DwayneJohnson

DwayneJohnson

okres Sokolov

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
    • 26.5.2020  18:49
    Bosch - Série 6 (série) (2020)

Určitě nejhorší série, pokud mě moje děravá paměť neklame. Dost jsem se hledal a dost jsem se v místy rozmělněném ději ztrácel, těch odboček bylo až příliš. A pak přijdou poslední dva díly a já tu sedím, blaženě se usmívám a dělám, jako, že se nic nestalo. Prostě ty konce Boschovi jdou a ani tady to nebylo jinak, takže nakonec cajk. A ještě jednu věc bych ocenil a to fakt, že to není klasicky černobílé a že se tady nehraje zdaleka podle pravidel, což platí hlavně pro některé muže zákona. Vůbec mi to nevadilo a beru to jen jako velmi příjemnou změnu. A už se těším na další pokračování. Tohle sice nebylo úplně top, ale třeba to to další překoná. Našlápnuto má z konce víc, než slušně.

• 21.5.2020  09:33
    La Forêt (TV seriál) (2017)

Mé počáteční nadšení vydrželo zhruba do čtvrtého dílu, pak to šlo však bohužel celé do kopru. Naprosto nelogický děj, zoufalá, až téměř groteskní práce policie a pak hlavně herecký výkon Suzanne Clément, to jsou všechno faktory mého dnešního hodnocení. Pokud se chcete na la Foret podívat, vypněte raději mozek, jinak budete zklamáni. Tohle byla z mého pohledu jen marná snaha napodobit Zone Blanche a to se v tomhle případě absolutně nepovedlo.

• 19.5.2020  11:35
    Poslední představení (TV seriál) (2020)

Vůbec bych se nedivil, kdyby se nakonec Poslední představení v místním žebříčku vyhouplo úplně na příčku nejvyšší. I když ho nelze brát jako čistokrevný seriál, ale spíše jako dokumentární ságu. Ságu o asi nejlepším basketbalistovi historie, alfa alfě, černému Ježíšovi, Michaelovi Air Jordanovi, který tenhle na první pohled "tuctový" sport dokázal v dobách své největší slávy zpopularizovat tak, že se z něho stal jeden z nejznámějších lidí na zeměkouli. Těchhle deset dílů sleduje jeho basketbalové začátky, vítězství a prohry, jeho draft do NBA a pak hlavně jeho působení v týmu Chicago Bulls, kde se zapsal nesmazatelnou stopou a postupně během let pomohl tenhle průměrný tým vyzdvihnout až na úplnou špici NBA a vybojovat hned několik ligových titulů. Samozřejmě, že už je to přes dvacet let a všechno jsem si nepamatoval, proto jsem byl moc rád, že jsem si to po tak dlouhé době zase trošku osvěžil. A musím teda říct, byla to jízda! Hlavně poslední zápas a poslední minuta, to je něco, co se jen tak nevidí a teď už můžu s klidem říct, že ani nezapomíná. Možná byl Michael Jordan až moc tvrdý ke spoluhráčům, občas sázel, nebo měl jiné neřesti, ale to je mi dnes úplně jedno. Pro mě bude navždy spjat jako basketbalista, který udělal pro zviditelnění toho sportu víc, než kdokoliv jiný před ním. A to je pro mě osobně ta nejlepší vizitka.

• 17.5.2020  07:45
    Nelidské zdroje (TV seriál) (2020)

Nakonec určitě zklamání. Pět hodin si to užíváte, hlavnímu hrdinovi držíte palce, aby to posledních deset minut srazilo zase zpátky z hrušky dolů. Věčná škoda, jinak ani nevím, jak to nazvat. Chválím neotřelý příběh a pak hlavně Erica Cantonu, u něhož není ale vůbec poznat, že je to je původní profesí bývalý, výtečný fotbalista a ne herec. Jestli to tak půjde, dál, třeba toho čutálistu za pár let svým herectvím dožene, kdo ví.

