Zůstaň se mnou (2014)

Nádherný dojemný príbeh. Chloe, ako krásna talentovaná čelistka a Jamie, ako fešný rockový lámač dievčenských srdcí, tvorili dohromady skvelý zamilovaný pár. A šťastná ideálna rodinka – milujúca maminka, obetavý tatinko, bratček anjeliček - ktorej súčasťou by chcel byť asi každý. Krásna idylka sa ale rozplynula v momente, keď sa zapleskli dvere na sanitke a ja som začala ťahať papierové kapesníky z vrecka. Nasledoval príbeh prešpikovaný emóciami a úžasnou hudbou. Krásne dielo od samého začiatku až do úplného konca!

Odvaha pod palbou (1996)

Tak toto som im zožrala aj s navijákom. Filmy s vojnovou tématikou mám rada, hlavne keď nejde len o strieľanie a bombardovanie. Potešila ma hlbšia myšlienka a bolo zaujímavé sledovať odhaľovanie pravdy a to, ako hlavný hrdina bojuje so svojimi pocitami a vspomienkami. Danzel je výborný herec a dobre sa na neho pozerá. Príbeh obohatila aj postava zraniteľnej ženy uprostred vojny. Meg je pre mňa síce symbol romantiky, ale úloha kapitánky jej tiež veľmi pristala. Film má možno nejaké tie chybičky krásy, ale ja som si ho naplno užila.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Skvelá rozprávka, ktorá ma na krídlach uniesla do magickej krajiny. Šmrncovnému príbehu nič nechýbalo – mal pravú lásku ♥, krutú zlobu, pȏvabnú krásu, čiernu mágiu aj ohavné rozprávkové bytosti. Naviac to bolo krásne vizuálne spracované a plné nečakaných zvratov. Rohatá Angelina bola vynikajúca, a aj keď niesom jej fanynkou, bavila ma zo všetkých postáv najviac. Jediné, čo mi trošku prekážalo, bolo obsadenie Růženky a kráľa.

Interview (2014)

Tak na týchto dvoch pošukoch som sa kurva bavila... Niektorí síce tvrdia, že to bola sračka, ale bola zasrane dobrá! Tí dva típci šli na plné gule (občas i plné anály), aby potopili ten žltý ksicht pred celým svetom. A nebáli sa ničoho - ani útoku velkého oranžového pruhovaného psa, ani umelého ovocia, ani Katy Perry… Všetko síce neklaplo podla plánu, ale podaril sa im vskutku slušný nářez!

Osamělý jezdec (2013)

Nikdy by som si nemyslela, že budem pri westerne plakať (to sa mi dosť často stáva pri záchvatoch smiechu). Ale pošahaný indián so zdochlinou na hlave ma dostal. Dokonca sa mu podarilo zatieniť hlavného kovboja v maske (čo ma pri Deppovi moc neprekvapuje..), ale hlavne mi pripomenul, že mám dať andulke granule. Potešila ma samozrejme aj „krvavá“ Helena Carterová. Kostýmy, efekty aj príbeh boli výborné… možno to len trošku skrátiť a bolo by to skoro tak dobré ako Rango..

SpongeBob v kalhotách (1999) (seriál)

Zbožňujem tento absurdný seriál, kde sa všetko točí okolo ritného skialpinistu Spongeboba a dementnej hviezdice Patrika. Najdȏležitejšie sú ale prašule p. Krabsa (mimochodom, dabing Bedřicha Šeteny je úžasný!). Je to skvelá odreagovačka plná stupídnych situácií a unikátneho humoru.

Andělé všedního dne (2014)

Keď sa na začiatku zjavila uletená štvorica anjelov, cítila som, že to nedopadne dobre.. Vyzerali ako cirkusoví uprchlíci, ale svoje poslanie splnili výborne. Aj keď na nás v úvode vyblafli, ako sa to celé skončí, stále som dumala nad tým – ako? prečo? Svižné tempo odhaľovania príbehov jednotlivých zúčastnených ma udržovalo v strehu. Skvelá ♪ hudba ♪ dotvárala tragickú atmosféru a pohľad na hodiny vo mne vyvolávali strest z blížiaceho sa konca.. Potešili ma zábavné momenty – ako rýchla jazda v krásnom aute s dvoma ♀ hezounama ♀ (vtedy som si priala sedieť s nimi na zadnom sedadle), alebo Dyk ako dlhovlasý anjel. Posledné momenty filmu som priam pretrpela, čakala som nejaký zvrat ! Takto sa to predsa nemože skončiť…! Prečo tí anjeli niečo nevymyslia…? Všetko ale má svoj zmysel. Takto to proste skončiť malo.. a je to tak dobre!

Rok jedna (2009)

Táto absurdne uletená komédia ponúka mnohé delikatesy → zvrhlého Zeda túžiaceho po sexe a dobrom jedle, pozláteného Oha hladkajúceho chlpatého velekňaza, pomstichtivého Kaina s dierou v čele, zhuleného šamana s prasačou hlavou, šípy bez hrotov, upalovanie pannien... Svojrázny Jack spolu so svojim parťákom tvorí rozporuplnú dvojicu, ktorá dokáže vykorčulovať z každého průseru. Skvelá oddychovka plná bezkonkurenčných hlášok! Pre mňa najlepšia komédia s jedinečným Jackom Blackom!

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Šťastní to Umpalumpovia! Žijú v čarovnej továrni, plnej farieb, spevu ♫ a hlavne čokolády. Čo viac si priať?! Jedine krásneho majiteľa so zmyslom pre dokonalosť a rozmanité chute. A toho Johnny Depp zahral bravúrne. Chlapcovi z chatrče sa podarilo dostať do tejto magickej „krajiny“ a bola som rada, že neskončil na dne čokoládovej rieky alebo ako obrovský lesný plod… Prostě nádherná presladená rozprávka... na zožranie!

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Najlepší film vtedajšej doby! Mnoho skvelých hercov a Jan Werich podal majstrovský výkon. Je to nadčasové dielo plné inteligentného humoru a výbornej atmosféry. Elementálové jsou mu nakloněni :)