harfuska

harfuska

okres Břeclav
„Odvaha je strach, který se modlí.“

• 20.12.2015  22:40
    Třída (1983)

Táto parta roztopašných mladíkov ma velice dobre pobavila. Boli tak milí, nevinní a hraví. Ukázali naplno svoje vzrušenie a radosť. Najviac sa mi páčila scénka vo výťahu, v ktorej bol Jonathan tak krásne plachý a bezbranný. No proste na zahryznutie. A za povšimnutie stoja aj Johnove šikovné ústa - ten trik s cigaretou mám moc rada.

• 19.12.2015  22:32
    Love & Mercy (2014)

Už dávno som nemala po dopozeraní filmu taký príjemný pocit na duši. Cusack bol výborný, vyžarovala z neho čistota a úprimnosť. Paul bol zase správne halucinogénny. Koniec sa mi zdal trošku odfláknutý, ale aj napriek tomu to boli krásné 2 hodiny v spoločnosti skvelých hercov a jedinečnej hudby.

• 19.12.2015  14:12
    Magnolia (1999)

Neskutočne zdĺhavé, hysterické a ku koncu zbytočne naťahované dielo, ktoré spája príbehy niekoľkých podivínov. Chovanie viacerých postáv ma dosť iritovalo, hlavne to nezmyselné hysterické kričanie a trochu mi vadila aj rozpačitá hudba, ktorá umocňovala moj prvotný príbehový chaos.

• 7.12.2015  22:21
    Vykolejená (2015)

Dívať sa 2 hodiny na vulgárnu, nesympatickú a nie moc peknú ženskú, ktorá šuká 1. ligu (čudujem sa tým chlapom), a ktorej humor je viac trápny ako vtipný, bolo jak za trest. Takéto prehnané „komédie“ ma naozaj nebavia. A keby aspoň ten sex stál za niečo, keď už fórky nefungujú... Alebo jej mohli občas urobiť normálny účes a nie furt ten blbý culík. No proste ma to celé tak trochu iritovalo.. hlavne ten záver!

• 5.12.2015  22:32
    Hořkost (1986)

Taký obyčajný príbeh jednej podvedenej ženy, ktorá si ako jediná získala moje sympatie. Za zmienku možno stojí ešte mladučký odfarbený rebel Kevin Spacey, ktorý sa tam síce mihol len na okamžik, ale bol na zožratie. Ostatní za moc nestáli. Katastrofálna bola postava Miloša Formana. Najviac ma dostalo, keď počas svadby prežúval ako dobytok. Väčšinu pozornosti som však sústredila na Meryl, ktorá ma opäť nesklamala.

• 5.12.2015  08:56

Príbeh je založený na smutnej tragédii, od ktorej sa odvíjajú ďalšie dramatické momenty, zasahujúce smútiaciu rodinu. Je smutné, že rodič, ktorý stratil svoje dieťa, musí dokazovať niekoľko rokov svoju nevinu a čeliť útokom médií a pohoršenému davu ľudí. Emočne ma to veľmi silno zasiahlo, pretože aj ja som matka a naviac to Meryl zvládla nádherne zahrať. Občas síce pôsobila nelogicky chladne a vyrovnane, čo jej vačšina zazlieva, mne to ovšem až tak moc neprekážalo. Skôr by sa to mohlo obísť bez tých kresťanských rečí, ktoré chŕlil jej zdrvený manžel. Aj keď som kresťanka, bolo to trochu príliš... Netreba sa však toho bát. Len si to smelo pozrite, už len preto, že Meryl to v krátkych čiernych vlasoch neskutočne sekne.

• 2.12.2015  08:03

Príjemná oddychovka pri country pesničkách a nostalgickom vspomínaní známych hercov. Nič náročné, skôr taká uvoľnená komorná rozlúčka Altmana plná pohody a milých vtipov.

• 30.11.2015  14:05

Človeka až zahreje pri srdci, keď vidí tak nádherné spracovanie klasickej rozprávky. Funguje tu naprosto všetko – napätie, romantika, dramatickosť, ale aj množstvo humoru, ktorým sa v tomto príbehu veru nešetrí. Herci sa naplno predviedli a dokázali tomu dodať maximálnu skutočnosť. Konečne rozprávka, ktorou sa môžme hrdo pýšiť!

