DwayneJohnson

DwayneJohnson

USA
Pracující důchodce a seriálový maniak

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 16.6.2018  07:25
    Adam a Eva (1997)

Ze začátku se to tváří všelijak, ale ve finále se z toho vyklube velmi poctivá, severská komedie. Plná bláznivých situací, které se těm dvěma tak trošku vymkly z rukou. Přes počáteční ohnivou jiskru, po krizi, která se zdá být úplně definitivní tečkou. Ale nebudu předvídat, uvidíte sami, rozhodně to stojí za to. První hodina je velmi dobrá, závěrečných dvacet minut úplně skvělých a konec veskrze originální. Lepší čtyři hvězdy.

• 14.6.2018  20:32
    Našrot (TV seriál) (2016)

Přesně, jak říká Snared, hrozná hovězina. Ale v každém díle se našla scéna, která mě totálně rozesmála a vidět Seana Beana, s tím jeho mužným hlasem, jak si dělá ze sebe tak trošku prdel, to jsou faktory, kvůli kterým nepůjdu níž ani náhodou.

• 11.6.2018  21:03
    Patrick Melrose (TV seriál) (2018)

I když se s Tebou život nemazlil, máš to pořád ve svých rukou, o tom jsem skálopevně přesvědčen. Tahle brilantně natočená minisérie je toho jasným důkazem. Stačí jen chtít a mít kolem sebe někoho, na kom Ti záleží a ono to snad půjde. Nač opakovat chyby svých rodičů, když sám jich mám víc, než dost. A speciální díky Tobě, Benedicte. Úžasný výkon. Ostatní herci možná také dobří, ale Ty mezi nimi vyčníváš, jako maják v moři. Troufnu si tvrdit, že už jen díky Tobě na tenhle seriál nikdy nezapomenu.

• 8.6.2018  13:24
    Já, Simon (2018)

Ve finále průměrná věc. Střídá to sice lepší okamžiky s horšími, ale výsledek je vlastně stejný. Chvíli jsem uvažoval i o čtyřce, ale typicky americký závěr a mě velmi nesympatická Katherine Langford, která mě budí ze sna ještě ze 13 Důvodu proč, to srazili přesně tak nějak mezi. Myslím, že naprosto zaslouženě.

• 5.6.2018  07:28
    Pomsta (2017)

Když pomsta, tak pořádná, jaký pak, copak. Oko, za oko, zub za zub, jenom ať to všechno pěkně litá. A stříká. V rámci žánru dost předvídatelná, přesto povedená věc, kterou nakonec zvedám trošku výš. Hlavně za závěrečnou scénu na honěnou, která byla vydařená, úsměvná a krvavá zároveň. Povedený thriller se dá natočit i se čtyřmi herci, čehož je Revenge jasným důkazem.

• 3.6.2018  17:41
    Kmotr III (1990)

Pořád se nemůžu ubránit pocitu jistého zklamání, který ve mně rezonuje i několik hodin po skončení filmu. Kmotr je určitě jedna z nejlepších trilogií, ale třetí díl to poněkud kazí. Ta lehkost, se kterou Copolla natočil první, výtečné díly je pryč a zbyl už vlastně jen trošku vyčpělý Al Pacino, kterému už toho chladnokrevného Michaela nějak moc nebaštím. A ano, troufnu si tvrdit, že tohle pokračování snad už ani nemuselo vzniknout. To by pak byl celý Kmotr absolutně bez chyby.

• 2.6.2018  08:33
    Hranice stínu (TV seriál) (2011)

Nevadil by mně ani tak trošku " Volavkovský" závěr, jako spíše chování některých postav. Pět dílů celkem slušná porce napětí, která se v těch závěrečných dvou (opět) rozsype. Škoda, Ejiofor a Rea hráli, jak o život, ale na víc to dnes bohužel nestačilo.

