karnát

Twitter: adlo

<< předchozí 1 2 3
    • 23.9.2020  11:17
    Zvířata (2019)

Chtěl jsem dá jednu hvězdu za pihy Aliy Shawkat, ale pak jsem někomu vyprávěl děj filmu a uvědomil jsem si, že si to nic nezaslouží nic než "odpad".

• 18.6.2019  09:23
    Nepřátelé (2017)

Film má ambici vykreslit syrový divoký západ, kde nikdo není hrdina a dobro neexistuje. Strašlivě ale klouže po povrchu a stává se z něj jen sbírka slabě propojených epizod. Ty jsou navíc jedna jako druhá. Parta kousek popojede, někdo na ně zaútočí, část party umře, zbytek srdceryvně truchlí. Popojedou kousek dál - a znovu. A znovu. Nic proti šokujícímu násilí, ale i násilí potřebuje nějakou omáčku okolo, která mu dá smysl.

• 20.1.2014  15:41

Jedna hvězdička navíc za to, že tam Jenny Agutter celý film běhá bez podprsenky

• 9.12.2013  10:44

Nechci být zlý, ale film mě vůbec ničím nezaujal. Hrdinka střídavě souloží, bulí s nudlí u nosu a zírá s otevřenými ústy. Chyběl mi vývoj postavy, nějaké drama, děj, cokoliv.

• 11.10.2013  11:34

Ne, skutečně jsem o nic nepřišel, když jsem poslední díl Matrixu 10 let neviděl. Děj bez překvapení, plný klišé, ploché postavy bez vývoje. Zajímavé jsou jedině roje létajících robotů.

• 11.10.2013  11:30
    Velmistr (2013)

Nechce se mi věřit, že jsem usínal na kung-fu filmu. Ale je to tak. Děj je velmi komplikovaný a plný narážek na historické postavy a události z dávných dějin Číny. A vše, co se odehrává mezi souboji, je čiré utrpení. Postavy se trumfují v prázdných kýčovitých podobenstvích bez obsahu ("kung-fu je jako vajíčko", "život je jako špenát" - velmi volná citace :)

• 11.10.2013  11:26
    DK (2013)

Nudně natočený film o velmi nesympatickém člověku

• 11.10.2013  11:25

Oscara pro Katku!

• 22.3.2013  09:08

Děj je v podstatě romantická slátanina. Ale je to tak geniálně zrežírované, že se člověk jen kochá a kochá.

• 6.7.2011  23:46

Zajímavé, že nikdo z těch, kdo hodnotil *****, zatím nepřidal komentář. Asi proto, že sílu tohoto filmu velmi těžko vyjádřit slovy. Je to hodně intimní prožitek, plný netradičně užitých náboženských symbolů. Pro mě zatím nej film MFFKV 11.

• 12.12.2010  22:20

Zhlédnuto ve 3D s dabingem, jinak by by z toho asi byly 3 hvězdičky.

• 4.9.2010  13:22
    Crazy Heart (2009)

The Dude s kytarou a flaškou místo jointa!

• 1.8.2010  18:59
    Japonsko (2002)

Jeden z filmů, do kterých se musíte zcela ponořit. Nespěchat, vychutnávat si každý nádherný záběr. Ano, je to velmi pomalé. Ale každý okamžik filmu je prosycený krásou a obdivem k životu a přírodě.

• 1.8.2010  18:48
    Svět na drátě (TV film) (1973)

Myslíte si, že Matrix byl originální? Kdepak, všechno už tu jednou bylo. I s rotující kamerou!

• 6.7.2010  21:29
    Med (2010)

Buď vás uspí, nebo se do něj ponoříte a uchvátí vás. Nechává ohromný prostor pro diváka, pro vlastní představivost a úvahy. Já naštěstí neusnul a zíral na to s očima na šťopkách.

• 6.7.2010  21:27

Provokativní paráda, při které se zamyslíte nad hranicemi morálky. Prudérnější jedinci film skousnou těžko, ostatní ocení skvělé postavy a vtipné momenty.

• 20.6.2010  14:41
    Carnivale (TV seriál) (2003)

Neuvěřitelná záležitost. Takhle scénáristicky promyšlený seriál jsem nikdy neviděl ani nikdy neuvidím - v Americe ho diváci nerozdýchali a po první sezóně skončil. Velmi pomalý rozjezd je vykoupený doslova ďábelskou gradací a dokonalým vývojem postav. Bratr Justin je bezkonkurenčně nejlepší seriálový záporák všech dob.

• 20.6.2010  14:29
    Upíří deníky (TV seriál) (2009)

Je to kravina pro puberťačky. Ale žeru to :)

• 19.6.2010  21:15

Adaptaci milované Narnie jsem ochoten odpustit téměř cokoliv, ale toho dřevěného panáka, co hraje Kaspiana, bohužel nejde překousnout. Ten mě bude budit ze spaní ještě dlouho.

• 30.4.2010  09:11
    Cesta (2009)

Velmi věrný přepis knížky, kterou doporučuji předem přečíst, jinak z toho moc mít nebudete. Vizuálně i režijně vynikající, minimálně jednu hvězdičku ale film stojí hudba Nicka Cavea, která do filmu cpe úplně jinou atmosféru, než jakou si vás podmaní knížka. Ten malej kluk je občas na facku, zato Aragorn je dokonalý, dokonce lepší než v Cronenbergově násilí.

• 3.4.2010  18:23
    This Is Love (2009)

Klasické evropské drama skandinávského střihu. Lidské osudy na hraně, extrémní láska i neštěstí. A funguje to, celé kino to po skončení rozdýchávalo jen hodně pomalu.

• 3.4.2010  18:19
    Síla vody (2009)

V tomhle filmu se žije jinak.

• 3.4.2010  18:18
    Yuki & Nina (2009)

Film boduje dobře podanou dětskou optikou a viděním reality. Neuchvátí, ale potěší.

• 3.4.2010  18:16

Mám rád filmy o lidech, kteří to mají jinak. A tenhle je velmi uvěritelný, netlačí na pilu a ukazuje pomalé sbližování dvou zvláštních lidských bytostí daleko od civilizace.

• 3.4.2010  18:12

Pouze pro zamilované páry. Láskou neomámeným vstup na vlastní nebezpečí.

• 3.4.2010  18:10
    Rage (2009)

Skvělý nápad, mohl to být povedený experiment. Ale není, je moc poznat, že herci hrají, celé je to nedůvěryhodné. Dramatické scény jsou do toho našroubované křečovitě a celkové sdělení veškeré žádné.

• 3.4.2010  18:07
    Proti proudu (2009)

Nádherný film spojující milostný příběh s dusivou xenofobní atmosférou malé vesnice.

• 3.4.2010  18:05

Strašná, ale fakt strašná uspávačka.

• 3.4.2010  18:03

Nádherná sonda do lidské povahy. Takové filmy se dnes už moc netočí.

• 21.3.2010  12:07
    Pevné pouto (2009)

Tenhle film je TAKHLE blízko od toho být totální sračkou. Ale Jackson to urve silou. Pere tam emoce, pere tam vizuální onanii, dohromady to lepí slušný scénářem, a ono to drží. Těsně, ale drží.

<< předchozí 1 2 3