DwayneJohnson

DwayneJohnson

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47
    • 1.5.2021  18:21
    Vítejte na konci světa (TV seriál) (2021)

Velkommen til Utmark působí chvílemi jako směsice několika podobných seriálů, přesto si po celou dobu ponechává ten nefalšovaný, severský tah na bránu. Neuvěřitelně vtipně napsaná, herecky skvěle obsazená a ještě lépe nadabovaná směsice lidských osudů, kterou zhltnete na jeden zátah, jako odpolední lehkou sváču. Jedno z nejmilejších, letošních překvapení a jasný důkaz toho, že HBO není ještě zdaleka tak v prdeli, jak jsem tuhle někde četl.

• 26.4.2021  13:05
    Světlo a stíny (TV seriál) (2021)

Za normálních okolností bych šel možná výš, ale neskutečně mě vytočil totálně zpackaný závěr, který celou předchozí snahu poslal do kytek. Není to ani moc napínavé, triků je jen pomálu a že je tenhle seriál rasově a sexuálně vyvážený, to je asi ta úplně poslední věc na světě, co by mě nějak trápila. Dva a půl za fajn počáteční atmosféru a nové herce, poslední zhruba třetinu už ani nemá moc cenu komentovat...

• 20.4.2021  17:46
    Stručné dějiny vyhlazování (TV seriál) (2021)

Není to nic, co bych neznal, nebo něco o čem bych vůbec nic nevěděl, přesto mě to dost odzbrojilo. Čtyřdílný dokument o nadřazenosti bílé rasy a potlačování těch druhořadých splnil do puntíku svůj účel. V průběhu několika staletí shrnutí historie od obchodu s otroky, vybíjení indiánů, po Adolfa Hitlera a tu správnou, bílou, americkou demokracii pěkně v praxi. Velmi sugestivní, na druhou stranu to lze dost dobře pochopit. Když potom čtu poučování o lidských právech a demokracii od států, které se v historii podíleli na různých genocidách a vyvražďování víc, než kdokoliv jiný, musím se jen potutelně pousmát. Na rozdíl od mnoha milionů těch "nesprávných" lidí, co zdaleka takové štěstí neměli.

• 13.4.2021  13:49
    Des (TV seriál) (2020)

Davida Tennanta sice nějak extra nemusím, ale tahle role slizkého úchyla mu sedla jak ulitá. Spolu s příběhem podle skutečné události a pevnou režií záruka (skoro) té nejvyšší kvality.

• 10.4.2021  11:17
    The Father (2020)

Silné, věrohodné, na konci až skoro zdrcující. Neodvratitelný konec v one men show sira Anthonyho Hopkinse, který si celý film a nutno říct, že naprosto zaslouženě ukradl sám pro sebe. Není vůbec lehké zahrát tak těžké role, které možná za pár let přejdou ve skutečnost, ale tady se to povedlo na čistých sto procent.

• 27.3.2021  18:07

Mohl bych mít k tomu spoustu výhrad, ale dneska není ten den. The Way Back mě dnes trefila skoro plnou palbou, tak si jí budu v potají vychutnávat. Takovej normální film a příběh o tom, že skoro vždy má cenu šlápnout na brzdu. V případě Bena osobní zkušenost se vším všudy, kterou se mu podařilo převést do filmu téměř dokonale.

• 21.3.2021  13:30

Přes nadšené recenze a vysoká procenta na konci spíše lehčí zklamání. Šílené a totálně ujeté, je to víc, než dost, jen mám nedobytný pocit, že vše tohle už jsem u skoro stejné partičky viděl a bylo to o fous lepší. Nejvíc mě pobavila scéna na poli a pak herecký výkon Nicolase Bro, který, ač žádný manekýn, dokázal mě dostat do varu skoro pokaždé, když byl zrovna před kamerou. U ostatních to bylo tak nějak napůl.

• 19.3.2021  14:35

Solidní. Trochu moc dlouhé, ale na to už jsem si u podobných filmů zvykl. Udělat z toho part one a two, možná bych šel i výš, takhle jsem nucen zůstat na poctivém, zlatém středu. Chyběla mi tam větší epičnost, která u podobných Avengers doslova přetékala proudem, ale i tak v rámci žánru stále nadprůměr.

• 11.3.2021  15:00
    Šarlatán (2020)

Naprosto souhlasím s některými názory ( nejen mých oblíbených) uživatelů. Ten konec se prostě nepovedl. V tomhle případě to beru jen jako zcela nepodstatnou věc. Přece kvůli faktu, že někdo totálně překope historii neodsoudím šmahem celý film. Bylo by to nefér a hlavně obrovská škoda. Lepší, český jsem za poslední rok určitě neviděl a jsem moc rád, že naši akademici zachovali chladnou hlavu a nominovali Šarlatána na Oscara. To, že postoupil do užšího výběru jen potvrzuje moje slova. Trojan, vlastně oba dva výborní, což lze bez nadsázky říct skoro o všech hercích. Moc příjemně strávený čas a od Angieszky zdaleka nejlepší počin. I když režisérkou mého srdce asi nikdy nebude.

