B4TM4N

okres Praha
architekt v atelieru jezdci

• 31.5.2008  23:52
    Mělký hrob (1994)

Decentně horrorová komedie, kterou z bahna průměrnosti tahá pouze mladý McGregor a typicky boylanovský "Ewan-všechny-ojebe-a-shrábne-cash" konec.

• 31.5.2008  18:30
    Iron Man (2008)

I přes decentní alkoholové opojení mě tento film na prdel rozhodně neposadil. Robert Downey je výbornej, hlášky taky dobrý, Gwyneth vyjímečně nevadí, ale jaksi jsem zde postrádal akci, kterou bych od komix-filmu očekával. První hodinu se vyrábí superkostým a tu druhou si ho Tony Stark asi celkem 2x oblíkne... Ale pokud vznikne dvojka (která by měla snad začít svižněji), mohla by to být pecka. OPRAVA: Po druhém, střízlivém zhlédnutí je Downey jr. natolik dobrej, muzika natolik nářezová že přidávám Starkovi extra star. Do příště teda prosím toho padoucha a akci.

• 14.5.2008  04:43

Obstojné zpracování výtečné knihy, která vás od fetování zcela jistě odradí.

• 14.5.2008  04:43
    Mlýny (divadelní záznam) (1994)

Klasická divadelní inscenace, kterou jsem měl možnost navštívit, má asi dvojnásobnou délku plnou šestihvězdičkového humoru (jenom bych vynechal ty songy). Tahle televizní verze vznikla vystřihnutím těch nejlepších částí, takže pokud bych viděl jenom tuhle verzi, nezjistil bych jak moc jsou v divadle Sklep dobří.

• 14.5.2008  04:31
    Český sen (2004)

Konečně někdo lidem veřejně ukázal, že to s IQ jde čím dál tím víc z kopce...

• 14.5.2008  04:27

Zprznění knihy mého nejoblíbenějšího spisovatele. 3* za Conneryho a středověký realismus.

• 14.5.2008  04:23
    Moulin Rouge (2001)

Jediný muzikál (v jakékoli podobě), který můžu. A to hlavně díky McGregorovi, absinthu a grotesknímu řediteli podniku.

• 12.5.2008  23:12
    Stalker (1979)

Neuvěřitelně atmosferický film. Takhle skvěle vybrané prostředí jsem snad ještě v žádném filmu neviděl, kamera úžasná, herci (v rámci omezených možností určených filmem) hrajou výtečně - zejména Stalker (zastupující lidskou víru) a Spisovatel (který naopak víru v lidstvo ztratil a společně s Profesorem chce zničit tajemné místo v Zóně plnící lidem přání, z čehož podle nich nemůže vzejít nic dobrého).

• 28.4.2008  10:31
    Big Lebowski (1998)

John Goodman for president!!! Bez něho by tohle byla "pouze" celkem originální komedie, ale Walter...ten mě vždycky totálně rozsekal.

• 28.4.2008  10:03
    Kovboj Bebop: Lovec odměn (TV seriál) (1998)

Směs převážně nenavazujících epizod jednotí pohodář Spike a ÚŽASNÁ hudba od Yoko Kanoa, přispívající k výborné atmosféře vesmírného putování lodi lovců odměn Cowboy Bebop.

• 19.4.2008  22:48
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

South Park really KICKS ASS! Cartman for president! And now: Screw you guys, I'm goin' home...

• 30.3.2008  00:52

Nejlepší počin jednoho kritikou takřka neuznaného mistra. V podstatě nejde o klasický film, ale o dvě a půl hodiny středně/hodně dlouhých záběrů na odysseu lidstva - od opic k vesmírným cestám v menší filmařské zkratce za doprovodu nádherné hudby, plus navíc studium jednoho lidského nitra. Většinu záběrů lze vykládat vícero způsoby, čili myšlenkový potenciál tohoto díla je takřka neomezený.

