B4TM4N

okres Praha
architekt v atelieru jezdci

• 12.10.2008  14:31
    Titus (1999)

Tak trochu jiný Willík. Dokonce s nábojem a dokonalou stylizací.

• 8.10.2008  22:24
    Hrdý Budžes (divadelní záznam) (2003)

I přes mně již naprosto odporné téma (díky, "Mistře" Hřebejku) je tohle i naponěkolikáté velmi vtipná záležitost. "Už jdu, ty kurvo!!!"

• 8.10.2008  22:16

Černej Robert Downey, geniální cameo Toma Cruise a sinusoida zábavy.

• 5.10.2008  10:51
    Daredevil (2003)

Chcete se stát superhrdinou? Potřísněte si jakoukoliv část těla radioaktivním sajrajtem, počkejte tak týden a máte to - jste superhero u Marvelu. Geneze jejich hrdinů je skutečně většinou prudce originální a zpracování taktéž pokulhávající. A Daredevil je po Hulkovi zcela určitě druhý nejhorší marvelovský supergeroj. Nemůžou za to herci (překvapivě ani Ben Affleck) - ba spíše naopak, třeba Michael Clarke Duncan je vynikající boss(i když, pokud vím, byl Kingpin trochu jiné barvy). Hlavní problém je nudný děj (za pozornost stojí snad jen poslední půlhodina, která je na podobné filmy takřka revoluční co do (ne)přežívání různých hlavních postav) a neskutečně zmrvená akce, plus nechutně joeschumacherovský Benův kostým.

• 4.10.2008  23:20
    Bestiář (2007)

Hlavní hrdinka je kráva a potká (mně velmi názorově kompatibilního) Rodena (takový sympatičtější Mr. Big v rámci českých možností). S tím jí to nevychází podle představ a jelikož je nejen kráva, ale i feministka, tak se rozhodne, že z ní bude navíc kurva a chlapům to natře. Jak to ovšem u těchto prožensky zaměřených děl bývá, chlapi (kteří jsou teda taky místy slabší, ale celkově a hlavně v kontextu tohodle filmu celkem sympaťáci) jsou daleko příjemnější než hlavní hrdinka a tak jí celých sto minut přejete různá pekelná muka. Ale kdyby to bylo aspoň vtipné...jenom Vašut sem tam zaperlí (jinak je to zase nejdebilnější chlápek z filmu, pokud teda nejí nebo nehláškuje). Čili ve výsledku: Až se bude Nesvadbová zase nudit a bude se chtít emancipovat, ať se nejdřív naučí třeba vařit nebo se podívá na pár ukázek s Carrie Bradshaw, že i tyto pochybné myšlenky se dají uplatňovat s jistou dávkou elegance (a 800 dolary na obutí v kapse).

• 29.9.2008  20:01

Kdo by to do toho Roberta řek?

• 29.9.2008  19:59

Super zhulenecká komedie starého ražení, aneb co když se dají dohromady špinavej, zarostlej mexickej esé a špinavej, zarostlej "John Lennon".

• 24.9.2008  17:58
    Vrána (1994)

Že by to mělo zrovna "zahrát si v tom a zemřít" kvality se říct nedá, ale neurazí. Atmosféra slušná, hlavní hrdina - ne nepodobný Jokerovi (zajímavé, že lidé hrající s bíle nalíčeným xichtem mají vysokou úmrtnost při natáčení) - občas dá i nějaký ten vtípek, město je též správně temné. Ale zas ten slabej padouch a čajíčkový final showdown...R.I.P Brandon Lee, něco v tom chlapci bylo.

• 24.9.2008  17:53

Věřili byste, že lze do komiksového filmu pořídit ještě slabšího záporáka než Jima Carreyho z třetího Batmana? Nuže, nyní věřte! A není to jen obsazení (až na závěrečné cameo ROberta Downeyho jr., které ovšem vzbuzuje obavy, že by Hulk mohl připravované Avengers pohřbít tak hluboko, že je Iron Man ani s plnými tryskami ze sraček nevytáhne), co smrdí - celé je to takové strašně debilní a dvě hodiny dopředu předvídatelné.

• 21.9.2008  18:00

Okouzlující Audrey ála Paris Hilton 60.let (zpočátku vypadá, až na barvu vlasů, skutečně podobně oděná) bydlí v bytě ála Carrie Bradshaw (kde pořádá divoké mejdany ála výše dvě zmíněné) a je krásně bezstarostná...První 2/3 filmu jsou velmi svěží (pominu-li nízkorozpočtovou zrůdnost v podobě japonského fotografa hraného Američanem, který imituje předkus), závěrečná část, obsahující pro mně pochybnou pointu se nese v duchu poněkud vážnějším, což se mi do tohohle filmu zrovna nehodí.

