DwayneJohnson

DwayneJohnson

USA

LinkedIn: Dwaynejohnson

45 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Sauna (2008)

  Přemýšlím, jak popsat svoje pocity. Jsou mrazivé, děsivé a nádherné zároveň, ostatně jako celý tenhle film. Dotknul se mojí duše nesmazatelným způsobem. Naprosto přesně, bez varování mě zasáhl v celé své kráse. Možná jsem tak trošku tušil, že se mi bude líbit, ale výsledek daleko předčil moje očekávání. Ten je bezchybný a dokonalý zároveň, víc snad ani nemá cenu psát. Jen jednu věc vím skoro jistě. Už se na něj nikdy nepodívám znovu. Nemohl bych pak v klidu pohlédnout do zrcadla. Nebo snad někdy ano, ale až za hodně dlouho. Až bude ten správný okamžik......

 • poster

  Zrcadlivá kůže (1990)

  Ať se snažím sebevíc, nejde mi to. Nemůžu ho dostat z hlavy. Je tam, pevně zabudován, jako by snad už pár let a přitom teprve od včera. Dech beroucí vizuál, příběh plný utrpení. Zároveň čistý a nevinný, jako pohled malého hrdiny. Hozen po hlavě do života dospělých, kteří se jen starají o sebe a na to ostatní kašlou. Smutné, kruté, vynikající. Na víc nemám slov.

 • poster

  Warrior (2011)

  Není asi mnoho sportovních filmů , které by mě nějak chytly srdce . Třeba takový Rocky sice není úplně špatný film, ale daleko více mě třeba upoutaly z poslední doby snímky Invictus a potom pro mě jedinečný Maurice Richard, který mě opravdu dostal po všech stránkách a po jeho zhlédnutí jsem si myslel, že už se jeho kvalitě nemůže vůbec nic ani přiblížit, než.............něž jsem se dodíval na snímek Warrior................. Tento film bych já osobně rozděli na dvě části a to na první, trošku slabší a spíše dramatickou a druhou skutečně vynikající a už ryze sportovní. V té první se postupně seznamujeme s hlavními hrdiny filmu, učitelem fyziky Brendanem, jeho starostmi s financemi a splácením hypotéky, které mu postupně skoro přerosou přes hlavu. Dále je tu jeho bratr Tommy, válečný veterán, se kterým se dlouhá léta neviděli a který se vrací po dlouhých létech do svého rodného města, aby našel svého otce, bývalého alkoholika a pokusil se ho přesvědčit, aby ho začal trénovat v kontaktním boxu. Cesty všech hlavních hrdinů se ovšem spojí až v okamžiku, kdy je vyhlášen turnaj s hlavní výhrou 5 milionů dolarů a kam se oba bratři, z toho jeden trénovaný, svým dříve nenáviděným otcem dostanou a jejich střetu, kde nejde v žádném případě jen o peníze, zdá se nic nebrání v cestě.......... Pokud mě první polovina snímku nechávala tak trochu v poklidu, tak druhá a to říkám zcela otevřeně mě zcela pohltila a ze začátkem turnaje, jsem nedokázal odtrhnout oči od obrazovky ani na chvíli, což už se mně teda velmi dlouho nestalo. Možná jsou lepší filmy, které byly natočeny, možná je zde pár klišé, možná je konec celkem předvídatelný, ale na to já zhluboka kašlu a budu se v tomto případě řídit spíše srdcem a ne hlavou a když připočtu, řekl bych až zvířecí herecký výkon Toma Hardyho a také výkon Nicka Nolteho, tak vznikl pro mě naprosto nezapomenutelný, filmový zážitek.

 • poster

  Stud (2011)

  Neskutečně silný film. Zakousne se a už nepustí.. Pro mě jeden z dvaceti nejlepších , co jsem kdy viděl. Michael u mě s touhle rolí neskutečně stoupl na ceně a jeho výkon, nelze označit jinak, než naprosto famózní. Závislý na sexu a přitom stejně naprosto citově vyprahlý. Zavřený ve svém vlastním světě, naprosto neschopný nějakého normálního vztahu….. Dokonalost ve všech směrech.

 • poster

  Chaotická Ana (2007)

  Julio Medemovi trvalo přesně čtyři filmy, než mě Chaotickou Anou dostal do skoro filmového nebe. Moc jsem neočekával, ale výsledek daleko předčil moje očekávání. Podařilo se mu natočit film, který je skoro dokonalý. Film tajemný, s naprosto úžasnou hudbou, atmosférou a vším, co k něčemu tak vyjímečnému patří. A kdyby se mu v životě už nic nepovedlo, tak jen za tenhle kousek si ho z režisérské topky hned tak nevymažu.

