Love, Death & Robots (2019) (seriál)

Epizódam nechýba vizuálna prepracovanosť, najmä v zobrazení brutality. Neviem, možno práve to niekomu stačí. Mne nie. Bez hlbšej originálnej pointy a príbehu sú mi tieto vizuálne orgie skutočne ukradnuté. V porovnaní s takým Black Mirror slabá káva..

Sedmý syn (2014)

Táto rozprávka podľa mňa nedopadla tak zle, ako tomu nasvedčuje nelichotivých 54%. Škoda nedotiahnutých nápadov.. Jeff Bridges to poňal veľmi zaujímavo, páčil sa mi zo všetkých najviac. Na opačnej strane Julianne Moore ma nijak nepresvedčila o svojich "démonických" kvalitách.. Bolo to tak pol na pol. Niektoré scény veľmi zaujímavé, niektoré trošku smiešne. Asi vzhľadom na prístupnosť tvorcovia poňali temné postavy vo verzii light.. Nedá mi neporovnať to s rozprávkou Stardust, v ktorej stačilo viac sa pohrať so scenárom, trochu pritvrdiť a okoreniť to väčším vtipom a akciou a dopadlo to podstatne lepšie.. Ale nenudila som sa. (Väčšinou :-))

Delhi Crime (2019) (seriál)

Veľmi zvláštny a veľmi temný príbeh, ktorý som mala veľký problém dopozerať. Neodporúčam ho citlivejším povahám. Netreba čakať ani brilantnú detektívku, sledujeme viac-menej rutinnú prácu polície, ktorá však pracuje akoby na inej planéte. A práve to je na celej veci zaujímavé: vidíme pomery, o akých sa nám v našej hýčkanej Európe ani nesníva. Samotný zločin je tak brutálny a nepochopiteľný, že keď som si prečítala, že ide o skutočný príbeh, bolo mi až fyzicky zle. Dávno som nemala taký zničujúci filmový zážitok.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Film má v podstate dobrý námet aj myšlienku. Škoda však toho nevyrovnaného "humoru", ktorý je niekedy geniálny a inokedy za hranicou trápnosti. Adam Sandler patrí k hercom, ktorí mi "nevadia", čo je však v tomto prípade málo. Zato Christopher Walken je skvelý. (Rozmýšľam, či som ho niekedy videla hrať niekoho normálneho..:)) Celkový dojem je fajn, ale mohlo to byť celé aj o level lepšie.

Mastičkář (1981)

Je to síce neuveriteľný príbeh, ale krásne ľudsky natočený. Hlavného hrdinu jednoducho musíte milovať, v tom najčistejšom zmysle slova.. a prostredie poľského vidieka vám nebude nikdy milšie. Z každého záberu ide pokora a sústredenosť, nič nie je triviálne, hoci sa človek často pousmeje. Je zaujímavé, keď aj po rokoch zistím, že film má pre mňa takmer rovnaké čaro ako z čias môjho detstva.

S láskou Vincent (2017)

Tento film si zaslúži veľké uznanie už len za tú obrovskú drinu, ktorá sa za ním ukrýva: za každým jedným políčkom, ktoré je vlastne samostatným olejovým obrazom. Je to fascinujúca a dôstojná poklona jednému z najväčších géniov výtvarného umenia. Spočiatku som si musela zvykať na nestabilný obraz, ale neskôr som sa ním nechala unášať. Aj samotný príbeh je krásny, hoci veľmi smutný a skutočne netreba čakať žiadnu christie-detektívku. O to tu vôbec nejde. Keď som študovala na vysokej škole, zažila som svoje impresionistické poblúznenie - bola som zamilovaná do všetkých umelcov počnúc Manetom, Monetom, Degasom a končiac Vincentom van Goghom. Pamätám si to nadšenie z knihy Smäd po živote. Neskôr táto moja láska trochu zapadala prachom a som nostalgicky vďačná za to, ako mi ju tento film pripomenul..

Away - Dobrou noc na Mars (2020) (epizoda) odpad!

Už chápem, prečo Malarkey povedal, že poslať na túto vesmírnu výpravu opice, dopadlo by to lepšie. Doslova všetci sa správajú ako totálni idioti a iba zázrakom by výprava zložená z takejto posádky prežila cestu tam a späť. Na čele s hlavnou hrdinkou, ktorú všetci neustále ubezpečujú, ako jej veria a ktorá robí najväčšie stupídnosti zo všetkých. Neskutočné voľačo.

Away (2020) (seriál)

Dokázala by som odpustiť, že hoci sa na scenári podieľalo šesť hláv, nejde o žiaden scenáristický skvost, dokonca som schopná prehltnúť aj všadeprítomné kvóty, bez ktorých už zrejme žiaden súčasný seriál nedostane razítko na povolenie do mediálneho éteru. Čo však nedokážem odpustiť, je fakt, že seriál o ceste do vesmíru dokáže byť tak neskutočne nudný. Rozmýšľam, načo si tvorcovia vlastne dávali tú námahu točiť seriál o misii na Mars, na ktorej je hlavnou náplňou práce telefonovanie domov??? Aktualizácia: po štvrtej časti pre mňa prakticky nepozerateľné.

Vykopávky (2021)

Sila niektorých filmov nespočíva v tom, že sa v nich veľa udeje. Skrývajú však v sebe posolstvo, ktoré je silné a ukryté pod povrchom podobne ako skrytý poklad pod zemou. Práve na pozadí jednej z najväčších ľudských katastrof sa odohráva veľmi krehký príbeh, ktorého jediným skrytým posolstvom je posolstvo obyčajnej ľudskosti. Jednoduchý a dojímavý. Ak by sa odohrával v pokojných časoch, možno by bol iba archeologickou epizódou, obdivuhodnou, ale ničím viac. Práve blížiaca sa vojna, ktorá ničila všetko ľudské, vyniesla tento príbeh na povrch ako spomínaný poklad ľudskosti, odhodlania a pokory.