Danqo

Instagram: kolenozehlic

<< předchozí 1 2 3 4
    • 24.8.2018  23:21
    Jan Palach (2018)

Kamera, interiéry, exteriéry, hudba, kostýmy úplne prepracované a padala mi sánka. Príbeh však divný, často príliš explicitný a so zbytočným množstvom slepých scén.

• 24.8.2018  17:29
    Gabriel (2014)

Možno sa cez obraz ku mne nedostali emócie a nesúcitil som s nikým, ale rozumel som. Náladu meniacim podnetom, fabulácii meniacej sa na pravdu, motivácii po robení divných činov. Veľmi uveriteľný príbeh aj postavy, výborná dynamika.

• 14.7.2018  18:50

Bolo to krásne, mrazivé a smutné. Stálo to za každú minútu, ktorú som tomu venoval. Do hry sa vrátila proces prechodu z vege na vega.

• 27.6.2018  07:58
    Já, Simon (2018)

Sladký odpočinkový film o coming-oute. Napriek ľahkosti a bubline, v ktorej sa film odohráva, som po jeho dopozeraní premýšľal a cítil sa šťastný aj smutný. Faktickú rovinu príbehu pekne v komentári opísal Matty. Musím s ním polemizovať o tom, že kedysi som zažil podobný korešpondenčný románik s niekým, koho som nepoznal a môžem potvrdiť, že som hltal každú prijatú správu veľmi intenzívne a s podobnou zamilovanosťou ako Simon. Aj predstavovanie si dotyčného a jeho hľadanie medzi ľuďmi bolo vystihnuté vskutku presne. Predstava toho, že by mi niekto vzal kontrolu nad vlastným coming-outom (ja som na to mal vytvorenú dokonca tabuľku!) ma úplne desí. Základným posolstvom filmu je vlastne dodávanie odvahy všetkým, čo sú v niečom odlišní a že sa nemajú báť povedať svetu, že je normálne nebyť normálny.

• 14.6.2018  21:49

Kamera a strih sa mi veľmi páčili, soundtrack mi na začiatku svojím orchestrálnym vyznením pripomínal Hitchcocka z 50s, čo ma zarážalo, páčilo sa mi, ako šiel film k pointe a nepáčilo sa mi, ako k nej nakoniec prišiel, no kým sme si to uvedomili, už tento pocit zmývalo dorozprávanie príbehov až po koniec vesmírov. Chýbala mi jasnejšia esencia na konci, to je to, prečo som sa tak cítili po filme.

• 30.5.2018  20:37

Na tejto paródii som sa neskutočne bavil. Všetko bolo brané s extrémnou nadsádzkou, kombinovalo sa všetko so všetkým, ako v správnom gay filme tam bol kolotoč náhodných bizarných rande a "Sorry if we shocked you" "It's alright, I have HBO."

• 30.5.2018  16:49

Nečakal som, že si tento film tak užijem. Nemecké reálie, absurdita situácií a perfektná katastrofa vo mne vyvolávali intenzívnu radosť. Veľmi ma potešila veta Wenn ich dich nicht heiraten muss. Film bol natočený desať rokov pred legalizáciou gay manželstiev. ♥

• 30.5.2018  13:31

Film pôsobil absolútne nehodnoverne. Mal sa odohrávať "somehwere in Europe, somewhere in 80s" a to bolo presne tak, ako to nevyzeralo. V kombinácii s divným strihom a slabunkou kamerou film minimálne po technickej stránke plakal. Čo sa týka príbehu, neprekvapil ničím, no ani neurazil sladkým happy endom. Bavil som sa na nezmyselne divných prízvukoch, disharmónii a slabunkých emóciách. You know what someone should really invent? Portable phones.

• 29.5.2018  16:47

rozpozeral som začiatok, vystupuje tam call-boy, ktorý má dobrý customer-relationship-management a žena, ktorá predáva vinyly a tvári sa pri tom, akoby predávala tehly... každopádne, nevyzerá to na vymazanie, keď si to pozriem, editnem tento koment

• 18.5.2018  23:44

Ak aj vo filme bolo niekoľko solídnych hlášok či scén, všetky boli anulované neskutočne otravným, gýčovým a prepáleným záverom, za ktorý by sa hanbila dokonca akákoľvek vianočná rozprávka z dielne ČT.