• 1.3.2021  20:07
    Patrick (2019)

Bezesporu největší bizár za poslední hodně dlouhou dobu. Spousta pinďourů a bembeřic v lehce šíleném příběhu o ztraceném kladivu v jednom nudistické kempu. Ani nevím, co se mi na tom vlastně líbilo, ale přišlo mi to strašně nevšední až ujeté a na to já povětšinou tuze rád kývnu.

• 16.2.2021  11:25
    Dash & Lily (TV seriál) (2020)

Pořád jsem čekal na lepší pocit, no a on nějak nepřišel. Nakonec jsem to dokoukal silou mé železné vůle, což asi není úplně nejlepší vizitka. Je to vánoční, ale zároveň až strašně moc přeslazené. A já měl vždycky raději biftek s bramborem....

• 10.2.2021  09:20

Nejvíc jsem zklamán z faktu, jakou roli dostala nakonec Helena Zengel, na kterou jsem se asi těšil nejvíc. Je to jakýsi mix mezi "Narušitelkou systému" a něčím, co sám ani nevím, jak lépe popsat. Přitom na to evidentně má, ty její pichlavé oči na konci to byla nádhera, ale tady jsem si ji bohužel moc neužil. Tom Hanks a vlastně i celý film působí převážně přesvědčivě a jede to přesně v těch kolejích, jaké jsem zhruba po dvaceti minutách tipoval. Solidně, lehce předvídatelně, prostě westernově se všemi klady a zápory, které jednou za čas určitě neuškodí. Tři na něco málo pod půl vzhledem k tomu, co jsem napsal na začátku a také k faktu, že Paul Greengrass natočil už mnohem lepší filmy.

• 6.2.2021  15:45
    Temné lesy (TV seriál) (2020)

Temné lesy sráží dolů naprosto chabé vysvětlení na konci, které dává tomhle ze začátku solidně vypadajícímu seriálu řádně na frak. Atmosféra a hlavně ta z roku 1994 je výborná, ale to je asi tak jediné, co bych kromě krásných holek a místy strašidelně atmosféry vyzdvihl. Zbytek je jen chaotická změť, která se tváří naoko vážně, ale při bližším prozkoumání zjistíte, že za moc nestojí. Dva a půl a Znaki (zatím) odkládám na neurčito.

• 5.2.2021  17:39
    Průsmyk (TV seriál) (2019)

Moc se mi líbilo prostředí a pak jakási jinakost ve srovnání s drtivou většinou podobných seriálů. Pachatel je odkryt poměrně brzy a to to víc se mi to celé zamlouvalo. Když pominu samotné vraždy dostalo se mi vcelku normálního, pomalu plynoucího příběhu, který má dílů, tak akorát a navíc perfektní soundtrack, který si hodlám co nejdřív sehnat. A ještě lepšího vyšetřovatele, kterého báječně ztvárnil Nicolas Ofczarek. Hlavně za tyhle dvě věci pálím nakonec na čtyři. I přes lehce předvídatelný, úplný konec.

• 31.1.2021  08:58
    Karppi (TV seriál) (2018)

Zajímavá, hlavní dvojka vyšetřovatelů, co si na sebe musí nejdřív zvyknout a pak jedna vražda, jejíž stopy vedou na začátku různými směry. To je v kostce příběh první série, které rozhodně nelze upřít snahu, ve finále však až moc překombinovanou. Místy to celé působí jako mix několika severských seirálů, (hlavně Zločinu, co se týká počtu podezřelých) a chvílemi to působí zase jako úplně něco nového. Co mi však na Karppi nejvíc vadí , to je nadbytečný počet dílů, zbytečně moc akční scény (záchrana Karppiové ve sklepě, plus scéna na střeše) a poté motiv pachatele, kterému já osobně ani trošku nevěřím. Takže zatím tři a něco a kdy bude dvojka, to se teprve uvidí.

• 23.1.2021  17:08
    Rozparovač (TV seriál) (2020)

Když tenhle dokument srovnám s podobným Night Stalkerem, který jsem viděl nedávno vychází mi o maličký kousek líp. Hlavně za autentické záběry a rozhovory a pak také nezaměnitelnou atmosféru tehdejší Anglie, která je mi asi bližší, než USA v jakékoliv době. Ale tím největším plusem byla pro mě naprosto "skvělá a brilantní" práce tehdejší policie, která si s tím opravdu nedělala těžkou hlavu a řídila vyšetřování asi jak předsedající poslední jednání naší poslanecké sněmovny. Úplně na hovno. To se pak člověk nemůže divit tomu, jak to nakonec dopadlo a hlavně po jakou dobu. Výborný dokument s lehce feministickým podtextem, který mi vůbec nevadil a po přečtení Wikipedie jsem nucen konstatovat, že ten Covid 19 nebyl tak úplně na škodu. Aspoň v tomto případě.

