P_Soar

Václav Šubrt

Česko

<< předchozí 1 2
    • 4.9.2019  22:34

Ještě před pár lety bych nevěřil tomu, že dám někdy filmu QT méně než 4*...nicméně po Osmi hrozných je toto pro mě další velké zklamání. Film je doslova festivalem samoúčelnosti: samoúčelné ukazování bosých nohou, obutých nohou, postavy stále někam přejíždějí, zastavují, rozjíždějí se, chodí do kina, na večírky a tak pořád dokola až do úplného uondání. Samoúčelná je i většina postav (například samotná Sharon Tate, Steve McQueen a řada dalších), jsou ve filmu jen aby pronesli pár replik, které nemají pro děj filmu žádný, nebo nicotný význam, což mrzí o to víc, když je hrají takoví herci jako Al Pacino. Ano, stále tu jsou nějaké silné stránky - několik vtipných scén (Bruce Lee, scéna na ranči), k tomu pro QT obvyklá hra s divákem, která nutí k úsměvu (chrápání, Dalton zuřící v maringotce)...ale na tak dlouhou stopáž je takových oživujících momentů zoufale málo.

• 26.3.2019  22:12
    Rebelové (2001)

Nevím, co (špatného) na tom kdo vidí. V daném žánru výborně natočený film, dobře napsaný a pečlivě zrežírovaný. Rebelové jsou v dobrém smyslu oddychovka, tedy nijak hlubokomyslný, přesto kvalitně natočený film nepostrádající humor, napětí, ani romantiku, který je svou energií schopný diváka opravdu zaujmout. Není tak moc porevolučních filmů, o kterých se dá říci něco podobného.

• 25.2.2019  22:41
    MOST! - Epizoda 8 (E08) (epizoda) (2019)

Zdařilé finále. Přes vážnější notu, nebo možná právě díky ní, nejlepší díl.

• 29.1.2019  19:04
    MOST! (TV seriál) (2019)

Viděl jsem až od konce 2. dílu. Některé gaggy a hlášky jsou až příliš chtěné, dějové zvraty předvídatelné a herci občas malinko přehrávají, ale jinak to není špatné. Kdyby tvůrci strávili ještě o trochu víc času nad scénářem a režisér nad režií, mohl to být téměř dokonalý seriál (jako jsou třeba Případy 1.oddělení, byť jde o jiný žánr). Takto zůstalo jen u lepšího průměru.

• 21.1.2019  22:10
    MOST! - Epizoda 3 (E03) (epizoda) (2019)

Chvílemi to mělo až takový skoro tarantinovský náboj..:-)

• 6.1.2019  21:42

Napadá mě jen, co bude, až Svěrák nebude...

• 10.12.2018  21:17
    Lynč - Pravda (E08) (epizoda) (2018)

Lynč na diváka následovaný zaslouženým lynčem na ČSFD. Utahané, nudné, mravokárné a hlavně zcela ne-uvěřitelné. Myslel jsem si, že pokud má někdo nějaké scénáristické (vlastně literární) ambice, musí mít aspoň špetku talentu. Evidentně nemusí.

• 13.9.2018  13:07
    Upgrade (2018)

Budou se ještě točit filmy o něčem jiném, než o superhrdinech se superschopnostmi? Začíná to být malinko nuda.

• 12.2.2018  21:09

..neuvěřitelný výkon Polívkové.

• 16.1.2018  22:45

Dozvěděli jsme se jen to, co jsme věděli. Že totiž Babiš je bezskrupulózní kapitalista s ostrými lokty - ono by také byl div, aby tak zbohatl, kdyby tomu bylo jinak. Ostatní jsou úplně nepodložené hypotézy záměrně dramaticky zveličené (Babišova vláda bude likvidovat lidi jako v 50.letech a pod.). Z dokumentu čiší snaha za všechny nesnáze světa, od průjmu traktoristů po vážné téma propojení politiky a byznysu, obviňovat Babiše. Jako by snad tento znepokojivý trend existoval jen kvůli němu. Až Babiše nebude, rázem v Česku i jinde na světě budou vládnout nezištní politici, kteří vůbec nehájí zájmy velkokapitálu a nesnaží se maximalizovat zisk svůj a svých klientů. Zkrátka všude nastane "demokratická" idyla, stejně jako tomu bylo před rokem 2013, než se ten pekelník v rouše beránčím stal vicepremiérem:-) Největším problémem je ale načasování tohoto dokumentu. Proč nevznikl dříve, když věci v něm uváděné jsou většinou dávno známé? Uvedení těsně před volbami dělá ze snímku politickou zbraň a degraduje ho na žánr dokumentární prostituce.

• 3.1.2018  21:51
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Dobře natočený romantický historický (velko)film a nejlepší letošní vánoční pohádka, ačkoli bez nadpřirozených bytostí.

• 7.7.2017  13:05
    Adam všechno zkazí (TV pořad) (2015)

Skepse a humor se výborně doplňují a tento pořad toho využívá. Jsem z toho celkem nadšený, protože krom toho, že je to vtipné, rozvíjí to právě skeptické (kritické) myšlení, které dnes většině lidí schází.