 • poster

  Atlas mraků (2012)

  Moc jsem se na tenhle film těšil. Opravdu. Už podle prvních ukázek jsem cítil, že by to mohl být opravdu zážitek a zase po čase nějaký snímek, který by mohl zamávat mojí topkou. A teď sedím, dívám se do monitoru a nevím, jak pořádně začít a jak těch skoro 180 minut pořádně popsat. V hlavě se mi honí tolik myšlenek, otázek, zážitků, které snad nejdou ani najednou vstřebat……. Šest různých příběhů, šest různých, hlavních hrdinů, v různých časových obdobích. Začínající hudební skladatel, novinářka, nakladatel, cestovatel, ostrovan a geneticky upravená jídlonoška, tohle všechno jsou hrdinové našeho příběhu a i když to tak na první pohled nevypadá, vše co udělají, či nikoliv, ovlivní, nebo změní jejich osudy do budoucna. Výborná hudba , herecké výkony ( skvělý Tom Hanks) a neustále přelínání v jednotlivých časových obdobích, nutí neustále diváka být celou dobu ve střehu, ale jak už jsem napsal dříve, tenhle film chce vidět ještě minimálně jednou a vychutnat jsi všechny ty drobné detaily a maličkosti, které Vám určitě na první pohled uniknou. Nechybí zde opravdu nic, láska, nenávist, pomsta, boj za pravdu, komické situace a hlavně zamyšlení se nad působením lidstva a jeho odvěkou touhou po moci, která se filmem line, od začátku, až do konce. Bratři Warchovští spolu s Tomem Tykwerem natočili film, který mě opravdu dostal po všech stránkách a na který klidně obětuji ještě nějakou tu korunu, abych ho viděl v kině znovu, nebo až vyjde na DVD.

 • poster

  Interstellar (2014)

  Když jsem se celkem nedávno rozplýval na Cuarónovou Gravitací, vůbec by mě nenapadlo, že tenhle film jen tak něco překoná. Uběhlo jen pár týdnů a Alfonsův film mi připadá po včerejší kino projekci, jako mladší, škaredější sestra. Nolan natočil trošku podobný příběh, v pro mě naprosto bezchybném zpracování, po kterém mi nezbývá zhola nic jiného, než zase jednou po čase zamíchat s mojí topkou. S podobnými, ne tak pompézními efekty, výbornými herci ,(vivat Matthew), ale hlavně propracovanějším a ucelenějším příběhem (zjevná paralela s Kubrickovou Vesmírnou odysseou) , kde hlavně zhruba poslední třetina vyzněla, jako eso v rukávě zkušené hráče pokeru, při rozhodujícím rozdání karet. Naprosto bezchybná, dokonalá a vše vysvětlující. Samozřejmě nečekejte, až vyjde tenhle film na DVD a běžte na něj rovnou do kina. Dostane se Vám maximálního zážitku, který ještě zintenzivní, při několika klíčových scénách, které mně vehnaly slzy do očí. Vůbec se za to nestydím, i přes můj pokročilý věk. Jak jsem se díval po očku kolem sebe, nebyl jsem zdaleka sám. Interstellar je jasným důkazem, proč chodím do kina, proč mám tak moc rád filmy a proč o nich píšu své nudné, hloupé a nic neříkající komentáře…….

 • poster

  REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

  Teď už vím, jak vypadá smrt. Ale taky bolest, zármutek a odhodlání. Nezlomná vůle, naděje i beznaděj. A hlavně touha. Touha po pomstě. Ta jasně definovaná vlastnost, která je stará jak lidstvo samo. V podání Alejandra povýšená na vyšší level. Od výborného začátku, po možná ještě lepší konec. Jednoduchý, přímočarý příběh, natočený, tak jak nikdy před tím. A teď nemám na mysli jen scény se zvířaty, ale celkové vyznění, které je jako z jiného světa. Jako bych se vrátil skoro dvě stě let zpátky v čase a viděl tohle všechno na vlastní oči. Teď už vím, jak vypadá dokonalost…..

 • poster

  Zamilovaný Shakespeare (1998)

  Když v roce tuším 1999 porazil tento film pro mě do té doby kultovní dílo Zachaňte vojína Ryana, cítil jsem to jako velikou nespravedlnost až křivdu, samozřejmně jen do té doby, než jsem tento snímek viděl.. Nevím v čí hlavě se zrodil nápad, na tak vynikající scénář, který spolu s výbornými herci a režisérem vytvořil dílo, které až do konce života zůstane hluboko v mém srdci. Dílo popisuje slavného spisovatele v podání pro mě v té době neznámého a výborného Josepha Fiennese, který marně překonává svou tvůrčí krizi a až láska k ještě hrecky lepší Gwyneth Paltrow, mu pomůže k napsání jeho nejznámnější divadelní hry Romeo a Julie. Z ostaních herců se mně nejvíc líbili Geoffrey Rush,Tom Wilkinson a Colin Firth v roli nastávajícího a velmi vypočítavého chotě . Dále musím samozřejmě ještě poznamenat úžasné kostýmy a hudbu k filmu , která patří k mým oblíbeným. Vznikl film o lásce, která je opravdová, o lásce možná neštastné, ale o lásce, kterou hlavním hrdinům musíte bezmezně věřit a držet jim palce a přát jim jejich štěstí až do posledního možného okamžiku.

 • poster

  Můj král (2015)

  Můžete si to říkat snad tisíckrát pořád dokola. A je úplně jedno, jestli jste muž nebo žena. Tohle se mně přece nemůže stát. Bláznivě se zamilovat, hodit všechno za hlavu a začít si někým, kdo je na první pohled dokonalý, i když víte, že tam někde vzadu je nějaké ale, nebo háček. A nebo možná vnitřní alarm. I když houká na všechny strany, je Vám to ale úplně fuk. Ta prvotní přitažlivost je tak silná, že do toho jdete úplně po hlavě. Troufnu si tvrdit, že skoro v každém věku. Tohle skvostné vztahové drama s výborným Vincentem a možná ještě lepší Emannuelle je toho jasným důkazem. Na začátku spalující vášeň, na konci rozjímání, co jsem to vlastně udělal(a) špatně. Možná, že nic. Chyba není v Tobě ani ve Mně. Chyba je v tom, že nedokážeme žít spolu....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace