katka219

Kateřina Tomanová

okres Pelhřimov

<< předchozí 1 2
    • 8.4.2017  22:59
    Nebe peklo Lucie (TV film) (2017)

Jěště se mi nestalo, že bych po zhlédnutí dokumentu daného člověka chápala ještě méně než předtím. Mrzí mě to, protože Lucie je velice zajímavá osobnost... Dokument byl natočen dobře, ale prakticky jsme se nic nedozvěděli. Vadilo mi, že mluvila pořád jen Lucie, a to ještě to samé dokola. Obvykle s ní spíše sympatizuji, ale tady mi připadá, že ukázala hlavně svá negativa:/

• 13.1.2017  14:42
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Líbilo se mi: hudba, zvířata, nápad na natáčení v Chorvatsku a Jan Cina, jehož potenciál byl ale tak strašně nevyužitý, až bych brečela:// Nelíbilo se mi: všechno ostaní

• 26.12.2016  21:56
    Zázračný nos (TV film) (2016)

Sice žádný zázrak, ale konečně jsme se dočkali i normální líbivé pohádky. Kdyby byla o půl hodiny kratší, byla bych spokojená.

• 31.1.2016  19:33
    Počátek (2010)

Tohle asi prostě není film pro mě. Nechápu ho! :( Kdo byli ti lidé a proč spolu spolupracovali? Jak se své umění naučili? Jak se vlastně všichni jmenovali a jak přesně tyhle sny fungujou? Celou dobu jsem se soustředila a stejně jsem nepochopila, jak se dá dostat z limbu ba vlastně ani to, jak se chtěli dostat z toho prvního snu. Film byl natočen výborně a celý ten snový motiv byl působivý, ale na mě tam toho bylo dost málo vysvětleno... Všude samá akce, ale pro mě prostě naprosto nesmyslná. Proč je tenhle film tak strašně oblíbený??

• 14.1.2016  22:12

Jedna hvězda za milé tváře a druhá za to, že se natáčelo ve Chřenovicích, kde jsem sama kdysi byla na školním výletě a mám na toto místo samé hezké vzpomínky. Jinak mě film velmi zklamal. Čekala jsem veselý hudební film, sice jednodušší, ale rozhodně ne nesmyslný. A tohle mi bohužel nesmyslné přišlo. Bylo to naprosto bez děje a bez zvratů a nevšimla jsem si žádného smysluplného dialogu (podle mě neskutečně špatný scénář!). Je to škoda, protože námět mi přišel moc hezký a mladé obsazení šikovné ://

• 10.1.2016  19:02
    Škola princů (TV film) (2010)

Tuto pohádku jsem dnes viděla poprvé a moc se mi líbila!! Když si vzpomenu na letošní vánoční novinky, na které jsem se moc těšila a nakonec přišlo spíše zklamání, tak tady to bylo přesně naopak. Naprosto neočekávaně jsem dostala normální, dobrou pohádku, u které jsem se pobavila a dokonce se i párkrát zasmála. Jediné, co mi trošku vadilo, byla princezna... Sice hezká a neokoukaná, ale vyjadřování by mohla mít lepší. Ostatní herci ale byli super!

• 25.12.2015  21:38
    Svatojánský věneček (TV film) (2015)

Mám pana Stracha moc ráda, ale tohle se mu moc nepovedlo. Námět pohádky vůbec nebyl špatný, ale zpracovat by se určitě dal daleko lépe. Nemělo to ten správný šmrnc, přišlo mi to zdlouhavé a scénář se mi celkově tak nějak nelíbil. Vlastně to nemělo ani pořádný konec... Princezna i kuchař/plavec byli moc milý a dle mého názoru ti dva vylepšovali celou pohádku. Naopak pan Liška pro mě tím správným zloduchem nikdy nebude. Zkrátka pro mě bohužel zklamání :(

• 24.12.2015  21:37
    Korunní princ (TV film) (2015)

