Báďa

• 10.10.2017  12:47
    Bába z ledu (2017)

Po prvním zhlédnutí... ***

• 30.12.2017  15:25
    Četníci z Luhačovic (TV seriál) (2017)

Je to milý seriál s několika motivickými přesahy. Poměrně věrohodně zobrazuje poválečnou dobu s jejími problémy. Konec říše a vznik nové republiky nepřinesl kýženou spravedlnost pro všechny. Jistě, celé to je zabalené do televizního obalu,,, No a! Nepředpojatý divák, a já se mezi ně (myslím) řadím, je sledováním takového mainstreamu potěšený. Oceňuji odvahu posunout milostný motiv o paragraf 129.

• 30.12.2017  15:28

Je to umně natočená hloupost.

• 26.10.2019  22:20
    Brimstone (2016)

Bůh neexistuje!

• 8.11.2016  10:57
    Pustina (TV seriál) (2016)

Naprosto ojedinělé téma! Po shlédnutí dvou prvních dílů musím napsat, že by mi potlačení krimi zápletky nevadilo. Zločin potenciální vraždy je tu na stejné úrovni jako zločiny stávajícího politického systému. Vynikající herecký casting, výtečný Duškův návrat pře kameru, vzácná Zuzana Stivínová... Tuším, že na dlouho zas bude po skončení Pustiny pusto. Česká produkce HBO stále nemá v naší kotlince konkurenci. Po posledním díle: setrvávám na svém hodnocení! Tvůrci dokázali dotáhnout záměr seriálu až konce. To není běžný jev. Vyústění temného příběhu je temnější, než jsem čekal: všechny zrady, bolesti, vztek, zklamání, pocit nespravedlnosti, deprivace, frustrace... jsou komprimované do čtrnáctiletéo chlapce, který "ten čin" udělal za všehny ostatní. Otřesné... V rozhovoru pro Týdeník Rozhlas Jaroslav Dušek na redaktočinu charakteristiku Pustiny (temné, neutěšné, depresivní) odpověděl asi takto: -Proč? To se přece děje pořád...

• 10.12.2018  12:09
    Údolí ticha (TV seriál) (2016)

Je to z produkce HBO to slabší, bez diskuse. Neviděl jsem norskou předlohu, která mi ale na rumunské reálie nesedí. Rozhodně mi přijde přirozenější homosexualita jako tabu v Rumunsku, kde je to stále polokriminální čin. Každopádně klobouk dolů za odvahu, s jakou se "místní filiálka" HBO vrhla do projektu, v níž je gay téma hlavním hybatelem děje.(Vzpomeňme vykuchaného Hřebejkova Rédla). Já bych zas tolik "českej namyšlenej rypák" neohrnoval. Na mě to působilo jako lepší český kriminální seriál, který by tady hýřil červenými čísly. Z produkce HBO je to ale slabší kus. Na rozpačitém výsledku se bohužel podepsal hrozný český dabing. Herci, především ústřední dvojice mladých kluků, byla typově dobře vybraná (dva i v Rumunsku talentovaní mladí divadelní herci Theodor Soptelea a Vlad Balan) . Tři poctivé hvězdičky.

• 14.10.2015  11:17
    Labyrint (TV seriál) (2015)

Je to posun, i když "čarování" s okultními a katolickými relikviemi je už v české krimi únavné. Výběr herců byl dobrý. Strach z toho, že Strach si tam opět navolí svoji skupinu hereckých oblíbenců, byl hned na počátku zažehnán. Nicméně přiblížení se k společenským problémům skrz krimi žánr, jako to dělají na severu, se ještě nekonalo. Bojíme se!

• 21.12.2015  13:18
    Mamon (TV seriál) (2015)

Měl jsem pocit sestupné tendence. Nehledě na skutečnost, že za nešvary kapitalistického systému mohou konspirační skupiny na prestižní ekonomce několika "šikovných" studentů...

• 8.12.2018  15:17
    Osmý smysl (TV seriál) (2015)

Pro mě jedinečný. Nesmírně a bezbřeze tolerantní a otevřený.

• 20.12.2018  10:05
    Tajnosti a lži (TV seriál) (2015)

Po shlédnutí první série: Pro mě to byla příjmená a chytrá "nízkorozpočtovka", která místo efektů a obřího castingu dala přednost psychologii, charakterům postav, rozkrývání motivů, výstavbě napětí, které vygradovala v otřesný závěr. Duel Phillippa a Lewisová byl výtečný.

• 9.2.2015  12:28
    Vraždy v kruhu (TV seriál) (2015)

České kriminální seriály posledních pěti let jeden jako druhý.

• 21.7.2015  13:04
    Až po uši (TV seriál) (2014)

Bavil jsem se. Co více chtít od tohoto žánru a Jana Hřebejka. Myslím, že vkročení pana režiséra do seriálových vod se velmi zdařilo.

• 18.3.2015  10:51
    Chlapectví (2014)

Není to přímočaře skvělý nebo hodně špatný film. Musím se na něho podívat ještě jednou. Nicméně mě oslovuje, neboť jsem rodič.

• 30.12.2017  15:29
    Osmy (TV film) (2014)

Další kamínek do pokřiveného obrazu naší minulosti před rokem 1989.

• 14.10.2015  11:08
    Piknik (TV film) (2014)

Měl jsem po dlouhé době dojem, že se dívám na skutečně kvalitní TV film, skoro jako z pera Jiřího Hubače a z režisérské dílny Františka Filipa, který uměl vést herce a vybrat si je. Námětově to není nijak objevné, nicméně téma pro veřejnoprávní televizi jako stvořený.

• 2.5.2018  12:04
    Pride (2014)

Pozitivní dílo! A o to jde!

• 14.10.2015  11:12
    První republika (TV seriál) (2014)

Není to obyčejný seriál, už pro vybrané téma, zvolené motivy a nešetření omezeného rozpočtu. Neobyčejnost je i ve výběru hereckých představiitelů, neznámé (Vyorálek, Dvořák, Nová..), neokoukané (Vlasák, Studénková, Veselý...) tváře. Angažmá Jany Štěpánkové bylo omylem, chápu úlitbu skalním TV divákůmstarší generace. Cením vysoko!

• 15.3.2014  12:27
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

Je to také suché. Humor probleskuje jen místy, i když v takovém případě to pak sedne. Bere se to moc vážně. Lehkost, sevřenost, atmosférou "Prahy, města nebezpečí a zločinu" Kriminálky Anděl to bohužel nemá.

• 5.6.2017  11:16

Mám slabost pro "utahaný" filmy.

• 3.4.2018  11:20
    Stejná srdce (TV film) (2014)

Příliš kýčovitě? Moc sentimentální a slzopudné? Ale taková gay komunita, prosím pěkně, je! A v době, v níž se film odehrává, tuplem. Avšak tu závěrečnou scénu si mohli tvůrci odpustit, nezapadala tam. Úchvatný a pravdivý film. Celé to začíná a nezávazné pláži, svítí slunce, je teplo, všichni jsme krásní a žádoucí.... Co přijde pak...

• 5.9.2014  12:43
    Tři bratři (2014)

Další Svěrákova didaktika, kterou jeho syn dokázal svým režijním umem a smyslem pro nadsázku dobře natočit. Je to rozhodně dobrý pokus ukázat dětem, že i u pohádek je potřeba přemýšlet, poslouchat a dívat se.

• 27.11.2014  11:17
    Život a doba soudce A. K. (TV seriál) (2014)

Je potěšitelné sledovat "režimního" herce Davida Švehlíka jak říká skrze svoji postavu věci, jež by asi do novin a při předvolebních kampaní do médií asi neřekl. Seriál je sstudený, neosobní a chladný, jako je tato doba a její mezilidské vztahy.

• 14.12.2013  12:04
    Cirkus Bukowsky (TV seriál) (2013)

Inspirace severskou krimi je nesporná, nicméně přidaná hodnota šedi české kapitalistické normalizace tu funguje. Dobře vybraní herci, zvolený způsob vyprávění nezakolísá, zbytečnosti scénář nemá.

• 15.3.2014  12:06
    Hannibal (TV seriál) (2013)

Zrůdné vraždění jako umělecké dílo! Žijeme ve vykloubené době, proto bychom měli mít pochopení pro vykloubená umělecká díla, kterých bude přibývat. Toto je po výtvarné stránce velmi dobré. Schéma příběhu o "jiném" Hannibalovi taktéž.

• 11.1.2014  15:44
    Hořící keř (TV film) (2013)

Film je filmařsky výjimečný. využitý herecký potenciál Jaroslavy Pokorné.... Čin Jana Palacha je stále alarmující. Za co položil svůj mladý život???

• 5.9.2014  13:19
    Jako nikdy (2013)

Tolik potřebný film! Oáza v poušti instantních českých "bijáků", natočených supermoderní technikou. Snímek doutnající skrytými vášněni, kde se nemusí řvát, brečet, "hysterčit", tlemit se...

• 5.9.2014  13:10
    Klauni (2013)

Po prvním shlédnutí "Klaunů" mám nutkání dát "pouze" tři hvězdičky... Ale když tak přemýšlím nad samotným snímkem, i přes nedostatky, zádrhely a nedataženosti ční film Viktora Tauše nad těmi ostatními z poslední doby. Je to myšlnkově bohatý a chytrý film, s empatií k lidem, kterým se nedaří a kdysi něco podělali.

• 31.3.2014  11:29

Po delší době jsem zhlédnul tento filmový kus a musím bez uzardění napsat, že se mi líbil. Nejsem přítelem romantických (k tomu navíc vánočních - brrr!) kusů, ale tenhle má něco navíc. Je v něm dávka sebeironie, náznaky českého zemitého humoru a "nemilé" poselství: na cestu změny se vydáme, až když už je často pozdě.

• 5.9.2014  13:28

Z Petra Nikolaeva se stává "superprůměrný" režisér. Slabý scénář a nevýrazné herecké výkony, pár zdařilých scén. Tento snímek divákovi sdělí jednu důležitou věc: tenhle bordel byl v (nejen) této zemi jednou bytelně nastaven a je asi bláhové si myslet, že se "to" jen tak změní.

• 14.12.2013  11:59
    Sanitka 2 (TV seriál) (2013)

Je dobré si uvědomit, že žijeme v jiné době, v jinýh reáliích, které se za poslední 25 let hodně změnili. Změnil se i přístup k herecké práci, technika filmového vyprávění, přišly jiné motivy a témata. Prosím, jen nesrovnávat!

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8