harfuska

harfuska

okres Břeclav
„Odvaha je strach, který se modlí.“

• 21.5.2017  16:43

Jeden neschopný, ale dobrosrdečný princ Jelen daroval nejakým divným týpkom svoje sestry. Jeho cesta za nimi bola ešte divnejšia ako všetky postavy dohromady. Neoslovil ma príbeh, postavy, ich konanie ani výprava. Trblietavá rozprávka, ktorú som nepochopila a ktorej som neprišla na chuť.

• 21.5.2017  16:28
    Marvellous (TV film) (2014)

Kto by dobrosrdečnému klaunovi povedal Nie? Vo filme asi nikto. Možno preto, že bol taký nebojácny a úprimný mu každý prikývol a vyhovel každej jeho neobyvklej požiadavke. Práve vďaka tomu sa dostal kam chcel. Aké pozitívne a ľudské. Bohužiaľ v bežnom živote to tak vačšinou nefunguje a každý vás pošle tak akurát do .... kade ľahšie. A práve to tu nebolo ukázané, aj keď si myslím, že jeho život nebol stále ružový. On si to asi neuvedomoval, resp. si problémy nepripúšťal a veril, že všetko sa dá veľmi ľahko vyriešiť. A vačšinou sa mu to aj podarilo. Aký to šťastný človek! Mne ovšem pripadal smutný a vnútorne opustený, aj napriek tomu, že mal veľa kamarátov. Aspoň tak som to vycítila z Tobyho prejavu. Myslím, že Neil bol v skutočnosti šťastný a jeho život bol omnoho zaujímavejší, než ako nám ho prezentovali. A takisto mi vadilo, že sa k nemu všetci chovajú ako k malému retardovanému chlapcovi. Tým pádom to celé vo mne vyvolalo len súcit a smútok.

• 18.5.2017  18:32

Zdenička je prvotriedna panna. Pohľad na ňu má pre moj zrak blahodárne účinky. Jej povab a znamenitý hudobný doprovod robí túto rozprávku jedinečnou - desivou a príťažlivou zároveň. Ovšem aj Harapesove brká majú svoje kúzlo. Niet divu, že im Zdenka podľahla.

• 13.5.2017  14:58
    Náš vůdce (2008)

Heil Rainer!

• 24.3.2017  11:58
    Nepřítel (2013)

Ako keď po vás lezie pavúk - máte nepríjemný pocit, čakáte kam pobeží, kde sa stratí, či vám nevlezie uchom až k mozgu. A presne tam sa mi zavŕtal tento film - hlboko do mozgu!

• 22.3.2017  09:30
    Yoga Hosers (2016)

Lacná zábavka pre tínedžerov, ktorá mi stále pripomínala Mrožieho muža, hlavne vďaka škulavému Deppovi. Inak babenky sympošky, jogín na zožratie a záverečná obluda geniálna. Len tie klobásky mohli byť menej kyslé. Už som zvedavá na Losie čeľuste.

• 15.3.2017  13:21
    Bernie (2011)

Pre mnohých šedý priemer, no pre mňa skvele spracovaná plnotučná téma. Už dávno som sa na film nedívala s takým záujmom a chuťou. Linklaterovi sa to vskutku podarilo. Naozaj výborný výber hercov, ktorým role padli ako uliate a podla mňa si ich aj náležite užívali. Bavili ma aj autentické výpovede Bernieho známych, ktoré to celé oživili. Boli prirodzení a vyzerali presne tak, ako si správnych Texasanov predstavujem. Zanechali vo mne príjemný hrejivý pocit. Najviac ma však potešilo záverečné konštatovanie jednej staršej dámy, ktorá to celé skvele uzavrela. Ďakujem a tlieskam...

• 12.3.2017  12:20

Jedná sa určite o jedinečné dielo. Svojím surovým vizuálom a opojnou hudbou sa dokáže vryť hlboko pod kožu. Teda aspoň tým, ktorí sa nechajú uniesť jeho omamným spracovaním. Nie každý však v Markéte nájde zaľúbenie. Aj mne chvilku trvalo, než som jej naplno podľahla. Záverečná polhodinka je síce trošku ubíjajúca, ale aj napriek tomu je to skvost, ktorý je potreba zhliadnuť opakovane.

• 11.3.2017  00:00
    (1998)

Pri filmoch od pana Aronofského si pripadám ako na horskej dráhe. Raz ma vynesú do výšin, kde ma čaká skvelý zážitok a inokedy ma zas spustia do najnižších hlbin, kde zažívam strašné utrpenie. Bohužial Pí je práve ten druhý prípad, aj keď mi matematika nieje proti srsti. Horšie to však bolo s Maxom, ktorý mi nepripadal ako génius, ale ako cvok. Ovšem niekedy to ide ruka v ruke. Každopádne som mala problém to dopozerať, aj napriek krátkej stopáži.