• 30.5.2018  13:05
    Dobrý boj - Série 2 (série) (2018)

Naprostá pohodovka, jinak nevím, jak lépe tenhle seriál popsat. Přiznám se, že nejsem vůbec zběhlý v právních kličkách, ale od pondělí jsem vždycky netrpělivě očekával každý, další díl, protože jsem se báječně odreagoval a vyčistil hlavu. A fakt, že se skoro v každém díle šije naprosto nekorektně a neobjektivně do Donalda Trumpa, to už byla jen taková malá bonusovka navíc.

• 29.5.2018  10:47
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Klobouk dolů teda, to jsem vůbec nečekal. Příběh podle skutečné události, který má všechno, co by měl mít. Pevnou režii, kvalitní herce a zpracování, které je takřka bezchybné. Jedno z největších ČT překvapení, letošního roku. Jen doufám, že nebude taky poslední.

• 26.5.2018  20:35
    Siréna - Série 1 (série) (2018)

Průměr. Nic víc, nic míň. Solidní rozjezd a pak zoufalé, scenáristické přešlapování, které na(ne)štěstí zachrání poslední dva díly. Jinak nic, co bych pochválil, snad kromě typového obsazení hlavní hrdinky, která má opravdu vizáž jako mořská panna. A to je na seriál, který má v tuhle chvíli 66 procent zoufale málo.

• 22.5.2018  16:14
    Den 12. mann (2017)

Taková kombinace Revenanta, Meresjeva a dalších filmů na tohle téma dohromady. Vůbec nechci tenhle příběh nějak srážet, ale myslím, že je nafouklý minimálně o poctivé dvě atmosféry. A pokud ne, čemuž absolutně nevěřím, museli mít norští vojáci zhruba před sedmdesáti lety fyzičku jako bejk, to Vám teda povím. To, co jsem di Capriovi převážně věřil, působí ve 12 Muži jen stěží uvěřitelně. Ale budiž, dneska to hodím za hlavu, když se totiž od toho odprostím je zbytek filmu solidně natočené, válečné drama, které tu a tam, jednou za čas rozhodně neuškodí.

• 20.5.2018  08:59
    The Terror (TV seriál) (2018)

Je to hodně silné, skoro ve všech dílech. Stupňuje se od začátku, k očekávanému konci, kdy přijde vysvobození a hlavně nesmírná úleva. Tak nějak by to muselo vypadat, kdyby zamrzlo peklo. Brrr…, ještě teď mám z toho husí kůži, jinak nemůžu skoro nic vytknout. Výborná výprava i herci a moc se mně líbil i dabing, i když úplně poslední díl jsem dal v originále, jen čistě ze zvědavosti, jak to celé dopadne. Možná si ho pustím ještě jednou, sám nevím, každopádně Terror je zatím jedno z nejpříjemnějších, serilálových překvapení roku, které Vám z paměti určitě hned tak nevymizí a zanechá dost znepokojivou vzpomínku, jaké to je........ když zamrzne peklo...

• 15.5.2018  10:06
    Barry (TV seriál) (2018)

Tak tohle mi vážně moc sedlo. Přes trošku pomalejší úvod se Barry na konci pěkně rozjede a je mi vážně moc líto, že těch dílů bylo jenom osm. Opravdu velmi vtipná série o jednom smolaři, zabijákovi v čele s pro mě dokonalým Billm Haderem, který na jednu stranu kosí své soupeře jako kostky domina, na stranu druhou by tak moc rád z toho vlaku vystoupil. Uvidíme, jestli se mu to povede v dalším pokračování, které bude snad co možná nejdřív.

• 11.5.2018  16:02
    Innocent (TV seriál) (2018)

Pořád je to nadprůměrné, o tom vážně žádná. Dobré, herecké výkony a svižný děj však v posledním díle potápí závěrečné odhalení, které mé svalnaté maličkosti přišly až moc za čarou. Pořád jsem si lámal hlavu, kdo za to všechno může, ale konec, kdy si pachatel sám naběhne na vidle, ten fakt neberu. A nezachránila to ani poslední scéna, za kterou nadšeně a hlasitě tleskám. Tři a půl, ať nežeru.

