Kvico

Kvico

1 bod

• 23.2.2009  02:22
    Výměna (2008)

Clint si asi povedal, že jednen perfektný film nestačí, a tak natočil za jeden rok hned výnimočné hneď dva. Akadémia sa mu síce pri oboch nepochopiteľne otočila chrbtom, ale potrebuje ju on na ocenenie svojej práce ešte stále? Film ktorý v sebe spája LA Confidential a Green Mile a iné filmy a vytvára úžasnú atmosféru ktorá Vás pohltí. Výborný sprievodný hudobný motív ktorý dorevádza film by si zaslúžil osobitné uznanie. Skutočne filmu nie je čo vytknúť, žiadna zbytočná a rušivá scéna, výborné herecké výkony či už na strane Angeline alebo hlavých záporákov, scenár na 5*...tento rok je mimoriadne bohatý na filmové skvosty a Changeling je jedným z jeho výstavných kúskov...niet čo dodať, len snáď ostať v nemom úžase

• 3.2.2009  01:32
    Gran Torino (2008)

začnem od konca...film končí nie záverečnými titulkami ale až po nich a je priam povinnosťou nechať doznieť tento film v záverečnej piesni ktorá je dokonalou bodkou sumarizujúcou všetky pocity nadobudnuté počas filmu. Priznám sa je to moje prvé stretnutie so Eastwoodom čoby režisérom a to je silnejšie. Skutočne som nečakal, že ma niečo tak hlboko zasiahne len deň po tom čo som videl Slumdog millionaire. Clint Eastwood exceluje v tomto filme jednak ako režisér a jednak ako herec, ani v jedej z týchto polôh mu nie je absolútne čo vytknúť. V roli Walta Kowalskeho stelesňuje amerického tvrďáka, starú školu s možno skostnatenými názormi na nový svet okolo seba podfarbený neskrývaným rasizmom. Na režisérskom stolci ponúka svoj prerod svojej postavy ktorý je obraz od obrazu jasnejší. Prerod chlapa ktorý ostal sám na svojej vlastnej pôde, v prostredí ktore kedysi bolo jeho. Nie je to zmena cielená a dobrovoľná, ale nenápadná a postupná a natočená dosť dôveryhodne, aby ľudia mohli uveriť, že takto sa môže zemniť každý z nás. Dve kultúry, ktoré sú od seba tak odlišné, ľudia ktorý sú na prvý pohľad rozdielni sa pod vedením Eastwooda stávajú nerozluční a prepojení. Je to skutočne majstorvské dielo pohybujúce sa medzi tou najhlbšou drámou a filmami v štýle Juno ktoré Vám takisto vykúzlia počas deja úsmev na tvári, no dokonalé skĺbenie ponúka až Gran Torino...akadémia si môže opäť "zatlieskať", a my ostaní len žasnúť nad krásnym umením

• 1.2.2009  20:23

podľa Woodyho sa netreba uspokojiť len s tým čo je fajn, ale treba ísť za dokonalosťou. Vicky Cristina Barcelona môže predstavovať obidva prípady, záleží od uhla pohľadu. Nič na filme nie je úplne odzbrojujúce, ale vďaka výbornej réžii a atomsfére si ma tento film dostal. je to možno tak na 9/10 no nedokážem nedať plné hodnotenie. v každom z nás je trocha z túžob a životných postojov hlavných hrdiniek a podanie Allena je výborné

• 20.1.2009  23:54
    Wrestler (2008)

Film na prvý pohľad ničím výnimočný, zdanlivo obyčajná dráma jedného človeka, ktorého osud nie je ničím výnimočný od iných ľudských trosiek vyhrievajúcich sa istý čas svojho života na olympe. Aronofskeho réžia nebola takisto nejako invenčná oproti jeho predošlým filmom a tak som celý čas lavíroval nad celkovým ohodnotením. No výborná hudba zvolená k tomuto filmu, herecké obsadenie(kde u mňa bodovali zrejme narozdiel od väčšiny ľudí skôr Marisa Tomei a Evan Rachel Wood) a veľmi dobre zvládnutý záver filmu ma nasmerovali k výslednej známke