• 13.5.2020  20:24
    Zlatá sedmdesátá (TV seriál) (1998)

Ani ne tak za kvalitu, jak za tu bezchybnou a neopakovatelnou atmosféru. Zlatá sedmdesátá jsou přesně ten typ seriálu, co vás chytne a už nepustí. Výborná parta herců, vtipné dialogy a situace, tohle všechno nelze jinak, než hodnotit známkou nejvyšší. A vůbec nevadí, že většina z těchto herců už nikomu nic neřekne, pro mě zůstanou navždy v mém srdci zlatým, seriálovým písmem. V případě bezkonkurenčně nejlepší Debry Jo Rupp uvažuju dokonce o zřízení speciální ceny, nejlepší komediální herečka desetiletí. Tak úžasná a skvělá byla. Ostatně jako (skoro) všechny série That 70s Show.

• 8.5.2020  15:16
    Dark Waters (2019)

Možná nejlepší film, na tohle téma, co jsem viděl. Taková hra Davida s Goliášem v podání právníka Roberta Billota a koncernu Dupont v litém, soudním sporu o hledání pravdy, kterou by někteří nejraději zakopali hluboko pod zem. Není to takové "nablýskané" jako Erin Bronkovich, přesto tenhle snímek řadím výše. Hlavně za takovou civilní atmosféru a pak za herecký výkon Marka Ruffala, kterého sleduju už léta a tady si troufnu tvrdit, že je to zatím jeho top výkon. A že za svou roli nedostal žádnou zlatou sošku? To mi ale vůbec nevadí.

• 6.5.2020  21:09
    Tajné město (TV seriál) (2016)

Místy jsem nechápavě kroutil hlavou, jak hlavní hrdinka v podání výtečné ❤️ Anny Torv louská jednu vládní záhadu za druhou a všechny důkazy ji takříkajíc padají k nohám. Ale což. Pokud zrovna nejste scénáristi, nebo bezpečnostní experti, můžete tohle nechat klidně plavat. Pak se Vám totiž dostane solidní, napínavé podívané, kterou jsem zhltnul zhruba za dva dny, což se mi stává málokdy. Buď to bylo tím, že na australské seriály moc nekoukám, nebo kvalitním zpracováním, kdo ví, každopádně nelze jinak, než obě dvě série doporučit. Zatím je tady moc lídí nevidělo.

• 2.5.2020  06:55

Příjemná, oddychová komedie s málo známými herci, několika opravdu povedenými scénami, super soundtrackem a moc hezky udělaným koncem.. ps. a na ty ubožáky, co tomu dávají odpad vůbec neberte zřetel.

• 30.4.2020  08:44

Vemte dvě afektované (ex)policistky, jednoho úplně dementního prokurátora, naprosto neproveditelný, krvavý příběh, hloupé dialogy a máme tady krimi roku. No možná pro ostatní, pro mě však určitě ne. Kouká z toho jen chladný kalkul alá Skandinávie a s tímhle napodobenina nemá vůbec nic společného. Chvíli jsem uvažoval i to třech hvězdách, ale úplný konec mě jen přesvědčil v tom, že by to bylo vzhledem k těch předchozím devadesáti neskonale moc.

• 26.4.2020  08:50

Hrozně mě to štve a zároveň se to ve mně strašně hádá, ale dnes nepůjdu výš ani náhodou. Na jedné straně sice přehnaná, ale solidní akce, která odsýpá, má tempo a spád, na straně druhá tuctový příběh, který vyplní rádoby mezihra, která tomu všemu ale moc nepomůže. Je to takové bez chuti a bez zápachu a pak přijde celkem očekávaný konec, který tlačí na city, ale dnes ne, dnes to nevyšlo. Žádný druhý Muž v ohni ani John Wick se nekonal, zůstalo jen u celkem solidního pokusu, který se v rámci žánru zlatým písmem určitě nezapíše.

• 23.4.2020  13:21
    Pán tygrů (TV seriál) (2020)