• 10.5.2018  11:23
    Lichotky (1985)

Naprosto vynikající Laura Dern, které jsem tuhle její roli zbaštil i s navijákem. Přesně na pomezí toho věku, kdy je na jednu stranu pořád dítě, ale přesto moc dobře ví, jak používat svoje tělo, gesta i mimiku. Hodně zvláštní film, u kterého mi žánr romantický jaksi přebývá a ten konec, ten si budu muset pustit asi ještě jednou. Mám z něho ještě teď dost zamotanou hlavu.

• 6.5.2018  10:50
    Collateral (TV seriál) (2018)

Moc se mi líbilo pojetíí jakési normálnosti (žádné zbytečné honičky a akce) ve spojení s hlavní vyšetřovatelkou v podání Carey Mulligan. Hraje naprosto přirozeně, uvolněně a udělala na mě ze všech herců zdaleka největší dojem. Osobně bych seriál možná maličko zkrátil a vynechal nějakou dějovou linku, jinak nemám vážnějších výhrad. Velice příjemná záležitost.

• 4.5.2018  09:05

A pak dejte na ukázky, nebo (ne)sympatie k hlavním hrdinům. "Evendžry" jsem nikdy moc nemusel, ale tenhle díl překonal všechna moje očekávání. Klasický motiv všichni proti padouchovi, který je vtipný tak akorát, plný akce a stříleček a šlape jako dobře namazaný stroj. Sedíte v kině, film si maximálně užíváte, chroupete u toho kukuřici, čekáte a pak to přijde. Je konec a Vy se musíte štípnout, jestli se Vám to nezdálo. Takový perfektně udělaný závěr jsem vážně nečekal a jestli jsem ho viděl u dvou filmů, je to asi moc. Smekám před Tebou, urostlý Thanosi a jestli bude ještě někdy nějaké pokračování, je nad slunce jasné, komu budu držet příště palce. Iron Man a spol to určitě nebudou.

• 2.5.2018  21:21
    A Viszkis (2017)

O banditech všeho druhu už jsem viděl hezkou řádku filmů, ale o tom, co má v názvu své přezdívky whisky a ještě k tomu má zvláštní zálibu ve vykrádání pošt, o tom jsem se díky tomuhle filmu dozvěděl poprvé. Pokud je to vážně všechno pravda, klobouk dolů. Tolik zářezů a tolik štěstí a ještě ten husarský kousek skoro na konci, normálně jsem k loupežníkovi začal po konci cítit sympatie, což většinou vůbec nedělám! Tenhle rošťák si mě prostě získal a hlavně za závěrečných zhruba dvacet minut, nakonec zvedám na čtyři. Speciální dík patří uživatelům Snaredovi za kvalitní tip a Evulience za nejméně kvalitní titulky.

• 1.5.2018  12:31
    Ash vs Evil Dead (TV seriál) (2015)

Po třech sériích zatím zůstávám stále na pěti. Matematicky mi to sice vůbec nevychází, ale na to dneska vážně dlabu. Poslední série vytáhla laťku zase hodně vysoko a konec, ten mě jen utvrdil v pocitu, že přesně takový seriál jednou do roka, nebo do dvou nutně potřebuju. Asche, Pabla i Kelly jsem si fakt dost oblíbil a doufám, že další pokračování bude co možná nejdřív!

• 27.4.2018  13:41

Když jsem viděl, že zde hraje Serban, čekal jsem nějaké druhé Stíny. Něco na způsob, sám proti všem se spoustou násilí a krve. Režisér tenhle film pojal ale zcela jinak. Určitá beznaděj tu sice je, ale vše je natočeno civilně a naprosto autenticky. Prostě pohled na určitou skupinu lidí, kteří se i v dnešní době jen s obtížemi protloukají životem a tak se nelze divit, že v takové situaci udělají skoro cokoliv. Za povedený konec zvedám na čtyři a sám sobě slibuju, že jsem s rumunským filmem ještě zdaleka neskončil.