• 18.9.2008  13:45

Chlap přijde domů (kde na něho vzdor slovům Tomáše Hanáka nečeká stará-tlustá), zasedne za varhany a nechá se doslova zajmout hudbou, která se mu postupně zavrtává pod kůži a zároveň ho osvobozuje. Je až k nevíře, kolik síly dodá Bachově hubě pár oprýskaných zdí a rezavých mříží.

• 18.9.2008  13:23
    Hra s kameny (1965)

Nečekejte nic víc, než je uvedeno v názvu: V rytmu hrací skříňky tančí kameny v hrnci, a to do té doby, než se dno protrhne. The End. Ale výtvarně z toho Švankmajer opět vytěžil maximálně surrealistický dojem.

• 18.9.2008  13:06

Skvělá prvotina. Dva kouzelníci navzájem trumfují své kousky, atmosféra za doprovodu výborné hudby houstne. Střih se stále zrychluje, až do nutně špatně dopadnuvšího finále.

• 17.9.2008  00:08

Nedotažený kousek. Jako krimi dobré, nikterak originální zápletka je v rámci možností pěkně promyšlená. Po stránce humoru hrůza, za žánrově podobným Snatchem zaostává o několik galaxií far far away, zasmál jsem se tuším jednou. Tomu nepomůže ani hollywoodský all-star tým různých handsome boyů, který je zde dle mého čistě na efekt: Matt Damon je milionkrát lepší jako Bourne než uhlazený zlodějíček a Clooney se hodí tak do živého obrazu, ale rozhodně ne do jakéhokoli ambiciózního filmu (pokud tedy těmi ambicemi nejsou rozvzdychání dámského publika). Pitt a Garcia předvádí svůj tradiční nadprůměr, Julia Roberts dokonce zvládla na své poměry věc nevídanou, a to nezničit celý film svou přítomností. Výsledkem je lepší nadprůměr - mnohem lepší mafiány posbíral Soderbergh do Trafficu.

• 11.9.2008  23:23

Nesmírně lidský film. Roberto Benigni dokázal udělat jednu z nejlepších komedií co jsem kdy viděl z pro tento žánr takřka nepředstavitelného tématu. A co více, druhá část - koncentrační tábor ála velká dobrodružná hra o tank - je ještě vtipnější než první, civilní polovina (obvzláště "překládání pravidel hry" je naprosto nezapomenutelné). Jak nemám téma 2.WW v oblibě díky jeho neustálé přetěžovanosti, tenhle pohled nevinnýma dětskýma očima, která jsou plná hravosti mě úplně dostal.

• 6.9.2008  16:50
    Speed Racer (2008)

Naprostý a totální kýč, povýšený na mistrovské dílo. Navenek hraje těmi nejpastelovějšími barvami, uvnitř je striktně černobílý a v celku přesto neskutečně zábavný. Jádro tohoto vyfénovaného, neonově svítícího pudla - závody - jsou animovány naprosto skvěle a mají neskutečný drajv. Navíc film naplno využívá nejrozmanitějších střihových efektů, se kterými si někdo musel sakra dlouho vyhrát. V jakémkoliv jiném zpracování zcela nepoužitelný, šablonovitý děj tady šlape jako hodinky a místo obvyklého kroucení hlavou nad neskutečnou trapností vtipů v rodinných (a zejména animovaných) filmech jsem se dokonce i zasmál. Snad poprvé musím uznat, že i family-popcorňák může mít náboj a kvalitu. Minimálně po stránce vizuální představivosti v těch Wachowských něco bude...

• 5.9.2008  16:33
    Hnus (1965)

Psychologicky VELMI propracovaný film zkoumající psychycký rozklad sexuálně ambivalentní Francouzky v Londýně. Neotřesitelné jádro filmu tvoří naprosto bezchybná Catherine Denevue, ztvárňující pro mě nejuvěřitelněji psychicky nahlodanou postavu stříbrného plátna, která se postupně stává obětí svých vlastních představ a obav. Celkový těžce depresivní dojem z filmu doplňuje výborná kamera a originálně pojatá hudební složka.

• 5.9.2008  00:25

Neskutečně stupidní šílenost, kterou jsem navíc viděl bez zvuku ^_^ Ale je to velikááá legrace.

• 2.9.2008  17:29

V podstatě jediná dobrá Pixarovka, která narozdíl od svých sourozenců není jenom lákavě animovaná, ale i vtipná (hlavně žraločí vegetariáni ^_^).

