Žíznivý svět (2012)

Výborné dokumenty o ľudstve a prírode nemusí nutne vyrábať len BBC a toto dielo je toho jasným dôkazom. Silný dokument, ktorého obsah by nemal byť nikomu ľahostajný. Atraktívna forma a podanie znásobujú jeho schopnosť dosiahnuť sledovaný cieľ, ktorým je dostať sa človeku do hlavy a prinútiť ho uvažovať nad tým, ako sa správa on a spoločnosť, v ktorej žije...

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Po troch rokoch som sa len tak z nudy rozhodol pozrieť si posledné dva diely Harryho Pottera a musím povedať, že som ostal úplne šokovaný. Asi nikdy doteraz sa mi totiž nestalo, aby som po druhom zhliadnutí tak dramaticky zmenil názor na nejaký film ako tomu bolo v tomto prípade. Predovšetkým prvý diel som po návšteve kina považoval za veľmi slabý, nezaujímavý, fádny a čo ja viem aký ešte. Blue ray kvalita a pozeranie v pohodlí domova malo sa však zrejme spojili s nejakým Harryho kúzlom a tento film som zrazu videl v úplne nových farbách. Neviem to racionálne vysvetliť a beriem to proste ako fakt. Z celého radu výborných scén musím oceniť dve. Prvou je "tancovačku", ktorá bola skvelým zobrazením postupného vygradovania opustenosti hlavných postáv a druhou scéna zobrazujúca rozprávku o troch bratoch. Zrejme dám druhú šancu aj iným filmom, keď u mňa dokázal poskočiť tento film z 3* na 5*, prečo by to nemohli dokázať aj ďalšie ;)

Galapágy (2013) (seriál)

Je síce pravdou, že som asi žiadnemu prírodopisnému dokumentu z dielne geniálneho Attenborougha nedal menej ako 5*, no toto dielo je jedným z najosobitejších, tematicky najkomplexnejších a súšasne najlepších prírodopisných dokumentov aké som kedy videl.

Les Misérables - koncert z Londýna (2010) (divadelní záznam)

Absolútna fantázia. toto koncernté predstavenie som si pozrel až po Hooperovom filmovom spracovaní a musím povedať, že ho predčilo na celej čiare. Úžasní herci a speváci, ktorí v mnohých prípadoch prekonávajú svojich predchodcov z prvého výročného koncertu po desiatich rokoch. Najviac ma nadchli Fantine, Eponine a Javert, ktorých či už samostatné alebo zborové výstupy boli fantastické. Jediný, kto v mojich očiach naopak v porovnaní s koncertom zpred 15 rokov stráca je Marius, no to ani náhodou celkový dojem z muzikálu nekazí. Kapitolou samou o sebe sú ale úžasne hudobne melodické skladby s hlbokou myšlienkou, ktoré robia tento muzikál najlepším na svete. Osobne sa mi viac páči prvé dejstvo, ktoré je podľa mňa viac hudubne nadupané ako to druhé, no na druhej strane záverenčné dve skladby celého predstavenia sú úchvatné. Za všetky skladby spomeniem moje najobľúbenejšie- I Dreamed a Dream, Do you hear the people sing?, One more day, On my own a finále epilógu. Na záver len dodám, že rozhodne nie som veľký fanúšik muzikálov, no Les Misérables sú kapitola sama o sebe

Zdrojový kód (2011)

nebyť záveru, ktorý podľa môjho názoru, znehodnocuje celý film, išlo by o jeden z najlepších sci-fi filmov za poslednú dobu...no aj tak ide o nadpriemerný film, ktorý sa oplatí pozrieť

Jana Eyrová (2011)

Rozum a cit, áno! Pýcha a predsudok, áno! Jana Eyrová, nie!

Spartakus (2010) (seriál)

este som sa nestretol s tym, aby serial zazil taky neuveritelny progres ako je to v pripade Spartacus: Blood and sand. Prvy diel bol tak maximalne na 1*, no pri niektorych z poslednych epizod bolo aj 5* malo. Tak perfektne vypoitovane diely som uz dlho v ziadnom serialy nevidel. Hoci sa dej odohrava v podstate len v gladiu alebo luduse, vobec nenadobudnete pocit, ze to serialu skodi, ba priam naopak. Toto situaovanie umoznuje este lepsie vcitenie sa do charakterov jednotlivych postav, ktorych osudy sa tocia prave okolo tychto miest. Vsade pritomne starorimske intriganstvo(alebo ak chcete politikarcenie) je zakladno hybnou silou jednolivych dielov. Hybnou silou jednolitvych dielov je vsadepritomne starorimske intriganstvo(alebo ak chcete politikarcenie) a kto je v nom najlepsi skonci ako vitaz. V uvodnych dieloch je treba pretrpiet az absurdne lipnutie rezisera na sexualych scenach, ktore sa nastastie v dalsich dieloch vytraca a pozornost je zamerana na to, o co skutocne ide. Spomalovacie zabery subojov gladiatorov zo zaciatku sice posobia rusivo, no postupne pomahaju vytvarat svojsku atmosferu tejto krutej zabavy. Serial podava abosolutne neidealizovany pohlad na zivot gladiatorov a starovekych rimanov celkovo. Vulgarizmy, nahoda, orgie, brutalita je tu servirovana bez servitky a prave to robi Spartacus: Blood and Sand jedinecnym pocinom a odlisuje ho napriklad od Scottovho Gladiatora. Rada na zaver, teto serial treba posudzovat urcite az po poslednej casti a nenechat sa odradit velmi chabym uvodom. Kto vsak vydrzi, bude bohato odmeneny

Dostaň ho tam (2010)

Russell Brand aj Jonah Hill hraju postavy ktorych typologia je ako stovorena pre nich a teda aj vysledny efekt stoji urcite za to...dobrych komedii sa za jeden rok natoci velmi malo ale tato rozhodne medzi ne patri

Alenka v říši divů (2010)

slaby dej, hrozny dabing, dinvy koniec...zaujimave charaktery, pekny vizual

Život (2009) (seriál)

najlepsi prirodopisny serial aky som doposial videl a asi aj aky bol nakruteny...