Četa (1986)

nezmyselnosť vojny nám tu Oliver Stone servíruje v jej plnej "kráse", zobrazenej cez ľudské utrpenie, strach, beznádej, odpor, hnus ktoré cíti Stone a dáva nám ich možnosť spoznať. ukazuje prehodnotenie hodnôt cez postavu Ch. Sheena a jeho ideálov a napokon skutočnej reality čím v skutočnosti vojna je. výborný film ako celok ktorý vás dostane svojím fantastickým zvukom a kamerou ktorou sa Stonou prerýva vietnamskou džungľou a vďaka ktorej priam na vlastnej koži môže človek cítiť útrapy vojakov v tomto vojnovou konflikte. Sheen ktorý ma prvý krát presvedčil že skutočne vie hrať a takú nenávisť akú vo mne vyvolal Berenger stvárnením svojej postavy som už dlho nezažil. najlepší vojnový film

Davidův příběh (2003)

neuveritelne sile. ziadne prehananie, ziadne zvelicovanie...realny zivotny pribeh o tazkom osude

Dokonalý trik (2006)

Dokonalý trik! pri filme si uz možno v polovici myslíte že viete ako to celé skončí a pomaly sa uchyľujete k zamýšľaniu sa nad 130 minutovou dĺžkou, no práve vtedy vás vývoj deja absolútne ohromí. to čo ste hľadali v Iluzionistovi tu nájdete v plnej kráse. atmosféraú, napatie, zvraty a prostredie kúzelníkov do ktorých tajov by zaiste prenikol každý rád, spolu s výbornými herckými výkonmi(dnes som mal moznosť vidieť aj The Fountain a hoci Jackman v nej bol presvedčivejší aj tu dokazuje svoje veľké kvality, no zatieňuje ho Bale ktorého tu raz milujete a inokedy nenávidíte) nám Nolan servíruje ako jedno veľké kúzlo ktorému nechýba ani jedna z troch častí

Donnie Darko (2001)

Lynchovsky ladený film, štýlom pripomínajúci Butterfly effect no osobne pre mna vychadza v porovni so spomenutym filmom alebo tvorbou DL ako vitaz. nie ja na tolko neprehladny ze co i len snaha o pochopenie je nemozna, no zaroven je natolko tajomny ze vas vtiahne do deja a urcite neostanete pri jednom zhliadnuti. vyborne vykony hercov, a mna osobne Jake Gyllenhaal presvedcil o tom ze ja vyborny herec a tato rola mu padla ako usita. som zvedavy na jeho dalsie filmy rovnako ako aj na filmy R.Kellyho...moze to byt "zabava"

Dostaň ho tam (2010)

Russell Brand aj Jonah Hill hraju postavy ktorych typologia je ako stovorena pre nich a teda aj vysledny efekt stoji urcite za to...dobrych komedii sa za jeden rok natoci velmi malo ale tato rozhodne medzi ne patri

wow...film o studenej vojne ktorý vás rozhodne chladnými nenechá. na začiatok by som podotkol, že napriek krátkej minutáži sa našli mieste kde som sa jemne nudil no nie do takej miery aby mi to pokazilo túto "pecku"...Kubrik to urobil asi najlepšie ako sa dalo. žil v období polarizovanom dvoma veľmocami a tak najlepšie čo mohol urobiť je urobiť si z nich "srandu". zveličil všetko čo sa zveličiť dalo a vzniklo dielo ktoré napriek tomu pôsobí viac realisticky ako iný na prvý pohľad hodnovernejší film. Sellers bol vo všetkých svojich troch rolách skvelý no ako Dr.Strangelove je nezabudnuteľný...vďaka Bohu že Kubrikova fantázia bola bujarejšia ako skutočná realita, no nebyť nej tak sa hádam nad studenou vojnou dodnes nezasmejem...

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

uau. čo dodať...? film ktorého dej sa odohráva len v jedinej miestnosti no aj napriek tomu prináša všetko čo má mať výborný film. základom je skvelý scenár, obsadenie porotcov na čele s Henrym Fondom(aj jeho biely oblek symbolizujúci rolu jediného "spasiteľa" medzi supmi),a zrežírovanie tohto komorného príbehu o moci ktorú majú ľudia v rukách no zaobchádzajú s ňou bezohľadne, hľadiac len na vlastné dobro, vlastný úžitok, o bagatelizovaní významu ľudského života, predsudkoch, uponáhľanosti...je toho veľa čomu nás môže tento film naučiť poukázaním na to, čo robíme nesprávne a preto má tento film v mojich očiach výnimočné miesto

Earth (2007) (TV film)

technicky úžasne natočené a naaranžované zábery(gepard a antilopa, vodopád), dokonale pripravené, s hlbokou myšlienkou reálne ukázanou na plátne no aj napriek tomu som sa nemohol zbaviť dojmu, že si pripadám ako by som sledoval niečo nereálne, alebo lepšie povedané, že sledujem niečo čo ma režisé núti sledovať a mne to príde neprirodzené. u mnohých prírodopisných dokupenov na animal planet alebo dicsovery síce necítiť tú umeleckú dokonalosť a prepracovanosť každého záberu no práve aj možno preto sa dokážem do toho viav vcítiť a nevnímať to ako niečo umelé ale ako to reálne, divoké a nestútané čo nás obklopuje a čím aj príroda vo svojej podstate je

Ed Wood (1994)

veľmi výstižne to napísal Tosim...skôr ako dielo Burtona na mňa zapôsobil režisérsky (anti)talent Wooda a mám chuť si pozrieť tieto jeho "kalasiky", ktoré točil Depp v tomto filmy...film nie je zlý, Depp a Landau sú skvelí a rovnako s nimi aj ostatní herci, ktorý dotvárajú, spolu s hudbou a kamerou, dokonalú atmosféru tých starých filmov, ktorých ale ja nie som veľkým fanúšikom...v podstatne to zhrniem takto, Burton ma nenadchol, uvidím čo dokáže E.D.Wood jr.

Eurotrip (2004)

tento film sa nedá len tak preklikať a pozrieť si len niektoré hlášky lebo tu je nejaká pecka každú chvíľu