Báďa

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 8.12.2018  12:49
    12 opic (1995)

I po třetím zhlédnutí mi přijde film zmatečný a místy značně překotný a nepřehledný. Myšlenka je přitom výsostná a námět originální. Obsazení B.W. pro mě velmi problematické.

• 20.9.2008  17:40

Pro mě velké zklamání. Příliš chaotické a roztěkané. Možná napodruhé budu pozornější :-)

• 30.12.2017  15:28

Je to umně natočená hloupost.

• 30.12.2017  15:27

Místy se to poněkud táhne. Ale kde by se takový film natočil u nás?! Nekompromisní sociální drama, kde viník je skryt pod nánosem bahna, špíny a nemocí.

• 30.12.2017  15:36
    Andělé v Americe (TV seriál) (2003)

Film (tak se převání divadelní text do filmové podoby) má navíc to plus, kdy "nehvězdní" herci dohoní a místy i předhoní své "hvězdné" herecké kolegy. To platí hlavně o Jeffreym Wrightovi, jehož empatická vykroucená bukvice je neodolatelná.

• 19.9.2011  18:22
    Archangel (TV film) (2005)

Velmi nosné téma, nesmírně zajímavé a dráždivé. Mě dráždila nedotaženost televizního zpracování.

• 19.8.2016  12:17
    Až do konce (1984)

Námět je vskutku zajímavý, neotřelý, nacistická krutost "až do konce". Režijní vedení je bohužel neobjevné. Dva hlavní herečtí představitelé jsou herecky nesourodí a o malinko vede Vítězslav Jandák. Eduard Cupák, jinak jeden z mých nejoblíbenějších herců, tady trochu přehrává. Uvězněným holkám někdy zašustí papír u pusy. Mám slabost pro filmová komorní dramata, i když tady je to tak nějak více divadelní.

• 21.7.2015  13:04
    Až po uši (TV seriál) (2014)

Bavil jsem se. Co více chtít od tohoto žánru a Jana Hřebejka. Myslím, že vkročení pana režiséra do seriálových vod se velmi zdařilo.

• 1.9.2012  13:03
    Babel (2006)

Mám tahle příběhová střetávání rád, líbí se mi složitější kompozice. Jsou to silné příběhy, dobře a uvěřitelně napsané. Filmařsky se mi snímek také líbil (detaily, umírněný střih). Opět a zase... v jakém světě to žijeme? Je tento systém ten jediný možný, ba dokonce - nejlepší a spavedlivý?

• 28.10.2012  18:47

Ani nemusíme honit na internetu konspirační filmové traktáty, stačí si pustit třeba Baraku a víme, že to s naší civilizací jde do háje.

• 15.3.2014  12:19
    Barometr (TV film) (1969)

Krásný závan TV tvorby šedesátých let. Obličeje paní Kurandové a pana Peška - stačí.

• 16.11.2013  18:53
    Bláha a Vrchlická (TV film) (1991)

Pěkné komorní drama o hledání cest k sobě a k druhému.

• 2.9.2012  18:48

Sedl jsem, shlédl jsem , šel jsem spát.

• 8.11.2016  10:51
    Božský (2008)

V poslední čtvrtině už jsem měl režisérovu obrazovou bravuru okoukanou. Jsem přítel dlouhých záběrů, ale scény výslechů mi přišly už unylé.

• 12.12.2016  13:21
    Bratři (2009)

Je to silný příběh, který k Sheridanovi patří, o to víc mě trochu zaráželo režisérovo poměrně krotké vyprávění.

• 26.10.2019  22:20
    Brimstone (2016)

Bůh neexistuje!

• 28.10.2012  18:50
    Bumerang (1996)

Silný příběh, jemně a střídmě natočený (pomalé tempo, soustředěné herecké výkony).

• 8.12.2018  15:18
    Byl jednou jeden dům (TV seriál) (1974)

Umění.

• 10.10.2017  12:47
    Bába z ledu (2017)

Po prvním zhlédnutí... ***

• 30.4.2013  11:14
    Bídníci (TV film) (1982)

Jsem moc rád, že svým hodnocením jsem zvýšil o procentní bod celkové hodnocení. Jsou TV filmy, které předčí filmová zpracování. Tohle je jeden z nich. Je to jímavé, patetické, ale také civilní až věcné. Herci hrají tak, jako by jejich postavy byly ze současnosti. Bourquet je vysoce inteligentní, a tím nebezpečnější, znamenitý. Carmet není přiblblej chmaták, a Ventura je věčně pochybující realista. K tomu nádherná (odpovídající) hudba a od začátku výborný scénář podpořený režijními nápady.

• 30.4.2013  11:08
    Bídníci (1958)

Nesdílím nadšení většiny uživatelů csfd.cz. Film podle mě vyčpěl, je teatrální, spíš dramatizace pro jeviště, poskládané epizody, navíc některé scény z revoluce mají chabou choreografii. Postavy jsou příliš typizované. Jen velká slabost pro Gabina a "památeční" dabing vedou mou ruku, aby dala dvě hvězdičky.

• 1.5.2013  12:54

Je to chytré a dobře natočené. Takovéto dávky sentimentu mi nevadí - jsem jenom člověk :-).

• 30.12.2017  15:20
    Bílý lev (2010)

Nevím, co od filmu tohoto polodokumentárního žánru očekáváte, filmoví mudrcové :-) Nadčasový příběh o síle, přežití, přátelství a nekonečné lidské chamtivosti (chamtivosti systému). Plný počet hvězd!

• 11.1.2014  15:21
    Capote (2005)

Zajímavý film o nejednoznačnosti, o tom, že svět není jen černý nebo bílý, o pokroucených lidkých charakterech a o tom, že není prostě pravda, že se člověk "už nějak narodí".

• 4.4.2014  12:10

Plnohodnotné, smysluplné, důstojné, elegantní, chytré... zakončení veleúspěšné a poměrně vyrovnané filmografie Mistra.

• 24.4.2013  19:56

Vcelku banální příběh, vlastně taková červená knihovna, je neotřele natočený. Obrazová složka je asi to nejpovedenější. Kompozice je neotřelá a vyžaduje v první půlce filmu divákovo nasazení a až do konce jeho účast. Scéna, kdy Belmondo zaučuje Anconina do tajů podnikání, je skvělá!

• 30.1.2007  13:25
    Chalupáři (TV seriál) (1975)

Normalizační slátanina s perfektními herci. Šokuje mě, že tento seriál se stal kultovním. Měli jsme se dobře, všeho bylo, nic se nám nedělo a ta naše vesnička česká byla samá veselost a radost. Už jsme zapomněli....

• 5.9.2012  18:53

Byl to dobrý film, standardně vyprávěný, kluci dobře hráli, žádný teen blbnutí, ale věrohodné postavy. Občas něco přitažené za vlasy a zjednodušené.

• 8.12.2018  12:02

Celková uhlazenost vyprávění setřela závěrečný šok; stal se z něj slzopudný závěr. Škoda, protože to mohla být pořádná facka do tváře všem, co ještě ve skrytu (či navenek) koketují s fašistickými tendencemi.

• 18.3.2015  10:51
    Chlapectví (2014)

Není to přímočaře skvělý nebo hodně špatný film. Musím se na něho podívat ještě jednou. Nicméně mě oslovuje, neboť jsem rodič.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8