harfuska

harfuska

okres Břeclav
„Odvaha je strach, který se modlí.“

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 14.8.2019  09:25
    Toro (2016)

Španieli to proste vedia. Vizuálne a herecky perfektné, príbeh síce mierne ošúchaný, ale všetko funguje jak má. No a Toro.. ach Toro.. mladý divoký býček, ktorý každým pohľadom hovorí - lapni ma za rohy a skroť si ma! Z neho proste musí byť takmer každá ženská namäkko.

• 17.5.2019  09:22

Po prestrelkách a krvavých hororoch som si chcela trochu napraviť chuť nejakým feel-good filmom a toto bola správna voľba. Emotívny a hlavne pozitívny film, ktorý síce nepoteší vačšinu mužskej populácie, ale pre dievčatá s pár kilami navyše je to to pravé na zlepšenie nálady. A možno aj na uronenie nejakej slzičky.

• 27.4.2019  23:01

Tak som si po dlhšom čase povedala, že kuknem nejaký ten witch horor. Miesto strachu som sa ovšem dočkala len intenzívneho zaspávania aj napriek tomu, že som predtým do seba kopla turka. Prvú polhodinu sa totiž riešila rodinná disharmónia, ktorú sposoboval nielen neschopný tatínek, ale hlavne zvedavý syn, ktorý na tajnáša sleduje krimisprávy. Tak som trpezlivo čakala až sa dostanú do domu a začne sa konečne niečo diať. Žiadna zlá čarodejnica sa ale nekonala. Bola to len úbohá postašia pani s obmedzeným slovníkom a slabosťou pre neďalekého elektrikára, ktorého vždy nadránom ťahala z postele, aby mu ukázala, ako vie pekne rozsvietiť na verande. Moju pozornosť upútali až tatínkove psychadelické stavy, ktoré pan režisér bohužial po chviličke stopol a radšej tam šupol titulky. Že keď nič iné, tak nech nás aspoň vytočí.

• 25.3.2019  17:38
    Bratrstvo spravedlivých (TV film) (1986)

Trošku naivný príbeh, ovšem s príjemným obsadením a počúvateľnou 80-tkovou hudbou. A aj keď Keanu vyzeral ako malý chlapec, už vtedy mal svoje kúzlo.

• 20.3.2019  22:35
    Tanec v temnotách (2000)

Ďalšia z Larsových podivností, ktorá ma úplne minula. Doslova som trpela celý čas. Príbeh bol absurdný, tanečné kreácie nezaujímavé a spev sa častokrát nedal počúvať. Najviac ma ale zamrzel herecký prejav trpiteľky Björk. Posobila ako psychicky labilná a jej grimasy ma neskutočne iritovali. Nebolo mi jej ľúto, nemala som slzy v očiach, ba skor naopak.. záverečné utíchnutie bolo pre mňa vyslobodením.

• 20.3.2019  08:41

Dvojica Bullock a Reeves funguje na 100%. A je jedno, či je príbeh naivný alebo je v ňom klišé. Ich romantika hrozne baví a človek im proste musí fandiť.

• 22.2.2019  13:49

Triezva som to snád ani nemala zapínať. Tie Kejdžove slaboduché kreácie len tak z hlavy nevymažem.

• 22.2.2019  13:25

Jedna veľká chaotická párty, v ktorej nieje štipka humoru ani zdravého rozumu. Študenti mi tiež nepadli do oka. Hlavne Xavier sa choval ako idiot a zaslúžil by riadnu do zubov. Možno sa to celé chcelo tváriť nejak odľahčene a pohodovo, ale vyšlo to skor na trápnu a zbytočnú záležitosť.

• 12.2.2019  19:21
    Med v hlavě (2014)

Veľmi dojímavý príbeh na čele so sympatickým deduškom a krásnou krajinou v pozadí. Chcelo by to ale ubrať na trápnosti niektorých "vtipných" momentov a eliminovať sexuálne narážky, pretože ich tam bolo naozaj požehnane. Potom by to už posobilo dostojnejšie a privrela by som aj oči nad niekoľkými nereálnosťami.

• 11.2.2019  10:19

Príbeh, ktorý sa snaží zaujať hromadou náhod a tragických situácií. Očividne to na viacerých zafungovalo. Teda až na mňa. Prekážala mi nielen ústredná dvojica, ktorá sa chovala sobecky a robila nelogické rozhodnutia, ale vadili mi aj časové skoky, vďaka ktorým to celé nedržalo moc pohromade. Najvačší problém ale vidím v tom, že bol príbeh prezentovaný iba vytrhnutými scénami, ktoré mali byť dramatické či dojímavé? Vo výsledku to však posobilo ako ploché a trápne divadielko. Jeden puntík za záverečnú jazdu, ktorá mi aspoň trochu zlepšila chuť.

