Danqo

Twitter: kolenozehlic
Instagram: kolenozehlic

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 4.4.2021  22:21

Len snobský gej s nadšením pre Dolana dokáže oceniť takýto film, myslím si.

• 30.3.2021  22:47

I warn you, madam! I know the entire Geneva Convention by heart! / Oh, how nice! You must recite it for me some evening.

• 24.3.2021  21:16
    Nenávist (1995)

To bolo tak krásne 90s, že by sa to snáď mohlo páčiť i Jindřichovi Šídlovi.

• 19.3.2021  22:56
    Parlement (TV seriál) (2020)

Oh, yes, veľmi náročné prepínať medzi troma jazykmi, znášať západocentrizmus, predýchavať nepríjemné brexitové scény, ale bavil som sa náramne, dávam dvanásť hviezdičiek. Hej, EE blok, je čas na to, aby sme aj my čosi podobné natočili!

• 17.3.2021  22:28

Imo zbytočný film, ale ako kulisa pre Jesseho Eisenberga asi stačí. Kvôli nemu som film pozeral a jeho som si na tom užil. Technické spracovanie dobré, ani herci nepodávali zlý výkon (áno, nemám námietky ani voči Vici Kerekes), ale celé to bolo také selankové, ako by vojna a holokaust boli len také jemné nepríjemnosti okolo.

• 16.3.2021  20:06

Utrhnutý balkánsky humor na pozadí stále úzkostnejšie približujúcej sa balkánskej vojny.

• 5.3.2021  22:55
    Nejlepší (2017)

Bolo tam síce niekoľko nelogických situácií, ktoré nesedeli do doby, ale technicky to bolo natočené výborne; škoda, že film nedostal väčší ohlas aj u nás.

• 21.2.2021  17:54
    Théo a Hugo (2016)

Na to, aby sa divák dostal ku krásnemu filmu o nečakanom zamilovaní sa a vášni si treba vytrpieť úvodnú sekvenciu artového porna, ktoré je v konečnom dôsledku samoúčelné a príbeh by fungoval aj bez neho, ale zase je v krásnom kontraste so všetkým, čo sa deje po ňom. O hľadaní, nachádzaní, strácaní, odchádzaní a neodchádzaní.

• 14.2.2021  19:10

s každým pozretím sa mi to páči viac

• 3.2.2021  19:43

po predchádzajúcej, ultra-depresívnej scéne to vyzeralo na spomalenie a komickú prestávku, ktorá sa však zaryla do tela nenápadne, ale o hlbšie. Tegan a Sara svojou veselou pesničkou v závere zo mňa vyrazili slzu či dve a spolu s nimi aj dych.

• 1.2.2021  22:06

Willy Wonka is my role model. When I grow up, I want to be exactly like them.

• 15.1.2021  09:51

Vizuálne veľmi pekný film, ale chýbala tomu iskra. Nejednoznačné rozbitie narácie a skákanie medzi retrospektívou a príbehom nefungovalo, chronologické vyprávanie by podľa mňa fungovalo lepšie.

• 13.1.2021  22:51
    Rebeka (2020)

Ako remake Hitchcocka by som to nebrandoval, z neho tam skutočne nebolo nič. Skôr ako novú adaptáciu predlohy. A napriek tomu, že Hitcha ľúbim, jeho verzia nevystihla tú podstatu natoľko dobre ako tento film.

• 25.12.2020  13:41
    O vánoční hvězdě (TV film) (2020)

Príbeh za starú belu, ale po technickej stránke, ako aj stránke hereckej prekvapivo nie zlé.

• 19.12.2020  22:20

Pamätám si, ako som tento dokument videl, keď som mal dvanásť a doslova mi otvoril oči. Od vtedy si všímam stavby okolo seba a tiež sa súbor mojich vedomostí rozšíril, no ani po re-watchingu o trinásť rokov neskôr som naň nezanevrel, pretože je to krásne natočený dokumentárny prelet najkrajšími modernými stavbami.

• 4.12.2020  17:07
    Služebníci (2020)

Vizuálne krásne. Technicky veľmi dobre vypracovné. Hudba a zvuk tiež. Herci hrali dobre, kým neotvorili ústa. Toho mi bolo ľúto. Kam film mieril? Bol to film pre film?

• 22.11.2020  21:11

Cate Blanchett at her best. Prikláňam sa k tomu, čo povedala NinadeL.

