Kvico

Kvico

1 bod

• 5.3.2008  01:00

skvelé vtipné momenty sa v tomto diele striedajú v na môj vkus občas až príliš uletenými a trápnymi a to kazí celkový dojem z tohto filmu. ani to striedanie kresleného a hraného nie je podľa môjho gusta no aj napriek tomu mi debata o lastovičkách a súboj s rytierom zostanú v pamäti :-)

• 4.3.2008  00:40
    Futurama (TV seriál) (1999)

zatiaľ pre mňa dosť značné sklamanie. M. Greoning je dosť veľkým lákadlom no oproti Simpsonovcom je toto len slabý odvar...videl som však zatiaľ len necelú prvú sériu tak verím že to ešte bude lepši...snáď....zlepšenie na 4

• 29.2.2008  09:46
    Zodiac (2007)

Fincher opäť temný ako ho poznáme s kvalitne budovanou atmosférou, presne a kvalitne vybranými hercami, no k dokonalosti mu chýba(nie kvôli režisérovi, ale skutočnosti) iným spôsobom realizovaný koniec(ale realita nepustí)

• 27.2.2008  00:44

konečne poriadny film o tomto tragickom režime v výborným Bruno Granzom

• 24.2.2008  01:15

príbehy mafiánov z anglického prostredia mám rád a vždy ma upútajú no aj napriek kvalitnému filmu zážitok z neho nie je úplne 100%

• 21.2.2008  01:48
    Apokalypsa (1979)

vojna vo Vietname poňatá z iného uhla ako si ju na paškál vzal O.Stone. Coppola nám predostiera viac psychologický film, výpravný film, ktorý nestojí na akcii, na skutočnej bitke, vojna je tu zobrazovaná ako "čas vraždenia" len okrajovo a Coppola ukazuje skôr jej dopad na rôznych ľudí. Sheenovcom vojnové filmy z tohto obdobia svedčia a obaja a ako Charie aj Martin sa pre mňa osobne predviedol v tomto filme vo svojom najlepšom svetle. jediné čo mi na tomto filme prekážalo bola jeho dĺžka(sledoval som rozšírenú verziu), ktorá ma prinútila si tento film rozdeliť na 2 časti(čo obyčajne odsudzujem u iných, no nočná hodina ma zmohla), kvôli čomu sa to napätie a atmosféra "cesty za diablom" vytratili a nemôžem skončiť pri plnom hodnotení. filmárky možno kvalitnejšie ako Platoon, no emócie v tomto prípade hrajú pre Stona

• 19.2.2008  22:13

veľmi, veľmi dobrý dobrodružno-kriminálny film v ktorom mi Hitchcock dokázal vyvrátiť to, že nedokáže vytvoriť klasiku(mnou zavrhované Psycho ma v tom utvrdzovalo). príbeh ani po vyše 50 rokoch pre mňa nestráca napätie, gradácie, tajomnosť, stojí na skvelom scenári a podmanivom Grantovi...pre mňa nie na 5* no naozaj len o chlp

• 17.2.2008  15:45

výborný tandem De Niro-Pesci na ktorom stojí tento film a vďaka ktorým si tento film zapamätáte no jeho emocionálna sila pre mňa nebola až taká veľká, no bez pochyby najlepší film z boxerského prostredia kde hlavnou ideou nie je samotný šport ale osoba boxera ako taká

• 9.2.2008  15:58

Typický „tvrďácky“ western od S.Leoneho s trojicou chlapov ktorý hýbu dejom, výbornou Morriconeho hudbou, zaujímavým príbehom, no bez väčšieho dopadu na človeka. Film Vás síce neurazí no ani sa vám hlboko nevryje do pamäte a ostane len jedným z mnohých dobrých filmov, ktoré ste už videli, určite jedným z najlepších westernov, no nie úplne tým naj. tým pre mňa aj naďalej ostávajú Butch a Dances with wolves

• 6.2.2008  20:06
    Sloní muž (1980)

iný Lynch ako ho poznáme, a popravde mi viac sedí keď nad jeho filmami krútim hlavou a stratím sa v nich ako v labyrinte. tu Lynch hraje skôr na city so silným príbehom, no film hoci má silnú emocionálnu stránku nie je to úplne to najlepšie čo som kedy videl, a občasná grotesknosť mi v ňom prekážala. no aj napriek tomu nepochybne silný film a výborný John Hurt