• 23.4.2018  13:09

Milá, vkusná a úsměvná road movie o tom, že když máte před sebou cíl, jděte si přímo za ním. I kdyby jste si na cestu měli vzít plechového oře:)

• 19.4.2018  15:12
    Nepřátelé (2017)

Drsný začátek a ještě drsnější konec. Spousta krve, vražd, slzy, znásilnění, bolest, smutek, žal. Nejwesternovější film za posledních několik dekád. Plus věrohodně působící indiánské nářečí a skvělý Bale, takže pětka naprosto zasloužená. I přes závěrečných třicet vteřin.

• 18.4.2018  16:37

Fakt, že Gerald Butler působí celou dobu až zbytečně moc afektovaně je asi největší mínus. Zbytek je poctivá, pouze chlapská jízda, plná testosteronu, kde se nehraje na žádné policejní oficiality, ale jde se rovnou na věc. Drsní policajti proti drsným zločincům v honbě za pořádaným balíkem dolarů. A jak to tak většinou bývá, když se dva samci perou, přijde nakonec někdo, kdo se pobaví na jejích účet. Ale to až po (ne)čekaném konci.

• 17.4.2018  09:45
    Tady a teď (TV seriál) (2018)

Takhle zprasit posledním dílem celou sérii. to mi fakt hlava nebere. Vydržel jsem až do závěru a moje zklamání je obrovské. Co to mělo sakra znamenat ??? Fakt nevím a vlastně už snad ani nechci vědět. Podobně, jako v druhé sérii Preachera na konci totální kolaps, který je ještě umocněn tolika (nejen) emočními krizemi, že se mi to snad ani nechce věřit.....

• 16.4.2018  14:19

Hrozná blbina, to říkám zcela vážně a vlastně žasnu, proč jsem celou sérii dokoukal až do úplného konce. Normálně bych po dvou dílech skončil, ale vidět Drew Barrymore, jak se zakusuje, okusuje a vykusuje pěkně za čerstva, snad aby se maso v tom horku nezkazilo, tak to byl možná ten hlavní důvod, proč jsem vypnul mozek a celou sérii si pohodově užív(r)al.

• 12.4.2018  14:51
    Paterno (TV film) (2018)

I když jste sebelepší trenér, může přijít něco, co Vám zlomí vaz. I když za to (možná) ve finále ani nemůžete.

• 10.4.2018  20:47
    Nikdys nebyl (2017)

Za Tebou, Jaquine, šel bych světa kraj šel s hlavou odkrytou a šel bych bosý, šel v ledu - ale v duši věčný máj, šel vichřicí - však slyšel zpívat kosy, šel pouští - a měl v srdci perly rosy. Za Tebou, Jaquine, šel bych světa kraj, jak ten, kdo zpívá u dveří a prosí.....

• 8.4.2018  21:01
    Zone Blanche (TV seriál) (2017)

Absolutní překvápko. Naprosto nečekané, ale o to intenzivnější. Takový hodně nenápadný seriál, který se mně zaryl pod kůži a po jeho posledním díle jsem zase čekal další díl, no a ono nic. Nedá se nic dělat, tahle mysteriózní paráda s několika příběhy a jedním hlavním, ta rozhodně stála za to a poslední díl s povedeným koncem mě jen utvrdil ve faktu, že dnes musím jít na pět a ani o hvězdičku míň. Bravo Julien! Bravo Thierry! A největší, speciální dík patří uživateli Misterz za jeho perfektní, seriálový tip.

• 1.4.2018  21:17
    Sidney Hall (2017)

Víc to dneska nebude. A to jsem přemýšlel vážně dlouho. Ten film chce tak moc, až je to vidět moc okatě a "Percy Jackson" to sám nezachránil i kdyby tam těch postav v průběhu let měl sebevíc.

• 30.3.2018  12:12
    Siréna - Pilot (S01E01) (epizoda) (2018)

Začínám poslední dobou zjišťovat a vlastně nevím vůbec, jestli je to dobře, nebo špatně, že začínám hodně moc ujíždět na seriálech skoro všech žánrů. A tenhle je dalším z nich. Po dvou dílech celkem OK, taková směs dramatu s kapkou krve a na to já dycinky tuze rád slyším.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37