• 5.5.2018  17:45

Ako kraťas sa mi tento film veľmi páčil (zostrihal som si ho sám posúvaním deja), škoda, že tak neučinil aj režisér. Mohol na dĺžke ušetriť a najať napríklad lepších hercov (tých dospelých, hlavní hrdinovia svoj part odohrali výborne).

• 29.4.2018  20:16

Tá deštrukcia auta bola fenomenálna! ♥

• 7.4.2018  23:31
    Pokání (2007)

Tá hudba sa mi páčila, pekne podčiarkovala dej, aj príbeh mi nakoniec dával zmysel, Ale že by to nejako ovplyvnilo môj život nemôžem povedať.

• 6.4.2018  00:28

Bez ohľadu na to, aký bol koniec lepkavý, že nič nedávalo zmysel, že ma celý čas tvorcovia ťahali za fantáziu, že sa stresom trasiem ešte pätnásť minút po skončení som unesený príbehom, ktorý som práve videl a vôbec mu nechápem, už sedem rokov nerozumiem, prečo sa seriál len zamotáva a nič sa nevysvetľuje, kto bol Moriarty, ako prežil Sherlock, prečo sa v seriáli objavila Jen z IT Crowd a summer girlfriend z Black Books, kam zmizla tá slečna z Číny, čo sa stalo z Molly, čo sa stalo s Andersonom, kam sa podela Irene, ktorej hlas mi oznamuje každú prijatú sms správy?

• 14.3.2018  16:50

Skutočne zaujímavý seriál. Chvíľami sa pýtam, a podľa komentárov nielen ja, prečo ten seriál vlastne pozeráme, veď je to nuda a ešte k tomu dosť trápna, ale potom prídu jedna-dve scény, ktoré mi otvoria ústa, a potom zase nič. Som zvedavý, ako sa to vyvinie ďalej.

• 3.3.2018  21:33

Celkom ma prekvapilo, koľko zaujímavých vecí obsahuje detektívka, ktorú natočili v 59. v Bratislave. Prekvapivo pôsobí veľmi uvoľnene, dokonca kostol tam je vnímaný ako niečo, čo je vlastne v poriadku. Síce zápletka a motivácie postáv boli nelogicky prosté, celkový dojem to na mňa urobilo dobrý. A to hádanie, na ktorých miestach v Bratislave to asi točili. Vôbec si nedokážem vybaviť, z ktorej strany brali budovu Cvernovky, že by od Jégeho?

• 3.3.2018  14:27
    Pasťák (1968)

Depresia piatočného večera ako vyšitá. Uveriteľný príbeh, kruté postavy, súcit žiaden. Len zimomriavky.

• 15.2.2018  22:02

Číra radosť od prvých až po posledné zábery, paráda. Veľmi som si užíval všetky momenty, tie komické aj tie smutné, však predsa len, Anderson dokáže urobiť aj z psovraždy celkomn prijateľnú situáciu. Absurdita situácií, ktoré vlastne dávali zmysel, šla presne podľa môjho gusta. Mám radosť.

• 10.1.2018  22:37
    Cukrář (2017)

Veľmi sa mi páčilo realistické prevedenie takmer všetkých scén, najmä na začiatku. Neuveriteľný príbeh bol vypovedaný prekvapivo uveriteľne. V sále som bol jediný, kto sa smial – pri mojich súkromných referenciách na Vraždu Ing. Čerta a pri #meToo sexuálne obťažovanie na pracovisku stop stereotypom! Niekto tu napísal, že "Tiersen" a "vykrádanie," tak som rád, že nie som sám, kto to počul. Soundtrack bol zvláštny, nerušil ma, ale niečo mi na tom nesedelo. No a vykreslenie Izraelčanov ♥, presne tak by reagovali.

• 8.1.2018  23:28

Dabingových studií je dost, já z tady toho plánuji udělat půjčovnu kol ♥ Od tejto zostavy som čakal síce trochu viac, najmä čo sa sarkazmu a tempa týka, ale scéna s Bartoškom ma pobavila a rovnako tak niekoľko (zopár) šplechov. Inak v porovnaní s Čtvrtou hvězdou odvar. Ale uvidíme, čo prinesú ďalšie týždne, keď sme teda s @Tea_Lus nešli do kina.

• 5.1.2018  00:14
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Videl som, našťastie, len záverečných 15 minút filmu a titulky. Tento počin však hodnotiť nechcem a nebudem.