• 5.2.2008  02:40

Film z ktorého vám ostane v pamäti hlavne nezabudnuteľných chladnokrvný zabijak v podaní Javiera Bardema. Pri sledovaní filmu si priam až želáte aby sa opäť dostal do záberu a vy by ste mohli čumieť na jeho „krásne“ chladnú brutalitu. Ale film nerobí jedna jeho postava(poväčšine) a inak tento film nemá až tak čo ponúknuť a ako celok vo vás nezostane tak hlboko zapísaný ako by ste očakávali podľa priateľov na imdb...nadpriemerný film no klasika v žiadnom prípade. Porovnaniu s mnou milovaným Atonementom sa vyhnúť nemôžem a tam kde Wright ponuka krásny súlad hudby, obrazu a kamery ma Coenovci nechávajú absolútne chladným. Ethan a Joel vedia pripraviť oveľa väčšie divadlo no tu sa aj napriek kvalitnej práci nemôžu chvastať novou prelomovou snímkou

• 4.2.2008  20:21
    Truman Show (1998)

Jim Carrey v jednej z úloh v ktorej dokazuje, že nie je len gumeným xichtom a namiesto lezenia rôznym živočíchom z ich rektálny otvorov predvádza skutočné herectvo. Veľmi zaujímavá(hlavne pre našu súčasnú dobu) a podnetná idea pretavená do veľmi dobrého filmu ktorá ma núti k tomu aby som sa išiel pozrieť na horizont či tam skutočne je...

• 3.2.2008  15:03

...ta sme še pobaveľi...

• 12.9.2007  00:58
    Babel (2006)

Babylon v dnešnom svete. problém komunikácie či už medzi manželmi, rôznymi národnosťami, alebo postihnutými ľuďmi je jedným so spojovacích článkou v tomto filme a ako idea je to výborné lenže film sa nedokáže dostať človeku tak podkožu ako Crasch a preto v istej časti stráca body. no film tiahnu na hor kvalitné herecké výkony ku ktorým je zložité nachádzať nejaké chyby...mínusom je aj záverečná scéna s balkónom no nie až tak ako by sa mohlo zdať...film ktorý prináša zamyslenie ale nevryje sa hlbšie do pamäte(snáď až na japonskú pasáž)

• 12.9.2007  00:48

pomalší rozjazd filmu, od ktorého zo začiatku neviete čo môžte čakať postupne naberá na intenzite a speje k vybornemu koncu. Drew mam skratka rad a ten jej xichtík sa mi páči v každej komédii a rovnako aj tu ma dostala a bolo cítiť aj výbornú chémiu s Hughom. páčil sa mi ten výsmech mladej generácii spevákom a podriaďovania sa trenov v ich prípade ktorý tu bol zakomponovaný, a hoci som od tohoto filmu neočakával veľa bol(a verím že nie len) pre mňa krásnou ukážkou romantického filmu, ktorý nie je na vracanie...a popri všetkých ostatných somarinách v tomto žánri sa po krátkom rozmyslení nebojím dať 4 hiezdičky

• 12.8.2007  22:07

historický film, ktorý je rovnako kvalitný ako vtipný sa len tak nevidí. film je vo všetkých smeroch výborný no excelentný je hlavne výber postáv. niet takmer herca ktorý by v tomto filme neexceloval, počínajúc úchvatnou Gwyneth(škoda že toho neočí toľko ako by sme si zaiste všetci želali), Josephom Fiennesom(ktorý ma dostal hlavne v role Wilhelmíny :-), Geoffrey Rusch, Judi Dench. film ktorý vám ukáže že aj napriek tomu že nechápete jazyku Shakespearovských diel, pochopíte silu lásky ktorá ho aspon v Rómeovi a Júlii (MOŽNO) viedla k jeho napísanuniu...krásny film...vážne

