AngelG

Jana Jünglingová

okres Liberec

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 30.11.2019  18:16

Tak potom výblitku na konci musím dát opravdu 2 hvězdy. Tohle by se dalo popsat asi takto - 10. dílná/hodinová série, jejíž obsah by se v pohodě vešel do dvou hodinového filmu. Nevadilo mi to přeskakování z minulosti do budoucnosti, ani vyprávění očima každé postavy zvlášť. Někdy si i člověk říkal, že to mají celkem chytře poskládané, kdy se něco odehraje v druhém díle a vysvětlení se nám dostane třeba až v šestém. Stejně takovým způsobem jsou prozrazovány hlavní postavy, kdy se nám jen po malých dávkách odhaluje, proč se chovají tak, jak se chovají. Tohle všechno je v pořádku. Ovšem co už není v pořádku, je to, jak strašné prostý to má děj. Neděje se tam absolutně nic, co by člověka drželo v pozoru, kdyby si škubal vlasy napětím a nemohl se dočkat, co z toho bude. Je to stokrát ohrané téma, které nemá téměř nic co nabídnout. Vyloženě jsem se musela nutit pouštět si další díl a jediné co mě drželo k dokoukání, bylo "tak když už jsem to rozkoukala, tak to holt musím dokoukat". Co se postav týče, tak ani ty nic nezachraňují (až na dokonalou Carlu Gugino, které se vždy ve všem alespoň snaží). Jejich neustále dokola omílané problémy, začnou velice rychle lézt na nervy a ne protože je mají a stále se řeší, ale protože se to nikam neposouvá, posloucháme pořád stále to stejné a vše je dořešeno až v úplném kýčovitém závěru. Takže za mě, ne díky a příště prosím něco originálního. A ještě něco k Netflixu. Vypadá to totiž, že po pár úspěšných začátcích, kdy Netflix představoval nějakou kvalitu, se teď rozhodli, že budou roztahovat nohy a dávat každému blbovi, co jen projde kolem. Čím dál častěji narážím na kraviny, co nesou značku Netflix a to mě začíná znepokojovat.. :/

• 15.11.2019  17:48
    Řev (1981)

Určitě se jedná o ego projekt Noela Marshalla, který natočil jeden z nejnebezpečnějších filmů, které jsem kdy viděla. Tu atmosféru, která by se už od začátku dala krájet mačetou, se snažil nadlehčovat hihi momenty a záběry na čerstvě narozené šelmičky. Jenže pod tou vší roztomilostí, byl člověk stále jak na trní a jen očekával, kdy někomu něco urve obličej. Lvi, tygři atd. se sice mohou určitým způsobem projevovat jako domácí kočky, přece jen patří do stejné kategorie. Ovšem rozdíl nastává v případě, kdy jedno zvířátko váží 4 kila a druhé 150 kilo s drápy, co proříznou plech a tesáky, co uhriznou zebře hlavu vejpůl. Jsem sice ráda, že lidé dokáží oceňovat zvířata a snaží se je stále chránit, ale hrát si na to, že se dají ochočit a lidé s nimi mohou žít pohromadě je čiré šílenství a nadsazené sebevědomí. V tomto případě Marshall, který rozhodně těmihle bludy trpěl, mohl v té době způsobit neskutečnou tragédii, jak sobě a své rodině, tak i celému štábu. Určitě je to zajímavá podívaná, ale za to riziko to rozhodně nestálo.

• 14.11.2019  19:05
    1922 (2017)

Povídka "1922" je jedna z mých hodně oblíbených. King je totiž za vším tím povrchovým hororem a scifi prvky naprosto brilantní vypravěč, který se hlavně zabývá psychologií postav. Velmi často se to točí na provinilosti, hněvu, závisti a všech negativních vlastnostech, které nutí lidi jednat určitým způsobem a ve finále jim to nepřinese nic než utrpení, které si na sebe ovšem snesli sami. K filmovému zpracování - celkem pěkně se to drží předlohy, jsou tam nějaké odchylky, ale ničemu to výrazně neubližuje a určitě se jedná o jednu z těch lepších adaptací Kingovi tvorby. Herecké výkony jsou slušné, vizuálně je to pěkné, ale chybí tomu život a sblížení. Tohle je jedna z těžších předloh na převyprávění, takže za to, že to má hlavu a patu si Hilditch zaslouží pochvalu. Mlha, tedy za mě nejlepší adaptace, zůstává stále nepokořena!

