Anubiska

okres Frýdek-Místek

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 1.9.2019  23:47

Nevím proč, ale vždycky, když na tento film narazím, tak se na něj ráda kouknu. Ne že by to bylo tak podařené dílko a Veškrnovou vážně nemusím,ale tady je úžasná v roli naivní trubky Anny a kromě ní je zde i celá plejáda výborných herců ze staré školy. Na Augustu a Prachaře je radost se dívat. Prostě cešlé dohromady je to neodolatelné. Přiznám se bez mučení, že když jsem to viděla poprvé v šerém dávnověku, vůbec jsem netušila až do konce, kdo je vrah. Scéna s Herzem a tatarákem nemá chybu.

• 25.8.2019  22:15

Ano Quentine, souhlasím, kéž by to tenkrát v Hoolywoodu takto dopadlo...

• 16.6.2019  13:49

Zatím to vypadá na poctivou detektivku. Bacon naprosto přesný. Snad se to neposere, jako v poslední době každý druhý seroš, co dobře začal.

• 14.5.2019  19:01
    Černobyl - 1:23:45 (E01) (epizoda) (2019)

Havárii v Černobylu si pamatuji. Rusové ji přiznali s donucení a naši papaláši o ní informovali neochotně a ve velmi zlehčujícím duchu. Před Československem se malý, mírně radioaktivní mráček rozdvojil a naše území prakticky nezasáhl. Tak určitě...soudruzi! Viděla jsem zatím dva díly a jsem ohromená. Nedívá se na to dobře, člověk má chuť odvrátit oči, zacpat si uši, nevidět tu hrůzu, ale přesto je to famózní. Dávám pět hvězd, protože víc dát nejde.

• 28.3.2019  05:57
    Toman (2018)

Už jsem zvyklá, že Trojan točí skvělé filmy a zatím nikdy mě nezklamal. Ovšem to, Co předvedl v Tomanovi, je opravdu něco výjimečného. Dala bych deset hvězdiček, kdyby to bylo možné. Macháček ve své asi životní roli. Tady se podařilo naprosto vše.

• 29.1.2019  21:55
    Učitelka (2016)

Musím dát pět hvězd, víc jich není k dispozici. Ve filmu je velmi přesně vystižena normalizační atmosféra, ta připosranost lidí, strach jedněch a prospěchářství druhých. Hlavní postava je ukázková psychopatka, prospěchářská, manipulativní mrcha. Nahlédnutí do normalizační duše československého lidu bylo nepříjemné a mrazivé. Někdo tady napsal, že by chtěl žít v socíku, protože si byli všichni rovni a všichni měli práci. Tak pokud si vzpomínám, vládla mezi lidmi daleko větší nerovnost než dnes a v tomto filmu to bylo nakonec i jasně vidět. mauréry fantastická a Havelka taky překvapil.

• 4.1.2019  22:37

Upřímnou soustrast všem ,kteří za tuto....ehm....vyhodili peníze a šli na to do kina.

• 18.8.2018  22:07

Pan učitel Müller je moc sexy chlap, ale ani tak jsem to nedokázala dokoukat. Slabota.I na němce.

• 25.7.2018  19:17

Výborná věc, avšak nikoli pro každého.Clooney v té nejlepší formě a Spacey taky dokonalý.

• 30.6.2018  22:03

Chytlo mě to přímo za srdce,výborná věc. Aspoň prozatím.

• 28.5.2018  08:57
    Modrý kód (TV seriál) (2017)

Vídám jen upoutávky, ale stačí až nad hlavu. Mám ráda Igora Chmelu a bolí mě vidět ho hrát v této sračce.

• 28.5.2018  08:55
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Taclíkovi a Langošovi to tak úplně nešlo, ale Martha Issová se s ostravským nářečím popasovala velice dobře. Je to prostě výtečná herečka. Prostředí šachty je zachyceno autenticky a nám navrchu dá na chvíli v postavě Petra pocítit, že to zas taková sranda nebyla. Scéna, kdy taťka Taclík donese domů výplatu-osmnáctset? S tím měsíc nevyžijeme...Majko, furt je to jednou tolik než je průměrný plat...až mě zamrazilo. Slogan "ja su haviř, kdo je víc" platil beze zbytku ještě donedávna.

• 22.5.2018  12:43

Až se mi obracel žaludek nad nestoudností těch "terapeutů". Ano, když člověku diagnostikují vážnou nemoc a medicína selhává, nedivím se, že pacient hledá pomoc, kde se dá a upíná se i k té sebenesmyslnější naději. Ale přece jen by mě asi zarazilo, že pan terapeut má na stole vedle sebe hezky úhledně položenou peněženku. Nehledě na ty bláboly, které se jim všem hrnuly z úst. Nevěřícný výraz paní onkoložky, které reportáž autorka pustila, ostatně mluví za vše. Je moc dobře, že podobné pořady vznikají. Kdybych to na vlastní oči neviděla, neuvěřím. Musím ty lidi až obdivovat. Chce to skutečně silný žaludek, vědomě ubližovat nemocným, zoufalým s cílem vytřískat z nich co nejvíce peněz. Ty lékaře, kteří tam pracují, by měli co nejdříve zbavit diplomu. Těm totiž Hippokratova přísaha neříká absolutně nic.

• 26.11.2017  13:32
    MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)

Famózní!!! Tentokrát seriál v ničem nezaostává za knihou a přes pozvolné tempo je to napínavé až do samotného závěru.

• 22.9.2017  07:28

Viděno znovu po mnoha letech a pocit stále stejný. Ano, filmové zpracování má mnoho nedostatků, pěvecké výkony jsou z valné části amatérské, režijně to má much jak na mrtvole, ale stejně jsem zas okouzleně hleděla a poslouchala. Polívka herecky vysoko převyšuje ostatní.

