DwayneJohnson

DwayneJohnson

USA
Pracující důchodce

45 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
  • 13.3.2018  13:27
  Annihilation (2018)
  ****

  Líbilo, tečka. A vůbec nechápu tu poměrně velkou část negativních recenzí. Annihilation možná není dokonalý, ale je pořád slušný nadprůměr, který Vás po skončení filmu nutí aspoň trošku zapřemýšlet. A to rozhodně není ani v dnešní době zas tak málo.

  • 12.3.2018  16:39
  Iqaluit (2016)
  ***

  Přidat tam trošku víc pořádného dramatu, šel bych ještě výš. Takhle zůstal pocit jisté průměrnosti, kterou nezachránily ani úchvatné záběry, vystřižené jak z nějakého přírodovědného dokumentu. Na jedno podívání fajn film, kterej potěší, ale do paměti se nijak extra nevryje.

  • 10.3.2018  19:32
  Red Road (2006)
  ****

  Velice působivé drama, které se mi chtě nechtě dostalo pod kůži. A hluboce se stydím za fakt, že mi jméno Andrea Arnold do dnešního dne vůbec nic neříkalo, i když už jsem vlastně od ní už dva předešlé viděl. Když k tomu připočtu, herecky naprosto bezchybnou Kate Dickie, dostalo se mi hodně kvalitní podívané, kterou bych podle obsahu rozhodně nečekal.

  • 6.3.2018  19:52
  Rozvod - Série 2 (série) (2018)
  ****

  Nakonec velká spokojenost. Ze začátku vypadal tenhle seriál vcelku průměrně, ale tohle všechno mě asi po prvních třech dílech přešlo. Vlastně se zde ani nic převratného nestane a to je možná, to, co ocením nejvíce. Normální posun děje a postav, které hrají naprosto přirozeně, což mně zhruba v těch čtyřech hodinách víc, než bohatě stačilo.

  • 5.3.2018  21:33

  Nestíhám, absolutně nestíhám, ale na tento seriál si čas určitě udělám, slibuju.

  • 3.3.2018  20:59

  Bezesporu největší úspěch českého sportu v minulém století. A to počítám všechny další tituly mistrů světa v hokeji, další sporty, Čáslavskou a Zátopka a mnoho jiných. Ale pořád chyběl hlavně kolektivní úspěch, který se v tomhle památném roce 1998 konečně podařil. Měli jsme sice obrovské štěstí, ale to už tak někdy prostě je a když se k tomu přidá ta správná parta hokejistů a hlavně Dominátor v brance, tak jsem si zase se slzou v oku připomněl ty chvíle, které jsem zažíval před dvaceti lety a které aspoň na nějaký čas stmelily náš národ. Je dost možné, že už se dalšího, podobného nedožiju, ale tenhle zlatý, japonský, ten si budu určitě pamatovat, až do zbytku svého života.

  • 2.3.2018  20:19

  Hodně depresivní záležitost. Přesně taková, co Vás na začátku sevře a na konci pořád drží. I když vlastně se světýlkem na konci, ale těch 18 dlouhých let a hlavně zatvrzelost některých lidí, to na náladě rozhodně nepřidá. A Eddie Wedder jako strážný anděl to změnil jen velmi nepatrně. Budu si muset dát na čas od podobných dokumentů pokoj, protože bych za chvilku asi skončil ve cvokárně. A to zatím rozhodně nemám v plánu.

  • 27.2.2018  20:27

  Naprosto dokonalé. Steven je bůh, Channing nejlepší vidlák pod sluncem a Daniel zase dokázal, že v každém filmu nemusí chlastat jenom martini. A Hillary, ta tomu dala až úplně na konci, tu pravou, ničím nefalšovanou třešínku. Suma, sumárum jeden z nejlepších filmů, co jsem na tohle téma kdy viděl.

  • 25.2.2018  20:13

  Pokud budete tenhle film brát čistě jako komedii budete určitě spokojeni. Je sice hodně černá, ale to jí rozhodně neubírá na kvalitě. Ba naopak, je to její největší devíza, spolu s výborným Stevem a několika opravdu vtipnými situacemi ( hlasování výboru, generál Žukov, nahrávání desky), kde jsem se opravdu královsky pobavil. A to mi dnes bohatě stačilo. Zároveň je to konečně film o Rusku, natočený na západě, který má své nesporné kvality.

  • 22.2.2018  14:17

  Neobyčejně zvláštní, to se musí nechat. V hlavní roli úchyl Franco a abych byl upřímný, nedokážu si místo něj ani na okamžik představit někoho jiného. A není to kritika a už vůbec ne lichotka, jen suché konstatování faktu, že James se na tyhle hodně špatné a hodně zvláštní filmy prostě a jednoduše hodí.