Možné spoilery!!!! Ujetá, bizarní, adrenalinová jízda. Taková, jak po hodně divokém večírku, kdy se ráno probudíte a jen si říkáte wtf? Zdálo se mi to, nebo ne? Je to vážně všechno pravda? O tom nechť si udělá obrázek každý sám, každopádně Tiger King je rozhodně nejšílenější dokument, co jsem kdy viděl. Na jedné straně Joe Exotic, výstřední homosexuální (nic proti) excentrický chovatel divokých koček, na straně druhé Carole Baskin, jeho úhlavní nepřítel, nejen v byznysu, která (možná) ví něco o zmizení svého druhého manžela, který se ztratil a zatím nikdy nenašel. To jsem vyjmenoval jen ty hlavní dva, abych to trošku zkrátil. Dále jsou zde dva Joeovi manželé, obchodní partneři, další chovatelé z jiných koutů USA, další zaměstnanci a také lidé co se podíleli na natočení celého seriálu. Když se to pak celé natočí a sestříhá má z toho člověk až hrůzu jak se vůbec něco takového mohlo stát. Jenom spousta keců, jak rádi chováme zvířata, ve finále pak jen touha po penězích, slávě a zisku, což platí skoro pro všechny chovatele, co se tady mihli. Soudní pře, následné vyšetřování FBI, to už jen taková třešnička na dortu, který možná někomu po snědení malinko zhořkne. Vždycky jsem si myslel, že (někteří) obyvatelé USA jsou tak trošku podivíni a po zhlédnutí tohoto výborného dokumentu už mi to asi nikdo do konce života nevymluví.

• 21.4.2020  17:39
    Lommbock (2017)

Jako fakt pecka. Pravá, nefalšovaná, taková, kterou vůbec nečekáte a o to víc jste ve finále překvapení. Naprosto úžasná komedie, ke které potichu přidávám půl hvězdu, co jsem minule ušetřil. Je hlavně za tu neuvěřitelnou odlehčenost a pohodovost, která na vás dýchá každým okamžikem a pak hlavně za Moritze, ze kterého se pomalu ale jistě stává muž mého ❤️. A to jsem jsem si až do dneška myslel, že jsem na holky a teď nevím, co mám dělat. Asi si zítra koupím jointa a jak po něm začnu mluvit plynně polsky, tak je to nad slunce jasná věc;)

• 20.4.2020  07:34
    Betonrauš (2020)

Za mě osobně veliké zklamání, které zachrání celkem dobře udělaný (před)konec a pak hlavně fakt, že mám Davida Krosse, jako herce velmi rád. Jen doufám, že se do budoucna vyhne podobným nudným a stereotypním komediím a natočí něco jiného a hlavně kvalitnějšího a vtipnějšího.

• 17.4.2020  10:03
    Devs (TV seriál) (2020)

De(u)vs je seriál, na který už jsem hodně dlouho čekal. Originální, vynalézavý, zároveň místy stěží uchopitelný. Je v něm toho obsaženo tolik, že snad ani nejde dost dobře zaškatulkovat, což je pro mě jen a jen dobře. Mám rád takové věci a výzvy a Alex Garlard mi tohle umožnil, za což má u mě veliký dík. I přes lehce rozmělněný konec nakonec mířím úplně nejvýš, hlavně za ten nápad a kulervoucí první polovinu. A hlavní hrdinku, tu si budu pamatovat až do konce života….

• 16.4.2020  06:52
    Nový papež (TV seriál) (2020)

Je to trošku jiné, víc provokativní, více sexuální, ve finále pak (skoro) stejně dobré, jako jeho mladší předchůdce. Law, Malkovich a Orlando naprosto skvělí a to trefování do Vatikánu je tady dovedeno ještě k větší dokonalosti, nebo možná propracovanosti. Paolo Sorentino nebude asi nikdy filmovým režisérem mého srdce, ale co se týká těchto dvou seriálů splnil svůj úkol téměř na výbornou, takže si dám klidně do budoucna další, třetí chod. Pokud tedy nějaký vůbec bude.

• 12.4.2020  16:33
    Výjimeční (2019)

Výborný film, se silným a hlavně kvalitně natočeným příběhem. Žádný Rain Men, nebo jiné podobné snímky, jen každodenní mravenčí dřina s těmi, co se ne vlastní vinou dostali až na samotný okraj společnosti. Neradostné, ale hodně pravdivé s výbornými, přirozenými herci, kde nemá cenu vůbec nikoho nějak extra vyzdvihnout. A že je v žánru tohoto filmu komedie, na to ale vůbec neberte zřetel. Za to tvůrci tohoto výtečného dramatu rozhodně nemůžou.

• 6.4.2020  09:09
    Bažina (TV seriál) (2018)

Tak tohle mi vážně moc sedlo. Od začátku až skoro do úplného konce. Nebýt úplně závěrečného odhalení, tasil bych možná známku nejvyšší. Perfektní zobrazení doby, dobří herci a velice zajímavý příběh, který neustále kličkuje a odhaluje pořád nová tajemství. Žádný Učitel, nebo Wataha, Bažina je spolu s Oslněni světlem jasným adeptem na seriál desetiletí made in Poland.