• 9.11.2019  22:43
    Slunovrat (2019)

Není to horor, není to Hereditary a není to pro mainstream publikum. Už u Hereditary se ukázalo, že lidi vesměs nedokáží skousnout a mít trpělivost pro atmosferické psycho filmy, u kterých musí přemýšlet. Já můžu jen děkovat pánu bohu, že v dnešní době remakeů, prequelů a neustálého omílání toho samého, se stále najdou jedinci, kteří chtějí točit originální příběhy a nenechávají se odradit veřejným názorem. K samotnému filmu, Ari Astar má prostě neuvěřitelně jedinečný styl. Jeho filmy jsou nasáknuté hutnou atmosférou, která se drží až do konce, kdy člověka neustále nutí k zamýšlení se jak nad postavami, tak k celkovému hádání, co se z toho vlastně bude. Je to opět nádherně natočené, tady ještě zvýrazněné překrásnou krajinou, skvěle odehrané a ten soundtrack je opět něco neskutečného (začáteční a závěrečná scéna!). Musim říct, že jsem tenhle film nedokázala vypustit z hlavy minimálně 2 týdny poté.

• 21.10.2019  17:24
    Vzplanutí (2018)

Shrnu to asi takhle.. Je to dlouhé jak týden, není tam příliš dialogů, je to pomalé a v zásadě o ničem. Zároveň to má ovšem neskutečně poutavou atmosféru a vizuální zpracování. Člověk byl tak celý film přilepený k obrazovce a čekal, co se z toho vyklube. Postupem se ukáže, že veškeré malé detaily a dialogy, u kterých si člověk říkal, že jaký vlastně mají smysl anebo je zasunul někam dál do mozku a neřešil, se začnou pomalu dávat dohromady, kdy v závěru vytvoří celý obraz a člověk zůstane jen s pusou u kolen. Rozhodně to není pro každého, ale kdo má rád pomaleji plynoucí filmy, u kterých se musí opravdu přemýšlet, tak si tenhle film zamiluje.

• 20.10.2019  18:46
    Syn temnoty (2019)

Skvělý nápad, příšerné provedení. Obsazení je až na Banks, kterou mám veskrze ráda, otřesné. Obzvlášť hlavní dětský představitel, kterému člověk nevěří ani nos mezi očima. Krátká stopáž je sice příjemná, ale ve finále to přináší filmu víc škody než úžitku. Vše tak působí nereálně, uspěchaně, chybí tomu napětí a sblížení s postavami, tím pádem je člověku vše tak nějak ukradené. Takže znovu, "zlý Superman" nápad je fajn (obzvlášť v dnešní éře topení se v superhrdinských seriálech a filmech), ale zpracování tomu láme vaz.

• 25.9.2019  00:36
    Jednorozený (1990)

Ale jo, dokážu ocenit kolik práce do toho vložili.. ovšem jinak to jde docela mimo mě. Nebýt závěrečných titulků, kde podle názvů postav člověk mohl alespoň částečně pochopit, na co se to sakra vůbec koukal, bych snad jinak musela poprosit strýčka Googla, aby mi to laskavě vysvětlil. To zpracování je úžasné, černobílá a horor jdou vždy dobře dohromady. Stejně tak zvukový doprovod je dobře ujetý. Ovšem ten vysoký kontrast obrazu z toho dělá jeden velký bordel, kdy jsem v 90% stopáže bloumala nad tím, na co se vlastně koukám. Většina lidí o tom mluví, jako o jedné z největších zvráceností, co kdy viděli. Nevím, jestli to je znepokojující zpráva pro mě, ale mě to tedy nechávalo docela chladnou a řekla bych, že jsem viděla mnohem horší věci.. :D

