Danqo

Instagram: kolenozehlic

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 10.4.2020  21:52
    Teroristka (2019)

Ako film to fungovalo – ako morálne ponaučenie nikoliv. Vystrelené správnym smerom, ale trafila guľka správny cieľ? A čo na to diváci v čoraz polarizovanejšom a frustrovanejšom publiku? Bezmoc na ochranu privoláva násilie, a násilie už len zosilňuje, ako sme videli na záver, avšak film iné možnosti neponúka.

• 9.4.2020  22:30

Neuveriteľne progresívny film, ktorý predbehol svoju dobu tak o sedem desaťročí. Muž utečie od svojej ženy s iným mužom, spolu vychovávajú adoptované dieťa, ale iný pár dvoch zlých mužov im ho závidí, tak ho unesú. A do toho stále pionierka, neskôr psvb sleduje, čo sa deje u cudzích ľudí v kuchyni, a to isté bude robiť aj keď bude babka.

• 5.4.2020  23:04

Veľmi príjemný, prekvapivo úprimný dokument aj so scénami, ktoré by možno niekto vyhodil ako nevhodné, s jemným komentárom chronologicky rozpráva o stretnutí dvoch svetov. Bez umelých zásahov, nevysvetľuje, nemoralizuje, nedokresľuje, proste len sprevádza a ukazuje, a esteticky to zvláda tiež veľmi dobre.

• 28.3.2020  11:24

Krátka a nenápadná, ale o to intenzívnejšia scéna s vlkom bude vo mne ešte dlho rezonovať.

• 15.3.2020  21:29
    Ach, ta láska nebeská... (TV film) (2020)

Ja tomu nerozumiem – paródia na muzikály a užívatelia čsfd to porovnávajú div nie s klenotmi ako Klarinety, tradične. Potom sa nemožno čudovať, že tie hodnotenia nie sú objektívne.

• 14.3.2020  13:49

Dve za podliezanie divákovi stereotypným lacným humorom, za trápne výkony Vilhelmovej a Pauhoufovej a za zbytočnú romantickú linku, ale dávam tri, lebo som nehádzal drevákom, párkrát som sa usmial a fungovalo to.

• 15.2.2020  22:34

Prečo pozerám filmy o lúzroch a čo to o mne hovorí? Toto je typická Gervaisovina, kde neviem, či mám dať jednu alebo päť hviezd (dám štyri), či sa smiať či plakať (radšej nič) a kde napriek hovnu akému je život zmysel nájdeme v nebraní sa vážne.

• 14.2.2020  23:49

Tento film ako metafora na vnímanie sveta čitateľov sputnika a slobodného vysielača, voličov kotlebu či pitomia, ktorí sú presvedčení o svojej pravde a fakty fyzického sveta sú zaplatené sorošom a skorumpovanými neziskovkami liberálnych fašistov a cesty z tejto skrumáže niet, pretože akýkoľvek pokus o pomoc sa trestá len hlbším ponorením do paralelnej reality, vidín a konín. A patológia hlavnej hrdinky zodpovedá tiež ľuďom, ktorí žijú v prijateľných materiálnych podmienkach, no chýba im pocit sociálnej začlenenosti, komunity a zmyslu existencie medzi reálnymi ľuďmi a situáciami.

• 12.2.2020  00:10

Myslel som si, že preháňajú, keď hovoria o najkrajšom filme o láske, no po polovici som si uvedomil, že to nepovedali len tak.

• 18.1.2020  23:10
    Maják (2019)

Už ten film nikdy nechcem vidieť! Ale tumáš, kamera ma zobrala, hudba a strih, ktoré vo mne budovali emócie veľmi presvedčivo, výborné výkony hercov a súcitný pohľad kamky na vedľajšom sedadle, keď videla, ako si zakrývam oči.

• 9.1.2020  20:45

Nestojí to za hlbší komentár – reklamné spoty na hotelové rezorty väčšinou nepotrebujú hodnotenie verejnosti. Nestálo to ani za ten čas. Ale nôž som si do očí počas filmu nebodal. Emília V. ma dostala do kina a vďaka nej som zostal v kinosále – ona to zvládla, zvládnem to i ja. Inak hromada stereotypov, nepravdepodobných charakterov, naivného deja, ľudí z vyššej triedy správajúcich sa ako z nižšej triedy pre ľudí zo strednej triedy.

