Hank

Hank

Honza Pernica

okres Brno

homepage

4 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
  • 20.11.2020  22:47

  Komedie, u který se nezasměješ a vzpomeneš si na sebe, své kamarády a vzájemný vztahy, pády a zklamání. Na severu ví jak na takovou konverzačku.

  • 15.11.2020  08:12
  Dámský gambit (TV seriál) (2020)
  ****

  Pomalejší začátek, silná a energická prostřední hra s přepálenou koncovkou. Kvalitní partie.

  • 19.10.2020  07:42

  Nejlepší dokument o přátelství člověk a chobotnice, který jsem viděl. Zatím si nejsem jist, zda si dám chobotničky na večeři, ale přinejmenším budu na chobotnici, která si osedlala žraloka, hodně myslet.

  • 25.9.2020  20:53

  Nic nového a převratného jsem se nedozvěděli.Podané velmi přístupnou dramatickou formou s hranými vsuvkami, tak aby to pochopil opravdu ale opravdu každý... Čím více takových počinů, tím lépe. Jenom forma by mohla být příště více do hloubky.

  • 29.4.2020  08:03
  Neortodoxní (TV seriál) (2020)
  ***

  Tak jak byl seriál pomyslně rozdělen na část v NY a v Berlíně, lze rozdělit vyznění seriálu. Život v chasidské komunitě je skoro až dokumentem, který popisuje běžný život a náboženské rituály. A je to vskutku fascinující jak v srdci NY dokáže komunita Satmar udržet ultraortodoxní postupy, názory a tradice. Ovšem potom je tady berlínská část natočená patrně v nejlepší tradici německých romantických příběhů, která odhazuje vekou část uměřenosti z chadidské oblasti a rozbíhá se nevěrohodná a přeslazená romantika.

  • 2.2.2020  09:34

  Velmi svérázná ochrana životního prostředí a boj proti smogu na čínský způsob. "Smogový soudruh Li", akční a politický hrdina své doby, zasahuje všude, jenom ne skutečně tam, kde je to třeba. Jak to udělat, abychom splnili zadání zadání strany a zároveň neohrozili ekonomický rozvoj? Co třeba udělat přepadovou kontrolu v malé lakovně nebo pozlobit chudé vesničany, kteří si přitápějí uhlím? :-) I když každý asi trochu tuší, jak to bude v Číně fungovat z hlediska ochrany propojení ochrany ČZ a boje proti znečištění ovzduší, tak i přesto je dokument zajímavým pohledem na to, jak funguje místní politika, byznys a ušlechtilé zájmy boje proti smogu.

  • 30.1.2020  22:21
  iHuman (2019)
  ****

  Skvěle natočený, znepokojivý, plný faktů a myšlenek, které diváka doslova pohltí. Vývoj, vize a důsledky vývoje umělé inteligence na globální společnost. Množství informací směřuje hlavně směrem k negativům způsobeným AI resp. k situacím, které jsou přinejmenším alarmující pro budoucí generace. Bez ohledu na reálný stav věci (a toho co je a co není strašení) mně chyběl opačný pohled na AI, který určitě existuje, a který by zmínil přínosy vývoje na poli dat, umělé inteligence a strojového učení. Nakonec ale diváka udolá napálená stopáž a množství pesimistických předpovědí.

  • 18.1.2020  20:32
  Bekar Evi (2019)
  ***

  Turecko-kurdská bromance o tom, jak je těžký žít na okraji a přitom neztratit naději na lepší život. Vanská kočka a parta sympatických Kurdů ukazujících, jak je život Kurdů z zaostalého východu náročný.

  • 18.1.2020  17:06
  Země medu (2019)
  ****

  Krása včelaření na makedonském venkově. Poutavě natočený, přemýšlivý, pomalu plynoucí snímek o dávno zapomenutém konci světa v horách, kde vše plyne v souladu s přírodou. Příroda dává, příroda pečuje a ten, kdo to nepochopil a jde jenom po penězích, tak dlouho nevydrží. Rozjímavý příběh nepostrádající napětí, cit i sdělení doprovází nádherné obrazy makedonské přírody. Nominace na Oskara.