• 6.8.2007  22:47

o5 film z prostredia Afriky, o5 o drancovaní čierneho kontinentu a o nečinnosti sveta, ale o5 krásny film. nedojme a nechytí za srdca tak ako Hotel Rwanda, a do DiCapria a Hounsoua sa nezamilujete ako do Cheadla a nebudú vás tak bolieť všetky strasti ktoré prekonajú, no aj napriek tomu je tento film naozaj výborný...skvelé obsadenie, s menej výraznou Jennifer Connelly ale výbornými už spomínanými hlavnými hrdinami(snáď len z plukovníka XY som mal pocit že sa k nám o5 vráti múmia a to mi prišlo trochu rušivé)...krásna africká príroda, síce nedostala tak veľký priestor, no dej si to ani nevyžadoval a nepríjde mi to až tak ľúto, hlavne keď to vynahradili akčné scény v meste a mimo neho a myšlienky ktoré vás budú sprevádzať pri kúpe šperku pre polovičku, ak máte trochu srdca, stále. snáď len "veľký happy end" v posledných minútach filmu mi pripadal natočený len tak pre efekt...ale aj tak Krvavný diamant sa opatí vychutnať na vlastné oči

• 4.8.2007  17:30

asi nazaujimavejší diel zo všetkých aspon z mojho pohladu. cim dalej sa to pritemnuje a Harry rastie so svojim publikom a nie je uz len rozpravkou pre 10 rocne deni ako tomu bolo na zaciatku ale stava sa z neho seriozny film aj pre zrelsie publikum. uz sa nikto neposklada do skatulky z toho ked vidi Rokfort alebo rozne cary, ale viac sa sustreduj pozornost na obsah co je podla mna "zdravsie". dost ma v kine prekvapil kratky cas pre vedlajsie postavy, no v celku to ublizilo mozno viac penazenkam danych hercov nez filmu ako celku.slovenskz dabing mi ale pripadal krajne rusivy,al vzhladom na plne natrieskane kino(ake som uz navno nevidel) hlavne deti to bola nutnost a film sa preto zrazat pod zem nemoze. a reziser dobre zvladol nahustit vsetko tak aby ani stopaz nerobila problemy a film zbehol ako voda...prvy krat mozem povedat ze ako nefanatik do Pottera a necitatel knih sa tesim na dalsi diel...inak Fiennes sa mi ako Voldemort strasne pozdava a rovnako aj Helena Bonham Carter sa zda pre strigy narodila, tak napoly si to vyskusala v Big Fish a teraz uz to rozbalila naplno