• 23.5.2017  23:16
    Co dokáže lež (TV film) (2016)

Myslím, že i propíraná ruská propaganda by se z dokumentu mohla ledasčemu přiučit;-)

• 16.1.2017  21:43
    Sherlock - Série 4 (série) (2017)

Bezděčně jsem si u překombinovaného závěru připomněl Cimrmanův Vichr z hor:-)

• 2.1.2017  23:37

Ne že by to byl špatný film, ale z mého pohledu měl tu smůlu, že jsem si nejdřív přečetl vynikající předlohu a měl tak možnost srovnání. A to srovnání nedopadlo pro McKayův snímek zrovna dobře. Zatímco kniha oplývá břitkým humorem a kromě částí vysvětujících dbá i na vykreslení pestré škály více či méně podivínských postav, filmu se kupodivu podařilo tyto zlidšťující pasáže (na kterých mohl stavět svou komiku) vynechat. Místo toho doplňuje scény útočící na první signální soustavu a snaží se ze všech sil (po vzoru Vlka z Wall Street) vyhovět utkvělému klišé publika o zhýralých životech bankéřů z Wall Street. Všechno "dodělal" rychlý akční střih, v němž se nám navíc režisér snaží vyložit složitou ekonomickou problematiku. (Chybí snad už jen Snoop Dog rappující o swapech úvěrového selhání). Herci sice hrají skvěle, ale nešťastné režijní pojetí se zkrátka "přehrát" nedá. V souhrnu 50% spíš však jen za to, co se podařilo zachovat z předlohy.

• 16.10.2016  21:11
    Doktor Martin (TV seriál) (2015)

Čekal jsem, že tu seriál bude atakovat rekordy v nízkém hodnocení. 56%..to snad ani nemůže být pravda! To mě opravdu vyděsilo. Jediné vysvětlení, které mě pro tento úlet napadá, je úcta k lékařskému povolání jako takovému.

• 24.9.2016  11:12

Hnus.

• 27.3.2016  15:28

Jak Tarantino v předchozích svých filmech umně balancoval na hranici parodie, v Osmi Hrozných do ní zahučel až po uši. V tom samotném by nebyl problém, kdyby se film první půlku netvářil "seriózně". Hodně mi to připomnělo od Soumraku do Úsvitu. Tarantino spojil dohromady dva nesourodé filmy, do 90.minuty vyprávěl skvělé drama, pozvolna budoval hloubku postav a atmosféru, aby to všechno v poslední třetině spláchnul banální béčkovou zápletkou. Začíná poněkud jednostranná hra na největšího sadistu, kdy postavy řeší už jen jediné dilema, zda upřednostnit sadistické uspokojení, nebo touhu po penězích. Přičemž vyhrává to první, ztělesněné dvojicí Goggins & Jackson a jejich "postelovou scénou" na konci. A v tom je hlavní rozdíl proti vynikající Tarantinově prvotině, ve které napětí až po závěrečnou scénu vyrůstá z různé motivace a různých povah jednotlivých postav a není potřeba si vypomáhat tuctovými zápletkami ani vloženými komentáři. Za mě tedy tentokrát jen dostatečně.

• 9.3.2016  20:36
    Rybí legendy Jakuba Vágnera (TV seriál) (2011)

Falešný až na půdu. Čistý odpad.

• 18.1.2016  21:50
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

Je to opravdu dobrý seriál a možná dokonce čím dál lepší. A přitom stačilo tak málo - zalidnit obrazovku uvěřitelnými charaktery, což se ovšem žádnému jinému českému seriálu (nejen v žánru krimi) z poslední doby ne a ne podařit. Snad jsou Případy 1. oddělení předvojem pro další podobné počiny.

• 24.8.2015  22:55

Přehnaně pompézní a kýčovitý happyend přehluší téměř dokonalý příběh, který má propracovaný druhý plán v podobě měnících se motivací jednotlivých postav. Tarantino se tu nikoli poprvé předvedl jako vynikající dramatik, jehož schopnost kombinovat humor, nadsázku, drama, násilí a psychologické hlubiny postav je téměř geniální. Přirovnání Tarantina k soudobému Williamu Shakespearovi se po zhlédnutí tohoto filmu nejeví ani jako moc velký úlet:-)

• 15.6.2015  19:47
    Divošky (TV pořad) (2013)

Počkat, na to se vážně dívá někdo, komu je víc než pět a míň než devadesát pět?

• 30.5.2015  22:23
    Jan Hus (TV film) (2015)

Mě se to líbí. Není to tak divadelní a dramatické - spíš takové civilní, což mi sedí. Tragédie člověka, který se svým upřímným bojem za pravdu přimotal do spletitého mocenského boje a doplatil na to. Nicméně jako jednomu z mála Čechů se mu podařilo pohnout dějinami. Některé, hlavně hromadné, scény by zasloužily víc propracovat. Samotný nápad s moderní hudbou k historickému filmu by mohl být kulervoucí, opět jen kdyby byl dotažený a lépe zpracovaný. "Pěknou" roli zhýralého papeže si vystřihl Tomáš Dastlík.

