B4TM4N

architekt v atelieru jezdci

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 25.2.2011  23:50
    127 hodin (2010)

Naprosto zbytečný film o naprosto zbytečném týpkovi. Neskutečně nudná podívaná, Boyle navíc pouze bezradně recykluje svůj styl v rámci jedné soutěsky, což mohlo být potenciálně zajímavé, ale vůbec to nevyšlo a vaří se z vody (lépe řečeno prostřihy na různé obaly nápoje Gatorade). Doporučuji raději INTO THE WILD, tam jde taky mladík do přírody a dokonce to má i smysl...

• 3.4.2009  21:42

Smutná slečna (na jméno si bohužel nevzpomenu) mě absolutně dostala...A že 13 holek (v Rudolfinu teda vlastně 3) bude hezčích než 13 chlapců (3), jsem tak nějak očekával.

• 21.3.2010  18:48

Nevím, kde se tu vzalo srovnání s Mechanickým pomerančem, jistě by se dalo najít více filmů kde někdo zmlátí hlavního hrdinu a třeba by se protl i něčím jiným, než tímhle. Sixteen Years se ubírá zcela jiným směrem a to úvodní rozbušce zloby a nenávisti - mezilidským vztahům. Jeho pojetí mi však přišlo velmi toporné a místy velmi složitě našroubované, až celý smysl tohoto filmu nějak vyšuměl do ztracena spolu s neustále upadajícím tempem.

• 30.3.2008  00:52

Nejlepší počin jednoho kritikou takřka neuznaného mistra. V podstatě nejde o klasický film, ale o dvě a půl hodiny středně/hodně dlouhých záběrů na odysseu lidstva - od opic k vesmírným cestám v menší filmařské zkratce za doprovodu nádherné hudby, plus navíc studium jednoho lidského nitra. Většinu záběrů lze vykládat vícero způsoby, čili myšlenkový potenciál tohoto díla je takřka neomezený.

• 19.2.2010  22:51
    2012 (2009)

Druhý nejlepší katastrofický film roku, předčil ho jenom Rytmusův klip na skladbu Verejný nepriatel (http://www.youtube.com/watch?v=ZXPST7DJ4yQ ). A to proč? Má asi tak o dvě slova delší (lepší?) děj a daleko dražšeji vypadající efekty. Ano, 2012 je neskutečně slabá pseudocitová vydíračka, jejíž vizuál skládájící se z pofiderních záchvěvů Země a lacině vypadající interiérové digitální kamery zcela s přehledem smetají jedinou možnou devízu, kterou tento film mohl mít. Humorné scénky jakožto zřejmá pocta Zdendovi Troškovi v této rovině fungují, proč ne.

• 23.12.2008  16:55

20 let rapu a "rapu" v ČR aneb závidíme Hugovi jeho dědu. Klasický dokument, který nijak nevybočuje z předpokládaného konceptu "Proč sem tuhle skladbu udělal s tímhle typem a zrovna takhle".

• 12.7.2008  15:50

Super boje, pěkná komiksová stylizace...a jak někdo otevře hubu, je z toho průser.

• 29.6.2009  01:51

Velmi zdařilý návrat takřka mrtvého žánru (kdo by dnes chtěl neholené charaktery, když může mít Vojtu Kotka in english, že). Boužel se to tady s tou krystalovitostí trochu moc přehnalo, takže ke konci si už budete moci dát banditu jako sladidlo do kávy, s duší jako kaviár. Christian Bale a Russel Crowe jsou jako vždy výborní (Bale vede) a vůbec všecko je precizně provedené, napínavé, zábavné...ale ke konci i v rámci západodrsňácké cti zle přepálené a předchozí snažení trochu degradující.

• 2.4.2011  17:46
    4 (2009)

Surrealistický visuální orga(ni)smus.