• 2.4.2020  19:51

Nenápadný, konverzační skvost, který mi dnes sedl po všech stránkách. Jednou za čas je třeba příjemná, vítaná změna, čehož je tenhle snímek jasným důkazem. Bohdane, díky za takové maličkosti. Díky za tenhle skvělý film.

• 1.4.2020  19:53
    Ozark - Série 3 (série) (2020)

Celkem zklamání, i přes mé vysoké hodnocení. Vlastně až do posledního, našláplého dílu se to pořád motalo v předešlých sériích. Neskutečně mě vytáčel bratr Wendy a vlastně jeho celá, dějová linka. Co naopak potěšilo, bylo kromě ústřední dvojice možné, další dodavatelsko-odběratelské vztahy navázané v Ozarku úplně na konci a pak hlavně závěrečná dvouminutovka, která do slova a do písmene rozstřelila střet, ke kterému to v poslední třetině celé směřovalo. Jasná pozvánka na další pokračování, ve kterém bude určitě na co navázat a k čemu se vracet. (oblíbené postavy: Marty, Wendy, Charlotte, Darlene a psycholožka, jejíž "ending scene", byla možná úplně to nejlepší z celé, třetí série)

• 25.3.2020  13:32

Kdyby nebylo posledních, zhruba deseti minut, šel bych možná i do plných, tak se mi tahle netradiční "pizzerie" líbila. Spousta vtipných a hlavně naprosto odlehčených situací, které držely tuhle málo viděnou komedie hodně vysoko. Namátkou bych jmenoval třeba narozeninovou scénu s vysavačem, nebo večerní sex, který se po probuzení změní v horor. Taková typicky pohodová klasika made in German a zcela zasloužené čtyřhvězdí.

• 21.3.2020  18:38
    Dopis pro krále (TV seriál) (2020)

Ve finále mnohem lepší, než bych na začátku čekal. Seriálu určitě prospěly nádherné, přírodní lokace a také na rozdíl třeba od Zaklínače působí Dopis pro krále malinko ucelenějším dojmem. To se týká obstojných efektů, vhodně vybraných mladých tváří a pak také naprosto dostačující délky, která nezadržitelně směřuje k předvídatelnému, ale za mě dobře natočenému konci. Jen mě trošku mrzí, že spousta známých, starších herců, zde dostala jen opravdu malé role, což mě mrzí asi nejvíc v případě "šíleného" mnicha v podání mého oblíbeného Kima Bodnii, jehož part na mě nechal zdaleka největší dojem.

• 19.3.2020  08:15
    21 Bridges (2019)

Sympatická věc, jejíž největší síla tkví v postavě hlavního hrdiny a největší slabinou, dá-li se to tak vůbec říct, je příběh, který už jste mnohokrát předtím viděli. Klasická hra na hodné a špatné policajty, která snad ani dost dobře nemůže dopadnout jinak. V rámci žánru lehký nadprůměr, který se hlavně kvůli Chadwcikovi a kvalitním, akčním scénám určitě vyplatí vidět.

• 13.3.2020  13:03
    Stíny - Série 3 (série) (2019)

Celou dobu to balancuje kvalitativně mezi třemi a čtyřmi hvězdami, až se mi z toho zamotala hlava. Tohle na(ne)štěstí rozseknou poslední, dva díly, které to přikloní na plný výkon s jasnou narážkou na čtvrtou řadu a hlavně další příběhovou větev. Nevím, Relu, jestli jsi si neukrojil moc velké sousto a jestli tohle vše ustojíš, protože, zhrzený rumunský policajt nezapomíná a kolumbijská mafie, ta nikdy nespí....

• 11.3.2020  20:26

Nemám rád Marka Wahlberga.