• 2.11.2020  19:31
    Hollywood (TV seriál) (2020)

This is the Hollywood we all want! Byť veľkým, byť farebným, byť romantickým, byť naivným, prinášať emócie, posolstvá, priamy dej bez ohrýzania si nechtov. Veľmi mi pomohlo, že som sa pri poslednej epizóde mohol vyplakať. Dobre, netflix, dobre. Kiež by to tak bolo aj v realite.

• 25.9.2020  23:05
    Benjamin (2018)

Aj som sa smial aj som plakal, a neviem či preto, lebo poznám Amstellovu poetiku, alebo preto, že tie scény rezonovali s mojimi predstavami a skúsenosťami, a tú poslednú hviezdičku mu dám, keď si to pozriem znovu.

• 23.9.2020  18:59
    Blackout - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2020)

Vysoko nepravdepodobné. Politicky, technicky i odborne. Nedá sa to pozerať, a to som lajk.

• 19.9.2020  20:29

Námet výborný, nevidel som ešte podobne spracovaný panický strach z vlastného comingoutu. V deji ma rozčuľovalo veľa odbočiek, nedokončené roviny, nevysvetlené udalosti, zmeny charakterov, avšak to len dotváralo obraz dospievania, v ktorom sa deje všetko naraz. Škoda toľkých filmárskych klišé. Soundtrack špicové.

• 13.8.2020  22:52

film samotný nefungoval; preto som ho po desiatich minutách zastavil, že si ho potrebujem ironicky pozrieť so sestrou, aby sme mohli komentovať dej. Vtedy fungoval a výborne sme sa pobavili. Niekde osekať, inde pridať dôraz. Ale v zásade príjemný feelgood film.

• 22.7.2020  12:04
    Praví chlapi (studentský film) (2010)

„Toto je Bratislava. Tu ľudia zomreli na nudu.“ Nepríjemne blízke nepríjemne rozmazané zábery, ale to bolo cieľom. Bratislava 2010 tak vyzerá ako Bratislava 1990.

• 16.7.2020  10:19
    Coming Out (2018)

Kompilát, ako je dnes moderné, predovšetkým v akademickej sfére.

• 13.7.2020  13:07
    Kancl - Série 2 (série) (2002)

Mlčeti zlato. Pre Davida Brenta podčiarknuté a napísané kapitálkami a boldom.

• 12.7.2020  20:21
    Doba ledová (2002)

spomienkový optimizmus /// mal som film nechať v plechovke na zadnej polici, ale chcel som si urobiť radosť a prišlo trpké vytriezvenie. Príbeh opajcovaný od Shreka, humor lacný, zápletky a rozuzlenia presladené, originálny dabing pomerne neautentický

• 8.6.2020  10:13
    Kluci (2015)

Motívy: trans ľudia a uvedomenie si vlastného rozporu, genderová stereotypizácia a samozrejmé preberanie noriem správania, sociálna téma - život na kriminálnom okraji spoločnosti (nojo, Švédsko), homosexualita a jej prijímanie ... a není to trochu moc, Antone Pavloviči? Celá zápletka s Tonyho kariérou uberala filmu na dychu a schopnosti to-the-point.

• 10.4.2020  21:52
    Teroristka (2019)

Ako film to fungovalo – ako morálne ponaučenie nikoliv. Vystrelené správnym smerom, ale trafila guľka správny cieľ? A čo na to diváci v čoraz polarizovanejšom a frustrovanejšom publiku? Bezmoc na ochranu privoláva násilie, a násilie už len zosilňuje, ako sme videli na záver, avšak film iné možnosti neponúka.

• 9.4.2020  22:30

Neuveriteľne progresívny film, ktorý predbehol svoju dobu tak o sedem desaťročí. Muž utečie od svojej ženy s iným mužom, spolu vychovávajú adoptované dieťa, ale iný pár dvoch zlých mužov im ho závidí, tak ho unesú. A do toho stále pionierka, neskôr psvb sleduje, čo sa deje u cudzích ľudí v kuchyni, a to isté bude robiť aj keď bude babka.

• 5.4.2020  23:04

Veľmi príjemný, prekvapivo úprimný dokument aj so scénami, ktoré by možno niekto vyhodil ako nevhodné, s jemným komentárom chronologicky rozpráva o stretnutí dvoch svetov. Bez umelých zásahov, nevysvetľuje, nemoralizuje, nedokresľuje, proste len sprevádza a ukazuje, a esteticky to zvláda tiež veľmi dobre.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7