• 25.9.2019  00:20

Dahmer byl pro mě asi vždy jednou z největších fascinací mezi sériovými vrahy. Četla jsem a viděla jsem o něm všechno možné a nemožné, takže znám jeho život snad i pozpátku. Pokud si někdo stěžuje, že je tohle zpracování málo drsné, tak asi úplně nepochopili pointu. Nemá to přece být o jeho "kariéře" sériového vraha, ale o jeho dospívání a jeho neschopnosti ovládnout své pudy, které se v něm pomalu ale jistě probouzeli. Nemám tedy problém s tím, že to měla být pouze sonda do jeho školních let. Obsazení bylo super, obzvlášť Lynch/Dahmer. Největším kamenem úrazu je zpracování. Celé to působí hrozně bezcílně. Motá se to stále v tom stejném kruhu (rodina, hádky, škola), po nějaké době si to odškrtne další bod, kdy se Dahmer posune dál (lovení zvěře, školní šašek, alkoholismus atd.) a pak se to opět vrátí zpět. Nenechalo to ve mě tedy vůbec žádný dojem. Chybí tomu nějaké napětí a opravdové emoce, celé je to hrozně umělé a bez života. Bohužel tedy zklamání, docela jsem se na to i těšila.

• 19.9.2019  19:08

Wau, jaký to naprostý trip, který je nejen osobitý a originální ve svém zpracování, ale hlavně plný emocí. Ať už jde o skvělé herecké výkony všech, o překrásnou vizuální stránku, neustálé střídání barev a filtrů, účelně pomalé tempo nebo o PŘEKRÁSNÝ soundtrack mistra Jóhannssona (který byl jedním z nejlepších skladatelů naší doby, bude mi neskutečně chybět). Když se člověk podívá za všechen ten gore a ujeťárny, které tenhle film nabízí, naprosto mě překvapilo, jak mě emociálně chytne a v závěru i slza ukápla. Velké díky za to má určitě výkon Cage (jeho nejlepší film za posledních několik let) a již zmiňovaný soundtrack, který absolutně vystihl celou atmosféru. To, že tento soundtrack nedostal alespoň nominaci na oscara pouze dokazuje, jak směšnou a bezvýznamnou show se celé to udělování stalo. Tenhle film není pro každého, což je patrné na hodnocení. Někomu se nebude líbit děj, někoho bude nudit.. Já ovšem zbožňovala každou minutu.

• 19.9.2019  18:50
    Naneživo (2017)

Celých začátečních 30 minut si člověk říká "Booože, to je ale pí****!", ovšem potom nastane zvrat jako sviň a dokonce filmu jsem slintala nadšením. Jedná se o tak prostý ale naprosto geniální nápad, s úžasným závěrečným úsekem, kde všechno začne dávat smysl. Takže tleskám nad dalším nevšedním nápadem a určitě mohu jen doporučit!

• 18.6.2019  20:06
    Hráči se smrtí (2017)

Ani nevím, kdy naposledy jsem udělila filmu titul odpadu. Vzhledem k tomu, že i ten nejslabší film, který jsem za poslední roky viděla měl alespoň nějaké zachraňující prvky - soundtrack, obsazení, atmosféra, prostě něco, co za tu jednu hvězdu stálo. Tady není absolutně nic, nad čím by člověk mohl přimhouřit oko a být milostivý. Jedná se o absolutní sračku bez mozku, napětí, zábavy. Už od čvrt filmu jsem měla nutkání přetáčet do předu, protože to bylo tak bolestně nudné. Postavy jsou nesympatické, byly mi tím pádem úplně ukradené. Děj se snaží na jednu stranu přidávat něco svého ( jiná verze posmrtného života, částečně jiné následky, postavy mají jiné hříchy) a na druhou kopírovat originál a až příliš spoléhat na to, že publikum už to zná. A já si jen celou dobu říkala "Míň je víc". U remakeu to platí obzvlášť. Takže je sice pěkné chtít se lišit, ale když to nemá hlavu a patu, tak to trošku pozbývá smysl. Ty dvě hodiny života už mi bohužel nikdo nevrátí.. :(

• 16.6.2019  20:18
    Potomek (2019)