• 7.11.2008  20:26
    96 hodin (2008)

Nová generace filmových tajných agentů se mi čím dál více zamlouvá. Ti tam jsou naondulovaní kravaťáci s nevyužitým povolením zabíjet, nechávající za sebou hromadu omráčených/spících/podrápaných padouchů a sklenky od míchaných nápojů. Neesonův Bryan se neschovává za žádné zákony, politickou korektnost či humanismus a prostě smete všechny hajzly, které potká. A o to to tak nějak celé je. Akce i vyslýchčky jsou perfektní a vůbec celý film má spád a uteče velmi rychle. Škoda jednoduchosti a značnému obsahu klišé v ději, pomsta by byla dokonalá.

• 19.1.2009  21:05
    Afro Samurai (TV seriál) (2007)

Velice fresh počin. Zapomeňte na příběh, tady jde o styl! A ten kluci z Genza mají (a to dokonce "pořádně ostře vybroušený"), o RZAovi a jeho hudební složce snad ani pochybovat nelze. Drsňák s afrem jak z výstavy obří zeleniny prochází historicko-nanotechnolohickým Japonskem a usekává hlavy a končetiny všem, které potká. Provází ho jeho alterego (nebo jak to jinak slušně nazvat) se zásobou černočerných hlášek a hlasem Samuela L.Jacksona (který sice namluvil i Afra, ale ten řekne za celý seriál tak 20 slov). Dočkáte se "tak trochu drsnější" romantiky (palec nahoru), skvělého grafického zpracování a hektolitrů krve. Co chtít víc?

• 14.4.2009  17:13
    Afro Samurai: Resurrection (TV film) (2009)

Nejlepší filmová hudba všech dob by RZA spolu s krvavými orgiemi v duchu předešlé série. Děj je tentokrát ještě o něco temnější a i spletitější.

• 28.12.2014  12:33
    Aféra (TV seriál) (2014)

Poctivý příspěvek do žánru american tragedy, s tendencí překlopit se do krimi. Tato tendence je zatím přinejlepším rozpačitá, narativní schéma dvou rovnocenných vypravěčů a držená civilní intimnost jejich vyprávění však po první sezóně misku vah bezpečně převažuje. O kvalitu druhé se ale velmi bojím...

• 2.9.2008  17:07

"Nejcivilnější" díl trilogie. Poctivá kriminálka s trochou romantiky a dokonce i občasnými pokusy o vtip. Vynikající je především honička ve Fiátku a akční scény celkově, uslintaných momentů je přesně tak akorát, tzn. málo a dokonce i momentálně až přespříliš používaná ztráta paměti se do tohohle typu filmu hodí dokonale.

• 12.10.2008  14:41
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Znatelně slabší než Big Bang Theory, ale pořád obsahující notnou dávku britského humoru. Repertoár vtipů ovšem není z nejširších a 187. vtip od Mosse založený na stupidní výslovnosti už takřka nudí. Nejlepší díl: S2E01

• 7.11.2010  16:45

Byly doby, kdy výtvarné ztvárnění všemožných Buřtonových imaginací bylo obrovským lákadlem jeho filmů. Dnes je tomu naopak. Nevím zda za podstatnou kýčovitost filmu mohl nějaký rozzlobený Mickey od Disneyho, ale z Alenky se jistě dalo udělat něco daleko lepšího než tohle upatlané 3D monstrum. Ale k jádru pudla: ono hlavně zmizela z knížní předlohy věc nejpodstatnější, a to karikaturně-pitoreskní charaktery všech postav a společenská satira, která se tak nějak omezila na jednu zlokrálovninu hlášku a to bylo vše - Alenčin důvtip a prostořekost se s půvabem Miy Wasikowské zřejmě nepohodl. A vůbec celá interpretace knihy na klasický emerikn formát Jdi za svým snem synu! je na Timovu roztrhprdel. Po těch letech by už mohl vypustit unaveného Deppa a zkusit taky něco trochu jiného, třeba krapet gilliamovského.

• 12.1.2011  22:23
    Alles Gute (TV seriál) (2009)

Na naši zaprděnou zem příjemně kontroverzní počin...a v kupce hnoje jménem Stream.cz blitzende Diamant.