• 20.1.2009  19:47

tažko sa rozhodnúť nad výsledným hodnotením, celkovo je to tak na 4,5 ale vzhľadom na to, že som dlhú dobu nevidel nejaký podobne kvalitný film torška prilepším :) Úplne iný film na aký som od Finchera zvyknutý. Nie je tak mrazivý ako Se7en no to ani nemá v popise práce. Režisérovo dielo v štýle filmov od Zemeckisa a Burtona rovnako rozpráva o živote neobyčajného človeka jeho skúsenostiach, útrapách a radostiach. Príbeh Foresta Gumpa osud Benjamina Buttona síce nepredčí, no ten Edwarda Blooma už áno a to je viac než uspokojivá bilancia. Filmu by nezaškodila možno kratšia minutáž a trocha trvá kým sa rozbehne, Pitt v jeho prvotných podobách vyzerá trocha ako postavy v Beowulfovi a hlavná postava nie je možno až tak rozobratá do hĺbky a precítená(možno aj kvôli Pittovi) ako by sa patrilo ale tak to sú len chybičky krásy. zhruba posledná hodina a pol(snaď len na pár minút pred vyvrcholením) je nádherná a to najlepšie na tomto filme je Cate Blanchett ktorá je úplne dokonalá....PS:po zhliadnutí všetkých tohtoročných nominovaných filov, musím hodnotenie znížiť, po iné roky by to stačilo na 5* ale tohtoročná konkurencia v Slumdogovi, Changelingu ale hlavne Gran Torine bola silnejšia...aj napriek tomu skvelý počin

• 14.11.2008  15:36

absolútny doják, ktorý Vás musí chytiť za srdce či už samotným príbehom 2+1, ale aj množstvom vtipných poznámok ktoré neznižujú vážnosť témy a deja, ale naopak dávajú mu širší rozmer. všetci traja herci v titulných úlohách sú rovako skvelý, samozrejme WCH dvojka hraje prím.

• 13.11.2008  20:13

dory film na ktoreho pozeranie som nejako nemal naladu

• 12.11.2008  18:31
    Earth (TV film) (2007)

technicky úžasne natočené a naaranžované zábery(gepard a antilopa, vodopád), dokonale pripravené, s hlbokou myšlienkou reálne ukázanou na plátne no aj napriek tomu som sa nemohol zbaviť dojmu, že si pripadám ako by som sledoval niečo nereálne, alebo lepšie povedané, že sledujem niečo čo ma režisé núti sledovať a mne to príde neprirodzené. u mnohých prírodopisných dokupenov na animal planet alebo dicsovery síce necítiť tú umeleckú dokonalosť a prepracovanosť každého záberu no práve aj možno preto sa dokážem do toho viav vcítiť a nevnímať to ako niečo umelé ale ako to reálne, divoké a nestútané čo nás obklopuje a čím aj príroda vo svojej podstate je

• 25.10.2008  01:46

perfektný animák a presne toho typu aký od tohto žánru očakávam tj. snúbenie sa zábavy, kvalitnej animácie a zaujímavého príbehu. tunajšie podceňovanie na csfd mi je v tomto prípade moji milí ukradnuté pretože plné hodnotenie si toto dielo určite zaslúži!

• 12.10.2008  13:24
    Suprhrdina (2008)

skvelé narážky na svet moderných technológií no aj totálne fekálne(prdiace) scény dávajú výsledné hodnotenie...