Horor, který byl dělaný podle šablony. Pozor, příjdou spoilery! 1.S dítětem začíná být špatně 2.Prohlídky doktorů 3.Konfrontování matky doktory, která zpočátku nevěří, ale po chvíli jí přesvědčí 4.Konfrontování otce matkou, který zpočátku nevěří, ale po chvíli ho přesvědčí 5.Problémy se zhoršují 6.Matka najde řešení 7.Příjde dramatický zvrat, řešení nefunguje 8.Matka se snaží dítě zabít, ale příjde další dramatický zvrat, kdy umírá matka 9.Dítě + zlo vyvázlo a zlověstně se dívá do kamery 10.Konec Jedná se o absolutně generické nic, které se táhlo jak 6ti hodinový dokument o bylinkách.

• 16.6.2019  20:02

To hodnocení mě opravdu šokuje. Tenhle film si rozhodně zaslouží víc. Nevím jestli to je tím, že to vidělo tak málo lidí anebo tím, že lidé nechápou satiru a černý humor. Celou dobu se mi v hlavě točilo Americké psycho a Bale. Rozhodně vidím spojitosti a nedivila bych se, kdyby se tímto filmem inspirovali. Zároveň i vidím spojitosti v příjmutí obou snímků. Lidé prostě nemají trpělivost pro pozvolně plynoucí filmy. Cage je naprosto famózní a jeho propadávání se do šílenství je opravdu skvostné. Několikrát jsem se opravdu musela smát nahlas jeho hysterickým výstupům. Ostatní obsazení také super a celkové opravdu nemám moc co vytknout. Tenhle typ filmů mě prostě baví. :)

• 21.5.2019  16:13
    Pod kůží (2013)

Art filmy budou vždycky neskutečně nedoceněné. Lidé preferují mít vše přesně nalinkované od začátku do konce, nemít žádné nejistoty nebo neporozumění a nedej bože, že by se po nich chtělo přemýšlení anebo mít otevřenou mysl pro něco jiného.Cokoliv co se tedy vymyká zajetému stylu, bude vždy označované jako nesmysl bez myšlenky. Under the skin je naprosto dokonalý film po všech stránkách. Má to originální příběh, syrové zpracování, mrazivou a hnusnou atmosféru, skvělé herecké výkony (konečně byla pro mě Scarlett výrazná), skvělé efekty a NAPROSTO dokonalý soundtrack. Ale bohužel se tam nestřílelo každých 5 minut a nelítal tam žádný mamlas v elesťákách a vlnkou na čele, tak je to holt pro většinu blbost. :)

• 18.4.2019  19:05
    Tina a Vore (2018)

Naprostá dokonalost. Už dlouho jsem nebyla z filmu tak nadšená, kdy jsem ho i po shlédnutí nemohla vypustit z hlavy ještě týden poté. Očekávala jsem klasickou pohádku o ošklivém káčátku, které na konci přes všechny útrapy v životě zvítězí. Nemohla jsem být víc daleko od pravdy. Děj je naprosto neočekávaný, plný šíleností, zvratů a absurdit, ale všechno to tak překrásně pasuje do sebe. Je to natočeno tak syrově a bez jakýkoliv okolků, až kolikrát člověk musel zadržovat dech nad tím, co se tam odehrávalo. Co se týče práce kamery, soundtracku, všechno bylo perfektní a říct, že dva hlavní aktéři předvedli dokonalé výkony, by bylo stále nedostatečné prohlášení. No, opravdu bych tomu mohla házet milion dalších komplimentů, tak to zkrátím tímhle.. nepřestanu žasnout nad tím, že i v dnešní době, kdy bylo natočeno od každého žánru miliony projektů, kdy jsou lidé zhýčkaní "hlavně ať to hezky vypadá a je to akční" < kvalitní děj, se i tak stále najde naprostá originalita a odvaha tvořit nevšední filmy.