• 12.3.2010  20:31

slaby dej, hrozny dabing, dinvy koniec...zaujimave charaktery, pekny vizual

• 19.7.2009  23:53

hlavou ulohou fanusikov HP je zobrat do jednej aj druhej ruky podstivy kus nejakej skaly, a snazit sa s nimi trafit scenaristu, ak nie priamo medzi oci, tak minimalne do jeho ruk, ktore z kniznej predlohy urobili doslova blato medzi dvoma koncami tohto filmu...zo zaciatku som bol naozaj nadseny, prelietavanie po Londyne sa v kine pozeralo naozaj skvele a umocnilo pocit skutovnej pritomnosti na danom mieste. Zaciatok bol, naozaj, velmi dobry...ale...najlepsie sa hodi na opis nasledujucej, mozno pri najmensom hodiny, skratka WTF? pre koho to bolo to bolo urcene? rozmyslanie a spravanie sa postav v tomto filme nepasuje podla mna na nijaku vekovu kategoriu a robi z materie o HP nejaku lacnu somarinu o teen-age vztahoch. Scenarista mal dat urcite ovela vacsi priestor faktom o historii, Ved viete koho, ktore nie je mozne vidiet nikde, ako milostnym zapletkam ktore bezia kazdy den na takmer vsetkych kanaloch v TV. Mnozstvo vyspustenych veci(o ktorych som sa dozvedel az po filme, a ktore neovplyvnili moje domjmy z neho) mohli urobit z tohto filmu ak nie najlepsi, tak prinajmensom vyborny clanok serie o malom carodejnikovi. Zaver filmu sa, ale o5 dostal na vybornu uroven a podla mna je najlepsie zvladnutym finishom dielu vobec. Okyptenie, o ktorom som sa dozvedel, alebo aj mozno ine ponatie zobrazenia mi tu nijako neprekazalo, hoci ak by bolo este viac, ukazane preco je toto tak, a toto zasa inak, nebolo by to na skodu. Rezultat je taky, ze snad scenarista vypadne, Yates moze ostat, lebo minule ukazal ze to vie, len musi mat aj o com tocit, a o hercoch nie je dovod rozpravat, ti tam ostanu kym ich neskoli A(H1N1) ci iny nepriatel zo sveta muklov...3.,4. a 5. cast su niekde uplne inde ako je tato a pri porovnavani s nou si u mna koleduje minimalne jedna z nich na 5*, no verim ze tie zasluzene pridu pri vyvrcholeni megaserie. uvod je tak na 4*, stred tak na 0-1* a zaver na 5*...vysledok je nikde na 3* cize mozno na urovni prvych dvoch, este detskych filmov, no materia z ktorej sa dalo cerpat teraz bola urcite daleko lepsia a aby som si to potvrdil, definitivne som sa rozhodol precitat si vsetky knihy, cize snad uz na prvu cast HP:DH pojdem pripraveny a ostanem napriek tomu milo prekvapeny...vela stastia Harry... PS: este k skratkovitosti, ktora je pri odsledovani filmu priam do oci bijuca, a neviem posudit ci je chybou predlohy ci o5 scenara(k comu sa skor priklanam), ale ked na rozdiel od predchadzajucich filmov viem co je zac Tajomna komnata, Vazen z Azkabanu ci Fenixov rad a aj nieco o nich...tu sa o polovicnom princovi dozvedam tak jedn osoznu informaciu a to je sakramensky malo, podnietit predstavivost je fajn, ale treba poukazat aspon na nieco. PS2: tak malo Voldemorta v jeho vsakovakych podobach snad este ani v jednom diele nebolo

• 9.4.2009  22:58

kým nie je Hulk "v zelenom" tak je to na 4 hviezdičky, lenže potom príde na obraz pre mňa značne komincky vyzerajúca beštia, akčné scény ktoré sa podľa mňa nedaju označiť inak ako zlé, no a na konci kde sa vzal tu sa vzal objavil sa Hulkov "kamarát"...s týmito faktormi ide kvalita pre mňa podstatne dole...záverečný rezultát= 50 percent

• 9.4.2009  22:52
    Spider-Man 3 (2007)

slabšie o dost ako dvojka, a aj ako jednotka hoci z môjho ohodnotenia to nie je zjavné, ale pri 5 hviezdičkách nie je veľký priestor na manévrovaie :)..najslabšie z celej série, no napriek tomu, ale možno aj práve preto, sa teším a netrpezlivo očakávam Spiderm-mana 4. Raimi určite nebude chcieť aby sa na neho spomínalo len na základe 3. dielu a preto verím, že v sebe nájde novú inšpiráciu a séria sa postaví na nohy. tu sa mi vôbec nepáčili záporaci, ich obsadenie a ani zapracovanie do deja. raimi všetko podával polopatisticky, prepájal jednotlivé časti filmu úplne náhodne, skratkovito a bez nápadu. Hlavným hercom verím, že aj naďalej ukážu čo je v nim, a hlavne zatracovanie Kirsten pre mňa ostáva záhadou, pre mňa je to hlavne ona a jej príbeh prečo mám rád Spider-mana. Jasné, nie som znalca komixu, ale tak to šaškovanie Petera Parkera ma rozčuľovalo asi zo všetkého najviac. Takisto som fanúšik Temného rytiera a preto aj tu by som uvítal pridanie trocha reálie do deja a v jeho podaní, ubrať tiež z tých jasných farieb, z ktorých občas až bolia oči a sústrediľ sa viac na vnútro postáv a nie na ich súboje či primitívne dialógy

• 13.11.2008  20:13

dory film na ktoreho pozeranie som nejako nemal naladu

• 11.9.2008  19:17
    Flákači (1995)

od mojeho druhého stretnutia so Smithom som očakával viac....ničím výnimočné to nebolo...po Dogme, ktorá ma absolútne nedostala a po Mallrats si už začínam pripadať že Kevin ide mimo mňa...snáď to Clerks, Amy a Jay s Bobom napravia