• 6.2.2019  09:55
    Siberia (2018)

Keanu sa upísal veru riadnemu výblitku. Podla mňa sú len 2 možné príčiny, prečo tak urobil. Buď si chcel konečne poriadne zašukať s nejakou radodajnou Káťušou alebo bol k tomu prinútený partiou Rusákov. Pravdepodobnejšia je prvá možnosť, ovšem podľa jeho zúfale apatického výrazu usudzujem, že skor nemal inú možnosť.

• 29.1.2019  11:24

Bohužial pre mňa bezduchý film bez akejkolvek iskry. Herecky neprirodzené, ba až komické, Gaga spevácky neoslnila a Cooper umumlaný. Príbeh by nebol až tak zlý, ovšem na moj vkus nefunkčne spracovaný. Naviac ma nebavili pesničky ani spev a to je pri hudobnom filme problém. Poctivo som to odtrpela až do konca v nádeji, že nájdem aspoň jedno pozitívum, avšak nič.

• 25.12.2018  11:42
    Galveston (2018)

Moji dvaja obľúbenci v komornej dráme s horkou príchuťou. Obaja v zúfalej situácii, spoločne na úteku do Texasu. Dostala som presne to, čo som očakávala a obom som im to zožrala.

• 10.12.2018  09:53

S Bukowského tvorbou som sa zoznámila ešte zamlada, pri sexe, opojená alkoholom. Učaroval mi štýl jeho vyjadrovania a tak nebol problém dočítat knihu v priebehu chvíle. Jeho slová mali horkosladkú chuť a mne zostal po dočítaní zvieravý pocit na hrudi. A teraz, pri sledovaní dokumentu, sa mi ten pocit vrátil a to ešte intenzívnejšie. Film bol hodne autentický, sálala z neho bolesť a frustrácia, ale aj radosť a hromada alkoholu. Bukowski bol ako vystrihnutý z knihy. Presne tak som si ho predstavovala. Nič z toho, čo urobil, alebo čo som sa o ňom dozvedela ma neprekvapilo. Bol to naozaj svojský človek, ale som rada, že nemusím žiť taký ubíjajúci život ako on.

• 9.11.2018  11:03

Nevšedný zážitok s niekolkými nezabudnutelnými scénami. Zozačiatku mi síce chvíľu trvalo naladiť sa na správnu vlnu. Potom ma to ale lapilo a ja som sa nechala unášať jej neskrotným chtíčom a jeho naprostou oddanosťou. Celé to bolo zmyselné, hravé, uvolnené a šohajíček bol luxusný, takže sa na to krásne pozeralo.

• 6.11.2018  12:52
    Joe (2013)

Keď nemáš v živote zrovna na ružiach ustlané...

• 8.10.2018  11:53
    Dark Crimes (2016)

Pokus o komornú severskú drámu s nádychom poľskej šedej. Príbehovo nič moc, ale aspoň Jim to slušne ťahal a vyzeral, akoby ho poľská mater mala.

• 4.10.2018  09:12
    Balerína (2016)

Prehliadka všemožných klišé v jednom tuctovom príbehu, v ktorom sa všetko zlé na dobré obráti, ved ako inak. Holčina bola sympatická, ale to je tak asi všetko. Takéto príbehy ma proste nebavia a nikdy baviť nebudú.

• 25.9.2018  00:03
    Cry-Baby (1990)

Moje potrafené ja si prišlo na svoje. Šialená retro zábava s partičkou odpudivých ksichtov, hromadou chytlavých songov a rebelujúcim Deppom, ktorý bol tak neskutočne žhavý, až sa mi z toho chcelo plakať.

• 21.9.2018  12:43

Mnou opovrhovaný Orlando, ma v tomto snímku neskutočne očaroval. Civela som naňho ako zhypnotizovaná a keby bol moj doktor, tak by som bez váhania spolkla akýkolvek liek, ktorý by mi podal. Jasné, scenár trochu zadrhával, ale mne to bolo absolútne jedno.

• 18.9.2018  17:40

Snová hovadina, v ktorej pár jedincov zažíva preludy, predstavy a strach. Pri tom neskutočne jačia a trase sa obraz, takže je na mieste ubrať hlasitosti a sadnúť si čo najďalej od obrazovky. A keď nejačia, tak tam blábolia samé hovadiny a dejú sa divné veci, takže som ani úplne nepobrala o čo im ide. Pár zaujímavostí ale stojí za zmienku - ohavný štekajúci pes (predpokladám mŕtvy), vysúkanie sa z cudzieho tela a obrovská časopriestorová vagína. Inak to nestojí ani za deravý groš.

• 15.8.2018  15:36

Velice prvoplánové a naivné, bez vačšej gradácie a emócií. Dietky sympatické, ovšem niekedy až moc prechytralé a pan Delon, ten veru nevykúzlil žiaden závratný výkon. Som si mohla radšej znovu pustiť Neříkejte mamince, že pečovatelka umřela. Pri tom by som sa aspoň trochu zabavila. V tomto prípade som musela len krútiť hlavou nad tým, čo sa tam dialo.