• 22.1.2021  07:49

Pro mě osobně o malinký kousek horší, než předchozí, výtečná řada. Přesto nelituji ani jedné jediné sekundy. Jakmile začala úvodní znělka, mé myšlenky mě vrátily zpět (nejen) do Neapole a já se opět nechal unášet komplikovaným vztahem dvou přítelkyň, teď už vlastně dospělých žen, kterým život i přes jejích mladý věk přichystal nejednu zkoušku a výzvu. Možná jsem dvojkou odkládal tak dlouhou, abych si ji o to víc vychutnal, sám pořádně nevím, co vím ale naprosto jistě je, že jsem s Lilou a Elenou ještě zdaleka neskončil. Čtyři a něco.

• 20.1.2021  15:03

Za mě lehčí zklamání. Tenhle film jede tak trochu na jistotu, není v něm pořádná jiskra, ani napětí a děj je předvídatelný už po přečtení obsahu. A tak jen za Paula Hausera a vzhledem k faktu, že je to zatím poslední, Clintův film napálím slabou čtyřku. Pokud natočí ještě něco něco lepšího, šup dolů, ale na to si budeme muset ještě počkat. Pevně doufám, že maximálně do konce letošního roku....

• 18.1.2021  13:00
    Lupin (TV seriál) (2021)

Hezky se na to kouká, ale strašně moc to hraje na náhodu, která je někdy až do očí bijící. Mám rád francouzské seriály, které mají hlavu i patu, což zjevně není tenhle případ a to platí hlavně pro poslední díl, který to nakonec celé překlopil na dvojkovou stranu.

• 3.1.2021  07:13

Vůbec ne tak strašné, jak bych podle místních recenzí čekal. Ale já měl vždycky svou hlavu, čehož je WW 84 jasným důkazem. Možná maličko delší, ale to je jen drobný detail. Gal s Chrisem já prostě můžu a tak je nad slunce jasné, že na dalším pokračování nebude moje maličkost jistojistě chybět.

• 26.12.2020  18:01

Kvalitou a to hlavně na konci naprosto srovnatelné s první řadou. Několik postav přibylo, několik oblíbených ubylo a Lyra s Willem jsou zase o nějaký ten pátek starší. Vůbec se mi nechce čekat další rok a tak si možná jako chronický nečtivec koupím Jantarové kukátko, abych věděl, jak to nakonec s touhle vydařenou fantasy trilogií celé dopadne.

• 19.12.2020  08:38

Má to několik úžasných momentů, dojemných situací a perfektní akce, přesto je můj dojem po zhlédnutí druhé série zlehka rozpačitý. Tohle všechno jsem již viděl zhruba před rokem a žádná přidaná hodnota, která by to zvedla, nebo aspoň udržela na loňské kvalitě se nekonala. Mando konečně ukázal svoji tvář, ale to mně k (nej)vyššímu hodnocení zdaleka nestačilo.

• 11.12.2020  20:25
    Mělas to vědět (TV seriál) (2020)

Až moc překombinované a ke konci jen stěží uvěřitelné, se spoustou zvratů, kterým mám opravdu problém uvěřit. V porovnání s několika podobnými seriály z poslední doby obstojí tak nějak napůl, což pro mě bylo po prvním díle celkem zklamání. Vlastně jak (skoro) zmizí z obrazovky ❤️ Matilda De Angelis a přejde to do soudního sporu, není zde nic, co by kvalitu nějak posunulo nahoru. Nicole Kidman je možná dobrá herečka, ale tady musím souhlasit s kolegou Verbalem, botox je prostě a jednoduše svinstvo, které možná opticky ubere věk, ale čas nezastaví. A tak sobě slavnostně slibuju, že pokud v dohledné době natočí další seriál, kouknu se na něj, jen pokud bude hrát babičku a ne matku dvanáctiletého kluka. Všeho moc škodí.

