zachrání to sportovní terminologií až v prodloužení, kdy se Billu Pullmanovi konečně podaří skórovat. Zbytek mezi tím je zbytečně moc dlouhý a postupně začíná ztrácet divákovu pozornost. Moc tomu nepomohla ani Jessica, která v průběhu těch několika let vypadá pořád stejně a musím to napsat, někdy s prominutím čuměla jak kráva. Vím, že to asi měla ve scénáři, nicméně mě tohle osobně přivádělo někdy až k šílenství, které na(ne)štěstí Bill na konci maličko opravil. S lepším a lépe natočeným příběhem bych šel možná výš, tahle jsem bohužel nucen zůstat na zlatém středu.

• 5.11.2017  13:47
    Wind River (2017)

Tenhle film je přesně takový, jak mám být. Chladný, jak všude přítomná zima, krutý jak osudy mnohých zúčastněných a zároveň krásný, přesně v okamžik, když vysvitne slunce a nesněží. Sheridan si mě prostě a jednoduše získal, a když si skoro po celou dobu trvání filmu říkáte: no je to dobrý, ale na pětku to asi dnes nebude, pak přijde závěrečných zhruba 30 minut a Vy po skončení moc dobře víte, že jste viděli jeden z nejlepších filmů na tohle téma. Perfektně herecky zahraný, s velmi kvalitním scénářem a hudbou, která je troufnu si tvrdit, skoro až nadpozemská. A Jeremy je po tomhle filmu jasným adeptem na zlatou sošku, o tom vážně žádná.

• 2.11.2017  14:03

Perfektní konverzačka, která vyzní naplno až ve druhé polovině. Výborní známí i méně známí herci v dramatu jedné rodiny, která se snad ani po tolika letech odloučení nechce dát dohromady. Xavier zase nezklamal a tímhle filmem se k mé topce režisérů přiblížil opravdu na velmi malý kousek.

• 31.10.2017  15:44

Druhá série je možná o maličký ždibec horší, přesto je stále výborná. A hlavně ta chemie mezi všemi aktéry, ta tam prostě pořád je. Vůbec nic mi nevadilo a odbočení v sedmém dílu mně přišlo taky hodně OK. Celá působí velmi přesvědčivě k čemuž přispěli i nové, herecké tváře, kde bych asi jmenoval Seana " Křepelku", na kterého jsem od LOTRa málem zapomněl. Winona se taky trošku zklidnila, malí kluci spolu s Jedenáctou jsou pořád k sežrání a spolu s Davidem hrají ještě líp, než minule a tak mi prostě a jednoduše nezbývá, než hodnotit známkou nejvyšší. Teď můžu jen tiše doufat, že tahle dvojka bude takový předskokan k té poslední, co se snad chystá za rok. Pokud bude lepší, než předchozí dvě, nebudu se vůbec zlobit.

• 30.10.2017  17:07
    RocknRolla (2008)

Mám přece jen ten velmi silný pocit, že tohle vše už jsem v Guyových filmech viděl. A jak Sbal prachy a vypadni, tak Pod(f)uck na mě nechal mnohem lepší dojem. Tenhle se mu vyrovná, jen opravdu pár scénami, zbytek je pořád stejná, ohraná písnička, které se minule poslouchala mnohem líp.

• 26.10.2017  14:41
    Mr. Mercedes (TV seriál) (2017)

Nakonec se z toho vyklubal poměrně slušně natočený seriál. Jeho kvalita mezi jednotlivými epizodami trošku kolísá, tohle vše vytahují nahoru hlavní dva herci, z nichž Brendan je typicky, přesvědčivý policajt ze staré školy se vším všudy a Harry si zahrál  psychopata s takovou chutí, že jsem mu při jeho pokusech s ovladačem místy i držel palce. Konec byl tak nějak akorát a já jen doufám, že se už žádné další pokračování nechystá. Leda s jiným záporákem, protože jinak by to tenhle solidní závěr totálně srazilo.

• 25.10.2017  15:07

Vůbec nevím, jak se k celému filmu postavit. Jestli, jako k vážně myšlenému thrlileru, nebo spíše k béčkové, i když poměrně slušně vydařené adaptaci. Jako vězeňské drama, (a to hlavně kvůli komickým kulisám) moc nefunguje a souboje, (triky) mi přišly a to hlavně na konci jak z laciného hororu. Možná si tenhle film pustím ještě někdy znovu, každopádně ten rozporuplný pocit ve mně pořád zůstává. I přes poměrně solidního Vangha a božského Dona Johnosona, jehož herecký výstup, byl pro mě jako balzám na duši. Zatím solidní trojka.