• 12.8.2018  22:19

Trochu podivný komorný western s jemne komickým ladením. Práve pre také mám ale slabosť. Ethan s Jamesom to skvele celé ťahali a fenečka s Taissou dodali trošku zábavy. Ja som sa teda veľmi dobre pobavila, aj napriek niektorým zvláštnostiam, nad ktorými rada privriem očko.

• 7.8.2018  09:13

Vždy som mala slabosť pre chlapov v klobúkoch. A tu ich bolo celé mesto. Draví, nebojácni a súťaživí. Na rukách mozole, pod zadkom rozzúrený býk a po boku milujúca kovbojka. Veľakrát však treba o priazeň tej pravej poriadne zabojovať. A tak to bolo aj v tomto príbehu lásky, v ktorom Travolta ukázal, že vie nielen pokoriť býčka ale aj svojho rivala. Pochúťka pre moje oči aj uši. PS: Debrina žhavá jazda na býkovi bola okúzlujúca. Kiež by som to tak vedela rozbaliť ako ona.

• 31.5.2018  17:43
    Halloween II (2009)

Niečo omnoho horšie, než remake jedničky. Viac tmy, viac nechutných ksichtov, viac brutality, viac jačania, nezmyslov a mladých rozbesnených faganov, ktorý chcú len slopať a smilniť. A ako čerešnička na torte pribudol jeden snový jednorožec. No paráda! Kameramanova epilepsia pokračovala aj tentokrát a ani sa mu nečudujem.. tiež som skoro dostala záchvat. Pan Zombie na niečom očividne fičí. Ale asi mu biznis sype, lebo od minula si pravdepodobne zvýšil dávky.

• 31.5.2018  17:40
    Halloween (2007)

Soráč Zombie, ale takto by to asi nešlo. Majklove detstvo bolo ako-tak pozerateľné, ovšem ten následný masaker, s množstvom plaziacich sa a o pomoc volajúcich hysterických obetí, bol miestami až neznesiteľný. Najviac mi liezla na nervy Majkího ségra, ktorá ku koncu tak dlho ziapala, až som mala 100 chutí zapichnuť ju sama. A tuším to vadilo aj kameramanovi, lebo podla všetkého dostal v poslednej polhodine silný epileptický záchvat. Ale dotočil to, chvalabohu.

• 26.5.2018  09:25

Uspávačka hodná velkého plátna. Neviem ako ostatní, ale ja som na toto nekonečné blúdenie vesmírom nedokázala pozerať bez prestávok. Nie vždy to ale bolo mojou vinou. Párkrát sa na obrazovke objavila niekolkominutová čierna diera a ja naivka som myslela, že je konečne koniec mojho utrpenia, tak som zaspala. Ale musím sa pochváliť, dopozerala som až do konca. Pointa mi bohužiaľ jaksi unikla. Ak tam ovšem nejaká bola. Každopádne, znovu si to púšťať nehodlám, aj keď lodičku mali páni astronauti fajnovú. Uvažujem, či má vobec zmysel zapínať dvojku.

• 15.5.2018  13:30

No panečku.. Ľudia od kástingu majú asi silný zmysel pre humor. Na place trsalo viac čiernych zadkov než v Cotton clube a tí nečierni vyzerali, akoby práve odbehli od okopávania zemiakov. Najviac mi však prekážal výber farárovej dcerušky. Vypadala ako rajda, chovala sa ako rajda a každým gestom si koledovala o výprask. Takže keď ju ten šohajek prepleskal, ani mi jej nebolo ľúto. Hlavný rebel Kenny sice nebol úplne nepozerateľný, ovšem čo sa tancovania týka, Bejknovi nesiahal ani po členky. Průserové bolo hlavne jeho epileptické vystúpenie v továrni. To sa naozaj považuje za tanec? A ani ostatné mládežnícke tanečky ma nenadchli. Pripadali mi nevkusné, buranské a veľakrát oplzlé. Takto nech si tancujú decká po tme na ulici a nie vo filme. Asi mám už kapánek zastaralý vkus, ale toto naozaj nepovažujem za kultivované trsanie. Jediné, čo potešilo moje sklamané srdiečko, bola prítomnosť kaubojského Tellera. Tanečne to síce moc nezachránil, ale aspoň som mala koho očumovať. Inak to bol pre mňa dosť spackaný remake bez atmosféry a so závodom s autobusmi miesto traktorov. Ach jaj, zlatá Bejknovic banda.

• 7.5.2018  11:44

Mějte rozum, paní Kučerová... Ženská musí bejt potvora!

• 6.5.2018  13:59
    Footloose (1984)

Bejkn ako fešný nebojácny tanečník? Prečo nie?! Jeho vábivé pohyby lahodili mojim očiam a parádna hudbička, na ktorú sa vlnil, potešila zase moje uši. Párkrát som si u toho aj dupla nožkou a luskla prstami. Na chvílu som si aj predstavila, aké by to bolo, byť v jeho náručí. Len pastorova dcéra nemusela vyzerať ako transvestita.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9