• 12.2.2017  22:30
    Posedlost (1981)

Jedná veľká psychopatická hystéria. Inak sa to ani nedá nazvať. Tak odpudzujúca a iritujúca, až vás z toho začne bolieť brucho a prajete si, aby ste miesto toho kriku mali rašej zalahnuté v ušiach.

• 8.2.2017  09:18
    Černé ovce (2006)

Jedna ovečka, druhá ovečka, tretia ovečka, štvrtá ovečka, piata.... Aau, zlá ovečka! Čo to robíš? Aau.. Nehrýzť! Bež preč! Heš! Zlá ovečka, to nesmieš... zlobivá bééé.. bééé bééééééé.. béé?

• 7.2.2017  08:53
    Mzda strachu (1977)

Rádi se bojíte? Rádi si strachem zakrýváte oči a koušete nehty? Tak tohle je film pro vás! Nasedat... náklaďáky startují a vás čeká kulervoucí cesta. A řidiči, leč odvážní chlapi netuší, kolik potu a krve je bude tato cesta za odměnou stát.

• 6.2.2017  11:01

Nenáročný humor a'la Sandler. Paradoxne Adam ma z tých všetkých podivínov bavil najmenej. Ovšem skutočnosť, že sa jednalo o kovbojov, pre ktorých mám slabosť, robí z tejto vtipnej prestrelky jemne nadpriemernú záležitosť.

• 2.2.2017  10:04

Keď cítite vo vzduchu pach krvi, vidíte kusy repasovaných čriev a ušami vám preteká nádherný spev, vedzte, že ste na správnom vystúpení. Repoman sa vám vryje pod kožu a získa si vaše srdce. Som z neho omámená.. chcem ďalšiu dávku!

• 20.1.2017  14:00

Ďalší film, v ktorom Russell trpí duševnou poruchou a máva záchvaty, asi nezvládnem. Už teraz ma chytá triaška, len čo vidím jeho tvár. Ale asi sú mu tieto role súdené. Rovnako tak má zas Amanda veľké smutné oči, aby človeka rozplakali. A ja som veru plakala. Áno, ja osobne. A to mi naposledy tiekli slzy, keď sa Leonardo ponoril za Titanicom na dno. Celý príbeh bol pretkaný spomienkami na minulosť a bolo z neho cítiť silné emócie. Tú ťažobu na hrudi som prežívala s ňou a bola čím ďalej, tým vačšia. S blížiacimi sa titulkami sa moja nálada presúvala do záporných hodnot a jediné, po čom som túžila, bolo vziať flašu chlastu, zavrieť sa do spálne a s nikým aspon týždeň nekomunikovať.

• 17.1.2017  09:32

Pomaly plynúci príbeh dvoch chlapcov, ktorí sa snažia bojovať o svoju lásku. Príjemný vizuál a ťaživá atmosféra tomu dodávali potrebnú dramatičnosť. Potešilo aj niekoľko vzrušujúcich momentov, pri ktorých sa mi obrovsky zrýchlil tep a nechcela som, aby skončili. Potenciál však nebol naplno využitý a koniec mi prišiel zvláštne uťatý a prirýchly, ako keď prerušíte súlož v tom najlepšom – divák zostane bez orgazmu, ale režisér veselo strieka do ksichtu.

• 13.1.2017  23:38
    Dvojníci (2016)

Ondřej Sokol na mňa pôsobí ako magnet. Priťahuje moju pozornosť každým kúskom svojho chlípneho tela. Nemusí ani hrať. Stačí mi vidieť jeho pohľad a som namäkko.. Naviac ho tu máme dabl a ešte k tomu ako učiteľa.. Som divná, ale on je divnejší, spolu s jeho divnými filmami, ktoré sa mi tak páčia. Jediným negatívom bol Kohák, ktorého mohli strelit medzi oči a bolo by to lepšie...

• 10.1.2017  12:29
    Nahý oběd (1991)

Cronenberg vzal ihlu a vrazil mi do žíl plnú dávku surrealistických halucinácií. Po prvotných rozpakoch nastúpil pocit uvoľnenia, blaženosti a sexuálneho vzrušenia. Písacie stroje sa mi doslova prekúsali do mozgu. Chcela som ich stále vidieť, počuť a dotýkať sa ich! Moja myseľ volala – nedovoľ, aby to skončilo! Chceme viac chrobákov... viac lahodného moku... viac hier na Williama Tella!

