Báďa

snad člověk

homepage

1 bod

• 12.1.2013  15:22

Netlačí to moc na city, to mi imponuje.

• 3.1.2013  23:09

Chce se mi zvolat:Paní Šimková-Plívová, vraťte se k režii! Ten naivismus je možná nechtěný, ale pro mě je jednou z předností filmu. Stejně jako přirozenost dětských představitelů a písničky. Ani se nechce věřit, že na takových filmech vyrostla jedna generace Čechoslováků. Jsem rád, že k ní patřím. Takto si i já pamatuju, že to v létě na vesnici žilo, když "přijela k nám pouť".

• 3.1.2013  23:02
    Falešné obvinění (TV film) (2003)

Někdy průměr v televizi neurazí...

• 3.1.2013  12:09

Tohle není bezstarostný dětský film, mísí se tu vážná témata s dětským světem. Realita s dětskou fantazií. Paní Šimková-Plívová se jistě s nostalgií poohlížela do svého dětství a současnost roku 1970 je hodně upozaděná. Ruku na srdce, kolik z nás se dívá nostalgicky za svým dětstvím... Například já se dnes nostalgicky ohlížím za dobou, kterou paní režisérka se snažila v tomto filmu potlačit.

• 3.1.2013  12:04

V tomhle dětském snímku všechno sedne.

• 1.1.2013  17:24
    O pokladech (TV film) (2012)

Vizuálně v první polovici až okouzlující, navíc dobrý nápad s časoprostorem, ale tak chabý scénář (koneckonců už samotný námět je neoriginální) jsem u pohádky už dlouho dlouho neviděl.

• 30.12.2012  07:40

Nemůžeme s tím nic dělat... Takhle se dneska píší scénáře... Ale Konášová je dobrá scénáristka. A kdoví, jak by Dietl psal scénáře dnes?

• 26.12.2012  10:36

Je to pěkný. Ale kdyby česká kinematografie byla na tom lépe a novináři psali podle svých názorů a ne na zakázku podnikatelů a sponzorů a jiných vlivných skupin, Kuky by byl jen slušným filmem. Takto to je zcela neobjektivně "zjevení", "povznesení", "nejlepší", "na evropskou úroveň nás řadící" a já nevím co všechno "nezávislí" novináři o tom napsali.

• 26.12.2012  10:31

Nerozumím tak ostrému odsudku od většiny uživatelů serveru csfd.cz. Ale protože zřejmě je tady nemálo "uživatelů" a ne filmových fandů, není se co divit; a to samozřejmě nejen v tomto případě. Nemocnice na kraji města po dvaceti letech je jiná, dokonce hodně jiná, ale bere si z té "klasické" to dobré a nosné a poměrně zdařile to rozvíjí. Vadila mi jistá politická korektnost (Romka, gay), ale taková je doba. Myslím, že se v tomto pokračování seriálu zdařile načrtává společenské klima a (stále více zapáchající) mezilidské vztahy.

• 26.12.2012  10:26

Milan Cieslar nechtěl než jemný, humorný, lidský, nostalgický film. Prostě s atributy, s kterými se český film tak rád chlubí. V tomto filmu jsou místa trapná a nefunkční, ale nepřevažují. Herci jsou dobří, nepřehrávají - a že by prostoru k tomu měli, jéje!

• 26.12.2012  09:02
    Šťastný smolař (TV film) (2012)

Milý, chytrý, inspirované Svěrákem, Werichem..., ale poslední dobou mi přijde, že Strach má strach udělat film, který by vybočoval z nudného průměru nudné České televize. A že se mu kdysi dařilo! (Brainstorm, Operace Silver A, Povodeň, Vůně vanilky, Vyvraždění rodiny Greenů)

• 26.12.2012  08:58
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Nešťastně vybraná předloha. Pohádka, jež má jen málo motivů k rozvinutí celovečerní pohádky. A scénáristovi a režisérovi se nepodařily najít adekvátní doplňující nebo náhradní motivy.

• 11.11.2012  11:28
    Zodiac (2007)

Podobné zklamání jako Derabontův Majestic. Derabont=Vykoupení z věznice Shawshank, Fincher=Sedm. Umně vytvořená atmosféra 60. a 70. let, dobré herecké výkony, technicky zvládnuté? Ale to se u hollywoodských filmů očekává! Skoro tři hodiny jsem vydržel jen pro, že samotný případ "Zodiac" je strhující a velmi zajímavý.

• 4.11.2012  11:22
    Z pekla (2001)

Zaujaly mě dvě věci: výborná atmosféra starého Londýna a náznak myšlenky, že skutečně nevíme, kdo nám vládne a jaké prostředky používá pro ovládání společnosti.