• 12.10.2008  12:17

prekvapivo inteligentné, so scenárom ktorého kvality dosahuje máloktorý romantický film, emócie to vo Vás vyovolá úplne prirodzene a nie nejakým prvoplánovým spôsobom. veľmi príjemným dojmom na mňa zapôsobil hlavne Gerard Butler ktorý dokáže presvedčivo odtínať hlavy beštiám z Perzie aj romanticky spievať pre Hilary...a v tejto druhej polohe je ešte lepším...príbeh o láske skutočne nemusia písať Rosamundy, Ingrity ci Daniely...a zjavne pre uchovanie určitého stupna inteligencie u filmvých divákov by ani nemali. Treba to prenechať tým ktorý vedia ako na to a medzi tých tvorcovia P.S., I Love You patria...nie žeby film nemal slabé miesta ale v porovnaní so súrodencami zo žánru pôsobí ako zázračné dieťa

• 30.9.2008  12:22
    V Bruggách (2008)

prostredie ako stvorené na vytvorenie dokonalej kulisy pre film, to na začiatok...slabý úvod ktorý nič nehovorí síce trochu kazí celkové honotenie no keď sa na place obavia američania, lilipután, predajca drog a kňaz film naberie tempo a nezastaví sa do svojho záveru...čakal som od tohto filmu niečo na štýl guy ritchieho no hoci to bolo o niečom inom aj tak to malo svoj štýl

• 17.9.2008  19:49
    Svět podle Jima (TV seriál) (2001)

výborný sitcom, ktorý si ma nezískal hneď, ale keď mu venujete viac času tak Vám to opatí veľkou dávkou skvelého humoru

• 16.9.2008  00:42

občas až príliš "blbé" príliš prvoplánové, občas nevybočujúce z teen komédií no aj napriek čo sa týka Smitha ma to oslovilo viac ako Mallrats a Dogma a tak aj preto a aj pre množstvo skvelých momentov toto hodnotenie...Jay a Bob si vlastný film zaslúžili. PS: skvelý je hlavne Will Ferrell....je v TOP forme

• 11.9.2008  23:41
    Hledám Amy (1997)

jednoznačne pre mňa osobne to najlepšie od tohto podivného režiséra, Dogma ani Mallrats nezabrali, ale napokon Kevin Smith vytvoril niečo, čím si získal aj moju maličkosť. stále sa neviem rozhodnúť medzi 4-5*, a prevdepodobne budem musieť vidiet toto dielo ešte raz aby som sa sám uistil čím vlastne ja a zhodnotil jeho hĺbku. film sa dá hodnotiť buď ako plytké, na veľké romance sa hrajúce dielo bez skutočného pôsobenia a zachytenia reality, alebo naopak ako dokonalé preniknutie do duší tejto generácie a jej problémov. ja som sa rozhodol pre druhý prístup náhľadu naň. samozrejme každý človok má možnosť zvoliť si tú vlastnú interpretáciu....ale prečo haniť niečo o čom sami pochybujeme či je vôbec zlé. Joey Lauren Adams je nemožné si nezapamatať a Smithove scenáristické ťahy sa konečne opierajú o kvalitný príbeh....veľmi dobré

• 11.9.2008  19:17
    Flákači (1995)

od mojeho druhého stretnutia so Smithom som očakával viac....ničím výnimočné to nebolo...po Dogme, ktorá ma absolútne nedostala a po Mallrats si už začínam pripadať že Kevin ide mimo mňa...snáď to Clerks, Amy a Jay s Bobom napravia

• 11.9.2008  19:13

možno ako jeden z mála, ale predsa to musim napísať, si myslím že Allen sa pri Annie Hall učil ako má natočiť Manhattan. ten je podľa mňa jeho vrcholom, možno ak by som videl Annie skôr ako Manhattan tak by bolo poradie opačné ale to je už len možno... napriek tomu je je aj tento film skvelý, opäť sa nám tu predstavuje Woody s jeho názori, jeho pohľadom na svet a jeho humorom. tu je možno ešte viac vtipov a niektoré su nezabudnuteľné....onania je milovanie....najlepší nacistický vodca adolf hitler...hlavná dvojica je ako vždy pokope úžasná...aj keď na mňa urobil Manhattan celkovo lepší a ucelenejší dojem , tak aj tak mi ostane zrejeme viac pamatných okamihov z Annie. a či už to bude pre Vás to naj od Woodyho Allana alebo jeho korunný princ tak či tak je to známka kvality vyššia než u mnohých iných