  • 19.2.2018  15:03
  Darkland (2017)
  ****

  Nemám s tímhle filmem vůbec žádný problém. A odpouštím, co bych jindy tvrdě trestal. Téma, staré, jak lidstvo samo, natočeno přesto svěže, jak jarní vánek. Uvěřitelně a pro mě ne nějak extra přehnaně. A ta čtvrtá je samozřejmě za Salima. Myslím, že o něm ještě hodně uslyšíme. Pokud to bude v podobném duchu, tak já osobně se nebudu vůbec zlobit.

  • 18.2.2018  13:29
  The Ritual (2017)
  ****

  Není nad silnější pocit, když se člověk postaví vlastnímu strachu. Ještě větší úleva přijde, když se mu ho podaří překonat...

  • 15.2.2018  16:20
  Vzteklina (TV seriál) (2018)
  ***

  Ale jo, ušlo to. Pokud tomu odpustíte všudepřítomné klišé (naprosto tupí policajti, virolog, co je lepší, jak oni) a dost slabý, poslední díl, tak je tahle série veskrze příjemnou, nenáročnou podívanou. Nenadchne, ale ani neurazí a pokud vypnete mozek úplně, může se Vám líbit snad i víc, než na ty tři hvězdy. A pokud ne, pokocháte se pěknou krajinou a některými méně známými herci, z nichž já bych asi jmenoval Johanu Matouškovou. Ta na mě udělala největší, zdaleka nejen herecký dojem.

  • 13.2.2018  15:29
  Preacher - Série 2 (série) (2017)
  ****

  Na pětku to zatím nevypadá, každopádně tahle dvojka se první sérii minimálně vyrovná. Moje oblíbené postavy jsou ještě lepší, než minule, jen si zhruba v půlce kladu pořád stejnou otázku. Kam sakra zmizel ten bůh??...... Po skončení celé série se nemůžu zbavit pocitu jistého zklamání, za který může hlavně poslední dil, který byl určitě nejslabší. Co udělali s mými oblíbenými postavami, to mi hlava vážně nebere a možný bůh na konci rozptýlil mé zklamáni jen velmi nepatrně. Taková škoda! Jedenáct dílů si to člověk užívá a pak přijde tohle. Nedá se nic, teď už si budu jen v koutě lámat hlavu, jak to celé dopadne, no a pak už jen čekat. Na třetí sérii, samozřejmě.

  • 9.2.2018  18:45
  Soumrak templářů (TV seriál) (2017)
  **

  Nakonec jsem moc rád, že jsem včera tenhle seriál dokoukal. Většinou to zabalím v průběhu prvních dílů, ale tady jsem vydržel a za to sebe bezmezně obdivuju. Jako nějaká historická exkurze do dějin absolutně nefunguje, herci jsou hodně špatní a totéž lze říct i o výpravě, která to mohla aspoň vizuálně zachránit, ale stal se pravý opak. Všichni jsou pěkně až kýčovitě oblečeni, hezky upraveni a tahle působí celý Soumrak templářů. Jako zoufalý pokus na sebe upozornit za každou cenu i s nevěrohodnými historickými fakty a scénářem, ze kterého se mi chtělo na konci úplně brečet. Jen doufám, že snad nebude nějaká další série, protože po téhle už vážně nehrozí, že bych pokračoval.

  • 5.2.2018  15:29
  Wonder (2017)
  **

  Trvat tenhle film ještě tak o deset minut víc, praskla by mně z něj asi hlava. Z těch úsměvů, z té dobroty, z těch všech hodných lidí okolo. Myslím, že všeho moc škodí a tady to platí dvojnásob, čímž mám na mysli hlavně cukrkandlový konec, který moje hodnocení zvrátil na dvojkovou stranu. Realita vypadá mnohem jinak a to je asi jediný a dle mě úplně rozumný důvod, proč zase jednou po čase půjdu proti proudu.

  • 4.2.2018  18:25
  Zelený servis (TV seriál) (2012)
  *****

  Velmi povedená záležitost, kterou mi nezbývá, než doporučit. Uvolněná atmosféra, spousta trávy a hlavně skoro každý den potkáte různé lidi ve všemožných, ale naprosto uvěřitelných situací. Jestli to tak půjde dál, asi brzo zvednu do plných... což se také později stalo. Nutno říct, že naprosto zaslouženě.

  • 3.2.2018  20:04

  Nemám slov. A nebo možná mám, ale je jich tolik, že musím ještě hodně popřemýšlet, než ze sebe něco kloudného vysoukám. Anderson zase velice překvapil, Daniel naprosto famózní a celý příběh je vyprávěn tak mistrovsky, až to chytá za srdce. Zatím film roku 2018.

  • 2.2.2018  13:23

  Zničit krtka!