• 3.11.2012  18:47
    Nikola Šuhaj loupežník (TV film) (1977)

Poetizace románu (scénář Lidvík Kundera) se vinou režiséra Sokolovského nezdařila.

• 1.11.2012  10:46
    Kočka (1971)

Je to klenot? Rozhodně je, už proto, že se téma stáří ve filmu zpodobňuje většinou laskavým úhlem pohledu. Neznám v české kinematografii podobné téma jako je v Kočce: stáří, vyprchání citu, nenávist. A že jsme měli herce! Ale odvahu ne...

• 31.10.2012  07:10
    Diktátor (1940)

Neuvěřitelně vtipné, ale také neuvěřitelně americky naivní. Avšak bylo to před genocidou...

• 31.10.2012  07:06

Přirozené, vtipné, bez křeče a senzace. Něco "maličko" o tom vím, tak sympatizuju s tímhle filmem :-)

• 28.10.2012  18:50
    Bumerang (1996)

Silný příběh, jemně a střídmě natočený (pomalé tempo, soustředěné herecké výkony).

• 28.10.2012  18:47

Ani nemusíme honit na internetu konspirační filmové traktáty, stačí si pustit třeba Baraku a víme, že to s naší civilizací jde do háje.

• 21.10.2012  23:09
    Hranaři (2011)

Hledání viníka dnešního marasmu alá Mladá fronta Dnes a Lidové Noviny.

• 21.10.2012  23:03
    Pouta (1961)

Schématičnost, která na několika místech filmu prosakuje, je velmi dobře kompenzována dobrým scénářem režií a některými hereckými výkony (Lukavský, Bohdanová). Film řadím pro jeho stylovost k podobným snímkům té doby, jako jsou Škola otců, Zde jsou lvi nebo Velká samota. Uživatel "formelin" trefně píše "s lehkým nádechem Noiru". Dodávám: nejen lehce. Kachyňa je zřejmě nejvyváženější - co do kvality - český režisér.

• 21.10.2012  11:31

Vášnivý příběh odehrávající se v chladných a drsných končinách pro mnohé z nás neobyvatelných. Okořeněné severskou mystikou a "prapodivnými" zvyky. Spacey je asi jediná hollywoodská hvězda, která je přesvědčivá v civilních dramatech evropského střihu.

• 14.10.2012  22:22
    Specialita šéfkuchaře (TV film) (1999)

Přehnaná obrazová stylizace takovému grotesknímu textu nesedí. Potěšení z herectví neokázalého a neokoukaného Lukáše Hlavici.

• 14.10.2012  22:14
    Kajínek (2010)

Asi technicky nejlepší český film. Je to málo? Myslím, že ne. Přehnané umělecké ambice film neměl. Má naopak parametry dobrého komerčního filmu - romantizující motivy, dobré herecké výkony, řemeslo na velmi dobré úrovni, také však stranění jedné straně. A že se točí film o zločinci? Že se ho tvůrci snaží do jisté míry obhajovat a rehabilitovat? Jsme každý den v médiích svědky obhajoby mnohem větších grázlů!

• 13.10.2012  13:48

Hodně plochý, nicméně efektní a vizuálně úchvatný. Strávil jsem pěkný večer.

• 12.10.2012  09:09

Ze špatně ozvučeného kina někteří lidé odcházeli. Rozuměl jsem každému druhému slovu, byl jsem rozmrzelý. Teď po zhlédnutí v klidu a teplu domova opravuju - xxxxx! Je to podle mě nejdůslednější, nejhlubší, nejbezvýchodnější a nejdepresivnější Slámův film. A jak tvrdí Jan Čulík , i nejduchovnější. Jak Sláma dokáže svoje herce přesvědčit, aby hráli úplně jinak, než jsou zvyklí! Skutečně nevím, který Slámův film je lepší. Napovězte mi...

• 11.10.2012  14:21
    Žert (1968)

Kompozičně ojedinělý film, ojedinělý i mezi filmy, vypovídajícími o době před šedesáti lety.

• 9.10.2012  15:21
    Vévodkyně valdštejnských vojsk (divadelní záznam) (1985)

Klenot nejen Národního divadla, ale celého českého divadla druhé poloviny 20. století. Naléhavý, ale i hravý dramatický text, který režisér Macháček dokonale převedl na jeviště. Viktor Polesný si dal tu práci a z televizního záznamu udělal další umělecký počin.

• 4.10.2012  06:59

Režijně sice konvenční snímek, avšak má velmi dobrý scénář a dobré herecké výkony (neokoukaná Libuše Geprtová).