B4TM4N

okres Praha
architekt v atelieru jezdci

• 3.7.2012  19:46
    Iron Sky (2012)

Místy příliš uslintané, nevyrovnané a na poněkud vyčpělé politické rovině založené. Přesto dobře pubertální nazi komedie, obvzláště pokud máte rádi černochy a svastiky. O parádním nápadu s meteorblitzkriegem ani nemluvě.

• 23.11.2020  22:23
    Irčan (2019)

Scorsese by se od Marvelu mohl poučit, jak říct něco k tomuhle tisíciletí. Nebo jak se v rámci žánru samožerně neopakovat.

• 15.10.2008  02:01

Vystříhat nesmyslné hudební vložky a bude to skvělý - Čtvrtníčrk je démon.

• 18.9.2008  13:45

Chlap přijde domů (kde na něho vzdor slovům Tomáše Hanáka nečeká stará-tlustá), zasedne za varhany a nechá se doslova zajmout hudbou, která se mu postupně zavrtává pod kůži a zároveň ho osvobozuje. Je až k nevíře, kolik síly dodá Bachově hubě pár oprýskaných zdí a rezavých mříží.

• 23.12.2008  15:37
    JCVD (2008)

Šok. Naprostý. Van Damme hraje sám sebe, v psychologickém thrilleru, za 90min nikoho nezabije a ještě je to bomba. Přestavte si, že se jednoho dne probudíte, a zjistíte, že Jean-Claude umí výborně hrát - no tohle by si normální člověk nevymyslel. J.C.V.D. je sugestivní životní výpovědí jednoho z bývalých slavných ranařů béčkového, lehce postříbřeného plátna. Zjistíte, proč natáčel takové...no...vandammoviny a vůbec začnete tohodle belgičana mít rádi, protože je to docela sympatický chlapík; navíc se vtipně naváží do Seagala, agentů a filmového průmyslu všeobecně.

• 19.10.2018  01:28

Film jako stvořený pro veřejné promítání: k úplnosti zážitku je nezbytné vidět aktuální reakce davu a kdy kdo z diváků v kterou chvíli odejde. The House that Jack Built je snímek nanejvýš aktuální pro dnešní dobu post-faktickou, se kterou se vypořádává vlastním svérázným "post-uměním".________ V prvním plánu chápání snímku do sebe nechá Trier diváka, který na film zavítat s již předpřipraveným optickým rámcem, vysypat všechna nesmyslná obvinění z misogynie a adorace zla. Nepřesvědčuje přesvědčené a loveckou scénou dává propuknout poslednímu spravedlivému a objektivnímu rozhořčení, které nám v dnešní době zbývá - supremaci neposkvrněného dítěte. Do té doby jsou všichni svědky brilantní černé komedie, které už trávíme docela dobře. Jelikož je však von Trier sociálně a emočně nemilosrdný analytik, nabídne po kulturním šoku z nimrodské epozidy chvíli ticha, aby se následně vytasil s v jádru mnohem zákeřnější a znepokojující vraždou Simple. V tento moment je však divák už zpátky ve svém - najednou tak známém a pohodlném - misogynním křesle a cynický humor na plátně je opět přijat za lidský. V druhém plánu filmu totiž Trier demaskuje pokrytectví současného člověka ve věcech morálky a násilí. Postavou Jacka se zároveň vysmívá všem dnešním rozumbradům internetového věku, kteří v tváří tvář reálným humanitárním krizím dneška nacházejí podpůrnou argumetnační analogii v hlubinách toho nejhlubšího bahna minulosti. A ač se sebevíc snaží být rádoby vzdělanými vykladači včerejška, dneška i zítřka, přistupujícími k věcem "na rovinu a především bez ideologie", nejsou než - stejně jako Jack - nabubřelým zlovolným nic, končícím v Pekle, které sami vytvořili. Neboť inženýr nedovede sestavit nepřeberné střípky možností do uceleného a koherentního celku - to je prací a uměním architekta. A stejně jako nelze vytvořit dobrý dům bez zvolení správných nástrojů k jeho návrhu, nelze normou krásy a umění učinit pastiš brutality a zvrácených idejí.

• 3.9.2011  23:15

James Stewart, připomínající svým bodrým bobrolovcem spíše vystoupení Erica Idlea, a spousta patosu kolem. Jinak ale velmi výpravné dílo, nacpané až po strop všemi myslitelnými hvězdami a hvězdičkami westernového žánru. Jako třešnička na dortu, se pak jeví jakákoliv akce, která je pokaždé uchopena velmi nápaditě a kvalitou i četností splňuje pravé šafránové parametry.