• 17.3.2008  22:31

U filmu ne moc často vídaný velmi přesně opsaný děj vynikající McCarthyho knihy. Z celkově výborné hlavní trojice vyčnívá sympatický Llewelyn Moss (takovej klobouk musím mít!!!) v podání excelentního Joshe Brolina. Přesně v duchu knihy se některé podstatné okamžiky souboje Llewelyna s Chigurhem odehrávají mimo záběry kamer, což jen podtrhuje mrazivou nezúčastněnost, s jakou se Chigurh zbavuje všech, co se mu nešťastnou náhodou připletli do cesty. Navíc všechny exteriéry perfektně podtrhují atmosféru, které nezvykle napomáhá absence hudby. Nejlepší film roku 2007, výjímečně zasloužené Oscary.

• 5.3.2008  16:32
    Gympl (2007)

Pokud opominu otřesný výkon té EMOgirl, které místy nebylo ani rozumět, zbyde mi film, o kterém JSEM PŘESVĚDČEN že vystihuje mentalitu dnešní mládeže, pro kterou je škola-gympl opravdu zbytečnou záležitostí, protože i bez absolovování takových "ústavů" jsou chytří jako průměrný Američan. což je dnes bohužel dostačující.

• 11.2.2008  22:12
    Manderlay (2005)

Neméně povedené pokračování emočního eposu Dogville politicky přitvzuje (to "odnesl" tento film neúčastí Nicole Kidman, což je ale pro mně spíše plus anžto Nicole nějak nemusím) a věnuje se v dnešní době velmi aktuální problematice amerického (samozřejmě demokraticky nenásilného) šíření všemocné a vždy bez ohledu na lokální kulturu/historii/situaci ideální demokracie západního typu. A jelikož se mu povedlo hvězdy a pruhy zadupat do bláta, nelze hodnotit než *****.

• 4.1.2008  15:46
    Dogville (2003)

Emocionálně nesmírně silný film (nebo spíše divadelní představení?), u kterého jsem se celou druhou polovinu dusil vztekem nad lidskou omezeností, závistí a vypočítavostí. Jako již tradičně ukazuje mistr Trier lidem jejich pravou tvář, což má globálně bohužel jediný následek: Nemožnost získat $$$ na další projekty (a obvzláště zakončení této "americké" trilogie).

• 15.8.2007  02:27

Geniální scénář, Brad Pitt ve své (zřejmě) nejlepší roli, narážky na IKEU a spousta násilí. Fincher se (jako už tradičně) s ničím nemaže a už od začátku pořádně tlačí na pilu. Kdyby závěrečná scéna v mrakodrapu dopadla jako v knize, nebyl by tento film "pouze" nejlepší čtyřhvězdičkář všech dob...A i přesto je to možná Fincherův nejlepší film, i když ho hodnotím nejhůř :)

• 10.8.2007  08:29

Rodriguez konečně našel svůj žánr a totálně nakopává divákovu prdel neskutečnou šíleností. Tucty mutantů, jízdaa na minibajku, vlastník sbírky koulí ve Vočkovské zavařovačce, beznohá gogo tanečnice s M16 jako protézou, texasan s ultimátním barbecue receptem, úchylní doktoři a megaúchylnej Quentin, Bruce jako chlápek co zabil Usámu...spolu se skvělejma hláškama se tady najde opravdu cokoliv. O nějakou dějovou logiku tady skutečně nejde - pokud je třeba dostat všechny postavy na jedno místo, nasadí se Missing Reel, střih a máme všechny protagonisty jaksi ex machina pod jednou střechou. Z Grindhouse doubleheadru určitě ten více grindhouse (a to také díky perfektním vadám obrazu), čili když bereme v úvahu pouze "zadání", Quentin dostává překvapivě nakládačku.

• 8.7.2007  11:57

Tahle jinak obstojná pohádka se zabila svou neustálou vlezlostí a všudypřítomností, ne nepodobnou svého času Pelíškům.

• 8.7.2007  11:49

Naprosto ujeté a naprosto geniální, aneb Japonci točí filmy u kterých by Hřebejk s Vejdělkem kroutili hlavou, cože je to za humor. A jako (skoro) vždy jim to vyšlo parádně...Kawai!

• 8.7.2007  10:15

Maximální forma s minimálním obsahem.

