Kvico

Kvico

1 bod

• 4.3.2008  00:40
    Futurama (TV seriál) (1999)

zatiaľ pre mňa dosť značné sklamanie. M. Greoning je dosť veľkým lákadlom no oproti Simpsonovcom je toto len slabý odvar...videl som však zatiaľ len necelú prvú sériu tak verím že to ešte bude lepši...snáď....zlepšenie na 4

• 4.3.2008  00:26
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

sitcom lepší ako Friends...hm, možno trúfalé, pre skalných fanúšikov(ktorých som aj ja členom) možno až rúhanie ale jednoducho inač nemôžem. keď som sa o ňom dozvedel a počul zvesti o jeho kvalite neveril som ale teraz musím súhlasiť. Po prvej sérii ktorú som "zhltol" za 2 dni(pričom by nebol absolútny problém ju "dať" za jeden ak by bolo viac času:) už viem že je tu o5 sitcom s vysokou kvalitou, skvelým humorom, výborne vytvorenými charaktermi postáv, skvelými hercami a atmosférou...to všetko čo sme mali všetci radi na Friendoch je tu o5. Barneyho postava sa čo do kultovosti môže o pár epizód rovnať tej Joeyho...snáď táto vysoko nastavená laťka tvorcom vydrží, a kiež by sme sa dočkali aspoň 10. sérií. neviem či je HOW I MET YOUR MOTHER lepší ako FRIENDS ale jedno viem...It's gonna be legendary

• 29.2.2008  09:46
    Zodiac (2007)

Fincher opäť temný ako ho poznáme s kvalitne budovanou atmosférou, presne a kvalitne vybranými hercami, no k dokonalosti mu chýba(nie kvôli režisérovi, ale skutočnosti) iným spôsobom realizovaný koniec(ale realita nepustí)

• 28.2.2008  00:53

mne sympatický Emile Hirsch v role človeka ktorý sa rozhodne zmeniť svoj život a no ešte väčšmi ho zmení mnohým iným okolo seba. v skutku krásny, dojemný road movie film ku ktorému som sa dostal ako slepé kura k zrnu, no po ktorého skončení som nadmieru spokojný, hlavne akým spôsobom je tento film zostrihaný je už cez film veľmi príjemné nerušivé a na veľmi vysokej úrovni(o čom svedčí aj oscarová nominácia), PS: veľmi sa teším na Jenu Malone v jej ďalších filmoch, hoci v tomto filme je častejšie počuť ako vidieť, tak aj tak v ňom hrala významnú rolu ktorá značne ovplyvnila z môjho pohľadu tento film

• 27.2.2008  00:44

konečne poriadny film o tomto tragickom režime v výborným Bruno Granzom

• 24.2.2008  01:15

príbehy mafiánov z anglického prostredia mám rád a vždy ma upútajú no aj napriek kvalitnému filmu zážitok z neho nie je úplne 100%

• 21.2.2008  01:57

film na ktorý treba ísť s mladším bratom do kina ak vás o to požiada...inak v žiadnom prípade

• 21.2.2008  01:54

zábavný dobordružný počin...no len (dúfam) malý predkrm, a príprava divákov na Forda plieskajúceho bičom...

• 21.2.2008  01:48
    Apokalypsa (1979)

vojna vo Vietname poňatá z iného uhla ako si ju na paškál vzal O.Stone. Coppola nám predostiera viac psychologický film, výpravný film, ktorý nestojí na akcii, na skutočnej bitke, vojna je tu zobrazovaná ako "čas vraždenia" len okrajovo a Coppola ukazuje skôr jej dopad na rôznych ľudí. Sheenovcom vojnové filmy z tohto obdobia svedčia a obaja a ako Charie aj Martin sa pre mňa osobne predviedol v tomto filme vo svojom najlepšom svetle. jediné čo mi na tomto filme prekážalo bola jeho dĺžka(sledoval som rozšírenú verziu), ktorá ma prinútila si tento film rozdeliť na 2 časti(čo obyčajne odsudzujem u iných, no nočná hodina ma zmohla), kvôli čomu sa to napätie a atmosféra "cesty za diablom" vytratili a nemôžem skončiť pri plnom hodnotení. filmárky možno kvalitnejšie ako Platoon, no emócie v tomto prípade hrajú pre Stona