• 22.11.2008  21:14
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Další z davových psychóz? Celkem určitě, zas tak vtipné to není (až na Barneyho). Nicméně v porovnání s třeba Přáteli je to učiněný levitující cirkus. ______________O čtyři řady později: Barney is LEGEN- ...wait for it....almost there... -DARY! Dalo by se říct, že ho ostatní brzdí, ale ne - on je tlačí dopředu.___________Po já nevím kolikáté, asi 6. řadě: Screw you guys, I dont care anymore...

• 9.1.2009  21:18

Simon Pegg tentokrát s humorným kulometem o něco menší kadenci, než je obvyklé, oproti Spider-Manovi o něco lepší Kirsten Dunst a především: MEGAN FOX!!! MEGAN FOX!!! MEGAN FOX!!! To děvče se mi začíná z ne zrovna těžce určitelného důvodu líbit ^_^ Teď už jen nějaké lepší role, i když špatně na to rozhodně nejde - oproti Transformátorům je to posun o délku poctivého koňského salámu. A to rozhodně správným směrem, lepší 3*.

• 26.8.2014  22:32

Místy až nesnesitelně naivní duel, jehož hravý vizuál přetéká vzhledem k souběžné kanonádě Chomskyho slov přehršlí nápadů, které tak musí nutně utrpět. Vlastně je to takový oduševnělý večerníček.

• 8.7.2008  18:51

Britský nářez, kombinovaný na ostrovní poměry nezvykle s brutální a akcí a spoustou krve (za což samozřejmě palec nahoru). Úroveň vtipů je někdy kolísavá a celkově film obsahuje možná příliš mnoho "vážných" pasáží, ovšem závěrečný důchodcovský showdown vás chladnými určitě nenechá.

• 26.1.2009  14:29
    Jmenuju se Earl (TV seriál) (2005)

Těžko vypíchnout jednu konkrétní věc, nebo postavu. Prostě si otevřete pivo, vyserete se na zkouškový a sledujete.

• 14.5.2008  04:27

Zprznění knihy mého nejoblíbenějšího spisovatele. 3* za Conneryho a středověký realismus.

• 10.1.2009  23:46
    Juno (2007)

Ti Kanaďani mluví opravdu hrozně, nějak jsem se v těch jejich slovních hříčkách nechytal. Jinak to ovšem šlo: EXCELENTNÍ Ellen Page, příjemná hudba, mnohdy humorný humor. Teď jenom očekávám nárůst populace, minimálně mezi fanoušky tohoto filmu ^_^

• 7.2.2009  22:24
    Já, legenda (2007)

Když už si začnete myslet, že jde o film s poselstvím že člověk není všmocný, odpustíte hlavnímu hrdinovi že má psa, se kterým bezůčelně rozpráví místo aby si užíval ticha a že poslouchá pouze Boba Marleyho, objeví se "překvapivé" zvraty a rozuzlení, které bylo zřejmě plánováno jako emotivně rozpolcené (scénárista si zřejmě myslí, že když odstraní happyend tímhle způsobem, tak to něčemu pomůže) a první polovině filmu uštědří facku, že je vzápětí ušlapána záplavou pochybných mutantů.

• 15.6.2007  06:30

Soubor 11 veskrze výborných povídek, ve kterých jde "pouze" o pití kafe, kouření cigaret a vedení často repetitivních dialogů. Maximální styl, minimalistické podání, skvělý humor. Na rozdíl od mnohých jiných mi nepřijde žádná část slabá (například Renée, postrádající v podstatě jakýkoliv dialog, je z mojich nejoblíbenějších), ba naopak - většina jich trpí puncem geniality. A pokud navíc holdujete v názvu zmíněné svačinkové kombinaci, můžete si připsat i pomyslnou šestou hvězdičku.

• 13.6.2007  17:36
    Kancl (TV seriál) (2001)

Ano, poznáte v tom i VAŠEHO šéfa, nebojte se...já jsem u toho vždycky po návratu z brigády málem umřel smíchy. Holt některé rysy mají ti chlápci nahoře, nehledě na národnost/povolání/počet ponižovaných společné.

• 19.2.2010  22:37
    Kauza CIA (2006)

Tak nějak podivně rozplizlý film, v podstatě neuvěřitelným způsobem degradující jakoukoliv možnost zaujmout neustálým pozorováním (zde) ne zrovna flexibilní tváře matta Damona. Citová rovina funguje místy výborně, někdy se ovšem spolu se zbytkem snímku vytrácí do neurčité nudy, jejíž odpodstatnění jsem skutečně nebyl sto odhalit.

• 18.1.2011  21:34

Pokud bych si byl jist egozpytující sebeironií díla, dal bych i víc...

• 12.6.2010  12:35
    Kick-Ass (2010)

Nesmírně kulervoucí film. Filmový teen rare steak.