• 3.9.2017  17:59
    Temná věž (2017)

Se ságou Temná věž od Kinga to mnoho společného nemá. Celá zásadní myšlenka, poselství, které knižní předloha nese, ve filmu chybí. Elba i McConaughey dělají co můžou a jen díky nim je to koukatelné. Z fascinující ságy se stala průměrná fantazy. Velká škoda nevyužitého potenciálu.

• 3.9.2017  17:50

Film, který znám zpaměti. A když ho dávají v televizi a mám čas, pokaždé se dívám. A na konci pokaždé bulím jako želva. Bez nadsázky (Jacku, promiň) nejlepší filmové zpracování Kinga. Vzácný, nadčasový klenot.

• 16.7.2017  21:36

Často čtu,že bratři Affleckové neumějí hrát a že mají kožené ksichty (zdar,Verbale). To,co měl Casey v očích a v obličeji ve vypjatých scénách tohoto filmu, to byla špička civilního herectví. Michelle Williams výborná jako vždy. Příběh silný, emotivní, krutý. Jednoduše skvělý film, ale než si ho znova pustím,určitě uplyne nějaký čas. Budu muset nejdříve sebrat odvahu.

• 16.7.2017  21:27
    Posedlý pomstou (TV seriál) (2017)

Rollo,dobře ty... :-)

• 16.7.2017  21:26
    Gypsy (TV seriál) (2017)

Tak já nevím...viděla jsem, nebo spíše přetrpěla, dva díly. Nemám nic proti pomalu plynoucímu ději, pozvolnému budování napětí atd., ale tady se nic z toho neudálo. je to takové nějaké...sterilní. A nudné. Sorry jako, ale za mě ne. Tři hvězdy jen za obsazení.

• 27.4.2017  00:22
    Loft (2014)

Viděla jsem originál, ten mě velmi bavil, ale toto....spíš podprůměr. Škoda promarněné šance.

• 5.3.2017  23:12

Tak hrozně moc jsem se na ten film těšila...ale je to zklamání. Pavel Liška je skvělý herec a Jenovéfa Boková je zvláštním způsobem velmi půvabná. A to je tak vše,co mi z tohoto filmu uvízlo v paměti.

• 22.1.2017  22:27
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Viděla jsem 2.díl Bohémy a vyslechla rozhovor na DVTD. Znám všechny knihy Terezy Brdečkové a mám je moc ráda. Snad proto se mi seriál prozatím líbí, i když asi bych více uvítala hraný dokument. Opravdu by mě zajímaly skutečné postoje herců a filmařů v té složité době. Kolika hvězdám by spadla svatozář, kolika lidí bych si mohla zpětně vážit. Pokud jde o herecké výkony, Javorský hraje svého Buriana dokonale a už jen kvůli němu se vyplatí Bohému vidět.

• 25.12.2016  06:49
    Pustina (TV seriál) (2016)

Ponurá,depresívní atmosféra pohraniční,k zániku odsouzené vesnice, postavy,z nichž ani jednu si neoblíbíte a spíš než o detektivku se jedná o psychothriller. Výtečně zahrané,napínavé do poslední chvíle. Excelentní Dušek, naprosto nezapomenutelný výkon. Kdybych to uměla,modlím se za víc takovýchto seriálů,protože to,co naše televize poslední roky produkují, nad tím vážně zůstává rozum stát.

• 7.9.2016  15:26

Kdybych měla pro Baarovou vymyslet přezdívku,bylo by to "JÁ". Z dokumentu přímo křičelo, jak byla tato žena sebestředná,do sebe zahleděná a ať mi případní fanoušci odpustí,také blbá a sobecká. Když mluvila o ztrátě norkového kožichu,který musela prodat,zaznělo jí v hlase víc citu,než když mluvila o smrti matky a sestry. To její pomalé,dlouhé a osamělé umírání s flaškou lze brát jako jistou formu spravedlnosti. Ani náhodou jí tu její stylizaci do oběti okolností nevěřím. Nedokázala jsem ji litovat. Dokumentární práce Třeštíkové výtečná,výborný dokument.

• 30.7.2016  14:11
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Absolutní nadšení! jako kdyby někdo vzal to nejlepší z kingovek a namíchal výtečný koktejl. A ty děcka hrají tak přirozeně,že tomu ani nemůžu uvěřit. Plus bezchybná osmdesátková atmosféra. No prostě PARÁDA !!!

• 10.5.2016  17:53
    Narcos (TV seriál) (2015)

Špičkový,napínavý,dechberoucí, atd a tak podobně. Paráda a plná palba!

• 19.4.2016  16:34
    Vinyl (TV seriál) (2016)

Jasných pět hvězd beze stínu pochybnosti.

• 10.4.2016  22:25
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

Zásadně se těmto kulervoucím show vyhýbám,natolik si sama sebe vážím,ale včera jsem přesto neunikla a část jsem spatřila. Zrovna Adama Mišíka a Chýlkovou. No,musím se přiznat,zdálo se mi to výtečné. Že by se Nově začalo blýskat na lepší časy?

• 10.4.2016  00:23
    Na jezeře (TV seriál) (2013)

Tak nevím,skoro všichni tento seriál v komentářích velebí,já jsem z toho zas až tak odvařená nebyla. Exteriéry i námět výtečné,ale za mně tak trošku promarněný potenciál. Moc se mi líbil Peter Mullan,ten si toho svého pána a vládce opravdu užíval. S True detective by mě seriál nenapadlo srovnávat a docela mě překvapilo,že tak někteří učinili. Nebylo to špatné,ale mělo to na víc. Mírný nadprůměr.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6