Báďa

snad člověk

homepage

1 bod

• 14.12.2013  17:08

Producent tohoto filmu tvrdil, že vžene divákům slzy do očí. Mně tedy ne. Určitou chladnost snímek má. Kolik však v české kinematografii máme průměrných filmů, které filmařsky nevybočují a přesto se na ně díváme, protože jsme v nich svědky vynikajících hereckých výkonů. "Oběti a vrazi" patří mezi ně.

• 2.10.2018  12:44
    Panika (2000)

Komorní, neuřvaný, poklidný, uvěřitelný. Na snímku je mi sympatický fakt, že režisér bere jako danou věc, že někdo takový existuje, že tito lidé žijí mezi námi. Nač to vysvětlovat, jak se k tomu dostali, co je k tomu vede? Jsou mezi námi.

• 21.7.2015  13:11

Nic se neděje a přitom to pod povrchem doutná. Jako v životě.

• 6.4.2013  20:30

Poslouchám Hanu Zagorovou už tři desetiletí, pořád je pro mě dobrá zpěvačka. Rozbor její pěvecké kariéry by zabral hodně místa a na tomto fóru to ani není potřebné. Koncert z roku 2000 je hodně nevyrovnaný a nemůžu ani napsat, že průměrný. Začátek hodně rozpačitý, stará sestava Orchestru Karla Vágnera prostě neválí a Petr Rezek už není ten "obyčejný kluk". V Kině Gloria rozhodně lepší než v "Modré zemi". Standa Hložek dobrej, lepší v "Za to může déšť". Hance to taky chvíli trvalo, spíš ale šlo podle mě o ne moc zdařilou dramaturgii koncertu. Druhá půle je nesrovnatelně lepší, šansonová poloha je prostě její a některé šansonové kousky znějí v živé verzi lépe, než "papundeklových" aranžná osmdesátých let. Playbackové Ave Maria, ach jo! Zajímavé aranžmá Drupiho hitu Sereno E.

• 30.12.2017  15:27

Místy se to poněkud táhne. Ale kde by se takový film natočil u nás?! Nekompromisní sociální drama, kde viník je skryt pod nánosem bahna, špíny a nemocí.

• 1.7.2013  06:53
    Matrix (1999)

Vadí mi ten komiksový háv. Myšlenka je pak utopená.

• 14.10.2012  22:22
    Specialita šéfkuchaře (TV film) (1999)

Přehnaná obrazová stylizace takovému grotesknímu textu nesedí. Potěšení z herectví neokázalého a neokoukaného Lukáše Hlavici.

• 8.12.2018  15:08

Hollyvoodština v krystalické podobě. Ale proč ne... Poselství, které film nabízí, je potřeba nabízet i divákům, kteří neholdují komplikovaným tvůrčím výpovědím. A to je, ruku na srdce, většina.

• 21.7.2015  12:59
    Kundun (1997)

Čekal jsem od tohoto duchovního Scorseseho víc. I přes výtečnou filmařinu, jde celkem o konvenční příběh. Ovšem, jak to natočit jinak...

• 16.1.2007  10:06
    Zdivočelá země (TV seriál) (1997)

Je "zábavné" sledovat příspěvky hodnocení. Nejsme a ještě jistě jen tak nebudem vyrovnaní s minulým režimem. Není to o seriálu, v podvědomí nám na něm "něco" vadí. Bočan a spol. se trefili setsakramentsky do černého.

• 28.10.2012  18:50
    Bumerang (1996)

Silný příběh, jemně a střídmě natočený (pomalé tempo, soustředěné herecké výkony).

• 12.1.2013  15:22

Netlačí to moc na city, to mi imponuje.

• 29.1.2009  10:50
    Odpískáno (1996)

"Odpískáno" patří k filmům, kde je možno odpustit i nedostatky. Výpověď, které takové filmy mají, jsou důležitější a hodnotnější, než veškeré možné estetické kategorie.

• 17.9.2008  17:22
    Ptačí klec (1996)

Komedie o specifické skupině gay minority. Této komedii budou rozumět i "heteráci", i když ne úplně. Komedie skvělá, ale ne s takovým přesahem jako "podobná" Priscilla, královna pouště.

• 8.12.2018  12:49
    12 opic (1995)

I po třetím zhlédnutí mi přijde film zmatečný a místy značně překotný a nepřehledný. Myšlenka je přitom výsostná a námět originální. Obsazení B.W. pro mě velmi problematické.

• 1.5.2013  12:54

Je to chytré a dobře natočené. Takovéto dávky sentimentu mi nevadí - jsem jenom člověk :-).

• 11.1.2014  15:36

Pro mě nepatrné zklamání.

• 14.9.2012  13:30

Je to neučesané, impulsivní, poetické, erotické...

• 8.12.2018  15:12

Zábava, poselství tolerance, odlehčení, k zamyšlení... Útočící na hlupáky se zbytečnými předsudky.

• 16.9.2012  18:54

Hodně čechovovské. Michalkov působivě rozvíjí, co Čechov naznačoval ve svých hrách.

• 16.9.2012  18:46

Je to po všech stránkách dokonalý film. Má všechny atributy, co film má mít - řemeslo, estetiku, dobré herecké výkony, výpověď. Avšak existuje ještě jeden prvek, a tím je naléhavost.. Námětově podobný film Poslední expres ho má.

• 31.8.2012  10:28

Lidský příběh napsaný s LEHKOSTÍ. Zdeněk Svěrák by se mohl inspirovat...

• 27.11.2014  11:13
    Stalingrad (1993)

Válečný film je žánr, který je velmi ošemetný. Často se může (vnímavý) divák setkat s ideologickým pojetím (tím mám na mysli i americkou kinematografii). Válkou zkoušená Evropa a její kinematografie k žánru přistupovala a přistupuje s větším nadhledem a poučeností. Vilsmaierův Stalingrad je toho dobrým dokladem. Po technické a trikové stránce neohromí, nicméně budí sympatie aranžemi válečných scén (vydařený tankový útok). Film se skládá z několika silných epizod, které se řetězí až neutěšenému finále. Škoda nepovedené "filozofické" téměř na konci filmu, oslabuje emotivní a depresivní vyznění filmu. Protiválečné poselství Vilsmaier snímkem Stalingrad naplnil.

• 26.11.2016  20:01

Jak je ten systém nespravedlivý!

• 28.10.2012  18:47

Ani nemusíme honit na internetu konspirační filmové traktáty, stačí si pustit třeba Baraku a víme, že to s naší civilizací jde do háje.

• 16.11.2013  18:33
    Havran barvy lila (TV film) (1992)

S postupující (znormalizovanou) dobou je to inscenace pořád čerstvá.

• 26.11.2016  19:51

Těžko uchopitelná a pochopitelná love story. Oceňuji odvahu skloubit dvě témata, o nichž se "v slušné společnosti nemluví".

• 3.4.2018  11:14
    Noci šelem (1992)

Vadila mi ne-odvaha tvůrce řešit více svoji náklonnost k mužům.

• 4.4.2013  17:49
    Stalin (TV film) (1992)

V první půlce nudné oživlé obrazy, v druhé už je to lepší, má to větší spád. Jde to nicméně brát jako možný Stalinův politický a mocenský vývoj, od skrytých zvrácených tužeb, po nepokrytě otevřenou paranoiu. Ale i tak je to málo, i přesto, že jde o televizní film. Stalin si "zasloužil" lepší dílo.

• 16.11.2013  18:53
    Bláha a Vrchlická (TV film) (1991)

Pěkné komorní drama o hledání cest k sobě a k druhému.