• 19.2.2008  22:13

veľmi, veľmi dobrý dobrodružno-kriminálny film v ktorom mi Hitchcock dokázal vyvrátiť to, že nedokáže vytvoriť klasiku(mnou zavrhované Psycho ma v tom utvrdzovalo). príbeh ani po vyše 50 rokoch pre mňa nestráca napätie, gradácie, tajomnosť, stojí na skvelom scenári a podmanivom Grantovi...pre mňa nie na 5* no naozaj len o chlp

• 18.2.2008  02:13

uau. čo dodať...? film ktorého dej sa odohráva len v jedinej miestnosti no aj napriek tomu prináša všetko čo má mať výborný film. základom je skvelý scenár, obsadenie porotcov na čele s Henrym Fondom(aj jeho biely oblek symbolizujúci rolu jediného "spasiteľa" medzi supmi),a zrežírovanie tohto komorného príbehu o moci ktorú majú ľudia v rukách no zaobchádzajú s ňou bezohľadne, hľadiac len na vlastné dobro, vlastný úžitok, o bagatelizovaní významu ľudského života, predsudkoch, uponáhľanosti...je toho veľa čomu nás môže tento film naučiť poukázaním na to, čo robíme nesprávne a preto má tento film v mojich očiach výnimočné miesto

• 17.2.2008  15:45

výborný tandem De Niro-Pesci na ktorom stojí tento film a vďaka ktorým si tento film zapamätáte no jeho emocionálna sila pre mňa nebola až taká veľká, no bez pochyby najlepší film z boxerského prostredia kde hlavnou ideou nie je samotný šport ale osoba boxera ako taká

• 13.2.2008  03:19
    Četa (1986)

nezmyselnosť vojny nám tu Oliver Stone servíruje v jej plnej "kráse", zobrazenej cez ľudské utrpenie, strach, beznádej, odpor, hnus ktoré cíti Stone a dáva nám ich možnosť spoznať. ukazuje prehodnotenie hodnôt cez postavu Ch. Sheena a jeho ideálov a napokon skutočnej reality čím v skutočnosti vojna je. výborný film ako celok ktorý vás dostane svojím fantastickým zvukom a kamerou ktorou sa Stonou prerýva vietnamskou džungľou a vďaka ktorej priam na vlastnej koži môže človek cítiť útrapy vojakov v tomto vojnovou konflikte. Sheen ktorý ma prvý krát presvedčil že skutočne vie hrať a takú nenávisť akú vo mne vyvolal Berenger stvárnením svojej postavy som už dlho nezažil. najlepší vojnový film

• 12.2.2008  23:23

film o sile priateľstva a snahe pomáhať si navzájom v podaní Dona Cheadla a Adama Sendlera ktorí tiahnu celý tento (do značnej miery komorný) film vlastnými silami a darí sa im to nad očakávania. výkon môjho obľúbenca Dona, s jeho nesmiernou charizmou v každom zábere bez väčšieho snaženia, ma neprekvapil no to, že Sendlera budem v tejto snímke považovať za toho (hoci o chlp) lepšieho som nečakal ani vo sne. 11. september poňatý z pre mňa doteraz (bez zhliadnutia United 93) z najlepšieho a emocionálne najsilnejšieho uhla.

• 12.2.2008  10:57

Gary Sinise má aj v tomto filme(síce časovo predchádzajúcom) svoho "Foresta", Malkovich rovnako ako Hanks hrá svojho hlupáčika excelentne, precítene, realisticky a Gary rovnako v ničom nezaostáva a pod jeho réžiou sa dostáva Steinbeckova novela na filmové plátna v podobe krásneho diela. filmom sa nesie zákaladný motív vyslobodienia, vyslobodenia z útrap, neslobody, obmedzovania, rovnako ako nám ho ponúka autor lietrárneho diela na papiery, ktoré sa podarilo režisérovi týmto výtvorom priblížiť aj fimovým divákom. film ktorý ma chytil za srdce

• 11.2.2008  18:25

zasmial som sa, no vychvaľovania tohto filmu do nebies pre mňa ostáva záhadou...