• 11.3.2019  21:44
    Sněhulák (2017)

Už dlouho jsem neviděla tak otřesné poskládání děje, jako je tomu zde. Naprosto zmatený bordel provází celý film a nepustí ani v závěru. V čem všem mohl film selhat, tak selhal. Nemá to absolutně žádnou atmosféru, herci jsou všichni průměrní, vraždy nijaké, soundtrack otřesný, efekty příšerné a to sestříhání je naprostá katastrofa. Skáče to ze scény do scény, jak kdyby to samotný film chtěl mít rychle za sebou. Scéna vraždy po pár minutách střídá scénu na zápase, ta střídá scénu na stanici a tímhle stylem je to po celý film. A pokud film dokáže být neskutečně nudný i přesto, že se scény střídaly jak na běžícím páse, tak to už je fakt problém. Přitom samotné téma, prostředí (stejné jako ve Wind river, kde zase naopak ta atmosféra pracuje dokonale), způsob vražd a obsazení mohlo z tohohle udělat skvělou detektivku. Opravdu promarněný potenciál.

• 2.2.2019  20:35
    Favoritka (2018)

Tak jestli člověk někdy ochal nad předchozím Lanthimosovým filmem, tak tohle byla naprostá orgie. Výkony všech byly naprosto neskutečné. Kamenná Weisz, chameleón Stone, značně nevyrovnaná Colman a napudrovaný Hoult předvádějí dech beroucí výkony. Lanthimos a jeho cit pro vyprávění netradičních příběhů, je tak chytré a originální. Děje, postavy, dialogy, konflikty a použití hudby v jeho filmech, jsou kolikrát tak absurdní (v dobrém slova smyslu), že je až neskutečné, jak dokonale to umí uchopit, aniž by člověk ztratil zájem anebo se v tom ztrácel. Ne každému se to bude zamlouvat, to je už patrné na nevyvážených hodnoceních u všech jeho filmů. Já jsem ovšem byla v sedmém nebi. Jen těžko tohle bude překonávat, ale i tak se nemůžu dočkat, s čím přijde příště.

• 2.2.2019  20:17

Absolutní zklamání. Predátor má rozhodně na víc, než na tenhle stupidní výplach. Postavy hláškují ostošest, ale nějak se zapomnělo na to, že to má být naháněčka o život a ne stand up hlavních postav. Atmosféra je tady téměř nulová, CGI predátor vypadá směšně, postavy a jejich vtipy nefungují a ta neustálá kopírka scén z prvního dílu začala být opravdu rychle úmorná. Finální zakončení hlavní postavy a predátora snad ani raději nebudu komentovat. Takhle teda ne Shane, někdo asi dostane na prdel!

• 2.2.2019  20:01

Svěření DC adaptace Snyderovi? Chyba. 50% filmu dodělání Whedonem? Další chyba. Asi takhle, oba dva jsou skvělí režiséři, ale koho pro boha napadlo spojit tyhle dva dohromady?? Jejich styl je neskutečně odlišný, což je nejen vidět ve finálním zpracování Justice League, ale také v jejich sólo projektech. Snyder vždy preferoval temné a vážné zpracování, Whedon zase barevné a akční vtipkování. Díky tomu zde vzniklo tohle absolutně nevyvážené cosi, z kterého prosakuje Marvel, až to pěkné není. Co se vizuálu týče, nejedná se o žádnou hitparádu. Co se herců a postav týče, všichni se chovají jak banda imbecilů bez jakékoliv chemie, naprosto katastrofální výkony od všech. A co se děje týče, ''Ooo né, CGI padouch bez charakteru chce zahubit lidstvo jen tak, žádný extra důvod a může ho zastavit jen banda superhrdinů? To jsem ještě v životě neviděla, jak to asi dopadne.. ''. A jasně, Marvel má Thanose, jenže to je jako srovnávat herecký výkon DiCapria a pornoherce. Určitě jsem nečekala nic moc, už po zhlédnutí traileru a to nic moc nebylo rozhodně překonáno. DC a WB se snaží, to jim člověk nemůže upřít, ale stále nedokáží najít a pochopit tu správnou formuli a kopírováním Marvelu opravdu ničeho nedocílí.