• 9.3.2015  17:31

Zábavné to, dejme tomu, místy bylo. Ale to je vše. Navíc se cestou z kina přidružil i nepříjemný pocit, jestli funkci čipů zlovolného Valentina neplnil koneckonců sám tento film.

• 8.3.2015  00:06
    Revival (2013)

Tak jsem se jakýs takýs moderních Nezralých malin s Krobotem přece jen dočkal:-) Chyby by se na tomto filmu našly, ale jde veskrze o příjemné pokoukání. Na české poměry posledních let výrazný nadprůměr.

• 9.11.2014  19:41
    Pyramidy? (TV seriál) (2009)

Co tohle mělo být?!! Ano, o pyramidách ani starém Egyptě nevíme určitě zdaleka všechno, ale toto byla jen nelogicky pospojovaná snůška dohadů, která nedávala hlavu ani patu. Už se nedivím, že tvůrkyni zajímá více magie, než fakta. Za tou se dá totiž skrýt jakýkoli blábol. Mimochodem "dokument" neunikl ani pozornosti Českého spolku skeptiků (SISYFOS) - zjevně právem. Tím spíš je nepochopitelné, že takový pořad odvysílá veřejnoprávní TV.

• 1.9.2014  22:15
    Život a doba soudce A. K. (TV seriál) (2014)

Sedláčkova monotónní režie je místy až iritující...je to skutečný mistr stereotypu;-). Vadí mi i neschopnost náznaku a snaha všechno dopovědět v komentářích. Herci tak nemají pořádný prostor k vyjádření. Sedláčkův režijní styl je natolik literární, že mi občas vrtá hlavou, proč se raději než filmovým režisérem nestal spisovatelem. Zachraňují to úsečné, trefné, a občas i vtipné glosy hlavního hrdiny a alespoň nějaké téma.

• 1.9.2014  21:50
    Pečený sněhulák (TV pořad) (2014)

Důkaz, že být vtipným vypravěčem nemusí stačit k napsání dobrého skeče. To, co v proudu řeči působí vtipně na větší ploše nevyzní. Byla tam vidět inspirace Monty Pythony, ale tam, kde Pythoni začínají, Pečený Sněhulák končí. To je u volného blbnutí a prvního, nijak dál nerozvíjeného nápadu. Scénky jsou zkrátka nedotažené a většinou zůstávají bez pořádné (předem neavizované) pointy, natož aby ta pointa zároveň geniálně nekorektně zachycovala absurditu doby...

• 21.5.2014  22:56

Na první pohled je to film kritizující konvence, konzumní způsob života a bořící americký sen. To jistě také, ale samo o sobě by to zdaleka nestačilo na výjimečný snímek, jakým Americká krása je, neboť podobné téma bylo zpracováno již mnohokrát předtím i potom. Výjimečná a novátorská je skutečnost, že konvence tu neboří hrdina, nýbrž antihrdina, jež je vykreslený jako pošetilý, byť "sympaticky" praštěný, cynik. Celý jeho vzdor je záměrně parodický, směšný, bezvýchodný a předem odsouzený k nezdaru, což je divákovi avizováno hned v první scéně. Čím dál cyničtější Spacey má svůj psychologický protipól v disciplínou posedlém vysloužilém vojákovi ze sousedství v podání Chrise Coopera. Zatímco Spacey představuje dekadenci a rozpad všech hodnot, despotickému Cooperovi naopak křečovité lpění na společenských a vojenských hodnotách pomáhá překonávat vlastní nepřiznané homosexuální sklony. Myslím si proto, že film má vyšší ambice, než být jen "banální" kritikou společnosti: dotýká se totiž mnohem osobnějšího tématu - v každém člověku zuřícího konfliktu mezi pudovým a kulturním, dekadentním a konvenčním...a proto je také tak působivý.

• 1.2.2014  15:57

I když vůbec nepochybuji o tom, že se DiCaprio při natáčení musel náramně bavit, výsledek podle mě až tak moc zábavný není. Scorsese mohl svou ódu na anticivilizaci docela dobře natočit i v pavilonu opic (čímž by navíc ušetřil za herecké gáže). Pokud by dal opům něčeho šlehnout, dočkal by se nejen skřeků, bušení v prsa, agresivních výpadů a kopulací, ale i mozkových křečí, plazení se po zemi, válení sudů a podobných legrácek. Tím výčet "děje" víceméně končí. Film nijak neskrývá, že od diváka nic nechce..když například Belfort v DiCapriově podání vysvětluje princip svých podvodů..zakončí větu tím, že "to zdlouhavé vysvětlování nikoho nezajímá, ale že je to prostě kurevsky nelegální"...tedy hutností děje a nároky na diváka má Vlk z Wall Streetu zhruba parametry pornografického filmu. Můžeme samozřejmě film hájit tím, že nabízí obraz současné dekadentní společnosti, plné náhražek skutečných emocí a všudypřítomného imperativu užívat si!, bohužel se ale po zhlédnutí více přikláním k názoru, že film sám je mnohem více její součástí, než jejím kritickým obrazem.

<< předchozí 1 2