Letos jsem se štědrovečerní pohádkou opravdu spokojená! Zápletka byla sice jednodušší, ale celou dobu mě bavila. Elixír zapomění byl super nápad a oceňuju také, že jsme po delší době opět viděli draka a turnaj (roztleskávačky pobavily:)). Herci mi do všech rolí seděli a byli moc dobří. Evička Josefíková byla nádherná princezna a spolu s Patrikem Děrgelem tvořili sympatický pár :)

• 22.8.2015  15:45

Knihu Rudá jako rubín od skvělé spisovatelky Kerstin Geir, podle které byl tento film natočen, naprosto zbožňuju! Film podle ní mohl být krásný. Cestovaní v čase, mladá láska, dobrodružství... Nic by tomu nechybělo! Je veliká škoda, že filmaři udělali z krásného příběhu poměrně nesmyslnou slátaninu. Mrzí mě to:/ Všem, kteří mají chuť ovšem vřele doporučuju knížku!

• 15.4.2015  22:47
    The Originals (TV seriál) (2013)

Opravdu obdivuju lidi, kteří vymýšlejí propracovaný děj tohoto seriálu! Vše jim do sebe vždy skvěle zapadá a epizody jsou napínavé v každém okamžiku. Nikdy neztrácejí dramatičnost ani logiku. Myslím, že postavy jsou skvěle propracované a ani nevím, kterou z nich jsem si oblíbila nejvíce. Baví mě sledovat téměř všechny! Nikdy bych si nemyslela, že se mi bude líbit seriál, ve kterém je tolik násilí a tolik mrtvých... Zatím mu dávám silné čtyři hvězdy. (Upíří deníky mám také ráda. Ano, je to jednodušší a méně propracované, ale pro mě skoro o nic méně zábavné.)

• 28.2.2015  22:49
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

Trochu se sama za sebe stydím, ale mě tenhle humor sednul. Musím co nejdříve zajít do Dejvického divadla:)

• 28.2.2015  22:45

Po dlouhé době jsem byla v kině na kvalitním českém filmu! Mám ráda různé pohledy na takovou tu odvrácenou stranu života a zde se mi dostalo opravdu zvláštního a pro mne velmi zajímavého příběhu. Herci byli výborní! Oba bratry Hádkovy jako herce obdivuji a zvlášť pro Kryštofa mám slabost, takže mu budu držet palce na příštích Českých lvech!

• 31.1.2015  23:07

Přijde mi, že Američané se stále snaží vytvořit něco tak kouzelného jako je anglická Láska Nebeská, ale bohužel se jim to stále nedaří. Opět tu máme pouze průměrnou romantickou komedii, která ani nenadchne, ani neurazí. Možná příště...

• 18.1.2015  19:36
    Její Veličenstvo maminka (TV film) (2012)

Tohle není jako všechny ty ostatní neosobní dokumenty, ve kterých řeční lidé, kteří toho mají s královnou ve skutečnosti jen pramálo společného. Charles mluví velmi poutavě a přátelsky, vypráví pouze o tom, co sám zažil. Provádí nás po paláci, dívá se na domácí videa, prohlíží si fotoalba... A vy celou dobu víte, že to, co říká, myslí vážně a že jeho smích je upřímný. Je skvělé, že nám Alžbětu nepředstavuje jako královnu, ale dívá se na ni ze svého pohledu - jako na maminku. Snad v budoucnu vznikne více takových dokumentů!

• 10.1.2015  21:28

Nádherný emotivní příběh, který člověka dokáže rozesmát i rozplakat, doprovázený šikovnými mladými herci, kteří své sympatické postavy ztvárnili vážně perfektně. Pro milovníky britských romantických komedií jako jsem já je tohle opravdu ten správný požitek! Vřele doporučuji :)

• 25.12.2014  18:19
    Kouzla králů (TV film) (2008)

Jedna z těch lepších nových pohádek! Nádherná hudba, krásné prostředí mého oblíbeného zámku Žleby, hezké kostýmy, sympatické tváře i pěkný neokoukaný příběh. Co více byste si od pohádky přáli?