• 8.7.2007  10:11
    Kill Bill (2003)

Film, který mě dovedl ke kinematografii. Quentin zde dovedl do dokonalosti "kolážní" metodu inspirace svými oblíbenými filmy, a pokud jste viděli třeba Lady Snowblood, tak vám například závěrečný souboj v zimní zahradě nebude úplně neznámý. Jak už je to ovšem u něj dobrým zvykem, originál svým osobitým zpracováním inovuje i předčí. Celé 2 hodiny vizuálních orgií jsem si beze zbytku užil, a že někomu vadí gejzíry krve z uťatých končetin, je pro mně jenom další plus do skvělé skládačky jednoho příběhu pomsty "servírované za studena" - a navíc to k tomuto žánru japonských samurai-rubaček neodmyslitelně patří. Navíc RZAova skvělá hudba.

• 8.7.2007  10:12
    Kill Bill 2 (2004)

Stylem zcela odlišné, ale kvalitou ekvivalentní pokračování největší filmové pomsty "servírované za studena". Oproti stylové rubačce prvního dílu zde Quentin vsadil na svou tradiční notu skvělých dialogů, ve kterých exceluje zejména Bill (David "Jmenuji-se-Caine-rád-vám-pomohu" Carradine), ktreý připraví celému příběhu nečekaně filosofické finále. Jinak kromně tradičné neodolatelné Umy potěší po Sonny Chibovi v prvním volumu další legenda kung-fu filmu Gordon Liu v roli nejdrsnějšího dědy na světě Paj-Meje.

• 3.4.2009  21:36
    Kiss (1963)

První koukatelná záležitost, která si skutečně na nic nehraje a hodí vám před xicht líbající se homosexuály (což vám dá chvilku námahu poznat, 6 lidí se na tom nemohlo dlouho shodnout).

• 25.9.2009  23:00

Dost možná nejdepresivnější film vůbec, konkurovaný maximálně tak Hotelem Rwanda a von Trierovými depresemi. No jo, pro nás Čechy je inkvizice ideální nástroj seberealizace...

• 10.8.2011  14:54

Určitě jsou lidé, kteří se mohou odvážit již od prvního záběru jít do ironické polemiky s Tarantinovou tvorbou. Takoví lidé však zcela jistě nežijí v Německu - zemi to známé tím, že její obyvatelstvo nevlastní absolutně žádný smysl pro humor. A podle toho to dopadlo - nemastný nemastný katzehund, u kterého se nezasmějete než jeho impotenci vyplodit pořádný vtip. V podstatě je celý Klepáč takovým pokusem o parodii na gangsterky (což je zde s oblibou prezentováno střílením tun nábojnic do dveří různých automobilů a míření někomu na hlavu pod různými úhly), se špetkou něčeho "vážnějšího". Hořká příchuť ke sladké, zde v podobě rakoviny, nemůže dojmout už vůbec: ve filmu se nevyskytuje jediný sympatický charakter, pouze banda podivných blbounů (rádoby gangsterských). A utáhnout tenhle hnuseintopf hodinu a půl na maximálně průměrné řežii těch vážnějších momentek? To nemohlo vyjít, meine Freunde...

• 15.8.2007  02:27

Geniální scénář, Brad Pitt ve své (zřejmě) nejlepší roli, narážky na IKEU a spousta násilí. Fincher se (jako už tradičně) s ničím nemaže a už od začátku pořádně tlačí na pilu. Kdyby závěrečná scéna v mrakodrapu dopadla jako v knize, nebyl by tento film "pouze" nejlepší čtyřhvězdičkář všech dob...A i přesto je to možná Fincherův nejlepší film, i když ho hodnotím nejhůř :)

• 2.8.2009  14:53
    Kobe Doin' Work (TV film) (2009)

Unikátní studie jednoho dne v práci nejfenomenálnějšího atleta tohoto tisíciletí. Plus Mamba himself on mic.

• 22.7.2013  18:30
    Konečná (2013)

Totálně zpackaná neo-wayneovka, která vás načne neskutečně utahanou expozicí, poté protáhne neschopností sledovat byť jen dvě jednoduché souběžné dějové linky v něčem alespoň připomínajícím tempo a dorazí topornou akcí proloženou vskutku svahilským humorem (čest holandským fotbalistům). To už letos raději tu kulku mezi oči, než se dočkat takovéhle Konečné bývalého akčního mastodonta.

• 16.11.2013  23:06
    Kontakt (1997)

Skvělá premisa o poslouchání vesmírnýho noisu s poněkud neumětelsky přilepenou teologickou linkou ( a slizkým McConaughym)

• 5.9.2010  13:26
    Kopačky (2008)

Ve chvíli, kdy by na vás třeba jen okrajově chtěla vlézt sentimentální romantika, vám Segel ukáže péro a hned je zase nápaditěji.