Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Dokumentární

Oblíbené seriály (10)

River

River (2015)

Perfektní po všech stránkách. Ještě teď rozdýchávám ten blažený pocit, který se mi hlavně u seriálů poslední dobou tak vyhýbal. Stačilo změnit zemi původu, vsadit na oblíbeného herce a výsledek je ten, že má topka dostala zase po čase svěží vítr. A speciální díky patří samozřejmě Tobě Stellane, herci mého srdce. Dokázal si, že na to ještě stále máš a doufám, že ještě dlouho mít budeš. Stačí se vyhýbat americkým sračkám a zkusit jednou pro změnu seriál. Tenhle je tak dobrý, že se to snad ani slovy popsat nedá a i když je Ti Nicola velmi zdatnou spoluhráčkou, tak jméno River mám od dnešního dne spojené pouze s Tebou.

Stranger Things

Stranger Things (2016)

Je to tak skvělé, že jsem úplně ztratil řeč. Vlastně úplně všechno. Od výpravy, přes příběh, ještě lepší soundtrack a výborně obsazené (ne)herce. Tohle všechno tvoří osm dílů seriálů Stranger Things, který mi pořád ještě připadá jako blesk z čistého nebe. Na něco podobné jsem dlouho čekal a ono se to vyplatilo. Takže já Vám pánové režiséři děkuji na tisíckrát, opravdu jste mi udělali obrovskou a nefalšovanou radost. Jen se asi budu muset každý den štípnout, jestli se mi to nezdá...

Mladý papež

Mladý papež (2016)

Láska na první pohled, pětka od dílu druhého a topka asi tak od šestého. Tenhle seriál si mě prostě a jednoduše omotal kolem prstu. Jak dvacetiletá zlatokopka bohatého staříka. A to skoro vším. Svou otevřeností, přímočarostí a jasnou satirou, která snad žádnému normálnímu katolíkovi nemůže vadit. Je to naprosto novátorské v čele skoro se všemi výbornými herci, kterým rozhodně dominuje Jude Lawe, kterému bych za tuhle roli udělil doživotního, seriálového Oscara. Lenny Belardo, sestra Mary, kardinál Vioello, Dussolier, Gutierrez, krásné Esther a Sofia, všechny tyhle osobnosti z tohoto úžasného seriálu mi budou moc a moc chybět. Tak jen budu v skrytu duše doufat, že konec desátého dílů, je vlastně jen začátek další, (možná) ještě lepší série. Jo a ještě úplně nejpeckovější postava že všech?! No přece Tonniho Petola, na toho bych málem úplně zapomněl!

The Wire - Špína Baltimoru

The Wire - Špína Baltimoru (2002)

Pokud se Vám nebude líbit prvních pár dílů, kašlete na to. Ono to nakonec přijde a dáte jednu sérii za druhou, tak jako já, to mi věřte. A vlastně si ani nikoho nemusíte oblíbit. Tady se totiž nehraje v rukavičkách a už vůbec ne čistě. A je úplně jedno, jestli jste politik, novinář, policajt, nebo obyčejný, drogový pěšák. Všichni si jedou to svoje a když je potřeba, neváhají udělat cokoliv, jen aby se dostali ke svému cíli. Takové krutě nastavené, naprosto realisticky natočené zrcadlo o tom, že ať jste na kterékoliv straně barikády, ve finále to hlavně z morálního hlediska vyjde skoro nastejno. Geniální seriál, který mi po těch 60 hodinách sledování bude moc a moc chybět.

Patrick Melrose

Patrick Melrose (2018)

I když se s Tebou život nemazlil, máš to pořád ve svých rukou, o tom jsem skálopevně přesvědčen. Stačí jen chtít a mít kolem sebe někoho, na kom Ti záleží a ono to snad půjde. Nač opakovat chyby svých rodičů, když sám jich mám víc, než dost. A speciální díky Tobě, Benedicte. Úžasný výkon. Ostatní herci možná také dobří, ale Ty mezi nimi vyčníváš, jako maják v moři. Troufnu si tvrdit, že už jen díky Tobě na tenhle seriál nikdy nezapomenu.