• 2.1.2020  23:47

Som asi veková skupina 7-12, prípadne vianočná ponuka otupila moje zmysly, ale musím povedať, že som sa veľmi dobre zabával, aj na tých lacných džoukoch (ktoré akoby dostali inú úroveň), aj na tých metaforách a najviac sa mi páčili tie (rádoby naivné) pesničky.

• 29.12.2019  19:17
    Bodyguard - Epizoda 2 (E02) (epizoda) (2018)

Už dávno sa mi nestalo, že by som sa spolu s postavami pri strieľaní prikrčil pod sedadlo aj ja. Keď som si uvedomil, že sa na obrazovku dívam zospodu, až ma zamrazilo. Druhýkrát ma mrazilo až napínalo, keď som videl paralelu na – odpusťte – Whitney.

• 26.12.2019  13:15
    Čertí brko (2018)

Bod naviac za tú možno myslenú metaforu na „bude líp“, bod dole za pesničky.

• 22.12.2019  17:56
    Vegan 2019 (2019)

Ma fascinuje ako „niečo viac než promo video serveru Plant Based News“ rozčuľuje nešťastných ľudí v sekcii komentáre. O to väčšiu mám radosť z toho, že takéto projekty existujú.

• 10.12.2019  16:05
    Becker (TV seriál) (1998)

„It's like that show Becker, you know, with Ted Danson? I watched the entire run of it, hoping that it would get better, and it never did. It had all the right pieces, but it just-- It couldn't put them together. And when it got canceled, I was really bummed out, not because I liked the show, but because I knew it could be so much better, and now it never would be. And that's what losing a parent is like. It's like Becker.“ BoJack Horseman S05E06

• 12.11.2019  20:41

pekné, ale cítil som sa, ako by som bol blbec, minimálne tak na mňa pôsobil naratív

• 11.11.2019  16:47

LOL spomedzi všetkých krajín na svete sme boli v prvej sérii spomenutí trikrát: S01E03 "An endorsement for a Slovakian yougurt." S01E09 "It was wither in Prague" & S01E12 "You don't have to go all the way to the Chechnyylavakia." Náhoda? Nemyslím si. Myslím si, že v teame je nejaký vtipný Čechoslovák.

• 9.11.2019  21:50
    Frances Ha (2012)

Špica. Vizuálne i zvukovo nádherný film. Poetika príbehu ladí s poetikou môjho života a zmätenosti.

• 6.11.2019  22:58

I DIE ALL THE TIME

• 6.11.2019  22:57

THURSDAY! WHAT A CONCEPT

• 2.11.2019  23:05

Taká dobrá myšlienka zabalená do takého obalu: veľký smutko. Dokument s hromadou myšlienok, ktoré sú rozhodne správne a mali by zaznievať hlasnejšie, no rezaný konšpiratívnymi tvrdeniami, ktoré môžu byť pravdivé, no ale nie sú overené, a zároveň so skúsenosťami vyliečených pacientov akoby z bádateľa je automaticky diskreditovaný. Napriek tomu, že sám som vegán a diabetik (t1d) a rozhodne s posolstvom súhlasím a rozhodne by malo zaznievať častejšie a hlasnejšie, no nemôžem sa stotožniť s nosičom, i keď ma to mrzí. Rýchly sled myšlienok sa pokojne dal rozvoľniť do nižšieho tempa a laici mohli byť odsunutí... na webovú stránku alebo do druhého dielu.

• 2.11.2019  21:05
    Philomena (2013)

Spojler z trajleru Tesne po premiére mi kamka Renáta popisovala scénu, kde si Philomena prezerala fotky syna a bolo jej oznámené, že syn bol gay. A ona konštatovala, že to vždy vedela a bez čudovania sa pokračovala v činnosti. Tak na tú scénu som čakal niekoľko rokov, kým som Filoménu objavil na nemeckom netflixe a skutočne za to stála, scéna i film.