• 8.9.2008  23:56

najlepší akčný film v histórii!!! konečne Greengrass dokázal natočiť niečo čo Vám svojou akciou rozbúcha srdce a žalúdok zrazí niekde do oblasti členkov. perfektne natočené a zostrihané scény Vám nedajú vydýchnuť a budete na ne hľadieť s nemým úžasom. vrcholnou je podľa mňa už scéna na Londýnskej stanici ktorej nachýba vôbec nič a môže slúžiť ako učebnica pre kameramanov a strihačov akčných filmov. treba spomenúť aj režisérovo zlepšenie sa oproti predchádzajúcemu filmu v spôsobe natáčania akčných scén a ich obdivuhodnej prehľadnosti, čo trochu chýbalo u Bourneovho mýtu. pri tomto všetkom však nezabúda na vnútorný vývoj postavy a dokončuje Jasonovu genézu od nemilosrdného zabijaka až ku "človeku". stojí za to si vychutnať filmy s Jasonom Bournom za sebou na lepšie vzchunanie a vžitie sa do tejto zložitej postavy ktorú stvárňuje skvelý Damon...celá séria je na 5 hviezdičiek, identita je na 5, mýtus na 4 a ulitmátum na 6. napadá ma už len otázka aký by bol záverečný film keby točil Greengrass už od prvého filmu...7 hievzdičiek?

• 7.9.2008  15:24

vždy radšej Stardust ako toto emocionálne plytké dielo bez duše...

• 6.9.2008  02:11

veľmi príjemná plavba z amerických filmov k brehom anglickým. krásny britský akcent dodáva temuto rozprávkovému príbehu na uveriteľnosti a autenticite. občas by vačšie finančné možnosti neboli na škodu no ani zďaleka by to potom nevyznelo takto krásne, priam až peoticky, ako teraz. možno to mohlo byť kratšie, ale naozaj len o minimum, ale aj pri tejto dĺžke som na konci chcel ešte nejaký ten prídavok. celkovo je film aj veľmi vtipný a pri súčasnej zanedbateľnej tvorbe kvalitných komédií boduje aj na tomto poli. skvelé herecké výkony na čele s nezabudnuteľným De Nirom, v úlohe natoľko odlišnej od jeho Jakea LaMottu či Vita Corleoneho no napriek tomu skvele herecky zvládnutej(herectvo skôr v štýle Meet the Fockers kde som si ho rovnako ako teraz vychutnával) a mňa veľmi príjemne prekvapujúcou Claire Danes(možno som na to fetišista, ale jej prízvuk bol úchvatný). film ktorý by mal začať povinne bežať, samozrejme v pôvodnom znení :) aspoň obrok v našich televíziách a nahrádzať staré sviatočné rozprávkové klasiky

• 5.9.2008  23:36

je to tak medzi 3-4 hviezdičkami ale v ostatnom čase naozaj nebolo vyprodukovaných veľa komédií ktoré by stáli za to, ale toto je jedna z mála a práve možno kvôli tomu som sa priklonil k vyššej známke. ale komédia si ju aj zaslúži, dej je originálny, Jessica je úúúúúúúžasnáááááááááá, správna dávka odhalených dekoltov na Rkový film, nechutnosti na minime, a absurdita v znesitelnej miere....skrátka a dobre týmto filmom nič nepokazíte, práve naopak...

• 3.9.2008  00:38

skvostný film pri ktorom som sa zamiloval do Maggie...na začiatku filmu som nevedel čo mám čakať, lenže keď maa Forster dostatnočne ponapínal zrazu odhalil jeden z najodojímavejších príbehov ktorý bol v ostatných rokoch natočený...niečo na štýl Foresta predvádza Will Ferrel so svojou postavou ktorú si počas sledovania obľúbite práve preto aká možno jednoduchá, možno zložitá je vo svojej podste...stále rozmýšľam či mal Dustin pravdu čo vo filme tvrdil o knihe a jej závere a nemôžem sa vyhnúť porovnávaniu aké by to bolo ak by scenárista zvolil iný záver a či tento stál za to...možno s iným koncom jeden z najlepších filmov pre mňa osobne v histórii takto "len" plné hodnotenie