Doktor Martin

Doktor Martin (2004)

Bože, jak já tenhle seriál zbožňuju. Naprosto neobjektivně a nekriticky. Až se za to i trošku stydím, ale jakmile slyším úvodní znělku, můj mozek vypíná a nastupuje srdce. Pořád stejné schéma, které mě skoro v každém díle dostane a na konci netrpělivě vyhlížím další díl. Prostě moje ❤️ záležitost, která se snad bude natáčet ještě hodně dlouhou dobu. Oblíbené postavy:Bert, Al, mrs.Tishellová!, Joe Penhale!, Morwenna, Pauline, Louisa! a pak už jen Martin, Martin, Martin...

Poslední představení

Poslední představení (2020)

Vůbec bych se nedivil, kdyby se nakonec Poslední představení v místním žebříčku vyhouplo úplně na příčku nejvyšší. I když ho nelze brát jako čistokrevný seriál, ale spíše jako dokumentární ságu. Ságu o asi nejlepším basketbalistovi historie, alfa alfě, černému Ježíšovi, Michaelovi Air Jordanovi, který tenhle na první pohled "tuctový" sport dokázal v dobách své největší slávy zpopularizovat tak, že se z něho stal jeden z nejznámějších lidí na zeměkouli. Těchhle deset dílů sleduje jeho basketbalové začátky, vítězství a prohry, jeho draft do NBA a pak hlavně jeho působení v týmu Chicago Bulls, kde se zapsal nesmazatelnou stopou a postupně během let pomohl tenhle průměrný tým vyzdvihnout až na úplnou špici NBA a vybojovat hned několik ligových titulů. Samozřejmě, že už je to přes dvacet let a všechno jsem si nepamatoval, proto jsem byl moc rád, že jsem si to po tak dlouhé době zase trošku osvěžil. A musím teda říct, byla to jízda! Hlavně poslední zápas a poslední minuta, to je něco, co se jen tak nevidí a teď už můžu s klidem říct, že ani nezapomíná. Možná byl Michael Jordan až moc tvrdý ke spoluhráčům, občas sázel, nebo měl jiné neřesti, ale to je mi dnes úplně jedno. Pro mě bude navždy spjat jako basketbalista, který udělal pro zviditelnění toho sportu víc, než kdokoliv jiný před ním. A to je pro mě osobně ta nejlepší vizitka.

Dark

Dark (2017)

Objektivně to není na pětku, ale to dnes nehodlám řešit. Ten pocit, který ve mně seriál zanechal je silnější, než horší, druhá polovina, nebo složitější orientovaní se v ději a hlavně postavách. Zbytek ten to všechno hravě přebije. Perfektní námět, vymazlený vizuál a pak hlavně herci, kteří v průběhu těch několika desítek let vypadají, jako by opravdu zestárli a ne jako, že je hraje úplně někdo jiný. Až na Noaha, ale u něho se to dalo vzhledem k náklonnosti k temné straně očekávat. Dark je pro mě osobně jedním z letošních největších seriálových překvapení a fakt, že ho Netflix natočil i v němčině, to už byla taková malá bonusovka navíc.

Zlatá sedmdesátá

Zlatá sedmdesátá (1998)

Ani ne tak za kvalitu, jak za tu bezchybnou a neopakovatelnou atmosféru. Zlatá sedmdesátá jsou přesně ten typ seriálu, co vás chytne a už nepustí. Výborná parta herců, vtipné dialogy a situace, tohle všechno nelze jinak, než hodnotit známkou nejvyšší. A vůbec nevadí, že většina z těchto herců už nikomu nic neřekne, pro mě zůstanou navždy v mém srdci zlatým, seriálovým písmem. V případě bezkonkurenčně nejlepší Debry Jo Rupp uvažuju dokonce o zřízení speciální ceny, nejlepší komediální herečka desetiletí. Tak úžasná a skvělá byla. Ostatně jako (skoro) všechny série That 70s Show.

Hledání Aljašky

Hledání Aljašky (2019)

Začalo to spíš jako výstřel od boku, v záplavě jiných seriálů, co mám v seznamu, ale skončilo to asi jako největší překvapení roku 2019. Nádherná, ke konci strašně smutná věc o tom, jak se Vám v jedné chvíli může změnit úplně celý život. Ano a já taky, miluju Aljašku Yongovou. Hluboce, celým svým srdcem...…

Reklama

Reklama