• 13.10.2018  23:30

Co se animace a vizuálu týče, naprosto perfektní. Od neustálého skládání a rozkládání podle potřeby, epických leteckých záběrů a lego staveb, po samotné superhrdiny a záporáky. Dabing Arnetta, Cery a Fiennese super, ostatní nemastní neslaní (spolu s Galifianakisovým Jokerem, který chvílemi iritoval). Co se příběhu týče, jasně, chápu, že to má být mířené hlavně na dětské publikum. Ovšem jak vždycky říkám, jenom proto, že je film Béčko anebo pohádka, tvůrcům nedává právo na to, aby to byla bezduchá slátanina. Příběh Lego Batmana je až bolestné prostý, bez překvapení anebo originality. Je tady téměř každá významná postava z Batmanova universa, jenže všechny reflektory jsou po 90% filmu namířené na Batmana a Jokera. A i přesto, že tady ten rozpor mezi Jokerem a Batmanam byl docela vtipný, veškerý potenciál a materiál, který z toho mohl vzniknout, byl opět absolutně nevyužitý. Opravdu škoda, docela jsem se i těšila, obvzlášť po trailerech, ovšem tohle bylo opravdu zklamání.

• 29.7.2018  20:54

Pro mě určitě jeden z nejlepších hororů/drama tohoto roku, možná i let. Nic tak znepokojujícího už jsem opravdu dlouho neviděla. Začnu nejdříve mínusy - 1) Je to určitě zbytečně natahované, nějaké to zkrácení by tomu prospělo. 2) Tony Collette, ačkoliv předvedla úžasný výkon (někdy mi z jejích scén šel až mráz po zádech) v určitých bodech až trošku moc tlačila na pilu a přehrávala, sice opravdu minimálně, ale i tak mě to občas iritovalo. Jinak plusy - 1) Naprosto fantastická atmosféra dotáhnutá k dokonalosti ještě více fantastickým soundtrackem. Již od začátku to ve vás vyvolává neklid a stísnění. Práce s hudbou je zde opravdu skvělá. Obzvlášť to, jak pomalu a tiše se vkrádá do scén, aniž by jste si to uvědomili a tím vyvolává ještě napjatější atmosféru. 2) Rozložení celého děje je dokonalé. Nechci spoilerovat, tak to shrnu takto. Člověk absolutně netušil, kam se to celé ubírá a co bude následovat. Ari Aster si s divákem celou dobu hraje a opravdu úspěšně. 3) Herecké výkony jsou zde neskutečné. Postav není zas až tolik, o to víc je na herce kladen větší nátlak a o to víc před všemi člověk musí smekat. Fantastické práce. A nakonec to zakončím posledním bodem. 4) Pokud se ve filmu strašilo anebo se k tomu schylovalo, celý sál ani nedutal. A jak film postupoval, tak tím víc jsme se sestrou šoupaly k sobě, až jsme k sobě byly k závěru namáčklé. A nebylo to ani tím, že se člověk lekal, ale tady jsou opravdu tak znepokojující věci, až z toho mám doteď husinu, jen si na to vzpomenu. Určitě to není film pro všechny, není to klasický horor a to už může člověk poznat, na hodně rozdílných hodnocení. Přirovnala bych to k The Witch, It follows anebo Gokseong. Někdo to bude nesnášet, někdo opěvovat. Já to rozhodně opěvuji a těším se na další Ariho práci. :)

• 15.7.2018  01:08

Dobré recenze zleva a zprava a mě zbylo po dokoukání jediné slovo "proč?". Začátek je celkem obstojný, budovaní dobré atmosféry, dobrá hudba.. ovšem po úmrtí matky to vše zajede až do příliš známých kolejí. Člověk může tedy naprosto přesně říct, co se bude dít dál a možná, že i odhadnout konec v půlce filmu. Děj nemá co nabídnout, jedná se o stokrát ohrané téma, výkony žádný zázrak a efekty žádný zázrak. Originál jsem neviděla a dle místních názorů, že se jedná o horší verzi, která nestojí za shlédnutí, bych snad to samé radila i u té nové verze. ;)