• 1.11.2019  19:51

"You're kidding, right?" "Harvesting organs – yes, cloning, murder – no." / "Here's what we can do: ten percent discount." Tak jo, to vyzerá dobre.

• 1.11.2019  15:18

Obsahuje spojlery To byla jízda! Seriál som skukol v rámci jedného večera a ani mi na to nechýbal spoludivák. Námet trochu lepený ako z Fantastickej štvorky, Domu slečny Peregrinovej, ten kúzeľný deduško tiež nie je oridži a okrem ďalších ríší divov tam bolo cítiť aj Back To The Future. Ale takým príjemným spôsobom. Spústa neopozeraných tvárí (CEO tajmlajnu (Kate Walsh) bola neskutočná), predovšetkým ženské postavy mi brali dych – vystrašená Juno (Page), ktorá sa zblázni a zmení sa na gotičku, mama-robotka (J.C. Robbins), koblihárka, chlapček v hlavnej roly (Gallagher), ktorý sa náramne podobá na inú osobu a dojemné scény s Dolores. Dobre strávený čas. No jo, a ten soundtrack!

• 25.10.2019  23:16

#mood Claire sa sťažuje, že bola v Európe, v Niemecku, a niekedy bola tri dni úplne sama, že rozprávala len s predavačkou v zelovoci #fuckThisShit #beenThere/ Potom prišla na to, že čaká bejbe a tak šla na potrat a potenciálne dieťa odišlo tak ako moje sny "this is it, we're grown ups, were not practising anymore" no a na konci postúpala po mestečku z kartóna oblečená v krokodýliom pyžame (kurva to je referencia na Brno ako Brna!!!), a všetci jej tlieskali... ten diel bol o mne

• 18.10.2019  15:45

Používateľ @Ellush to vystihol, keď napísal „Všichni blbě sedí, blbě mlčí, blbě se smějí, blbě čumí.“ Nad sledovaním tohto filmu ani nepremýšľajte. Po prvej minúte som preskakoval po minútach a vždy som si pozrel tak 5 sekúnd, aby som zistil, že sa nič nestalo, a od dvadsiatej minúty som preskakoval po polhodinách až do koša.

• 17.10.2019  00:31
    Milada (2017)

Tri hviezdičky z milosti, za dobre zamaskovanú Chýlkovú, za autentické české, slovenské i hebrejské prízvuky v angličtine, za technické a vizuálne prevedenie. No ale ako tu podotkli mnohí – nie film, ale sled záberov. Žiaden prínos. Herecká smotánka, niektorí výborní herci boli zbytočne obsadení do vedľajších úloh (Nosek, Vagnerová), Geislerová do toho filmu vôbec nepatrila. Mici bol autentický, ale nie do svojej roly. Podozrivo veľký priestor bol venovaný nepodstatným udalostiam, zatiaľ čo dôležité pasáže boli brané rýchlikom. Zaujímala by ma odozva medzinárodného publika.

• 6.10.2019  00:09
    Život na zámku (TV seriál) (1995)

Ak niečo patrí medzi top 10 autentickostí z českých deväťdesiatok, tak popri Danovi Nekonečnom, opoziční smlouvě a nevykúriteľných (česky nevytopitelných, zato slovensky ľahko vytopiteľných) sklenených vestibuloch má svoje miesto zaručené aj tento seriál. Tmavé interiéry, ošumelé exteriéry, biele ponožky, fialové saká. Napriek pokrivkávajúcej kvalite spracovania autentické, pretože odrážajúce realitu taká aká bola. Nezabudnuteľné hlášky, zrkadlo mužskej ješitnosti, a baví ma ako máloktorý čs. seroš.

• 4.10.2019  23:22

Natočiť film podľa Šternenhocha, a ešte k tomu takýto. To je proste Němec. Predloha sama bola dosť uletená a nechutná, a Honza ju uchopil presne tak, ako to malo byť – bizarne a odporne. Istým spôsobom sa mi to páčilo, ale len do miery, do akej som stotožnený s predlohou (spracovanie samotné na 5*).

<< předchozí 1 2 3 4 5 6