• 7.12.2020  16:50
    Havel (2020)

Spousta lidí píše do komentářů, nebo zdejší diskuze podle toho, jaký byl jejích vztah k samotnému exprezidentovi a i kdyby byl film sebelepší, nebo sebehorší, nic se na tom nezmění. To sice absolutně nechápu, ale beru to jako fakt, se kterým já sám nic neudělám. Co mi vadí na samotném zpracování je pocit jisté povrchnosti a někdy až bezdradnosti, jak se s tím nakonec režisér popasoval. Nikdy jsem nepatřil mezi Havlovi odpůrce, ani příznivce a bral jsem ho jako normálního člověka, se spoustou chyb i dobrých vlastností a jen jsem v koutku duše doufal, že se o něm tady dozvím maličko víc. A to mi tenhle životopisný snímek ani náznakem nenabídl. Jen přesvědčivého Viktora Dvořáka v hlavní roli a fakt, že jinou herečku, než Aňu Geislerovou nedokážeme (nebo možná nechceme) do hlavní role obsadit.

• 5.12.2020  07:03
    Dámský gambit (TV seriál) (2020)

Kdo zná trošku šachy, tak pro něho musí být tenhle seriál jedno obrovské zklamání. Je mi jasné, že to nemůže být celé jen o téhle královské hře, na druhou stranu, proč to nenatočit aspoň trošku věrohodně (zběsilé tahání za figurky při vážných partiích), to vážně nechápu. Když se od toho odprostím, dá se těch šest prvních dílů v pohodě vydržet, aby přišel zase závěrečný, který to celé, (zase hlavně šachově) pošle skoro do kopru. Herci jsou fajn, příběh taky, ale to víc, než na tři ušmudlané hvězdy nestačí. A když někdo píše do komentářů :Dámským gambitem jsem každou partii zahajoval, tak buď šachy vůbec nehrál, nebo je to naprostý idiot. Ale to jen tak na okraj.

• 30.11.2020  19:44

Solidní představení, i když Bruce není a asi nikdy nebude mít top zpěvákem. Co mi trošku vadilo, bylo zapojení orchestru při některých písních, to mi přišlo až moc umělé a myslím si, že to ani nemá ve svém věku zapotřebí. Na druhou stranu poslechově v pořádku a možná si album někdy pořídím do svého MP3 přehrávače. No, a teď si jdu pustit Counting Crows, na nich teď naprosto bezostyšně ujíždím. A tenhle vcelku vydařený koncert na tom ale vůbec nic nezměnil.

• 25.11.2020  11:55

Těžko říct, jestli mě víc překvapila Nora Fingsheidt v roli režisérky, nebo Helena Zengel v hlavní roli ukřičené dívky, které jsem měl sto chutí několikrát při sledování filmu dát jednu pěstí. Virtuálně, samozřejmě, děti nebiju a moc dobře vím, že bez toho by to bylo celkem o ničem. Celkem depresivní a neradostné, ale jednou za čas, nic proti. Uvidíme, kam se obě výše uvedené dámy posunou, zatím je to poctivá plichta. Moje maličkost je bude bedlivě sledovat.

• 16.11.2020  14:06
    Undercover - Season 2 (série) (2020)

Klobouk dolů, jak Steve, alias Bob v podání výborného Toma Waese táhne skoro celou sérii. Je to hodně podobné, jako jednička se skoro stejným konceptem i místy černo- komediální zápletkou, která to hned v prvním díle nečekaně postavově rozetne, aby se k tomuhle stežejnímu momentu neustále vracela. Příběhově to místy skřípe, ale tohle vše přebijí dobří herci a vypečené, scenáristické nápady, které mně někdy přijdou jak tažené z klobouku. Ve finále je to maličko horší, přesto stále nadprůměrná podívaná s nezaměnitelnou atmosférou, která se jen tak nevidí. Oblíbené postavy: Bob,Nathalie,JP, Laurent, Lisa,stará máti, plus ta pošahaná dvojka tanečníků z ranče.

• 11.11.2020  07:17
    Přes mrtvoly (TV seriál) (2020)

Veskrze příjemná záležitost, která možná nezaplní přední žebříčky vysoko hodnocených seriálů, na druhou stranu zanechá ten příjemný dojem dobře a poctivě odvedené práce. Vůbec, podobný, politický seriál už jsem delší dobu neviděl a to mi tenhle přišel více vhod. Ideální počet dílů, převážně přesvědčiví herci a příběh, který by se (bohužel) hodí skoro do každé vlády, nejen v Evropě. Není to příjemné zjištění, jen realita, jak to dnes v politice běžně chodí.

• 3.11.2020  08:44

Hlavní problém vidím v těžko uvěřitelném příběhu. A teď nemyslím akci, která je solidní, přímočará a ke konci naprosto nemilosrdná, ale spíše v reálnosti celého filmu. Troufnu si tvrdit, že tolik zkorumpovaných policistů není v celé Francii, natož v jedné policejní jednotce, to by mohly rovnou všechny zavřít, nebo rovnou prodávat drogy na ulici. Tváří se to celé, že se tohle normálně děje, nebo snad může dít, ale tomu já ani za mák nevěřím.

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47