• 25.12.2014  18:05
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Právě teď tuto pohádku znovu po dvou letech sleduju a musím změnit své hodnocení ze tří hvězd na čtyři. Možná jsem se na ní minule na Štědrý večer tolik nesoustředila anebo nevím... Nyní mi přijde jako velmi vydařená! Je natočená v nádherném prostředí, je zábavná a úsměvná a moc se mi líbí i herecké výkony. Maruška mě sice moc nezaujala, ale Květulilinka byla perfektní. Myslím, že každé dítě se u ní pobaví a možná i trochu poučí, tudíž dostála svému účelu.

• 24.12.2014  22:51

Na Maharal jsem šla se školou do kina, když mi bylo asi deset a odcházela jsem naprosto nadšená. Bylo to pro mne něco nového, tak tajuplného a dobrodružného! Své první dojmy si pamatuji dodnes a hlavně proto teď dávám toto vysoké hodnocení. Tenhle film se mi silně zapsal do paměti a už se ho nezbavím:)

• 24.12.2014  22:33
    Princezna a písař (TV film) (2014)

Princeznu a písaře bych nazvala takovou normální pohodovou pohádkou. Je akční, místy napínavá i humorná, nechybí tu hezká princezna a velmi mile mě překvapil Matouš Ruml v hlavní roli. Celkově pohádka ani nenadchne, ani neurazí. Na Štědrý večer jsem čekala víc. (Ale musím uznat, že je o MNOHO lepší a zajímavější než loňský Duch nad zlato.)

• 10.12.2014  20:27
    Husiti (2013)

Nemám slov. Něco tak strašného jsem snad ještě nikdy neviděla. Mám ráda dějiny, ctím historii jako dobrou učitelku života a absolutně nemůžu vystát, když si s ní někdo takto pohrává. Odsuzuji každého, kdo se na tomto "filmu" nějakým způsobem podílel! Proč vůbec vznikl? Proč? Chudák Jan Hus, ten kdyby to viděl...

• 28.11.2014  20:26

Já jsem z kina jsem stejně jako většina ostatních odcházela nadšená. Sice se mi asi více líbil druhý díl, ale myslím, že i tento natočili téměř dokonale a hlavně všichni herci v tom byli perfektní! Já jsem se nejdřív docela bála, protože tohle rozdělování posledního dílu do dvou částí neschvaluju. U Harryho mi to nevadilo, ale třeba u Rozbřesku to bylo hrozný. Bála jsem se, aby to třeba u Hunger Games nedopadlo nějak podobně, ale řekla bych, že opak je pravdou. Jediná kratičká část, která mi připadala natahovaná přišla na konci, když šli zachraňovat Peetu. Jinak to celou dobu bylo skvělé a nakonec bych řekla, že je možná dobře, když to rozdělili. Téměř všechny scény byly silné a emotivní, při písni Hanging Tree člověku běhá mráz po zádech! Co se týče herců, musím vyjádřit svůj nekonečný obdiv k Jennifer Lawrence, která je podle mého názoru jednou z nejtalentovanějších hereček mladé generace.

• 15.11.2014  15:15

Všechny díly knižní série, podle které byl tento film natočen, jsem si zamilovala, a proto jsem na něj byla velmi zvědavá. Bohužel mě ale po jeho shlédnutí čekalo veliké zklamání, protože filmové zpracování naprosto postrádá kouzlo. Všechno je do sebe divně poskládané, scény jsou často nepochopitelné a doteď nechápu, jak může být označován jako komedie. Herci mi do toho také vůbec neseděli, snad až na naprosto dokonalou Zoey Deutch. Ta jediná za něco stála a jako Rose byla perfektní! Jedna hvězda je za Zoey a druhou dávám za krásnou poslední scénu s Dimitrijem, která mi tak trochu zlepšila celkový dojem.

• 23.10.2014  18:23
    Fantom opery (2004)

Myslím, že o tomto filmu mohu s klidným srdcem prohlásit, že jde o jedno z nejlepších filmových zpracování nějakého muzikálu! Fantoma opery miluju a vždycky pro mě zůstane naprostou klasikou. Dokonalá hudba, úžasná výprava a kostýmy, neuvěřitelný hlas křehké Emmy Rossum ... A strhující scéna s padajícím lustrem je prostě legendární! Nemůžu jinak než dát všech pět hvězdiček.