• 11.2.2008  18:23

Jakubiskov úplný prepadák. snažil sa navodiť atmosféru z jeho predošlých filmov(Perinbaba) no prihlúply dej, dialógy, zápletka, skôr komické postavy(väčšina, nie všetky), ktoré človek ani nemôže brať vážne mu lámu nohy, a nebyť kde tu nejakej (zväčša vulgárnej) vsuvky do dialógov tak by pre mňa osobne bol tento film jedným z tých, pri ktorých by zmysel ich natočenia spočíval len v tom aby zaplnili smetisko

• 10.2.2008  23:55
    Frajer Luke (1967)

malý Shawshank čo sa týka veľkosti väzenia, no rovnako úžasný čo do kvality filmov Darabonta a Rosenberga...staré filmy vo mne vzbudzovali obavy z aktuálnosti ich odkazu aj pre dnešnú dobu, no čím ďalej tým viac si uvedomujem že tieto obavy sú úplne bezpredmetné. fantastický Paul Newman ktorý sa stáva mojím obľúbencom odohral svojho "frajera" majstrovsky, vďaka nemu dokonale rozumiete a viete sa vcítiť do pocitov hlavného hrdinu, no rovnako aj G. Kennedy jeho "parťáka" stvárnil bravúrne. film ktorý vás pobaví, dojme, ukáže vám krásu ľudského života a radosť z neho aj v drobnostiach ktoré si človek uvedomí a užíva si ich až v istých momentoch, ukáže nezlomnosť vôle človeka a to že niečo človeku nemôže byť ukradnuté ani vzatím slobody,film ktorý vás chytí za srdce svojou ľudskosťou. proste krása

• 10.2.2008  03:14

Pop star 18. storočia a jej príbeh zachytený týmto filmom Sofie Coppoly. Príbeh mladého dievčaťa prichádzajúceho z Rakúska aby sa vo Francúzsku stala ženou a kráľovnou. Neuveriteľne kvalitne natočený film v ktorom ma réžia Sofie skutočne dostala. Film ktorý sa až na malé odchýlky drží skutočného života Márie Antoinetty a do istej miery príliš idealizuje a stavia na piedestál, je aj napriek uvedomeniu si týchto účelových aspektov skutočnou lahôdkou ktorá nepôsobí na diváka násilne. Možno by mu síce neuškodilo v určitých pasážach hlavne prvej časti filmu trochu zostrihať a v druhej naopak odstrániť prílišnú skratkovitosť no v celku ak sa odosobním od skutočnosti je tento film vynikajúci. Skvelá kombinácia hudobných motívov a ich striedanie od situácie na filmovom plátne, doplnená krásnymi kostýmami a prostredím. Hoci vo filme nie je množstvo dialógov, Sofia Coppola nám predostiera tento životný osud cez pocity a emócie ktoré sa zračia na tvárach a v konaní hlavých postáv a darí sa jej to majstrovsky. Kirsten Dunst bola v skutku geniálnou voľbou pre obsadenie hlavnej hrdinky a majstrovsky sa dokáže vcítiť do svojej postavy a „predať“ ju tak aby sme ju milovali takú aká bola. Film pre mňa vo všetkých smeroch úžasný...

• 9.2.2008  15:58

Typický „tvrďácky“ western od S.Leoneho s trojicou chlapov ktorý hýbu dejom, výbornou Morriconeho hudbou, zaujímavým príbehom, no bez väčšieho dopadu na človeka. Film Vás síce neurazí no ani sa vám hlboko nevryje do pamäte a ostane len jedným z mnohých dobrých filmov, ktoré ste už videli, určite jedným z najlepších westernov, no nie úplne tým naj. tým pre mňa aj naďalej ostávajú Butch a Dances with wolves