• 22.10.2015  09:50

Najobľúbenejšia rozprávka mojho detstva. Skvelá hudba, výborný zajačí smiech a 7 veselých príbehov, ktoré potešia nejedno detské srdiečko :) https://www.youtube.com/watch?v=u7OcGlipChc

• 4.10.2015  11:01

Takto si predstavujem romantickú komédiu. Krásne dojemný príbeh, ktorý vám vyvolá úsmev na tvári i motýlky v brušku. Ženy sú pôvabné a Ryan je chrumkavučkejší, než kôrka na čerstvo upečenom chlebíku z Lidlu. Slasť pre oči i dušu.

• 3.9.2015  22:34

Rozprávka, ktorá ma okúzlila svojou farebnosťou a ľúbozvučnými piesňami. Najočarujúcejší bol však Khan, ktorý naplno predviedol svoj šarm a len ťažko som z neho spustila zrak. Príbeh je tak nabitý spaľujúcou láskou, vášňou a radosťou, až som chcela byť toho súčasťou.

• 2.9.2015  22:37
    Eega (2012)

Mucha zabiják? Tak toto bolo už aj na mňa moc. Miestami zábavné, ovšem vačšinu času ma ten muší boj nebavil. A tá hezounká pipenka tomu tiež moc nepomohla.

• 2.9.2015  13:24
    Malá smrt (2014)

Tento film uspokojil všetky moje sexuálne fantázie.

• 2.9.2015  07:26

Traja kamaráti a ich problémy s láskou. Diskotékový začiatok ma celkom bavil, potom to však začalo byt rozvláčne a ku koncu dosť presladené. Pláže, zábava, západy slnka, zamilované ódy... to nieje moja šálka indického čaju. Romantická duša si ale príde na svoje.

• 30.8.2015  10:39
    Taxidermia (2006)

Odvážny, a určite aj svojím spôsobom zaujímavý film, ktorý však divákovi ponúka samé nechutnosti. Nieje v ňom nič pekné ani vtipné, je to čisté zúfalstvo. Trošku pútavý bol len príbeh syna a jeho vypchávanie. Ak sa to rozhodnete vidieť, tak si k sledovaniu pripravte misku oškvarkov, nech máte zážitok autentický.

• 30.8.2015  10:33
    Billy Elliot (2000)

Tak tu mi zas niekto poriadne zahral na city. Hlavne poslednú polhodinu som zabúdala dýchať. Briti to proste vedia. Hlavne chrumkavučký Billyho brat by dokázal zavariť aj moj elektrokardiograf. Škoda len, že neukázali trochu toho záverečného vystúpenia..

• 26.8.2015  17:23

Vamos, mučačos! Vyskočte na svojho tora, popadnite svoju siňorínu a nechajte sa unášať týmto príbehom živých aj mrtvých mexikános. Ale držte si sombréros, pretože vás čaká farebne bláznivá jazda plná spevu, toreádorov a umierania.

• 21.8.2015  09:56
    Švec (2014)

Originálny námet, celkom pekne spracovaný, aj keď trochu povrchne. To mi ale nijak nevadilo. Pobavila som sa a to je hlavné. Škoda len toho záveru.

• 17.8.2015  08:28

Príbehy 2 trpiacich chlapov, ktorých správanie je tŕňom v oku spoločnosti, podané tak zvláštne – Woodovsky. Vo filme sa objavujú všelijaké podivnosti (bizóny, továreň, blesky, satan či drak, autá na dialnici a zviazané ženy), ktoré majú pravdepodobne nejakú skrytú symboliku, ktorú ovšem chápe asi len sám Wood. Bela, ako vyprávač, pôsobil dost satansky a dodával dramatičnosť. Ovšem jeho hlášky a výkriky občas vyzneli komicky. Je to vskutku unikátne dielo, ktoré zaujme niejen svojou nevšednosťou ale aj ponúkaným odkazom pre spoločnosť.

• 11.8.2015  18:23

Behačky v čase mám veľmi rada a pri tomto tínedžerskom úlete som sa aj výborne bavila. Decká boli sympatické, kamera perfektne roztrasená a triky dobre zvládnuté. Naviac si to tí šarvanci bez zbytočného mudrovania naplno užívali, aj keď bolo jasné, že ich roztopašné výšlapy nezostanú bez následkov. A keď to došlo to tohto bodu, začal film naberať na obrátkach a chudák Adam mal čo robiť, aby si z toho nepustil do gatí. A ja som šťastná, že ten diablov stroj na mňa nečíha niekde v sklepe.