• 29.8.2008  16:39

beauty

• 26.8.2008  22:01
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

konečne po sklamaní s IT sa ku mne dostal seriál z prostredia "mozgov" ktorý je skutočne vtipný a dá sa pri ňom veľmi dobre odreagovať. samozrejme že občas nejaký ten vedátorský vtip nenájde pointu vo vošich(našich) hlavách, ale môžete mi veriť, že vám to skutočne nebude vadiť. Scheldon je taký Barey na svojský spôsob a určite najkultovejšia postavička z tejto partie...nie je to síce HIMYM, ale tým ani byť nemôže, no je to práve po ňom najlepší súčasný sitcom a už len postavenie v tomto rebríčku hovorí za svoje

• 2.7.2008  01:08

pixarovka ktorá ma narozdiel od iných zo začiatku nudila, a po prvom sledovaní tohto filmu pri ktorom som vydržal asi len desať minút som si dal od neho pokoj na 3 roky, a vidím, že čakanie sa oplatilo...rozjazd mi pripadal rovnako slabší ale asi len tých 10 minút ako minule, a keď hlavné slovo dostala akčná jazda, ktorej sa v "hraných" filmoch vyrovnajú len Transformers tak som od tohto filmu nevedel odtrhnúť zrak. výborna, už je to až klišé, animácia plus výborný, už je to až klišé, príbeh dávajú dokopy ďalší film pixaru(rozumej animované majstrovské dielo) PS1:najobľúbenejšie postavy-Edna a Jay-Jay...PS2:v čase keď som tento film videl mi ostáva už len pár týždňov kým sa do našich kín dostane Wall-e, a traillery a prvé zámorské ohlasy hovoria o bombe tak snáď bola rodika len predkrmom, keby to tak bolo tak zaplesá moja filmová duša

• 29.6.2008  17:39

tempo nasadené zo začiatku si film neudrží po celú svoju dobu...pri väčšej odvahe pri strihaní tohto filmu to mohla byť poriadna "pecka" ale aj napriek tomu ide o veľmi dobrý neamerický film. videl som ho až ako posledný z Inarrituovej trilógie a zaradil z môjho pohľadu na strieborný stupienok. čo tu režisér nezvládol to si vynahradil v 21 gramoch

• 7.5.2008  15:24

je ťažko povedať prečo som nedal tomuto filmu plné hodnotenie...možno preto, že som si ho v duchu teraz porovnal s Posledným jednorožcom a jednoducho ma on dostal viac...aj napriek výbornej bohatej animácii, zaujímavému a hlbokému príbehu, ktorý nejde len jedným smerom ale je rozvinutý aj do šírky...no skrátka mi to nedá dať tomu 5/5

• 7.5.2008  15:10

veľmi pochmúrny, tajomný a pre mňa, ktorý som tento film videl ako malé dieťa, mrazivý animovaný film, ktorý narozdiel do iných nevyprchal zo mňa rýchlo, ale vďaka svojej jedinečnosti sa mi vryl do pamäte.je to film pripomínajúci skôr Miyazakiho diela než súčasnú západnú tvorbu animákov. a hlavne máloktorá pesnička(ak vôbec nejaká) z animovaných filmov ma dostala tak ako práve Last Unicorn...jednoznačne sa netreba pozerať na rok výroby, netreba sa toho báť...je to krásny film aj v súčasnosti

• 27.4.2008  12:27

stará klasika nehrdzavie, tie roky ktoré tento film už má mu svedčia a nepotrebuje žiadne prerobenia aby zaujal aj dneska, hororom by som tento film nenazýval, ale výborným mysterióznym filmom určite áno

• 26.4.2008  12:26
    21 gramů (2003)

majstrovsky podaný príbeh, prostredníctvom nelineárneho zobrazenia je to jedno z najlepších podaní aké boli natočené, vďaka zvolenej forme je to ešte viac tajomnejšie a záhadnejšie ale nie neprehľadné a nelogické. už len to že vo filme hrá takáto plejáda hereckých es, ktoré podávajú úchvatné výkony, je zárukou neopakovateľného filmového zážitku.