Na nože: Glass Onion (2022)

Bolo to celkom zaujímavé a absolútne odlišné od "jednotky" (keďže príbehy na seba nijakým spôsobom nenadväzujú, ťažko vôbec hovoriť o jednotke). Ale chýbal tomu pôvodný humor a to skvelé finále. Casting bol tiež veľmi fajn, ale opäť o priečku nižšie. Nedokážem zabudnúť na fantastického Chrisa Evansa, či Anu de Armas. Skrátka "jednotku" ťažko v mojich očiach a ušiach niečo prekoná.

Víly z Inisherinu (2022)

Vynikajúci film o ľudskej osamelosti, pocite prázdnoty, zúfalej snahe vymaniť sa z jedného aj druhého a tiež o strate zmyslu života, dotiahnutý ad absurdum. Príbeh pomaly prechádza z komediálnej roviny do tragickej, v čom mu pomáha prekrásna kamera a veľmi koncentrovaná réžia. Hneď na začiatku ma zaujala minimalistická hudba Cartera Burwella, ktorý je skrátka talent od Boha. Minimálne Colin a Kerry by si zaslúžili všetky možné filmové ceny.. Oscara nie, lebo ten už nevypovedá skutočne o ničom. Bol to veľmi zvláštny a originálny zážitok, ktorý si už zrejme nezopakujem, pretože mi je po ňom smutno, ale som rada, že som ho absolvovala.

Willow (1988)

Presne podľa môjho gusta: veľmi dobrodružná fantasy so správne temným dramatickým vyvrcholením, ktorá si v každej chvíli zachováva komediálny nadhľad. V takýchto rozprávočkách sú základom sympatie k hlavným hrdinom a tu som im fandila od začiatku do konca. Nechápem, že som túto svižnú záležitosť úplne prehliadla.

Smrt nás spojí (2019) (seriál)

Označenie seriál pre ženy ma skôr odpudzuje, než povzbudzuje :-) Dala som tomu šancu kvôli Christine Applegate a musím uznať, že hlavne vďaka nej som jednu sériu zvládla. Tematicky je to dosť zvláštna zmes absurdného a realistického, ale napokon to vyznieva celé trochu umelo. Ďalšej sérii šancu nedám.

Encanto (2021)

Dosť dobrá myšlienka ale naozaj veľmi nepodarená hudba.. a nie som si istá, ako by som na tento príbeh zareagovala ako malé decko.

Wednesday (2022) (seriál)

Po pár minútach očarenia sa dostavilo vytriezvenie. Čaro Adamsovej rodiny spočívalo v ich bezstarostnej zábavnosti, zatiaľ čo Wednesday sa od tohto konceptu úplne odklonila a namiesto toho stavila na stokrát prevarenú tému honu na čarodejnice. Prečo v súčasnosti úplne zo všetkého robia psychologické drámy, je mi skutočne záhadou. Niekedy si myslím, že preto, lebo urobiť dobrú komédiu je oveľa väčší intelektuálny  oriešok, než vyplniť prázdne miesta v scenári rečami o tom, aké je cool byť sám sebou. Aspoň, že mám rada detektívne zápletky.

Koruna - Série 5 (2022) (série)

Trochu sklamanie z obsadenia.. až na krásnu Elizabeth Debicki, ktorá vyžaruje Dianinu očarujúcu plachosť. Imelda Staunton je vynikajúca herečka, ale pre mňa skrátka nestelesňuje kráľovnú. Podobne Dominic West pre mňa asi nikdy nebude Charlesom, čo mu neuberá na hereckej kvalite. Stále je to poctivo natočené, ale nejak to u mňa stojí a padá práve na castingu.

Snivokraj (2022)

Konečne pekná fantasy rozprávka, v ktorej fungoval príbeh a mala niekoľko skvelých nápadov. Pre mňa bol väčším ťahákom Chris O'Dowd než Jason Momoa. Už od Ajťákov ho mám moc rada a ani tu ma nesklamal. Jason bol presne taký, ako som očakávala, latku vyššie nezdvihol, ale typovo bol vybraný výborne. Celý ten snový svet sa mi páčil, na mňa to mohlo byť ešte o kúsok akčnejšie, ale nebolo tam ani veľa hluchých miest. Osobne si túto jazdu pokojne zopakujem minimálne ešte raz.

Happy! (2017) (seriál)

Ohromne dobre vymyslené, ale neskutočne uletené a ešte viac brutálne. Treba to brať s ohromnou nadsázkou. Slabšie povahy (čím sa nechcem nikoho dotknúť) ruky preč. A zaklincujem tým, že poviem, že ide o rozprávku. V podstate.