• 1.7.2018  14:44

No co to proboha mělo být??! Po celkem vydařeném prvním díle, kde jasně, děj taky nebyl bůh ví jaký zázrak, ale aspoň to bylo opravdu zábavné. Zde máme scénář jak od čtyřletého dítěte - spojení největších klišé, jak po stránce příběhu, tak postav, bez jakéhokoliv náznaku originality anebo zábavnosti. Už po čtvrt hodině jsem se nepříjemně vrtěla v sedačce. Po hodině jsem se modlila, ať už to skončí. Při naskočení závěrečných titulků jsem jen úlevně oddechla, přičemž se na mě má sestra sedící vedle jen otočila "To byla taková pí******!". Tohle byla snad první návštěva v kině, kdy jsem vážně zvažovala odchod v půlce filmu. Neskutečný pokles někam, odkud se snad ani dostat nedá. Pokud nejsou schopni vyprodukovat nic lepšího, tak ať toto téma raději úplně zabalí, udělají světu laskavost.

• 23.4.2018  19:10
    Bright (2017)

Bright aneb Suicide Squad a End of Watch dohromady. Začnu asi samotným zasazením příběhu, fantasy svět smísený s reálným. Opravdu mě to ani trochu neuchvátilo, celé to bylo spíše směšné a hrozně nucené. Přece jenom je dost těžké, aby člověk bral vážněji elfího poldu a orkovské gangy. Pak tón celého filmu, kdy se to snaží být komedií a dramatem zároveň, ale ani jedno nefunguje. Postavy, které jsou ploché, bez emocí a jakéhokoliv charakteru. Will Smith předvádí Deadshota v uniformě a Joel Edgerton, ke kterému by člověk měl mít nejblíž vzhledem k jeho situaci, je naopak děsně iritující moula. A nakonec příběh, který je postavený ze samých klišé. Ayer je skvělý režisér, ale tyhle scifi/fantasy projekty mu prostě nesednou.

• 22.4.2018  21:03

Na tento film jsem se nijak zvlášť netěšila (bohužel komiksovou předlohou neznám). Nakonec jsem se ale odhodlala si to pustit a byla jsem opravdu mile překvapena. Určitě si člověk celou dobu říkal, jak Blade Runnerovské to celé je. Ovšem na rozdíl od Blade Runnera jsou zde postavy, děj a směr celého dění mnohem lépe pochopitelní. Příběh není originální, ovšem tady jde spíš o to vizuální zpracování. A že je to opravdu pastva pro oko. Postavy jsou fajn, Scarlett pro mě sice nikdy nebyla skvělá herečka, ovšem tyto role jí sedí. Jediné, co bych tady výrazněji vytkla, je asi délka, mohlo to být klidně o půl hodiny kratší. Jinak velké plus za super soundtrack.

• 20.4.2018  19:20

Ta naprostá parodie na vládu v tomto filmu (Můžeme vypustit rakety? Můžete. Vypusťte rakety! Rozumím, sdělte jim, že můžou vypustit rakety. Team 1 vypusťte rakety!), to bylo něco úžasného. :D Ovšem jako celek Shin Godzilla vyvolává rozporuplné pocity. Chápu, že to někdo zamítne jako blbost a někdo to bude naopak opěvovat. Podle mě film jede už od začátku na celkem fajn vlně komedie/drama, což zde funguje dobře. Stejně tak jako vzhled samotné Godzilly, která ze začátku šokuje, později konečně dostane svůj ikonický vzhled i něco navíc. To vše pořád funguje. Ovšem co mi osobně nejvíc vadilo, bylo těch tisíc postav, neustálé přeskakování od vládních konferencí, ke hledání řešení, ke Godzille a zbytečná délka, která místy nudí. Jinak jsem se docela bavila, nejedná se o bůh ví co, ale také ne o úplnou blbost. Navíc, některé scény s Godzillou jsou jedny z nejlepších, které jsem s ní kdy viděla.