• 8.2.2008  02:51

skvelý western! skvelí, navzájom sa dopĺňajúci herci(tento film bol pre mňa jednou z prvých možností zhliadnuť duo N+R no už sa neviem dočkať na ďalšie filmy, na ktorých obaja participovali) u ktorých sa dá 100 percentne hovoriť o dokonalej chémii pred kamerou, skvelá réžia opierajúca sa o skvelý scenár a dokonale vybrúsené dialógy hlavne medzi Butchom a Sundancom(neviem kedy som sa tak dobre naposledy z chuti zasmial na takto kvalitnom filme, ktorý v sebe skrýva neuveriteľne veľa "hlášok" ktoré by ste čakali skôr vo výbornej komédii, no ony dokonale zapadnú do tohto nevšedného westernu a práve vďaka nim má toto dielo svoju neopakovateľnú atmosféru). záverečná scéna je klasikou samou o sebe, Hill-klobúk dole...TOP WESTERN. ten kto ich neobľubuje (nie sú ani mojou šálkou kávy) nech si okamžite pozrie Butcha Cassidyho a Sundance Kida a hneď prestane hádzať všetky do jedného vreca

• 6.2.2008  20:28
    Transformers (2007)

skutočný akčný "náter" ako sa patrí. Bay tu opäť ponúka to čo sa širokým masám páči a zaberá na nich a má to stále skvelú úroveň. Bay sa tu dokonale ukojil pri všetkých vizuálnych efektoch ku ktorým pridáva perfektný zvuk a hudbu, v kombinácii s LeBeoufom neskutočne sexi Megan Fox, nejakou tou intergalaktickou strieľačkou a záchranou sveta ako čerešničkou na torte sú Transformers perfektnou zábavou ktorú vrele odporúčam

• 6.2.2008  20:06
    Sloní muž (1980)

iný Lynch ako ho poznáme, a popravde mi viac sedí keď nad jeho filmami krútim hlavou a stratím sa v nich ako v labyrinte. tu Lynch hraje skôr na city so silným príbehom, no film hoci má silnú emocionálnu stránku nie je to úplne to najlepšie čo som kedy videl, a občasná grotesknosť mi v ňom prekážala. no aj napriek tomu nepochybne silný film a výborný John Hurt

• 6.2.2008  00:57
    Memento (2000)

to najlepšie, čo v rámci tohto žánru vzniklo, vynikajúci scenár a Nolanova réžia. skutočná zamotaná lahôdka

• 5.2.2008  02:40

Film z ktorého vám ostane v pamäti hlavne nezabudnuteľných chladnokrvný zabijak v podaní Javiera Bardema. Pri sledovaní filmu si priam až želáte aby sa opäť dostal do záberu a vy by ste mohli čumieť na jeho „krásne“ chladnú brutalitu. Ale film nerobí jedna jeho postava(poväčšine) a inak tento film nemá až tak čo ponúknuť a ako celok vo vás nezostane tak hlboko zapísaný ako by ste očakávali podľa priateľov na imdb...nadpriemerný film no klasika v žiadnom prípade. Porovnaniu s mnou milovaným Atonementom sa vyhnúť nemôžem a tam kde Wright ponuka krásny súlad hudby, obrazu a kamery ma Coenovci nechávajú absolútne chladným. Ethan a Joel vedia pripraviť oveľa väčšie divadlo no tu sa aj napriek kvalitnej práci nemôžu chvastať novou prelomovou snímkou

• 4.2.2008  20:21
    Truman Show (1998)

Jim Carrey v jednej z úloh v ktorej dokazuje, že nie je len gumeným xichtom a namiesto lezenia rôznym živočíchom z ich rektálny otvorov predvádza skutočné herectvo. Veľmi zaujímavá(hlavne pre našu súčasnú dobu) a podnetná idea pretavená do veľmi dobrého filmu ktorá ma núti k tomu aby som sa išiel pozrieť na horizont či tam skutočne je...

