Ledová archa (2013)

Zbožňujem cestovanie vlakmi. Strávila som v nich niekoľko svojich najlepších rokov, stretla mnoho zaujímavých ľudí a zažila kopec zábavy. Tento snežný expres ma ohromne pobavil a pripomenul mi zážitky z vlaku. Ten pocit, keď máte vystrčené ruky a cítite čerstvý vánok medzi prstami, alebo stojíte v poslednom vozni s hromadou ľudí a snažíte sa prebojovať do prvej triedy. Ruky sme si síce neutínali, ale občas nám niekto pohmoždil kufrom nohu. Našli sa aj staré protivné strigy, ktoré nám bránili v presune. Kang-Ho mi naviac pripomenul jedného tmavšieho pasažiera, ktorý nám kedysi celú cestu „spríjemňoval“ fľaškou s acetónom. Najkrajšie je ale sedieť pri okne a sledovať, ako sa krajina za sklom mení. Ak si chcete užiť poriadnu jazdu, tak si kúpte lístok na tento snežný expres. Ale POZOR!.. vystúpiť možte až na konečnej...

Nepřítel (2013)

Ako keď po vás lezie pavúk - máte nepríjemný pocit, čakáte kam pobeží, kde sa stratí, či vám nevlezie uchom až k mozgu. A presne tam sa mi zavŕtal tento film - hlboko do mozgu!

Osamělý jezdec (2013)

Nikdy by som si nemyslela, že budem pri westerne plakať (to sa mi dosť často stáva pri záchvatoch smiechu). Ale pošahaný indián so zdochlinou na hlave ma dostal. Dokonca sa mu podarilo zatieniť hlavného kovboja v maske (čo ma pri Deppovi moc neprekvapuje..), ale hlavne mi pripomenul, že mám dať andulke granule. Potešila ma samozrejme aj „krvavá“ Helena Carterová. Kostýmy, efekty aj príbeh boli výborné… možno to len trošku skrátiť a bolo by to skoro tak dobré ako Rango..

Plovoucí věžáky (2013)

Pomaly plynúci príbeh dvoch chlapcov, ktorí sa snažia bojovať o svoju lásku. Príjemný vizuál a ťaživá atmosféra tomu dodávali potrebnú dramatičnosť. Potešilo aj niekoľko vzrušujúcich momentov, pri ktorých sa mi obrovsky zrýchlil tep a nechcela som, aby skončili. Potenciál však nebol naplno využitý a koniec mi prišiel zvláštne uťatý a prirýchly, ako keď prerušíte súlož v tom najlepšom – divák zostane bez orgazmu, ale režisér veselo strieka do ksichtu.

The F Word (2013)

Ježíš... to bolo také rozkošné.. Príjemná romantika v podaní dvoch sympatických bláznov vo mne vyvolala hromadu sentimentu, až som mala slzy na krajíčku. Krásne sa na nich pozeralo, ešte krajšie sa ich počúvalo a našlo sa aj veľa vtipných momentov, pri ktorých som sa nahlas zasmiala (za to može hlavne jeho praštený kamarát). Ale aj napriek zábave som stále myslela len na jediné – Bože, toho chlapa chcem! Ale kedže je Zoe fajn holka, tak som jej ho dopriala. A že jak im to seklo! Mohla som len ticho závidieť.

Volný pád (2013)

Konečne film, ktorý ulahodil mojim zmyslom. Príbeh mladíka, ktorému sa život obrátil v jednom momente hore nohami. Je mi jasné, že to chalan nemal ľahké. Na jednej strane spokojný, zabehnutý život a na druhej niečo nové, atraktívne, vzrušujúce. Úplne chápem jeho klamstvám. Kto by chcel stratiť všetko, čo v živote nadobudol a byť spoločnosťou opovrhovaný len preto, že spoznal niečo, čo ho robilo "slobodným"? Mark bol veľmi atraktívny, rovnako ako jeho "behací" kámoš a aj vďaka tomu sa na nich veľmi príjemne pozeralo. Mark mi naviac strašne pripomínal Martina Písaříka, takže som z neho nemohla spustiť oči a pri cicmacích scénkach sa mi dokonca zatajoval dych. Záver zahrial na srdci a už sa teším na pripravované pokračovnie.

Život Adèle (2013)

A takto si Adele žije... napcháva sa, fajčí, zažíva sexuálnu rozkoš, ale vačšinou fňuká a visia jej pri tom nudle z nosa. A keď sa nedívate na jej telesné tekutiny, tak zízate na jej hlavu v rozkroku, alebo otvorené ústa pri spaní. Najviac ma však otravovalo jej neustále hrabanie sa vo vlasoch. Ale keďže som trpezlivá, tak som toto neskutočne dlhé utrpenie dopozerala, v nádeji, že sa niečo prevratné stane. Nestalo sa.. Nieje to ovšem to najhoršie, čo som kedy videla, ale znovu sa na to pozerat určite nebudem.

Amazing Love (2012)

Príbeh, ktorý rozpráva Stuart na tábore, je o prorokovi Ozeášovi a jeho nevernej žene Gomere. Je to pekne spracovaný príbeh a určite dojme každého kresťana. Táborová časť s mládežníkmi trošku zaostáva, ale príjemne oživuje a hlavne vysvetľuje biblické posolstvo.

American Mary (2012)

Vždy ma zahreje pri srdci, keď vidím ženu, ktorá je krásna a nadaná zároveň. A Mary je toho príkladom. Má parádne naleštené pomôcky, šikovné prstíky, sexi postavu, fajné oblečky a klientelu, ktorá je s jej prácou spokojná. Učarovala mi aj vďaka svojmu mrazivému pôvabu, ktorý jej môžem len ticho závidieť. A keď pritom všetkom strieka ešte trochu krvi, tak som celá blažená.