Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Dobrodružný

Oblíbení skladatelé (10)

Muž, jenž drží prim ve světovém soundtracku snad ve všech kategoriích. Jeden z nejlepších současně žijících skladatelů této planety. Je skvostný, geniální. (Strach nad městem, Sicilský klan, Zabiják, Pouhá formalita, Pro hrst dolarů, Vamos a matar, compañeros,..).

Jeden z nejlepších a nejcitlivějších autorů filmové hudby na světě kdy žijících. Člověk hudbou i srdcem. (Svědek, Kudrnatá holka, Comme un boomerang, Konformista, Viva Maria!,..).

Dokonalé rychlé tóny, smyčce, trubky, klavír, klarinet, jeho nástroje v rukách se mu proměňující ve zlato filmové hudby. (Šok, Veselé Velikonoce, Nájemník, Klec, Dva muži ve městě,..).

Nejcitlivější autor české filmové hudby. Velmi smutný a uplakaný tón v jeho melodiích zní mi v uších dodnes o to více, když slyším to strašné pazvučení kolem sebe. (Smrt krásných srnců, Zlatí úhoři, Zlá noc, Dotek motýla, Bellevue,..).

Jeden z nejkomplikovanějších českých skladatelů. Přesný, promyšlený, trvdý, milující, těžký, procítěný... To vše lze vyčíst z jeho hudby, která nám dodnes dělá radost z mnoha českých děl vyšších kvalit a staršího vydání. (Čekání na déšť, Dým bramborové natě, Poklad byzantského kupce, Smrt si říká Engelchen, Spravedlnost pro Selvina,..).

Nenápadný lehký tón, který okouzlil a pohladil na duši, takové bylo skutečné mistrovství skladby pana Šusta. (Slavnosti sněženek, Postřižiny, Vesničko má, středisková, Zlaté rybky, Svědectví mrtvých očí,..).

Tajemná hra s melodiemi, hlasy a tóny. Bravurní Mistr kouzelné filmové hudby. (Batman, Batman se vrací, Planeta opic, Alenka v říši divů, Spider-Man,..).

Nápaditý skromný skladatel, který měl mít větší ambice a chuť se prosadit. I tak však na světě zanechal nemálo skvělých melodií, trochu zbytečně však v zátiší Mistra Morriconeho, kterému prakticky celý život sekundoval a často sám dirigoval jeho skladby na úkor svého umu a komponování. (Mrtví jezdci, Supi nad Aljaškou, Sbohem, Sabato, Žoldnéř, Corri, uomo, corri ,..).

Své doby nejslavnější filmový skladatel, jehož jméno je podepsáno pod mnoha stovkami a tisíci melodiemi všeobecného věhlasu, vzpomeňme třeba jen slavné Bandolero!, Kozoroh 1, Přejezd Cassandra, Výkupné či skvostnou hudební kompozici k filmu Vikingové. Prostě geniální talent a píle. Své umění zčásti předal i vlastnímu synovi Joelovi, který pokračoval poměrně zdárně v rodinné tradici...

Autor "obr" filmové melodie, člověk, který neuvěřitelným způsobem zhudebnil nového Batmana. Takový talent jednou za sto let a v takovém výsostném postavení v Hollywoodu...

Reklama

Reklama