• 31.7.2015  08:26

Liam Liam, ty sa nezdáš.. Pomaly jednou nohou v hrobe, ale stále si dokáže dupnúť. A tie jeho telefonáty nemajú chybu. Kiež by mi tak raz zavolal.. Opitý a zarastený, či s kvérom u hlavy a krvou na rukách.. toto chcem a chcem to viac! Kriminálka s ním vždy stojí zato!

• 28.7.2015  18:45

Byť dieťa a vidieť túto rozprávku, tak vytrhám všetky sovičky z vankúšikov, ukradnem mamke zo skrine kožuch z tuleních mláďat, vyleziem na povalu, zašpuntujem sa do demižónu, hrknem do seba celú fľaštičku Citalopramu a počkám, či z tej depky neskameniem.

• 27.7.2015  22:27
    Popelka (2015)

Rozprávka o Popoluške ma moc nebere a ani táto nová verzia starej klasiky si ma nezískala. Je to celé nejak moc farebné, často preafektované, s hromadou nevýrazných postáv a divných novotin. Náladu mi zlepšila len naturálne pôvabná popElka a čarovná víla, ktorá bola príjemne praštená. Inak žiadne dojatie ani okúzlenie sa nekonalo.

• 15.7.2015  22:44
    Zlo (2012)

Typický slovník mladých slovenských chalanov, ktorý mi tak neskutočne pil krv, sa tiahol celú dobu filmu. Do toho roztrasená kamera, ktorá snímala hlavne tmu a zrýchlený dych, a jeden desný chlapík, žijúci v dome, v ktorom zúri „zlo“. Celý film mi pripadal ako nepodarený vtip a nielenže som sa nebála, ale hlavne som vždy vedela, čo bude nasledovať. Už dlho som nevidela tak hlúpy blud a bola stráta času sledovať ho, aj keď trval len niečo cez hodinku. Ale ak sa aj napriek tomu rozhodnete pozrieť si to, tak si pripravte kýbel svätenej vody, aby ste sa mali čím obliať, keď začnete upadať do kómy.

• 10.7.2015  11:24

Čím to je, že dnešný homo sapiens sapiens radšej povie učiteľovi fakjú ako Simonovi kill me.. Možno je to zovňajškom. Jasné, Simon nieje žiaden tuniský gigolo, a ani s kvérmi mu to moc nejde, ale má ten správny britský šmrnc a krutoprísny imidž. S protinožcami sa nepára a ak sa mu nejakí v triádri zjavia, tak to do nich bez mihnutia oka našije. Jak surové... Ale očividne ho to baví a mňa to baví tiež. Výborný dojem dotvára aj komicko-dramatická hudba, ktorá tejto tragickej honičke nesmierne svedčí.

• 9.7.2015  21:21

Krásny príklad toho, ako sa dá zachrániť aj to, čo pokladáme za stratené. Je to inšpiratívne hlavne pre manželské páry, ktoré sa v dnešnej dobe veľmi ľahko vzdávajú a rozvádzajú bez toho, aby sa pokúsili o nápravu. Ovšem bez uvedomenia si Božej lásky to nejde. A človek musí túto lásku cítiť a chcieť bojovať za to, čo je správne. Príbeh je síce miestami trošku prehnaný, ale o to silnejší je výsledný dojem a dojatie.

• 9.7.2015  21:17
    Kodaň (2014)

Dobrodružstvo, pri ktorom som cítila vzrušenie z neznáma a motýlky v brušku. Emotívny príbeh v podaní pôvabnej dvojice, vsadený do krásnej krajiny, vo mne zanechal blažený dojem.

• 6.7.2015  22:51

Prefarbená, preafektovaná, umelá napodobenina komédie.

• 6.7.2015  22:45
    Návrat (2005)

Pokojná komorná dráma, ktorá človeka zahreje na duši. Príbeh je podaný s ľahkosťou a primeranou dávkou sentimentu. Nebudete síce zasypaní hlbokými úvahami, ale prežijete úprimné hľadanie cesty dcéry k otcovi.

• 5.7.2015  23:16

Sú to síce dementní sráči, ale mna hovadsky bavili!