Síla psa (2021)

Napokon mi to celé prišlo akési banálne. Doteraz nerozumiem, prečo sa o postave stvárnenej Benedictom hovorí ako o monštre - celý ten umelecký balast okolo filmu (že sa kvôli jeho charakteru počas natáčania ani nerozprával s Kirsten... to vážne kvôli tomuto???) mi prišiel strašne samoúčelný. Možno mi to len  nesadlo, ale príde mi to ako vyplýtvanie dobrého herectva na zlý film. Nie v zmysle: zle natočený film, ale skôr zbytočný film.. pre mňa určite.

Nově psané dějiny (2019) (seriál)

Niektorí moji kamaráti by asi povedali, že som stratila súdnosť, keď hodnotím takýto seriál tak vysoko. Súhlasím. Je to v podstate kórejská červená knižnica s neuveriteľne roztomilými až naivne podanými hereckými výkonmi, o hudbe a réžii počas milostných scén ani nehovorím. Ale v súčasnosti vypĺňa dopyt po inom než thrillerovom temnom žánri, ktorého je všade strašne veľa a mne sa momentálne dosť prejedol. Keďže o historických reáliach Kórey nemám ani šajnu, beriem ho ako rozprávku pre dospelých s celkom umne vystavaným príbehom. Keď mi raz bude smutno, pustím si ho znova :-))

Radioaktivita (2019)

Bohužiaľ, tento film nenaplnil ani z polovice potenciál, ktorý mal v rukách. Jediné, čo z toho celého ostalo, boli dobré herecké výkony, ktoré ale nemali veľmi čo stvárniť. A veľmi mi chýbalo, že nešiel viac do hĺbky v zobrazení samotnej práce Marie. Akoby tvorcom stačilo čerpať z wikipedie. Namiesto toho zvolili odbočky do budúcnosti, ktoré dramaturgicky rozbíjali jej osobný príbeh. Pre mňa bola voľba takéhoto štýlu rozprávania dosť nepochopiteľná.

Vánoce u našich (2019) (seriál)

Mala som pocit, že pozerám nejakú českú "romantickú"  komédiu z posledných rokov natiahnutú na šesť častí. Pre mňa to bolo scenáristické peklo.. vzdala som to po dvoch častiach.

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Silne návyková záležitosť. Čokoľvek očakávate, dočkáte sa absolútne niečoho iného :-)) Humor zachádza čím ďalej  do viac absurdnejších uličiek, čím sa stáva sledovanie stále nevyspytateľnejším zážitkom. Má to však za následok postupné citové odpútanie sa od našich hrdinov, pretože viac než sami sebou stávajú sa nositeľmi scenáristických akrobacií. Niektoré časti sú naozaj klenotmi paródie, niektoré vykrádajú sami seba. Je to však veľká zábava, ak ste schopní nastaviť svoju frekvenciu na tú správnu vlnovú dĺžku. :-)))

Pohádky pro Emu (2016)

Film, ktorý akoby chcel prerásť naše hranice a napodobniť (v dobrom slova zmysle) podobne ladené britské či americké "hrejivé" komédie o zmene ľudských hodnôt. Robí to bez násilných pokusov byť za každú cenu vtipný, čo je veľmi sympatické. Avšak scenáristicky na svoje "zámorské inšpirácie" celkom nemá.

Zámek a klíč - Série 2 (2021) (série)

Seriál je vo svojom pokračovaní ešte detinskejší než jeho prvá séria: počnúc scenárom a hereckými výkonmi končiac. Je to dosť škoda, námet je každopádne originálny. Chcelo by to rozhodnúť sa, pre koho je vlastne natočený, takto je to ani ani..

Duna (2021)

Keďže sa to tu hemží znalcami predlohy, nebudem sa ako neznalec vyjadrovať k ničomu inému než k mojim osobným pocitom z filmu. Rozhodne sme videli úplne inú Dunu, než všetky Duny doteraz a vďaka Bohu za to. Užívala som si každý záber aj herecké výkony. Príbeh dokázal vtiahnuť a nechýbalo mu skutočné napätie. Čo som si už užívala menej, bola hudba. Nesadla mi, hoci mala veľký potenciál dopovedať to, čo nevidíme na plátne. Pre mňa osobne však bola až príliš preexponovaná, príliš snaživá, akoby nám stále hovorila, že ide o stonásobne viac, pričom niekedy je menej skutočne viac a nie je to klišé. Každopádne sa však na pokračovanie teším.

Kaštánek (2021) (seriál)

Viacero dobre rozbehnutých detektívok som vzdala, pretože časom ma čím ďalej tým viac prestávalo zaujímať, ako vlastne skončia. Pri Kaštankovi to bolo úplne naopak. Spočiatku som bola rozpačitá trochu nevýrazným herectvom všetkých zúčastnených, avšak kvalita i napätie šli stále nahor až k výbornému finále, ktoré bolo dokonca okorenené poriadnou dávkou emócií. Druhou zelenou kontrolkou je, že sa k tejto minisérii určite rada niekedy vrátim, čo sa o mnohých iných prípadoch nedá povedať.