• 9.3.2020  19:20
    Outsider (TV seriál) (2020)

Asi to celé dopadlo, jak mělo a když tak nad tím přemýšlím, vůbec nevím, jestli to šlo udělat jinak a hlavně líp. Protože začátek a hlavně první půlka je tak strhující, že si přece jen tuhle otázku musíte po celkem průměrném konci chtě nechtě položit. Chválím hlavně naprosto originální nápad a pak hlavní herecké duo, kde mě nejvíc překvapila Cyntia Ervio v roli soukromé vyšetřovatelky, která dala tomuhle netradičnímu průběhu ještě lepší šmrnc. Na plnou palbu to sice nakonec bohužel nebylo, ale i tak patří Outsider k tomu nejlepšímu, co jsem zatím letos na seriálovém poli viděl.

• 9.3.2020  08:54

Jsem moc rád, že jsem tenhle film poslal (zatím) do modrých čísel. Na lepší, než průměrné hodnocení nemá ani náhodou. Už od počátečního „ náhodného“ setkání při běhu na mě působil až moc prvoplánově a jen stěží uvěřitelně. A to se týká skoro všeho. Herců, rádoby šokujícího příběhu, plných pěkně naaranžovaných vražd a poté také konce, který mě absolutně neuspokojil. Poslední dobou nemám na španělské filmy moc štěstí a tohle kriminální drama sem musím bohužel zařadit také. Možná s lepší náladou, která mi dnes očividně chyběla a s jinou herečkou v hlavní roli. Ne, že by mi Belén Rueda něco někdy udělala, ale tady mi přišla jenom jako kdysi známá herecká tvář, která už dávno ztratila svůj lesk.

• 4.3.2020  19:29

Mohl bych teď začít brblat, hledat drobné mouchy, až tragické záporáky, ale to dnes nemám absolutně v úmyslu. Yen je totiž tak charismatický sympaťák, že tohle všechno zvládne levou zadní. Nasadí svůj okouzlující úsměv a když to nefunguje, přejde v souboj jeden na jednoho, který i v tomhle čtvrtém pokračování funguje skoro stoprocentně a jako třešnička na dortu je pak jeho naklepáváná, která mění jeho troufalé protivníky v zoufalé statisty. Je to naprosto důstojné zakončení téhle série, které sice na nejlepší, první díl nemá, ale zbylé dva strčí hravě do kapsy. Díky moc, Donnie, hlavně kvůli Tobě to stálo rozhodně za to.

• 29.2.2020  07:34

Tenhle film je asi nejzářnějším příkladem za posledních mnoho let, že by nebylo do věci zavést půl hvězdy, nebo hodnocení po desítkách procent. Je to totiž přesně mezi a tak mi nezbývá, než lehce nadhodnotit a ocenit fakt, že když to vezmu kolem a kolem a srovnám to s několika málo komediemi, co jsem od nás za poslední roky viděl, nevychází mi z toho Poslední aristokratka úplně nejhůř. Což není vůbec pochvala, jen smutné konstatování faktu, jaké filmy (komedie) se u nás teď točí. Přesně na 50 procent a kdyby nebylo Vladimíra Smutného, šel bych určitě s hodnocením níž.

• 27.2.2020  14:51
    I Am Not Okay With This (TV seriál) (2020)

Mnoho povyku pro nic.

• 26.2.2020  12:51
    Ranč (TV seriál) (2016)

Velká škoda, že zhruba po padesáti dílech zlikvidovali Dannyho Mastersona, mojí skoro nejoblíbenější postavu. Do té doby jsem tasil známku nejvyšší a nadšeně chrlil superlativy a dokonce chvíli uvažoval i o top teen. Ale nedá se nic dělat, musím to brát takové, jaké to je a jen se v koutku duše modlit, že kampaň mee too se nedostane až k nám a pokud ano, budu to brát jako zjištění, že už jsem se definitivně obrátili na západ, kompletně se vším všudy. Pokud bych měl říct pár slov k samotnému seriálu, byla to aspoň a to hlavně ze začátku těžce návyková záležitost, která mě ze začátku úplně přikovala k monitoru a přes lehce klesající kvalitu na konci jsem vydržel celých osmdesát dílů. Vůbec nechápu, co mě na tom tolik bavilo, ale možná to bylo samotné prostředí, které mě spolu se spoustou opravdu vtipných a velmi dobře udělaných situací několikrát přivedly do varu. A samotný fakt, že se tady těžce nadržuje republikánům mi ani v nejmenším nevadil, ba naopak, bral jsem to jako příjemnou, seriálovou změnu. (oblíbené postavy: Colt, Rooster, Aby, Beau, Dale, Hank)

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45