  • 30.1.2018  13:46

  Naprosto realistické a věrohodné bez nějakých zbytečných příkras. Jako pocta těmhle hrdinům skoro dokonalé. Promíjím lehce přepálenou stopáž a trošku klišé, protože na tenhle konec jsem nebyl absolutně připraven. A ano, proč to nakonec nepřiznat, bulil jsem jak malej kluk.

  • 28.1.2018  19:53

  Přiznám se zcela bez mučení, že jsem Willamovi dost záviděl. Rozhodně ne však tu strašně pokryteckou a pruderní dobu, tak typickou hlavně pro USA, ale spíš jeho životní postoj. Mít tak otevřené názory v tehdejší době muselo stát hodně úsilí a osobní odvahy. Ale on ji měl, za což má u mě velikánský dík. A když už nic jiného, teď už konečně vím, kdo napsal komiks Wonder Women, o kterém jsem do včerejšího dne neměl nejmenšího tušení.

  • 22.1.2018  21:24

  Vůbec nemusíte mít rádi baseball a stejně si tenhle koncert zamiluje. Prostě musíte! Jinak to snad ani nejde. Pearl Jam jsou jak to nejlepší víno. Čím starší, tím lepší, čehož je tahle perfektní muzika tím nejlepším důkazem. Eddie je kouzelník a já mu všechno zbaštil jako malej kluk. Úžasná, výborná a skvělá věc.

  • 22.1.2018  17:06

  Konečně po dlouhé době film, kde Colin a moje ne moc oblíbená Nicole trošku zabodovali. Solidní směs thrilleru a hororu s koncem, kde nejste o moc chytřejší, než na začátku. No a pak samozřejmě Barry, který i přes svůj věk omládl na těch 16 skoro dokonale a jehož odporný ksicht si budu ještě hodně dlouho pamatovat.

  • 19.1.2018  13:34

  Ne a ne a ne a ne. Tohle vážně nedám. Chtěl jsem dát tomuhle vysoce hodnocenému seriálu šanci, ale nepůjde to. Budu hodnotit jen první díl a zbytek si nechám určitě ujít. Pro mě další, obrovské zklamání, které se znásobilo asi ve dvacáté minutě a odhalení dvou světů. Jako by snad tvůrci chtěli kopírovat, pro mě vynikající Dark a absolutně se jim to nepovedlo. Končím s Tebou J.K. vážně, se nedá nic dělat.

  • 15.1.2018  21:21

  Příběh vratký, jak vrata od stodoly, ale to jsem dneska zas až tak neřešil. Ano, tušíte to správně. Vidět Chana v nějaké "normální" roli, aniž by se pitvořil a dělal pro sebe tak typické vylomeniny, to jsem viděl zřejmě poprvé a proto hlavně za tenhle fakt hodnotím tenhle film veskrze pozitivně. Role osamělého mstitele mu celkem sedla a spolu s přesvědčivým Piercem jsou zárukou lehce nadprůměrné kvality, která sice žádnou sošku nepřinese, ale zanechá dojem z příjemně stráveného času.

  • 13.1.2018  19:36
  Génius (TV seriál) (2017)
  ***

  Po dvou dílech zatím zklamání. Geoffrey ujde, ale seriál působí, řekl bych až skoro, jak nějaká trošku lepší telenovela. Je to takové až moc hezké a uhlazené, i když ta doba taková určitě nebyla. Dám si pár dní pauzu a pak se rozhodnu, jestli budu vůbec pokračovat. Zatím tři mínus.

  • 12.1.2018  20:24
  Strike - The Silkworm (série) (2017)
  *****

  Jestli bude i poslední třetí dvojdíl téhle minisérie perfektní, jak ty dvě předchozí, máme možná zaděláno na seriálovou událost dekády. Úplně nenápadnou, normální a hlavně naprosto uvěřitelnou. Oba dva, zatím odvisílané případy mají uvěřitelný děj, ale tím největším plusem a pro mě i hnacím motorem do té třetí je herecká chemie mezi Strikem a jeho půvabnou, sympatickou a neskonale okouzlující asistentkou v podání Holiday Grainger. Zatím lehce nadhodnocuji, ale vzhledem k výše uvedeným faktům snad ani nemůžu jinak.

  • 9.1.2018  19:39
  Ariel (1988)
  ****

  Za málo peněz, hodně poctivé muziky.

  • 8.1.2018  16:10
  Smilf - Série 1 (série) (2017)
  ***

  Zatím celkem povedené. Frankie je správně potrhlá, svobodná matka a určitě jí dám šanci i v dalších dílech.

  • 7.1.2018  18:27

  Solidní drama s tradičně přesvědčivou Frances, které však v závěru kulhá na obě nohy. Nevím proč je zde žánr krimi a vůbec druhá část filmu mi přišla dost přitažená za vlasy. Možná to byl záměr, který já starý, nepozorný divák zase neprokouk, každopádně těch 87 procent mi připadá jako hodně nepovedený, aprílový žert.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace