Báďa

snad člověk

homepage

1 bod

• 11.1.2014  15:28
    Terapie - Série 2 (série) (2013)

Po zhlédnutí prvních tří dílů druhé série... výjimečné, neotřelé a smělé.

• 21.12.2015  13:16
    Textilka (TV seriál) (2013)

Stačí zajímavý námět, dobře napsaný scémář a najít vhodnou, dnes věrohodně působící lokalitu, a je tu televizní skvost.

• 5.9.2014  13:35

Je to konvenční, ale dětem srozumitelné.

• 26.12.2012  08:58
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Nešťastně vybraná předloha. Pohádka, jež má jen málo motivů k rozvinutí celovečerní pohádky. A scénáristovi a režisérovi se nepodařily najít adekvátní doplňující nebo náhradní motivy.

• 26.12.2012  10:26

Milan Cieslar nechtěl než jemný, humorný, lidský, nostalgický film. Prostě s atributy, s kterými se český film tak rád chlubí. V tomto filmu jsou místa trapná a nefunkční, ale nepřevažují. Herci jsou dobří, nepřehrávají - a že by prostoru k tomu měli, jéje!

• 7.7.2013  19:51

Oproti "Bohu" slabší. Rozpadá se na několik dějových rovin, které tvůrci, včetně herců, neutáhnou. Jednička byla sevřenější.

• 1.1.2013  17:24
    O pokladech (TV film) (2012)

Vizuálně v první polovici až okouzlující, navíc dobrý nápad s časoprostorem, ale tak chabý scénář (koneckonců už samotný námět je neoriginální) jsem u pohádky už dlouho dlouho neviděl.

• 16.1.2013  19:23
    Occamova břitva (TV film) (2012)

Zajímavý námět, který jistě patří Danu Svátkovi. Téma podobné jako u znamenitého Svědka s Jaromírem Hanzlíkem - kdy je okamžik nebýt lhostejný a naplnit cosi o spravedlnosti (stejný scénárista Sovják). Ale... Ať už jdou do háje ti českotelevizní dramaturgové, ta svazácká prorežimní generace, která dusí talenty, zajímavé scénáře, tlumí umělecké rozlety a prdí do vypolstrovaných točících křesel, koupené za naše poplatnické peníze! Opět a zase i v tomto případě řádili. Jinak Svátek je dobrý režisér a myslím, že jeho trochu podceňované opusy Hodinu nevíš a Zatracení zatím zůstává to nejlepší. co natočil.

• 8.12.2018  16:50
    Reportér (2012)

Atmosféra na jedničku.

• 14.3.2013  07:14
    Ve stínu (2012)

Film, který je natočen tak, jak mám rád. Pomalé tempo, "vychutnávání" zvoleného postupu vyprávění, výtvarná kamera, přecházející v jistých okamžicích k výtvarnému dílu. Detektivka bez křeče a vymýšlení efektních "myšlenkových" blbostí. Civilní herectví, střídmost v hereckém výrazu. Tvůrci si vzali příklad ze starých detektivek padesátých let (i třicátých let) a udělali dobře. Současná filmová technika jak vidno se dá použít s citem a pokorou.

• 3.7.2014  12:42
    Ztracená brána (TV seriál) (2012)

Neotřelé téma v kriminálním žánru. Jen více odvahy s obsazováním herců.

• 12.10.2012  09:09

Ze špatně ozvučeného kina někteří lidé odcházeli. Rozuměl jsem každému druhému slovu, byl jsem rozmrzelý. Teď po zhlédnutí v klidu a teplu domova opravuju - xxxxx! Je to podle mě nejdůslednější, nejhlubší, nejbezvýchodnější a nejdepresivnější Slámův film. A jak tvrdí Jan Čulík , i nejduchovnější. Jak Sláma dokáže svoje herce přesvědčit, aby hráli úplně jinak, než jsou zvyklí! Skutečně nevím, který Slámův film je lepší. Napovězte mi...

• 26.12.2012  09:02
    Šťastný smolař (TV film) (2012)

Milý, chytrý, inspirované Svěrákem, Werichem..., ale poslední dobou mi přijde, že Strach má strach udělat film, který by vybočoval z nudného průměru nudné České televize. A že se mu kdysi dařilo! (Brainstorm, Operace Silver A, Povodeň, Vůně vanilky, Vyvraždění rodiny Greenů)

• 21.10.2012  23:09
    Hranaři (2011)

Hledání viníka dnešního marasmu alá Mladá fronta Dnes a Lidové Noviny.

• 4.4.2013  11:51

Něco mi tam chybí. Pocit, že mě režisér ošidil, mám i po druhém shlédnutí.

• 18.3.2015  10:55
    Terapie - Série 1 (série) (2011)

Je to síla. Nevím, na kolik je možné věřit fabulovaným schématům, ale na mě to zapůsobili mimořádně silně a autenticky.

• 27.9.2012  07:39

Co je film? Umění? Zboží? Vyvolávač emocí? Oddech?Jiné životy? Nástroj propagandy? Manipulátor? Všeho jsem si u trilogie Nikity Michalkova užil a nelituju osmi hodin ze svého života :-)

• 8.12.2018  16:47
    Zabiják Joe (2011)

Zajímavě rozpolcený.

• 30.12.2017  15:20
    Bílý lev (2010)

Nevím, co od filmu tohoto polodokumentárního žánru očekáváte, filmoví mudrcové :-) Nadčasový příběh o síle, přežití, přátelství a nekonečné lidské chamtivosti (chamtivosti systému). Plný počet hvězd!

• 31.10.2012  07:06

Přirozené, vtipné, bez křeče a senzace. Něco "maličko" o tom vím, tak sympatizuju s tímhle filmem :-)

• 14.10.2012  22:14
    Kajínek (2010)

Asi technicky nejlepší český film. Je to málo? Myslím, že ne. Přehnané umělecké ambice film neměl. Má naopak parametry dobrého komerčního filmu - romantizující motivy, dobré herecké výkony, řemeslo na velmi dobré úrovni, také však stranění jedné straně. A že se točí film o zločinci? Že se ho tvůrci snaží do jisté míry obhajovat a rehabilitovat? Jsme každý den v médiích svědky obhajoby mnohem větších grázlů!

• 26.12.2012  10:36

Je to pěkný. Ale kdyby česká kinematografie byla na tom lépe a novináři psali podle svých názorů a ne na zakázku podnikatelů a sponzorů a jiných vlivných skupin, Kuky by byl jen slušným filmem. Takto to je zcela neobjektivně "zjevení", "povznesení", "nejlepší", "na evropskou úroveň nás řadící" a já nevím co všechno "nezávislí" novináři o tom napsali.

• 21.9.2012  22:17

Je to filmař a je jedno komu poklonkuje. Už se zbavme ideologických výkladů a hodnocení.

• 20.5.2013  06:32

Samotný ten příběh, síla a poslání, překrývá i hodně americký způsob vidění tehdejší ruské skutečnosti. Weir se snažil neopomenout důležité atributy výpovědi (solidarita, jednání v krajních případech...).

• 12.12.2016  13:21
    Bratři (2009)

Je to silný příběh, který k Sheridanovi patří, o to víc mě trochu zaráželo režisérovo poměrně krotké vyprávění.

• 14.12.2013  18:02

Dan Svátek je nevím proč v nemilosti "céesefďáků". Atmosféra velmi působivá, bezčasí jako kulisa pro temný příběh jako dobrý nápad... Je to svébytné filmové dílo.

• 4.4.2013  17:56

Hřebejk prostě nepřekročí svůj "zkrácený" stín. Jeho myšlenkové možnosti jsou, nevím čím, omezené. Snad nějaké ideologie... Nicméně filmař je to velmi dobrý a ve výběru herců přesný. Huba je výborný, civilní a věcný, žádné vymyšlení, jak by ta komplikovaná postava měla vypadat. Potěšení dívat se i na neherce, výtvarníka Antonína Kratochvíla.

• 17.3.2018  14:26
    Město Osudu (2009)

Ta slova z Čechova (tuším Tři sestry nebo možná Višňový sad) je jasný. Toutu optikou bych se na film i díval. Pro mě velmi dobrý. Ivory točí už několik desetiletí podobně: "rozvláčně", "upovídaně", precizně.

• 17.5.2010  15:51
    Nespavost (TV film) (2009)

Opět se ukázalo, jak sem hodnotilé plácnou svůj první pocit, což je u TV filmů, kdy nemáme možnost ho v blízké době shlédnout znova a poopravit názor, typické.

• 4.4.2013  17:45
    Pan Nikdo (2009)

Ty artistní filmy mi nic neříkají. Psychedelické klima zabalené do atraktivních kulis filmového vyprávění. Obrazová složka tvrdě přebíjí myšlenkový potenciál snímku.