• 19.4.2018  21:36
    John Wick 2 (2017)

Naprostá bomba! Jednička bavila, ale dvojka je prostě jízda od začátku až do konce. Na děj se tady nehraje, stejně tak jako u jedničky, se ani tady nejedná o nic závratného. Jenže tyhle filmy jsou točeny pro úplně jiný zážitek. Jelikož ta choreografie veškerých akčních scén je něco neskutečného, člověk vysloveně zůstává s otevřenou pusou. Musím tedy rozhodně smeknout klobouček nejen před tvůrci, ale před samotným Keanu, který ve svém věku skáče ze strany na stranu jako kdyby se nechumelilo. Tohle je další z těch zázraků, kdy pokračování překonává první díl. Tak šup, šup s Chapter 3!

• 10.4.2018  20:07
    MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)

U tohoto seriálu mám prozatím smíšené pocity. Co se obsazení týče, tak nemohli vybrat lépe, obzvlášť u hlavních postav. Groff jako umělý panák, který se snaží pochopit lidstvo a McCallany jako vysloužilý detektiv, který se snaží pochopit modernější přístup vyšetřování, jsou skvělá dvojka. Co se příběhu týče, výborné téma, sériový vrazi a vše okolo jsou jedny z mých dlouholetých fascinací, takže tohle je naprosto super. Fincher je z toho rozhodně cítit, už jen samotným stylem vyprávění a vedením scén (určitě to připomíná jeho Zodiaca). Jenže... místy je to tak nezáživné a utahané, že má člověk co dělat, aby to nevypnul. A pak jsou tu pasáže, kdy to naopak přiková k obrazovce a hrozně to baví. Počkáme si tedy na druhou řadu a uvidíme, jak se to povede dál.

• 7.3.2018  01:23

K tomuhle se opravdu těžko hledají slova. Určitě bych do popisu žánru přidala ještě komedie, jelikož není možné, že to mělo být myšleno vážně. Postavy absolutně nesympatické už od prvních minut, kdy se film ani nesnaží o nějaké sblížení s jejich charakterem, motivem, prostě nic, nezájem. Děj, kdy člověk celou dobu bloumal nad tím, jak vlastně má vesmír poct s tím, aby se obnovila energie na zemi, jelikož se nikdo ani neobtěžuje něco z toho vysvětlit. Soundtrack jak ze Star Wars, kdy se člověk musel opravdu místy zasmát a nakonec ten velkolepý závěr, kdy má divák asi udělat " wááááááu, ahááá ". Opravdu super, nemůžu se dočkat pokračovaní.

• 7.3.2018  01:07
    The Ritual (2017)

Určitě naprosté překvapení nad tím, jak skvěle je to celé zpracované, jediné co chybí k dokonalosti, je lepší závěrečná třetina. Ale vezmu to popořadě. V první řadě skvělé obsazení a skvělé postavy. I když se u postav nevyhneme hororovému klišé v podání " očividně by jsme měli vzít nohy na ramena a zdrhnout, ale mávneme nad tím rukou a jdeme dál ", to holt prostě tak je. Takže některá rozhodnutí postav a jejich chování, člověk prostě musí brát s rezervou. Jinak se mi líbí, jak lidsky se všichni chovají a na nic si nehrají. Dále příběh, kdy když se zmíní o Švédských lesech, je tak nějak jasné, vzhledem k bohaté severské historii a mytologii, o co se zhruba bude jednat. Ovšem nic vás nepřipraví na to, jakým směrem se to celé ubere a jakou rychlost to celé nabere během několika minut. Protože atmosféra je tady zaručeně bohatá, všechno to skvěle šlape, nenudí to ani minutu, ničeho není moc ani málo a zároveň si to drží dobrou úroveň tajemna. Takhle to skvěle jde víc jak hoďku, ovšem pak se to přehoupne do závěrečných třiceti minut, kdy to jaksi opustí celou tu skvělou atmosféru a zvrtne se to v dost předvídatelný závěr. Nevadilo mi objasnění toho něčeho, co se jim dělo. Sice je někdy v hororu skutečně lepší, nechat zlo skryté a divákovi nic moc neprozradit ani v závěru. Ale tady mi prozrazení vůbec nevadilo, ovšem čekala bych to celé lepé zpracované a zakončené. Jinak bych to určitě zařadila, k velice vydařenému hororu, který je příjemnou změnou oproti neustálým duchařinám a démonovinám.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14