• 22.12.2016  11:19

Hou hou hou, detičky... Tieto Vianoce nebudete sedieť v nákupnom centre tlstému Santovi na klíne. Tentokrát príde urastený, sexy Santa a potrestá všetkých nezbedníkov! Schovávať sa nemusíte, aj tak si vás nájde...

• 17.12.2016  10:47

Očarujúci kyborg Paco, akcia, láska a dotoho geniálna hudba...

• 7.12.2016  22:16
    Neon Demon (2016)

It was fucking perfect...

• 1.12.2016  22:35

Jáj, že ja som si to zase púšťala... Ako keby som zabudla, prečo som dala také nízke hodnotenie. Ani na druhýkrát ma to neoslovilo. Miestami bolo treba trochu zapchať uši, niekedy zase prižmúriť oči, aby sa ten skvost dal bez ujmy dopozerať. Brněnský hantec mi až tak nevadil, ale tie udělátka... a pritom v Adéle to u mňa fungovalo na 100%. Niekde sa stala chyba.

• 29.11.2016  08:53

Průserářka Bridget je opäť na scéne. Pribudlo pár vrások, ubudlo pár kilečiek, ovšem tie pubertálne grimasy strúhala stále. S pokročilým vekom jej ale tieto úšklebky nikterak nesvedčia. Pôsobí skôr odpudivo a pokial by pri sebe nemala vtipnú kamošku, ktorá to zozačiatku celkom dobre ťahala, tak by to bolo úplne zúfalé. Zúfalí boli asi aj tvorcovia, lebo museli Bridget šupnúť na festival, aby sme sa aspoň trochu zabavili. S návratom do práce úsmev mierne opadol. Mohla za to nová vedúca, ktorá ma srala viac ako preafektovaná slečna B. Naskytlo sa ovšem pár svetlých momentov, o ktoré sa postarala najmä Emma s Patrickom. Doktori so zmyslom pre humor a galantní chlapi u mňa vždy zaberali. Ešteže táto dlhá, trnistá cesta dosiahla očakávaného konca a všetci si možu vydýchnuť, že nás nečaká ďalšie zbytočné pokračovanie. Snáď...

• 26.11.2016  23:00
    Beverly Hills 01863 (TV film) (2012)

Príjemné nahliadnutie do života na dedine. https://www.youtube.com/watch?v=pJ0ta3RQCBg

• 26.11.2016  22:35
    Cooltúra (2016)

Slopňanci, zlatúškovia moji ♥

• 25.11.2016  15:22

Ukľudňujúca zeleň, niekoľko chatrčí a pár ľudí, bojujúcich o život. Jednoduchý príbeh, ktorý má výbornú atmosféru. Tempo je pomalé, ale len tak možte z postáv cítiť silné emócie. Funguje to skvele.

• 4.11.2016  09:27

Tento film by som označila ako učebnicový - klasické téma, známi herci hrajú tak, ako scenár vyžaduje, dej sa uberá očakávaným smerom a celé je to výborne natočené. Človek by čakal, že to bude fungovať, ale.... u mňa to nezafungovalo. Nedokázala som sa sžiť so žiadnou s postáv. Jednoduchšie povedané, bolo mi jedno, čo sa s nimi stane. Proste sa nedostavili žiadne emócie, aj napriek tomu, že lietali facky. Možno chýbalo viac alkoholu alebo viac tyranie, aby to nebol len taký vlažný čajíček.

• 27.10.2016  10:17
    Doktorka Fosterová (TV seriál) (2015)

Veľmi silný príbeh, ktorý ma chytil a nepustil ani na okamih. Ge možno bola manipulátorka, ale ja som ju chápala a tomu kreténovi by som to nechala vyžrať rovnako ako ona. Fandila som jej, aj keď sa občas zachovala ako mrcha. A práve to sa mi na nej páčilo!

• 12.10.2016  11:17

Tento diel Batmana ma vcelku bavil a to hlavne vďaka pár obľúbeným ksichtíkom. Najma Anne a Hardy zaujali moju pozornosť. Potešujúce bolo aj to, že Batman dostával na frak od drsného Hardyho. A nielen on. Celkovo to bolo znesiteľnejšie, keď sa pozornosť presunula na teroristu v maske a nepoletoval tam stále len ušatý zmetek. Škoda len, že vždy vyhráva dobro nad zlom...

• 7.10.2016  10:40

Popravde som z Reevesa nikdy nemala vlhké gaťky. Až doteraz... Rola záchrancu mu hrozne svedčala a so Sandrou im to parádne klapalo. Príjemne sa na nich pozeralo a určite sa nenašiel divák, ktorý by im nefandil. Škoda, že som túto vykopávku nevidela ako pubiš, bola by to pre mňa určite srdcovka jako hrom!