• 20.9.2017  16:54
    SLC Punk! (1998)

Jak postupně ubíhal film, měnila se prudce i moje filmová nálada. Od počáteční strnulosti, přes mírné probuzení, které na konci vystřídalo pravé, nefalšované nadšení. Něco takového jsem včera potřeboval jako sůl. Nějakou podobnou uchylárnu, která se na konci mění v typické vystřízlivění, které nejednoho z nás v životě potkalo a kdo ví, třeba ještě potká. Prostě perfektní relax, s Tilem, v sice vedlejší, ale o to lepší roli. Tak zase jednou vzhůru do plných!

• 18.9.2017  15:12

Hodně silná, černá káva. Převážně v tom lepším slova smyslu. Jen bych film možná trošku sestříhal, jinak OK. Agniezska byla velmi přesvědčivá a "broukolog" Miroslav Krobot ji v tom, a to hlavně ve druhé půli velmi zdatně sekundoval. Ještě, že nejsem myslivec a nebydlím u polských hranic, hned dnes bych svou flintu raději odnesl do šrotu a odstěhoval se někam do vnitrozemí:)

• 14.9.2017  16:14
    Lady Macbeth (2016)

Brrr, až mi z toho zamrazilo. Z té jasně dané síly, která se nezastaví skoro před ničím a jde si nekompromisně za svým. Z té síly, která je sice nevyřčená, ale stačí jeden pohled do očí a Vy víte, že to tam prostě a jasně jednoduše je. Spalující vášeň, versus sňatek z rozumu to je a asi ještě dlouho bude téma, které bude diváky přitahovat. Pokud to bude zfilmováno jako tahle verze s ledově chladnou Florence, udělám si na tohle téma ve svém nabitém diáři jistojistě čas.

• 7.9.2017  20:29

Důstojný následovník, předchozí, naprosto perfektní série. A to je (bohužel) největší plus. Zbytek je hodně nevyrovnaný mix, kde některé díly jsou naprosto dokonalé a jiné úplně o ničem. Vím, že je Lynch pořád někde jinde, nemusím jeho díla chápat, ale musím mít po skončení ten silný, blíže nepopsaný pocit, že jsem viděl něco, na co hned tak nezapomenu. A to mi tady celkem chybělo, přes skvělý konec a famózního Kyla, jsem nucen konstatovat, že jsem od tohoto seriálu čekal určitě víc.

• 7.9.2017  20:08

Záleží, jak se k tomuhle filmu postavíte. Pokud ho budete brát moc vážně, včetně chatrného scénáře a přehnané akce, budete patrně zklamáni. Jestliže se, stejně jako já, nad tohle všechno povznesete, dostane se Vám velmi solidní jednohubky, jejíž síla tkví ve vtipných situacích a hláškách a pak pak hlavně v herecké chemii. I když je Salma pořád ještě k nakousnutí, tak teď mluvím hlavně o hlavním, hereckém, černo-bílém tandemu, které si mou pozornost udržel až do úplného konce. A to se zas tak často někomu nepodaří.

• 3.9.2017  15:30

Nádherná, bezstarostná jízda, nebo to tak aspoň ze začátku vypadá. Později se z toho vyklube staré, známé pořekadlo, že nelze sedět jedinou prdelí na dvou, v tomhle případě na vícero židlích. Nevím, jak Tom dělá, minule už jsem nad ním zlomil hůl, ale on se vrátil s rolí a hlavně žánrem, kterým mi tak trochu vyrazil dech. Samozřejmě v dobrém slova smyslu. Jeho Barry mi jednoduše učaroval a já slibuju, že si příští kritiku tohoto nevelkého herce pořádně rozmyslím.

• 30.8.2017  16:07

Od prvních dvou dílů je tenhle zdaleka nejlepší. Vše se začíná trošku vyjasňovat a konečně se nám rozmluvil agent Cooper. Už fakt bylo načase. A Eddie Veder, skoro na konci? Geniální tah pane Lynch!

• 24.8.2017  13:47
    Temná věž (2017)

Viz Enšpígl.

• 23.8.2017  22:19

Velmi inteligentní film, který si vystačí opravdu s dobrým námětem a kvalitními herci. V případě Brit Marling to byl takový předskokan k pozdějšímu seriálu The OA.

• 23.8.2017  13:56
    The Defenders (TV seriál) (2017)

Navzdory komentáři vrchního všeználka, odborníka na cokoliv a brouka Pytlíka v jedné osobě, uživatele Psychora, radím dokoukat pěkně až do konce. Dostane se Vám solidní, seriálové marvelovky, kde čtveřice hrdinů skříží plány jedné zločinecké organizaci, v čele s nestárnoucí Sigourney Weaver. A pokud nebude znát všechny hrdiny, tak jako já z předchozích seriálů, tak vůbec nezoufejte. Třeba Vás to navnadí na další probdělé noci.

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35