  • 9.11.2019  09:13

  S tímto filmem mám jediný problém. To co jsem očekával, jsem taky dostal. Není to špatně, takto precizně sociální drama umí málokdo, ale je to prostě zase ten Ken Loach.

  • 13.9.2019  10:31

  Režisér si pro film vybral jedny z nejnáročnějších výrazových prostředků, kdy mluvené slovo, hudbu a herectví utlumil na úkor vizuální poetiky. Nesmírně těžký úkol zvláště v případě, kdy se chcete aspoň vzdáleně přiblížit hrůzám druhé světové války. A tento úkol se splnit z větší části nepodařilo. Filmy je nesmírně poetický, skoro bych řekl až malebný, což je z filmu, který staví na hrůze a emočním utrpení poněkud na škodu. V místech, kde v knížce vévodí zmar, děs, peklo a šílenství je ve filmu nezúčastněné chlapecké pozorování. Nakonec by to asi ani tolik nevadilo, kdyby to nerozmělnila přepálená stopáž a snaha dostat do filmu všechno z knížky. Potom bohužel chybí výraznější budování napětí a gradace příběhu, která by zachytila chlapcovo myšlení a rodící se apatii k válečným hrůzám. Kamera na všechno nestačí, zvláště když ojedinělé dialogy spíše než k rozvíjení emocí nebo příběhu slouží k narušené atmosféry. Navíc často působí poněkud toporně. Herecké zahraniční hvězdy jsou jiná liga, i když ani koulení očima Udo Kiera na všechno nestačí. Je jasné, že v našich podmínkách zase dekádu nic podobného s takovým rozpočtem a ambicemi nevznikne, takže buďme rádi, že Nabarvené ptáče je solidní dílo s mezinárodním přesahem a asi přivřeme oči nad nezvládnutými ambicemi a poněkud průměrným vyzněním.

  • 17.8.2019  23:49
  Roky a roky (TV seriál) (2019)
  ***

  ...a nakonec zvítězí díky starým dobrým mobilům a raketometu. A hnedka za rohem čekají ultra moderní výstřelky roku 2030. A tak je to v tomhle seriálu se vším, plno dobrých motivů a naproti tomu snaha postihnout vše a zamíchat do toho sci-fi se všemi možnými i nemožnými problémy současného světa. Mnoho nápadů a myšlenek by stačilo na samostatný seriál, ovšem to by nemohlo být vše v pouhých šesti dílech, a to je třeba započítat ještě značný čas věnovaný rodině a jejím starostem všedního dne. Výsledkem je solidně zahraná dystopie s dobrou atmosférou a značně přeplácaným scénářem.

  • 28.3.2019  23:25

  I když dokument pěkně plyne a nabízí plno zajímavého, tak přesto moc dlouhé...několik let na cestě se nedá smrsknout do hodiny a půl :-)

  • 28.3.2019  21:33

  Hodně emocí, utrpení ale i marnosti. Peklo, který prošla komunita Jezídů oproti pekle politické neschopnosti, které je plné slibů, pochopení a snahy, která je plná proklamací, ale nikam moc nevede. Držíte Nadje palce, chcete jí pomoct, ale nevíte jak. Tak aspoň soucítíte a přidáte k tomu prázdné fráze. Na druhou stranu chci věřit, že tlak, medializace a výdrž, kterou Nadja předvádí má a (bude mít) efekt. Filmově bych se obešel bez trýznivé a emoční hudby, protože myslím, že utrpení na obrazovce není nutné ještě zvyšovat, ale budiž...Jsem za tento dokument hodně rád a jsem rád, že se mohl promítat na festivalu Jeden svět.

  • 16.12.2018  22:52
  Glory (2016)
  *****

  Humans od late Bulgarian Capitalism. Sociální realismus neutěšeného Bulharska, dravý kapitalismus, korupce, krádeže na železnici, PR nadevše. Neskutečně silné drama s drobnými prvky humoru, který ale slouží spíše jako obrana před ještě větším peklem, které přijde na konci. Ale nejde jenom o konec, jde o brutální střet dvou pohledů na svět, dvou realit, které se střetnou v jedné zemi a přitom mají k sobě tak strašně daleko.

