Báďa

homepage

1 bod

• 14.12.2013  12:09
    Kmotr (1972)

Coppolova empatie mě ujistila, že něco na systému je špatně.

• 14.12.2013  12:04
    Cirkus Bukowsky (TV seriál) (2013)

Inspirace severskou krimi je nesporná, nicméně přidaná hodnota šedi české kapitalistické normalizace tu funguje. Dobře vybraní herci, zvolený způsob vyprávění nezakolísá, zbytečnosti scénář nemá.

• 14.12.2013  11:59
    Sanitka 2 (TV seriál) (2013)

Je dobré si uvědomit, že žijeme v jiné době, v jinýh reáliích, které se za poslední 25 let hodně změnili. Změnil se i přístup k herecké práci, technika filmového vyprávění, přišly jiné motivy a témata. Prosím, jen nesrovnávat!

• 14.12.2013  11:56

Celek nepůsobí na první pohled vyrovnaně; vyrovnaný film to rozhodně není. Silná stránka snímku je v jednotlivých scénách, kterých ale není málo. Ivan Vyskočil, Jana Brejchová a Eduard Cupák!

• 14.12.2013  11:54

Škoda, že Hynek Bočan neodolal vábení vytvářet komické situace. Grotesknost není "řachanda". Výtečná opilecká scéna (Josef Somr - Pavel Landovský) však mezi tuto "řachandu" nepatří. První půlka znamenitá; monotónní, posléze zkracující se opakované scény šedi a nudy všedních dní...

• 14.12.2013  11:50

Myslím, že tento film zdařile vystihuje téma Páralových románů a i když si z nich nevzal všechny vrstvy, ta důležitá v něm je: apokalyptické vidění mezilidských vztahů, nemožnost normálně se domluvit, zbavit se svého bobtnajícího ega, neschopnost vytvářet přirozené vztahy... Nastavování v podobě posunu v čase nebylo však nutné.

• 3.12.2013  16:39

Studené, mrazivé, neutěšené, nevzhledné... nádherné! A moderní!!

• 3.12.2013  16:37

Předchůdce dnes tak oblíbených (a zneužívaných) hraných dokumentů. Milé, chytré, kreativní...

• 16.11.2013  18:53
    Bláha a Vrchlická (TV film) (1991)

Pěkné komorní drama o hledání cest k sobě a k druhému.

• 16.11.2013  18:36
    Kat nepočká (TV film) (1971)

Námětově strhující drama, však ledabyle natočené (reálie, kostýmy).

• 16.11.2013  18:33
    Havran barvy lila (TV film) (1992)

S postupující (znormalizovanou) dobou je to inscenace pořád čerstvá.

• 11.8.2013  08:37

Také modelový film, tentokrát o bezpráví a autoritářství. Nicméně plus, protože něčeho takového se u nás filmaři bojí!

• 11.8.2013  08:32
    Kriminálka Anděl (TV seriál) (2008)

Švih, autenticita, vtip...

• 7.7.2013  19:51

Oproti "Bohu" slabší. Rozpadá se na několik dějových rovin, které tvůrci, včetně herců, neutáhnou. Jednička byla sevřenější.

• 7.7.2013  19:48

Chytil jsem se až v druhé půlce, která je, oproti táhlé a nejasné první půlce,dobré.

• 1.7.2013  06:55

Syrové a místy nekompromisní KOMORNÍ drama. Škoda té monotónnosti.

• 1.7.2013  06:53
    Matrix (1999)

Vadí mi ten komiksový háv. Myšlenka je pak utopená.

• 15.6.2013  18:35
    Foylova válka (TV seriál) (2002)

Je to jedinečný seriál ve svém žánru . S přesahy a s rozvíjením více dějových linek, které se často chytře a nenásilně prolínají. Michael Kitchen má charisma a výběr jeho českého hlasu - Jiří Štěpnička - naprosto souzní (ironie, suchý humor).

• 23.5.2013  11:01
    Touha (1958)

Nejpoetičtější z poetických... nejněžnější z nejněžnějších...

• 23.5.2013  10:59
    Romaneto (1980)

To nejlepší z českých filmů o historických osobnostech! Spolu se Záchvěvem strachu a Lvu s bílou hřívou.

• 23.5.2013  10:58

Má to podle mě všechny atributy dobového dobrodružného filmu. Sequens, ať se nám to líbí nebo ne, byl dobrý filmař, se svými vrcholy a propady. Jako každý dobrý a kreativní tvůrce.

• 20.5.2013  06:37

Byla to pro mě nuda. Ne bez důvodu mi kdysi jedna významná česká herečka, členka Divadla Na zábradlí, říkala: "Bartoška z nás byl nejhorší, ale na zájezdových plakátech bylo jeho jméno napsáno největším písmem, i když nehrál hlavní roli..." Potěšil jsme se aspoň kamerou a dobrým střihem a některými vtipnými (polidšťujícími) momenty.

• 20.5.2013  06:32

Samotný ten příběh, síla a poslání, překrývá i hodně americký způsob vidění tehdejší ruské skutečnosti. Weir se snažil neopomenout důležité atributy výpovědi (solidarita, jednání v krajních případech...).

• 20.5.2013  06:28

Radost se dívat. A pořád...

• 20.5.2013  06:26
    Škodná (TV film) (2007)

Je to limitované televizním formátem a následně rozpočtem. Česká televize by měla přehodnotit, zdali plní nějaký plán natočených TV inscenací a filmů a vykopat pár svazáků, co si myslí, že jsou dramaturgové. Ale na druhou stranu, inscenace má spád a je docela odvážná (tři brutálně zavraždění a dva neúspěšné pokusy, vč. malého dítěte). Zedníčková herecky plochá (pokolikáté už?) a pokus o psychologický rozměr zajišťuje výborná Medvecká.

• 1.5.2013  12:54

Je to chytré a dobře natočené. Takovéto dávky sentimentu mi nevadí - jsem jenom člověk :-).

• 30.4.2013  11:14
    Bídníci (TV film) (1982)

Jsem moc rád, že svým hodnocením jsem zvýšil o procentní bod celkové hodnocení. Jsou TV filmy, které předčí filmová zpracování. Tohle je jeden z nich. Je to jímavé, patetické, ale také civilní až věcné. Herci hrají tak, jako by jejich postavy byly ze současnosti. Bourquet je vysoce inteligentní, a tím nebezpečnější, znamenitý. Carmet není přiblblej chmaták, a Ventura je věčně pochybující realista. K tomu nádherná (odpovídající) hudba a od začátku výborný scénář podpořený režijními nápady.

• 30.4.2013  11:08
    Bídníci (1958)

Nesdílím nadšení většiny uživatelů csfd.cz. Film podle mě vyčpěl, je teatrální, spíš dramatizace pro jeviště, poskládané epizody, navíc některé scény z revoluce mají chabou choreografii. Postavy jsou příliš typizované. Jen velká slabost pro Gabina a "památeční" dabing vedou mou ruku, aby dala dvě hvězdičky.

• 27.4.2013  16:15

Oživlé obrazy. Ale řemeslně velmi dobré.

• 24.4.2013  19:56

Vcelku banální příběh, vlastně taková červená knihovna, je neotřele natočený. Obrazová složka je asi to nejpovedenější. Kompozice je neotřelá a vyžaduje v první půlce filmu divákovo nasazení a až do konce jeho účast. Scéna, kdy Belmondo zaučuje Anconina do tajů podnikání, je skvělá!