• 8.12.2012  23:29
    Alois Nebel (2011)

Pěkně vypadající technologické demo (až na mlhu a elektrické světlo). Ale film to rozhodně není, Nebelův syžet snad ani nedosahuje délky textu distributora. Vlastně mi není vůbec jasné, proč je Nebel animovaný film. No, za ty prachy rána těžce mimo.

• 13.6.2007  18:56

Herecký koncert Kevina Spaceyho v černé komedii o takové normální americké rodince. Doufám, že se v USA poznali a taky jim to přišlo tak vtipné :)

• 14.7.2008  18:10

Že to šamponi nemají v hlavě v pořádku a poslouchají divnou hudbu, to vím už dávno.

• 4.9.2015  01:08
    Amy (2015)

Kapadia si to dělá příliš lehké. Paradoxní exploatací množství soukromých a bulvárních záběrů konstruuje věrohodný příběh lidské bezmoci vůči vlastní slávě. Zdráhá se však jít do hloubky, za kritiku první šablonovité figurky, která se nabízí. O tlaku mašinerie hudebního průmyslu se dozvídáme z velmi ustrašených náznaků, zcela chybí refexe destuktivního vzahu statutu celebrity ke svému nutně servilnímu okolí. Jenže...i přes to všechno Amy funguje výborně.

• 2.7.2013  09:55

Lesk a bída velmi dlouhého, manýristického vyprávění. Cizelovaná forma, jejíž obsah se postupně rozpadá do sekvencí jednotlivých extatických vzdechů. Ach.

• 25.9.2010  10:16

Předně si ujasněme abych tak řekl řemeslné kvality tohoto díla: Jako dokument je Garbage Warrior velmi průměrný a možná i hůře - samotného obsahu je velmi málo, jednostranná agitka se zdaleka nepovedla jako u děl páně Mooreova. Ten má samozřejmě za léta činnosti mnohem vycizelovanější svébytně-neobjektviní projev, který vás přesvědčí tak že druhou stranu fouňů ani slyšet nepotřebujete. Tady v první polovině vidíte jakési donquijotství, ale je vám to srdečně jedno, protože nevíte proč ani jak, co jsou vlastně motivace stavitelů, co chtějí změnit? A ještě jsou všichni zůčastnění divní hipíci. Slow-motion záběry na právnici pohazjící si hustými kadeřemi a vtělující se do role zachránkyně jsou abych tak řekl odborné faux-pas. Navíc kdykoliv se děje něco zásadního, dozvíte se to pouze z černé obrazovky s titulky. Čili dokumentární 2*____________________Pak také samozřejmě musím tento snímek ohodnotit z hlediska studenta architektury. Politický aparát klade zdánlivě nesmyslný odpor, jenže nám pan Reynolds za celou to dobu neprozradí, co přesně z jeho principů je nevyhovující - mluví se pořád o odpadu v obýváku, ale vidíme maximálně rub fotografie. Nevím taky, jak globálně chtěl architekt své řešení nabízet: z hlediska abych tak řekl bohatého severu je jeho snaha natolik naivní, že nemá šanci na sebemenší úspěch, tam udržitelný rozvoj může vypadat zcela nespartánsky a protože při dnešním nastavení i luxusní forma uskromění je hromadně nepřijatá, tahle odpadní varianta je z tohoto pohledu mrtvá. Smysl autorova počínání se tak vyheví až v poslední půlhodince snímku, kdy své know-how začne poskytovat méně rozvinutým oblastem postiženým přírodními katastrofami. Tam najednou začne projekt fungovat a svou předpokládanou jednoduchostí (konstrukčně a funkčně se totiž nedozvíme ani babuša) alespoň od obrazovky zdá být perfektním řešením. Čili architektonické 3,5*____________________No, a teď to zprůměrovat (^_^)

• 1.1.2013  11:13
    Atlas mraků (2012)