  • 1.7.2017  09:35
  Fargo - Série 3 (série) (2017)
  ***

  Rozhodně nejslabší série. Problém není ani tak v atmosféře, nebo v množství mrtvol, ale v tom, že je to prostě špatně napsaný. Vybroušenost prvních dvou sérií je pryč a třetí část je kopie, která si sice nechává skvělou atmosféru, ale nepřichází s ničím novým, jenom kopíruje a to bohužel má za následek některé značně dýchavičné díly a v porovnání s minulými díly i značnou nudu. VM Varga je předpisově ukecaný a geniální záporná postava, Glorie Burgler je zase ta správná mamka šerifka a Emmit Stussy dává všemu aspoň trochu charisma, ale to mám dojem nestačí na 10 dílů a pevně doufám, že ani na další sérii. V relativně dobrém (už ne nejlepším) se má skončit.

  • 6.11.2016  14:10
  Narcos - Série 2 (série) (2016)
  ****

  Rozhodně o něco slabší jak první série, kdy akční scény a narco prostředí spolu s vyšetřováním táhne sérii nahoru. Co je mínus jsou telenovelisté části, nekonečné detailní záběry na Pablovu zachmuřenou tvář a enormní zvýrazňování celého milostného vztahu. Kvalita je proměnlivá asi dle toho, kdo zrovna režíroval a jak moc akce a posunu děje bylo ve scénáři. Pablo je mrtev, což je dobrá zpráva i špatná zpráva zároveň, protože zcela evidentně budou další sériu o cartelu v Cali a celý narco svět kolumbijského magického realismu se bude čím dál víc rozmělňovat a rozmělňovat.

  • 5.11.2016  09:10

  Dobře se na to celou cestu koukalo. Civilní a přitom zajímavé. Žádný vyhajpovaní a vystajlovaní cestovatelé, ale prostě pohodáři, co rádi poznávají svět a přírodu. Navíc nemusí uměle dělat blbiny a vyrábět dobrodružství, jako někteří typu "trabanti", ale jen koukají kolem sebe, sportují a užívají si to.

  • 25.11.2015  21:41
  Berani (2015)
  *****

  Krásný film. Komedie po islandsku bez smíchu pouze s jemným cukáním koutků a přesto výtečná. Typický islandský minimalismus, divnolidi, málo dialogů a do toho hodně beraní lásky ale i smutku. A nakonec to i dobře dopadlo, teda tak po "Islandsku".

  • 10.11.2015  09:25

  Tentokráte asi odpustím i ty scénářové lapsy a nelogičnosti s přemírou efektnosti, protože jinak Sicario jako celek drží precizně hutná atmosféra, skvělá kamera, mračící se Benicio a sprintující tempo filmu. Pokud se někdy podaří vychytat nelogické zkratky a schématičnosti určené pro amerického diváka a přidá se na komplexnosti scénáře, tak to bude dokonalé. Začátek je prostě nejvíc, to nemá chybu...naopak konec to už je zbytečná selanka, ale nevadí...bavilo a hodně:-)

  • 7.10.2015  23:38

  Dokument v těžce televizním low cost formátu. Jasně, že se s tím asi počítalo a ani jsem nečekal, že bych se dozvěděl moc nového. Co je důležitější, že vůbec něco takového vzniklo. Žádná sentimentální pocta, ale realistický i když nijak objevný obraz legendy. Časem se zapomene a už nyní se dost zapomnělo, takže jen dobře.

  • 18.7.2015  16:07

  Jarmush na íránský způsob and kočky,upíři, kabriolet, zadumý soundtrack, trochu heroinu a černobílá romantika.