• 6.4.2008  01:30
    Mlha (2007)

tešil som sa na tento film ako na málo ktorý, vkladal som do neho veľké očakávania po pozitívnych ohlasoch no po zhliadnutí filmu som značne sklamaný...hľadal som pozitíva a aj po lietajúcich, visiacich a chodiacich monštrách ktoré Darabont ukázal som veril že napokon prídu veľké emócie a výborný záver ktorý ma položí, no nič z toho sa nedialo...hororom sa tento film nedá nazvať ani omylom, nejakým sci-fi pokusom Darabonta s prvkami Spielbergovej Vojny svetov možno...jediným svetlým článkom, do značnej miery vŕzgajúceho súkolesia je Marcia Gay Harden v role náboženskej fanatičky ktorá vo mne ako jediná z filmu dokázala vzbudiť nadšenie zo svojej práce...ostatní herci sú mdlí, a celkovo takí nijakí, celkovo príbeh je bez duše(neviem do akej miery má na tom zásluhu aj kvalita knihy)a záver a ani jeho podanie Darabontom ma neprekvapil a už dupľom neohúril...čo dodať na záver, Darabonta určite nezatracujem ale budem k jeho filmom pristupovať z určitou rezervou a radšej sa necháp prekvapiť ako by som mal ostávať sklamaný...

• 3.4.2008  19:05

tak aj Guy Ritchie nejako začínal a učil sa ako vytvoriť bravúrnu krimi vecičku typu Snatch...keď človek robí dva krát to isté nie je to vždy to isté...tento film stráca v miestach kde naopak jeho mladší brat exceluje...či už je to herecké obsadenie a herecké výkony, humor, poriadna akcia, prepracovanie scenára...to všetko mi tu veľmi chýbalo a popravde som sa dosť nudil...veľké ospevovanie tohto filmu pre to mne ostáva záhadou

• 17.3.2008  01:35
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

hm, pár vydarených vtipov ale určite nie neustále záchvaty smiechu. v celku nie zlé, ale z momentálnych sitcomov túto partičku valcuje partia z How I met your mother

• 14.3.2008  00:30

ako film na jedno nevyplnené popoludnie je to v pohode no v typicky "filmových" časoch by som zvolil niečo iné, pohoda z ktorej vás upútajú dve hlavné postavy, príbeh a nápad snáď na svoju dobu originálne no v čase prítomnom je toto dielo len jedným z mnohých...

• 12.3.2008  15:07
    Once (2007)

film s obrovským potenciálom ktorý však u mňa neboduje spôsobom akým bol natočený. o kvalite hudby a piesní tu netraba nijako dlho rozprávať, Falling Slowly je proste neuveriteľná a s každým počutím sa mi zdá byť lepšia a lepšia...lenže celý tento film stojí a padá na hudbe a skvelom speve Glena Hansarda, bez neho je to amatérsky natočený film. mohla to byť skutočne bomba keby sa do tohto diela zainvestovalo, detailnejšie by sa prepracovali jednotlivé postavy a príbeh by dostal väčšiu hĺbku. obsadenie hercov(snáď až na Hansarda ktorý je nenahraditeľným článkom) by sa obsadilo profesionálmi(hlavne Irglová je tomuto filmu prospešná asi ako slonovi psia búda) atď...chápem že tu ide o určitú výpoveď osobných skúseností zainteresovaných no v takejto forme ide u mňa len o určitú sondu do života, podarilo sa tu urobiť za málo peňazí veľa muziky no nič extra

• 6.3.2008  00:02
    Ed Wood (1994)

veľmi výstižne to napísal Tosim...skôr ako dielo Burtona na mňa zapôsobil režisérsky (anti)talent Wooda a mám chuť si pozrieť tieto jeho "kalasiky", ktoré točil Depp v tomto filmy...film nie je zlý, Depp a Landau sú skvelí a rovnako s nimi aj ostatní herci, ktorý dotvárajú, spolu s hudbou a kamerou, dokonalú atmosféru tých starých filmov, ktorých ale ja nie som veľkým fanúšikom...v podstatne to zhrniem takto, Burton ma nenadchol, uvidím čo dokáže E.D.Wood jr.