• 2.9.2008  17:25

Více než důstojné vyvrcholení výtečné trilogie. Vše už předtím takřka dokonalé bylo ještě vylepšeno a minimum nedostatků odstraněno. Po kratičkém spojováku s předchozím dílem nastává hned první z mnoha vrcholů filmu - schůzka s novinářem na londýnském nádraží Waterloo přímo pod dozorem slídilů z CIA. Dále se přes menší zastávku v Madridu a dočasném nabrání "Bourne-girl" děj přesune do nádherných marockých uliček, kde asi po půlhodinové naháněčce musí už každý uznat, že Jason Bourne je vylepšený James Bond a navíc je zakousnut pouze do svého úkolu. Závěrečné finále v NYC už je pouze třešničkou na dortu a definitivně korunuje nejlepší díl série. Nemluvě o tom, že jsem po dlouhé době konečně viděl film s pořádným koncem, který má místo slz koule ^_-

• 2.9.2008  17:11

Greengrass udržel vysokou laťku automobilových honiček, souboje dovedl k dokonalosti a poslední zbytky mucinky-muck scén elegantně odbyl v prvních 10 minutách. Ze všech tří Bournů je tenhle příběhově nejjednodušší, ale stále sympatičtější Matt Damon a našlapané akční sekvence vám stejně ty necelé dvě hodinky nenechají vydechnout.

• 2.9.2008  17:07

"Nejcivilnější" díl trilogie. Poctivá kriminálka s trochou romantiky a dokonce i občasnými pokusy o vtip. Vynikající je především honička ve Fiátku a akční scény celkově, uslintaných momentů je přesně tak akorát, tzn. málo a dokonce i momentálně až přespříliš používaná ztráta paměti se do tohohle typu filmu hodí dokonale.

• 2.9.2008  17:00

Perfektní romance s trochou nadpřirozena. Spousta zajímavých nápadů, dobré herecké výkony a hlavně ÚŽASNÉ animace jednotlivých snů. Za chvíli skutečně nepoznáte, jestli hlavní hrdina sní nebo bdí, co vlastně chce podniknout...a hlavně takovému snílkovi prostě nemůžete nefandit, i když ke konci má velmi podivné chvilky...

• 30.8.2008  11:15
    Motýlek (1973)

Tady se měl Frank Darabont podívat, jak se dělá film z vězení plný naděje na útěk a ne aby se tam někde po 2 hodinách jaksi ex machina zjevovala a na závěr se všichni objímali v Mexiku na pláži. Z Motýlka (filmu i postavy Steva mcQueena) ta touha po svobodě a nezlomnost ducha přímo čiší. Na druhé straně Dega (Dustin Hoffman) nikdy takovou vnitřní sílu v sobě neměl a na konci filmu dokonce i v porovnání s dlouhými lety samotky poznamenaným a značně zešedivělým Motýlkem působí již naprosto zlomeně. Samotně guayanské vězení je vykresleno velmi realisticky, a největší hrůza tady není jako pro američany knihovna, ale nelidští dozorci, tropické vedro a fyzická práce. Pro mě rozhodně z vězeňských filmů ten nejlidštější a nejpůsobivější.

• 30.8.2008  10:57

Narozdíl od původního seriálu méně komedie a více romantiky. To by nevadilo, kdyby někteří zůčastnění nepůsobili poněkud věkem unaveni, čímž jdou poněkud proti duchu série. Největší škoda ale je, že tady není Aidan...na toho Big prostě nemá ^_^

• 29.8.2008  00:44

Tak takhle ne, Time!!! Vizuálně sice opět dokonalé, ale to je pro tentokrát všechno. Pseudomuzikální zpívání stupidních dialogů degraduje herecké výkony i potenciál příběhu do pěkně natáhlého bahna.

• 27.8.2008  13:33

"Chtěl bych si u vás založit účet." - "Jaký typ účtu?" - "Ten, ke kterému dostanu zadarmo zbraň." - "Jistě, tady máte katalog. V sejfu máme neustále přes 5 000 zbraní...". V USA jsou opravdu idioti...i když Fahrenheit to podle mně ukazuje ještě lépe.

• 27.8.2008  13:29
    Království - Série 2 (série) (1997)

Narozdíl od první řady výrazně posílila komediální složka, což ve výsledku spíše uškodilo, stále ale lepší než 95% nynějších mysteriózních počinů. Něco tak absurdního se jen tak nevidí...škoda, že série zůstala nedokončená.

• 27.8.2008  13:26

Vstup do kina doporučuju pouze s flaškou, pak si můžete tak 2-3 * přidat.

• 24.8.2008  19:41

Nikdy nečekejte zázraky od prvních míst jakéhokoli žebříčku. Shawshank sice prvních 110 minut poskytuje určitou čtyřhvězdičkovou kvalitu psychologicky (samozřejmě v rámci amerického filmu) celkem věrohodně vypracovaných postav (snad až na celkem nesympatického hlavního hrdinu, ale Morgan táhne za dva), ale poslední půlhodina je POZOR SPOILER! naprostý masakr filmu patosem ála "Hollywoodský konec, varianta 3: Setkání na pláži" obohacený zde zcela nepasujícím Prison Breakem. Beznaděj předchozích dvou hodin je ta tam a Fight Club tak pro mě jíž není film s nejvíce degradujícím koncem. Čili alespoň jedno první místo v mém osobním žebříčku Shawshank získal.