• 2.1.2018  16:59

Nahnať také dobré hviezdy to takej nevtipnej komédie dalo asi veľa práce, ale 12 % je predsa len príliš málo. Nezasmial som sa ani raz za tridsať minút a dokonca som mal občas pocity trápna, ale že by som z toho mal nočné mory?

• 25.12.2017  22:32
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Takmer spokojnosť. Ale samozrejme, mám aj niekoľko podstatných výtok. Začmem kritikou. Ako vždy u porevolučných rozprávok, slovenská časť predabovaná. Nielen že ma to uráža, ale je to aj trápne a zbytočné. Však komtessa Svarinská by pokojne mohla hovoriť slovensky, čo by to komu ublížilo? Hoci som skonzumoval niekoľko pohárov vína, asi neboli príčinou podivnej rozmazanosti niektorých záberov. Po perfektne zvládnutom Pekle odfláknutý ohníček dorobený v počítači pôsobil smiešne. No a netradične zaujímavý dej na konci stočiť do klišé? Prečo? Je rok 2017, ľudia už nechcú klišé. Teraz tie pozitíva. To Peklo, napriek horšiemu osvetleniu a nejasným pracovným podmienkam pôsobí ako dream job. Tie open spaces, kde sa zapisujú hriechy, sú fantastické. Aj tie procesy, ktoré tam nastavili. Herci excelovali. Piškula má krásne oči, až teraz som si to všimol. Sokol ako teatrálny nápadník ma úplne dostal, Lábus ma tešil v každom zábere. Nečiernobielosť postáv je na nezaplatenie. Mám radosť. Už sa im to takmer podarilo. Ešte pár rokov a urobia päťhviezdičkovú rozprávku. ❤

• 25.12.2017  11:09
    Rumplcimprcampr (TV film) (1997)

Tomu filmu nie je čo vytknúť ani ho nemožno pochváliť. Bol talý nudný, že som ho ani nevládal sledovať.

• 24.12.2017  21:59
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Rok od roku sa mi táto rozprávka páči viac. Kým som ňou prvý rok celkom pohrdol, teraz sa smejem na každej druhej hláške, ústrední herci excelujú, najmä Květulilinka („Jsem princezna, ne žádna skočna!“), interiéry aj exteriéry sú krásne a vlastne si myslím, že to je jedna z najlepších porevolučných československých (resp. českých) rozprávok.

• 24.12.2017  21:39

Hoci sme pre rozbaľovanie darčekov nestihli začiatok filmu, čo sa stalo nebolo ťažké uhádnuť. Bavil som sa na obsadení, na ktorom nebolo vidno, že ubehlo desať rokov (Bartoška dokonca omladol). Vydesila ma však zostava absurdne dosadených hercov na konci filmu (pôsobilo to na mňa, ako by bolo nutné naplniť kvóty). Minimálne Bohdalka na mňa pôsobila, ako by ani sama netušila, čo tam robí. Celkom podivne pôsobil aj milostný trojuholník svätej štvorice. Zato glosovanie knihy svätých a ľudové hlášky odkazujúce na svätcov boli na nezaplatenie.

• 17.11.2017  12:10
    Cesta (studentský film) (2017)

Stotožňujem sa s niektorými tvrdeniami kolegu Fahrenheita, že to bola pomerne veľká nuda. Rozumiem, že komunikačné štýly, ktoré majú ľudia medzi sebou, sú rôzne, ale vyslovene ma ubíjal štýl komunikácie, akým spolu komunikovali postavy.

• 9.8.2017  12:57
    Roura (2013)

Skúsil som to pozerať, ale po štvrťhodine totálnej nudy som to vypol.

• 6.8.2017  23:36

Nie som si istý, kto je cieľovkou tohoto filmu. Udalosti mi občas prišili príliš drastické, občas príliš psychadelické, a najmenej častí bolo detských. Prekvapilo ma, že takúto absurditu natočili viac než 10 rokov pred éterickými šesťdesiatkami.

• 29.7.2017  23:39
    Wilsonov (2015)

Čakal som všeličo, ale toto nie. Úprimne som rád, že postavy rozprávali v ich rodných jazykoch a rôznych deriváciách. Ale čo sa samotného príbehu a prevedenia týka...

<< předchozí 1 2 3 4