• Krátkometrážní

Ach, ta láska nebeská... (2020) (TV film)

Ja tomu nerozumiem – paródia na muzikály a užívatelia čsfd to porovnávajú div nie s klenotmi ako Klarinety, tradične. Potom sa nemožno čudovať, že tie hodnotenia nie sú objektívne.

Al Árif (2021)

Not enough violence :D. Ale prekvapivo dobrá výprava na hollywoodsky štýl, o tom ako najlepší agent z Egypta, ktorý je aj najlepším programátorom, zachráni svet v boji proti líbijskému moriartymu

Alenka v říši divů (1951)

Nie som si istý, kto je cieľovkou tohoto filmu. Udalosti mi občas prišili príliš drastické, občas príliš psychadelické, a najmenej častí bolo detských. Prekvapilo ma, že takúto absurditu natočili viac než 10 rokov pred éterickými šesťdesiatkami.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Ja som veľmi spokojný. Kino ako sa patrí. Rozprávka. Veľká, krásna, farebná. Nemusím si lámať hlavu nad logikou či racionalitou, nemusím sa pýtať prečo, iba sa nechám unášať s Chronosférou oceánom času a užívam si každého záberu.

Amor crudo (2008)

Láska s heterosexuálom? A vôbec, bola to láska?

Andělé všedního dne (2014)

Ľahká oddychovka, vyšší priemer, bok nevytrhne, ale zase nijakým spôsobom nepobúri.

Anděl Páně 2 (2016)

Hoci sme pre rozbaľovanie darčekov nestihli začiatok filmu, čo sa stalo nebolo ťažké uhádnuť. Bavil som sa na obsadení, na ktorom nebolo vidno, že ubehlo desať rokov (Bartoška dokonca omladol). Vydesila ma však zostava absurdne dosadených hercov na konci filmu (pôsobilo to na mňa, ako by bolo nutné naplniť kvóty). Minimálne Bohdalka na mňa pôsobila, ako by ani sama netušila, čo tam robí. Celkom podivne pôsobil aj milostný trojuholník svätej štvorice. Zato glosovanie knihy svätých a ľudové hlášky odkazujúce na svätcov boli na nezaplatenie.

A Summer Place (1959)

Asi by to bol pomerne nudný film, na ktorý si nikto nespomenie (je), ale toľko kontroverzie: nevera, smilstvo, narážky, sex, alkoholizmus, korupcia. A to všetko v slaďáku z roku 1959 podmazanom notoricky známou Theme from A Summer Place. "How about fixing my leak?" "Just where are you leaking?" / "i don't even know where i'm going let alone lead somebody else". Zopár dobrých hlášok som tam ešte našiel, ale nech si každý pozrie sám. Rovno do krásnych modrých očí Troya Donahue.

Až přijde kocour (1963)

Nádherná rozprávka, ktorá je skôr realitou ako rozprávkou. Farby šesťdesiatok a stop-motion, ako by éra Meliésa nikdy neskončila. Werich hviezdi svojim krásnym láskyplným humorom i úsmevom. Mnoho odkazov a alegórií. „Lidičky, vždyť je to chameleon!“ Zážitok pre oči, pre dušu, estetický, romantický, ba i politický. A širokouhlý! A krásna Milka V., za ktorou nezaostávajú ani mladé Jiřiny a Stelly. Aj mužské herecké obsadenie je briliantné! „Tak se mi zdá, jako by se mi ohýbala páteř,“ povedal v jednej scéne Brodský. Pre mňa asi jeden z vrcholov ranej čs. tvorby v 60s.

Bábušky z Černobylu (2015)

Rádioaktívne bábušky majú viac životného elánu než väčšina mojich spolužiakov. Moji spolužiaci sú teda rádiopasívni.