• 4.2.2008  20:16
    Tanec s vlky (1990)

prvá polovica snáď možno zvádza k pochybnostiam o tom, či sa film bude schopný “rozbaliť” ,a či všetka tá chvála na jeho adresu nie je len kvôli všetkým tým oscarovým hodom ktoré si tento film užil až takmer do rozbolenia brucha, no druhá polovica odhalila všetky krásy tohto diela. V prvom rade musím pochváliť Costnera zato, že dokázal ustáť tento film a nenechal sa oskalpovať dĺžkou minutáže ani samotným príbehom, oscar plne zaslúžený, škoda že takýchto diel nezrežíroval Kevin viac…no ešte viac sú v správnych rukách oscary za hudbu zvuk a kameru, 2 najdôležitejšie vnemy sú tu dokonale nasycované len tou najlepšou “audiovizualnou potravou”. Krásna príroda prérií amerického stredozápadu zachycovaná vo veľkom množstve výbornou kamerou, dopĺňaná skvele zladenými hudobnými motívmi vás sama vťahovala hlbšie a hlbšie do príbehu o “bielom a červenom” mužovi ktrí sa stretli na naučili sa spolu žiť, do príbehu o problémoch v komunikácii a o predsudkoch v rôznych formách…krásny film, na ktorý sa určite oplatí nájsť čas

• 4.2.2008  03:11
    Juno (2007)

v priebehu filmu som rozmýšľal koľko hiezdičiek by som tomuto dielu dal...ale proste prečo nie rovno 5?! film ktorý ma fakt bavil, svojou pokojnou atmosférou, pozvoľným tempom ktoré naservíroval režisér skutočne veľmi znamenite som sa nechal unášať a proste to na mňa zabralo a chytil som sa do návnady menom Juno. popravde zapínal som si tento film so zmiešanými pocitmi, nevedel som čo môžem od neho čakať, no odchádzam nadmieru spokojný. Skutočne skvelá mladá Ellen Page zahrala svoju hrdinku majstrovsky a dokonale v sebe skĺbila všetky vlastnosti a postoje svojej postavy(hoci tie asi nekorešpondujú s tým čo zažívajú tehotné 16-ky, no prílišná ukričanosť a histerčenie by bolo z tomto filme len kontraproduktívne ),a priam sa jej nedá neveriť, že ona sama nie je tehotná. u mňa veľmi vítaným prvkom v tomto filme bol J. Simmons, ktorý ku svojim menší, rolám v mnou obľúbených filmoch(Thnak you for smoking,Snatch) pridal opäť ďalšiu v ktorej mi veľmi sedel. teraz už chápem a plne súhlasím so všetkými oscarovými nomináciami (snáď sa aj tomuto filmu niečo ujde hoci to bude mať ťažké), no svojho osobného "oscara" by som dal aj za vyber hudby ktorá takisto výborne dotvárala tento film. možno jedinou výčitkou je Michael Cera ktrý mi pripadá počas celého filmu ako neprebudený a celkovo mi do tohto filmu ako celku nezapadá ani náhodou...no aj napriek tejto chybičke krásy môžem len dodať, že sa teším na oscarovú noc a na nové filmy od Ellen Page a Jasona Reitmana

• 3.2.2008  15:03

...ta sme še pobaveľi...

• 18.1.2008  18:52
    Pokání (2007)

už len pre film aký je tento sa oplatí sedieť pred obrazovkou a kaziť si oči b-čkovými sračkami....keď človek potom narazí na niečo také tak je to neopísateľná radosť. film pri sledovaní ktorého by som mal 90% minutáže zimomriavky na celom tele som ešte nevidel...azda najsilnejšia prvá tretina filmu akú som v živote videl, a keď sa zdá že toto tempo nemože Wright ustáť vybalí na vás stále niečo silné a zaklincuje to záverom filmu. BRAVO! majstrovská réžia, spôsob vyrozprávania príbehu, a úžasné, niekedy až priam kamerové orgie(nie len v úvodných minútach kde vás opantáva zábermi krásnych exteriérov ale hlavne majstrovská scéna bez jediného strihu na pláži kde si prajete aby ani neskončila) a krásna hudba...herecké výkony sú rovnako skvostné...krásnej Keire sedia historické úlohy nesmierne, no hlavne malá "Briony" bola úchvatná...proste všetko v tomto filme vyšlo ako malo a tu nevidím jedinú vec, jedinú scénu, jediný pocit vyjadrený v pohľadoch hercov ktorý by som Atonementu neveril a ktorý by som vystrihol...pre mňa najlepší film aký bol natočený v novom miléniu