• Krátkometrážní

Pole vlčího máku (2020)

Ak ti chýba integrita, nebudeš šťastný ani tam, kde môžeš byť sám sebou, ani tam, kde sa rozhodneš nebyť sám sebou.

Na krásnom modrom Dunaji (1994)

To predsa nemohli myslieť vážne, to museli točiť s vedomím, že to je paródia. Nie, to nemohli myslieť vážne. Kamarátka preživšia najntísy sa nechala počuť, že to bol druhý najhorší film, aký videla v kine. Ja som sa bavil celý čas. Možno to bolo tým, že som bol pod vplyvom a že som to fakt nebral vážne. Však to boli samí ochotníci (a zopár hercov, napr. Labuda, Kovár, Stanke... a večne starý Korda). Musím uznať, že strih vynikajúci; keď ochotníci prechádzali Bratislavou (dychberúce zábery), tak sedeli aj trasy, aj pohľady zo všetkých okien. No a presne takto debilne si predstavujem mesto, do ktorého som sa zhruba v čase uvedenia filmu narodil.

Mé tiché myšlenky (2019)

Výborná hudba, kamera, herci, prostredie, jazyk a najmä príbeh. Nečakal som nič a som veľmi spokojný s exportným produktom Ukrajiny.

A Summer Place (1959)

Asi by to bol pomerne nudný film, na ktorý si nikto nespomenie (je), ale toľko kontroverzie: nevera, smilstvo, narážky, sex, alkoholizmus, korupcia. A to všetko v slaďáku z roku 1959 podmazanom notoricky známou Theme from A Summer Place. "How about fixing my leak?" "Just where are you leaking?" / "i don't even know where i'm going let alone lead somebody else". Zopár dobrých hlášok som tam ešte našiel, ale nech si každý pozrie sám. Rovno do krásnych modrých očí Troya Donahue.

Psí ostrov (2018)

Pri tomto filme vždy plačem.

Myš, která řvala (1959)

I warn you, madam! I know the entire Geneva Convention by heart! / Oh, how nice! You must recite it for me some evening.

Nenávist (1995)

To bolo tak krásne 90s, že by sa to snáď mohlo páčiť i Jindřichovi Šídlovi.

Parlament (2020) (seriál)

Oh, yes, veľmi náročné prepínať medzi troma jazykmi, znášať západocentrizmus, predýchavať nepríjemné brexitové scény, ale bavil som sa náramne, dávam dvanásť hviezdičiek. Hej, EE blok, je čas na to, aby sme aj my čosi podobné natočili!

Hnutí odporu (2020)

Imo zbytočný film, ale ako kulisa pre Jesseho Eisenberga asi stačí. Kvôli nemu som film pozeral a jeho som si na tom užil. Technické spracovanie dobré, ani herci nepodávali zlý výkon (áno, nemám námietky ani voči Vici Kerekes), ale celé to bolo také selankové, ako by vojna a holokaust boli len také jemné nepríjemnosti okolo.