Atlas mraků není film složitý - tvůrci nechali divákovi drobků ke sledování dost. Zato je na své ambice, stopáž a přehršel narativních linek filmem povážlivě mělkým, zabalujícím nespočetněkrát přežvýkané téma osobní vzpoury a věčnosti lásky. No, to už jsem pársetkrát viděl. Atlas se snaží navodit dojem komplexní skládačky střihnuté východní moudrostí, kdy se Hanks a jemu podobní vrací v několika epochách, aby nám sdělili, že je třeba bojovat. Přes tuto epičnost šíře záběru je film ve výsledku vlastně velmi komorní, s na Wachowské velmi topornou a nezáživnou mizanscénou. Celé puzzle pak do sebe poměrně hladce zapadají, to všechna čest. Ovšem tři hodiny odůvodnění toho, že z Larryho je Lana...myslím, že poměr délky díla ku síle vyznění se dalo udělat i tak osumkrát lepší a možná i s velmi podobnou adaptací, kdyby nebyla tak rozpačitě rozkročená mezi dospělé publikum (občasné gejzíry různých tělesných tekutin) a zbývající umořené děti v sále (podivné pitvoření většiny postav). Film si zaslouží absolutorium za odvahu jej vůbec natočit. Selhává však ve vlastnosti, o které sám káže: je ve výsledku zase jenom konformním Hollywoodem.

• 21.7.2009  13:58
    Austrálie (2008)

Naprosto zbytečný, nudný, natahovaný velkofilm. Vtipné pasáže jsou trapné, epické slabé, romantické plytké. Škoda Hugha pro tuhle roli...

• 14.4.2011  23:52
    Azumi (2003)

Málo vtipné, málo krvavé....a nebo moc. Ani tohle není z patlanice jménem Azumi poznat.

• 17.8.2009  18:44
    Až na krev (2007)

Formálně dokonalé drama s pravděpodobně nejpřesvědčivějším hercem posledních dvou dekád Danielem Day-Lewisem, které ovšem poměrně jednoznačné a jednoduché poselství napálilo na nepřiměřenou stopáž. A herecké výkony, skvělá kamera ani hudba to na samý vrchol nevytáhnou - zdálo se do posledních patnácti minut. Závěr je ovšem tak excelentní, že nemůžu jinak, než za 5*. Oscary naprosto oprávněné - za nejlepšího filmového sobece si ho Day-Lewis zasloužil.

• 19.11.2009  20:51
    Babel (2006)

Zdaleka nejslabší Iňárritu, aneb pokud už vyjímečně dvakrát vlezeš do té samé vany, potřetí již zaručeně bude špinavá. Herecké obsazení je sice jmenovitě z celé "trilogie trilogií" nejsilnější, ovšem Cate Blanchett se pouze nekomfortně proleží celým filmem, Bradovi to sluší, ale pouze na nevýrazném partu...jak je film dobrý po stránce řemeslného provedení, tak scénář již nese značně zhrublé rysy třikrát nastavovaného čaje a tak na veskrze nezajímavé dějiství marocké a mexické je přilepeno něco zajímavější konání japonské, pohříchu ovšem zcela nerozvedené, i při nadmíru nadsazené stopáži, na kterou se dal snad jen zázrakem natáhnout takhle plytký děj. Slabé 3* a příště prosím by to chtělo už jiný koncept filmu (a to prosím ne, že se přidá čtvrtý pár/podivín).

• 14.9.2010  22:36
    Babicovy dobroty (TV pořad) (2008)

A až i poslední babičce u obrazovky ukápne slza na naditou igelitku z Lídla, Babica se spokojeně vrátí k tomu, co mu jde nejlépe: půjčování lyži.

• 18.3.2014  08:14
    Banshee (TV seriál) (2013)

Poté, co šlo Californication do kytek, nové guilty pleasure. Mimochodem, akční scénky jsou zde o úroveň výše, než ve většině současné filmové produkce dohromady. Béčko bez kompromisů a zaváhání._______ A závěrečná třetí série, to už je čistá radost z pulpu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18