B4TM4N

architekt v atelieru jezdci

1 5 10 14 15 16 17 18 následující >>
    • 17.6.2008  19:43
    Štamgast (1987)

Bukowski je (i když poněkud jednosměrně, ale to u něj nevadí) vynikající autor ožraleckých povídek s ne zcela zpochybnitelným pohledem na život. A když se od povídek přesunul ke scénáři, jeho kouzlo tím vůbec neutrpělo. Chinaskiho jsem si sice zrovna jako Rourka nepředstavoval, ale ve filmu se ukazuje, že své zkušenosti s tematikou prodat umí; jeho ženské protějšky vůbec nezaostávají, a ač ne sexbomby, své kouzlo mají. Whisky a pivo tečou stejně jako Henryho krev proudem a vy brzo zjistíte, že tenhle film je v základech silný jako Buk.

• 12.1.2011  11:50
    Šumná Jihlava (TV film) (2006)

Jihlavský PRIOR je jedna z nejvtipnějších staveb co znám, Kuba s Pilařem potěšili. Nu, to by se mělo někdy navštívit...

• 30.11.2010  14:39
    Šumná Olomouc (TV film) (1996)

Chudák druhé nejhezčí město v republice odneslo slabší díl...

• 29.11.2010  21:43
    Šumná Opava (TV film) (1996)

Architektonická citace lahodné čokoládové skládany je k nezaplacení...stejně jako další krásná ukázka koncentrovaného eklektismu.

• 27.11.2010  21:34
    Šumná Ostrava (TV film) (1995)

Hned na úvod myslím celkem typicky smutný příklad toho, jak to ve většině našich měst vypadá. Ale tím je pořad samozřejmě zábavnější :) PS: Uživatel LINKIN se svým příspěvkem krásně dokresluje lidovou stafáž, co se pohybovala před kamerou.

• 4.7.2011  23:47
    Šéf na grilu (TV pořad) (2011)

Je s podivem, že čím více se ZP věnuje tomu hlavnímu v jeho pořadech - tedy jídlu, tím víc lidí brblá. Tak mě napadá, jestli tu obecně nedošlo k disinterpretaci záměru páně šéfkuchařova, když vlezl na naše obrazovky - on to určitě nedělal z toho pohnutku, že měl bytostnou potřebu Čechy naučit novým výrazům k nadávání a stěžování si.

• 8.2.2009  01:27

Nejlepší z bondovek s Seanem Connerym a zloduchy se SPECTRE. Roald Dahl je vynikající spisovatel a uplatnil se na výbornou i v tomto pro něj ne zcela typickém žánru. Je zde celá řada zajímavých megalomanských či šílených nápadů, jako falešná sopka, skládací helikoptéra, střílející raketová cigareta, přeměna Jamese z britského agenta na japonského ninju, "žravá" raketa vyvolávající mezinárodní konflikt...Jinak japonské bondgirl jsou kouzelné (obvzláště slečna manželka ^_^), stejně tak prostředí. A jako třešničku na dortu uvidíte JB pít Martini "stirred, not shaken". Škoda že to nevyšlo Honzovi Werichovi, mohl být nejlepším padouchem conneryovské éry. Snad jen jediná výtka: souboje s katanami působí bez jakýchkoliv řezných ran či krve opravdu podivně.

• 11.10.2015  22:45

Kde Trier v Nymfomance nabídnul čechovovskou i metaforickou doslovnost v rámci ryze intelekuálního konstruktu, Vie d'Adéle je dílem živočišně fyzickým a velmi důsledně narativně omezený (a omezovaný). V tříhodinové stopáži výjimečně subtilní film: jak výrazově, tak tematicky sevřený, traktovaný pouze nekompromisním střihem.

• 21.3.2010  18:41

Tenhle podivný Rocky revival zažívá jediné světlé okamžiky v romantických momentech, zaujímajících na dnešní dobu až naivně balzámovým kouzlem. Jinak si každý mele to svoje, Terrence Howard je příšerný a málokdy dávají hned dvě věty po sobě nějaký smysl. S bojovými scénami je to takové všelijaké a vůbec celý projekt silně připomíná spíše počítačovou hru.

• 11.9.2008  23:23

Nesmírně lidský film. Roberto Benigni dokázal udělat jednu z nejlepších komedií co jsem kdy viděl z pro tento žánr takřka nepředstavitelného tématu. A co více, druhá část - koncentrační tábor ála velká dobrodružná hra o tank - je ještě vtipnější než první, civilní polovina (obvzláště "překládání pravidel hry" je naprosto nezapomenutelné). Jak nemám téma 2.WW v oblibě díky jeho neustálé přetěžovanosti, tenhle pohled nevinnýma dětskýma očima, která jsou plná hravosti mě úplně dostal.

• 3.4.2009  22:26
    Život není krásný (amatérský film) (2008)

Dokonalá ukázka nezvládnutého gorila-humoru, zcestného použití velmi nehereckých neherců (hlavní hrdina nejdřevnatější z nich) a naprosto šupácké kamery, střihu a absolutně beznápadité režie. Tento film není krásný, narozdíl od života.

• 15.2.2011  20:31
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Nějak se ne a ne zbavit dojmu, že Darabont je prostě břídil. Plytce povrchní dílo (a pozor, zde vychvalovaný pilot je extrapomalá, táhnoucí se nudle) s neskutečně otravnými postavami a dialogy. Na druhou stranu zombies a akce nejsou bez náboje a i když je děj neoriginální až hanba, stejně vás hlodá, zda za to můžou utajované armádní pokusy ^_-

• 22.8.2009  01:10

Za spoustu vtipných hlášek...jinak jeden z těch slabších Bondů. Ale pohřeb je dokonalá finta, jeden z největších ftipů série.

1 5 10 14 15 16 17 18 následující >>