  • 22.3.2015  10:51
  Pěšky podél Nilu (TV seriál) (2015)
  *****

  Skvělý dokument! Má spád, je to zajímavý a není to žádný nakašírovaná akce, ale opravdu reálně dobrodružství. Palec nahoru, protože není cestovatel jako cestovatel. Lev mě sice support, ale oproti většině dalších "cestovatelů" s obřím rozpočtem skutečné dobrodruh a cestovatel.

  • 22.2.2015  12:03

  Asi nejdiváčtější film celého Scope50 a teď, zda je to dobře nebo špatně? Nejdřív proč je to špatně,i když film se mi v zásadě líbil. Chybí jakákoliv psychologie postav, jsou zde jasně daná schémata (odcházející mladá učitelka x nastupuje úplný opak jako přísný učitel, parta studentů má jasné role, víme kdo je šprt, kdo tichá voda, kdo rebel - vše je jasné a tak to bude - celou dobu se o nikomu v podstatě nic nedozvíme) a pravidla. Před filmem jsem neznal pozadí filmu, tak mi to celé přišlo buď jako film do TV nebo adaptace divadelní hry - oboje právě proto, že mi chyběla uvěřitelnost celého příběhu. Právě tak citlivé téma jako sebevražda spolužačky si zaslouží mnohem více psychologie postav, analýzy motivace, příčiny a následku. To mi chybělo. Když k tomu připočtu scénu s rodiči jak vystřiženou z "Marečku podejte mi pero", tak se musím smát...:-) Na druhou stranu v positivním mě pobavila až parodické typy učitelů jako chobotnicová psycholožka, jednodušší kokota z tělocviku a k tomu přísná a nemilosrdná ředitelka. A proč je dobře, že je film divácký? Jasné sdělení, ochota mladých rebelovat a mít nějaký (ehm) postoj. Otevření ožehavého tématu a jeho forma ve filmu přímo volá po nějaké diskusi po filmu s diváky (v tomto případě školy). Suma sumárum, na prvotinu mladého režiséra jednoznačně dobrý!

  • 22.2.2015  07:55
  Malej Quinquin (TV seriál) (2014)
  ****

  Těch 200 minut není zadarmo, divných a různě retardovaných lidí je vetšina. Vyšetřující inspektor Mlha jezdí po kraji sem a tam, pokládá divné otázky a mrtvoly přibývají. Náznaky, poťouchle černý humor, narace bez narace. V rámci Scope50 dobrý, ale chci to vidět ještě jednou v kině.

  • 22.1.2015  21:40
  Volný pád (2014)
  **

  Jedné noci v jednom paneláku, několik příběhů v různém stádiu bizardnosti, ujetosti a vtipnosti, kdy obecným spojníkem jsou "ti divní lidi" v našem paneláku. O nápady není nouze, originalita až za hrob, vizuálno působivé, ale dohromady to úplně nesedělo. Vtipné akorát, igelitová domácnost byla asi nejlepší a porod naopak stál taky za to:-), ale jako celek to na Taxidermii nemá...

  • 15.1.2015  11:39
  Zmizení (2013)
  ****

  Atmosféra, kamera, hudba, herecké výkony...vše super, úchvatné, strach šimrajicí a tajemno vyvolávající. S jedinou chybou a to varchlatým a kulhajícím scénářem, který ubíral film body směrem k vykonstruované a účelové nevěrohodnosti.

  • 31.12.2014  23:44

  Jen a pouze kvůli M. McConaughey jakožto hlavní postavě, která nesleze z plátna. Jinak dvouhodinový film cválá na vlně "americký film, který na Oscary" ruku v ruce s "další film z Texasu", případně "homofobic burani z Texasu sází klišé a bojují proti systému".

  • 31.7.2014  19:37

  Sledování rovná se utrpení a pouze krátká stopáž je vysvobozením. Dílo, které se vůbec nemělo dostat do kin zavání amatérštinou, nedodělaností a jednoduchostí s nulovým herectvím. Pár náznaků zajímavého scénáře bylo okamžitě zatlučeno do země.

  • 31.7.2014  19:30
  Fair Play (2014)
  ****

  Na Česko dobrý :-)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12