• 30.8.2014  19:09

Přiznávám, že moje hodnocení je nejspíš ovlivněno mou slabostí pro Chrise Colfera. Nejdřív napsal knihu, potom scénář a nakonec se sám zhostil hlavní role a já ho moc obdivuju! Myslím, že jeho první větší dílko je originální a zajímavé a doufám, že se spisovatelské činnosti bude věnovat i nadále.

• 24.8.2014  19:45
    Generace Y (TV pořad) (2013)

Jsem nadšená z volby hostů, protože takto alespoň můžu lépe poznat začínající a méně známé herce. Moc mě potěšil rozhovor s Kamilou Janovičovou, s Jordanem Hajem a hlavně s mojí oblíbenou Veronikou Kubařovou. Těším se na další díly:)

• 24.8.2014  14:47
    Tři bratři (2014)

Já jsem už jako malá znala tyhle malé pohádkové operetky a zbožňovala jsem je! Pro dospělého to možná mohou být jednoduchoučké texty, ale pro dítě jsou podle mě krásné a hlavně snadno zapamatovatelné. Už kvůli těm písničkám jsem byla nadšená, když jsem se o této pohádce dozvěděla, obzvlášť potom, co se objevilo i herecké obsazení. Do kina jsem se těšila a čekala jsem další úžasnou pohádku jako je i Lotrando a Zubejda. Toho jsem se sice bohužel nedočkala, ale zklamaná jsem rozhodně neodcházela! Atmosféra celé pohádky byla krásná a jedinečná, mělo to vtip a spád, kamera i různé počítačové efekty neměly chybu a pro natáčení vybrali naprosto dokonalé prostředí. Konkrétně se mi moc líbilo třeba to, jak celý zámek Hluboká obrůstá trním v Růžence, anebo jak rozkvétala jabloň v Marušce. Vlk byl takový zvláštní, ale budiž:) Pan Svěrák jako vypravěč byl moc fajn! Celkově se mi asi nejvíc líbila Růženka a mrzelo mě, že tak rychle skončila a třetí bratr Tomáš Klus se pak objevil zase až na konci.

• 2.8.2014  23:37
    Vyprávěj (TV seriál) (2009)

Podle mě je Vyprávěj jedním z nejlepších a nejkvalitnějších seriálů, které u nás byly za posledních několik let natočeny. Sledovala ho celá naše rodina a bavili jsme se téměř u každého dílu! Byla to příjemná oddychová podívaná, u které jsme se často upřímně zasmáli a já doufám, že časem vznikne takovýchto povedených seriálů víc.

• 2.8.2014  23:29
    Arabela (TV seriál) (1980)

Seriál mého dětství, který už budu vždycky milovat! Kéž by bylo i v dnešní době víc dětí, které by si hrály na kouzelný prsten, plášť a na cestování do Říše pohádek!

• 2.8.2014  23:24
    Glee (TV seriál) (2009)

Glee je jednou z mých těžkých závislostí! Je to něco, na co se vždy těším, vždy mi to zvedne náladu a ráno jsem ochotná vstát dřív, jen abych si poslechla nové úžasné písničky v podání těch nadaných a sympatických lidí, kterých je tento seriál plný. Je vtipný, hudební čísla jsou dokonalá a řekla bych, že spousta náctiletých se v něm může nějakým způsobem najít.

• 2.8.2014  23:12
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Přátele dávají skoro nepřetržitě už celý můj život a proto se neodmyslitelně stali jeho součástí. Neexistuje díl, který bych neviděla a neexistuje díl, u kterého bych se vždy nenasmála, jako bych ho viděla poprvé. Můžu na ně koukat pořád dokola a stejně se mi nikdy neomrzí. Řekněte mi název epizody a mě se okamžitě něco vybaví! Rachel, Monica, Phoebe, Chandler, Ross a Joey.... Všechny jsem je milovala a vždycky budu:) Pro mě je to prostě bezkonkurenčně ten nejlepší seriál!

<< předchozí 1 2