• 8.7.2007  10:12
    Kill Bill 2 (2004)

Stylem zcela odlišné, ale kvalitou ekvivalentní pokračování největší filmové pomsty "servírované za studena". Oproti stylové rubačce prvního dílu zde Quentin vsadil na svou tradiční notu skvělých dialogů, ve kterých exceluje zejména Bill (David "Jmenuji-se-Caine-rád-vám-pomohu" Carradine), ktreý připraví celému příběhu nečekaně filosofické finále. Jinak kromně tradičné neodolatelné Umy potěší po Sonny Chibovi v prvním volumu další legenda kung-fu filmu Gordon Liu v roli nejdrsnějšího dědy na světě Paj-Meje.

• 8.7.2007  10:11
    Kill Bill (2003)

Film, který mě dovedl ke kinematografii. Quentin zde dovedl do dokonalosti "kolážní" metodu inspirace svými oblíbenými filmy, a pokud jste viděli třeba Lady Snowblood, tak vám například závěrečný souboj v zimní zahradě nebude úplně neznámý. Jak už je to ovšem u něj dobrým zvykem, originál svým osobitým zpracováním inovuje i předčí. Celé 2 hodiny vizuálních orgií jsem si beze zbytku užil, a že někomu vadí gejzíry krve z uťatých končetin, je pro mně jenom další plus do skvělé skládačky jednoho příběhu pomsty "servírované za studena" - a navíc to k tomuto žánru japonských samurai-rubaček neodmyslitelně patří. Navíc RZAova skvělá hudba.

• 7.7.2007  16:28

Japonci prostě umí neuvěřitelně originální filmy. Tahle školní vyvražďovačka nemá chybu, obvzláště pasáž s instruktážním videem (nervní Kitano a "mangainstruktorka" jsou dokonalí). Škoda, že jsme podobnou hru nehráli u nás ve třídě na gymplu.

• 28.6.2007  08:24

Kdosi zde ke komentářům k Pulp Fiction napsal, že jakýkoliv úsek filmu lze aplikovat v kterékoliv životní situaci. No a o Dědictví to platí asi tak stonásobně. Neskutečná nálož hlášek, Bolek ve svém živlu, spousta slivovice, Kája...a skvěle se u toho pije! Společník na dlouhé vysokoškolské studijní večery.

• 15.6.2007  08:28
    Tygr a drak (2000)

Filmová báseň s naprosto úchvatnou výpravou a takřka taneční choreografií soubojů. Moje nejoblíbenější pohádka.

• 15.6.2007  06:30

Soubor 11 veskrze výborných povídek, ve kterých jde "pouze" o pití kafe, kouření cigaret a vedení často repetitivních dialogů. Maximální styl, minimalistické podání, skvělý humor. Na rozdíl od mnohých jiných mi nepřijde žádná část slabá (například Renée, postrádající v podstatě jakýkoliv dialog, je z mojich nejoblíbenějších), ba naopak - většina jich trpí puncem geniality. A pokud navíc holdujete v názvu zmíněné svačinkové kombinaci, můžete si připsat i pomyslnou šestou hvězdičku.

• 14.6.2007  20:37

Na Spielberga kvalitní film zobrazující na americké poměry válku celkem naturalisticky. Kdyby se vypustily na něžnou strunu drnkající konverzační pasáže týkajicí se bratrů Ryanových (což vím, že je hlavní myšlenkou filmu, ale já se bez ní v tomto případě rád obejdu), nemusel bych tolik překlikávat :) Místo Ryana měli zachránit chudáka Snipera, ten byl alespoň cool.

• 14.6.2007  20:35

Nejsmutnější film, co jsem kdy viděl...A to je to animák, kdo by to čekal?

• 14.6.2007  13:46

Geniální komedie s úžasným Rentonem (Ewan McGregor), Spudem (Ewen Bremner) a naprosto bezchybným psychopatem Begbiem (Robert Carlyle). Tento film zcela netradičně překonává svou knižní předlohu, a pokud bude nakonec natočeno pokračování Porno (knížka je naprosto úžasná) ve srovnatelné filmové kvalitě, bude to teprve legendární počin.