harfuska

harfuska

okres Břeclav
„Odvaha je strach, který se modlí.“

• 26.5.2015  16:09
    Sonny (2002)

Kejdž sa nám teda poriadne vybláznil. Nič iné som od neho ani nečakala. Podarilo sa mu natočiť výbornú životnú drámu a vybral si na to naozaj dobrý mančaft. Franco má to kurvenie bezpochyby v krvi, a v uniforme policajta bol naozaj na zožranie. A jeho mamička, ktorá robí synčekovi pasáčka, si svoju hystériu tiež naplno užívala a ja som si to užívala s nimi. Kejdž tam napasoval všetko, čo ho vystihuje – sex, drogy, bitku, hystériu, nadávky.. a tak to má byť! Tak sa mi to páči!

• 25.5.2015  23:25

Silný príbeh, v ktorom vám zázračné židovské dietky naservírujú nielen nádhernú klasickú hudbu, ale aj úprimné priateľstvo, za ktoré sa oplatí bojovať. Bojuje sa tu ale hlavne o holý život, a preto nechýbajú intenzívne emócie a napätie, ktoré je výborne vystupňované až do úplného záveru. Trošku mi však vadil zidealizovaný pohľad na situáciu na východe a vľúdnejšie správanie sa fašistov. A aj keď je poznať nemecký rukopis, bola som týmto dojemným dielom milo prekvapená.

• 12.5.2015  22:50

Takéto zjavenie som už dávno nevidela! Príchod apokalypsy, podaný neskutočne zábavnou formou a s veľkou dávkou nadhľadu. Ale dôležité je aj posolstvo, ktoré tento film divákovi prináša. Naviac sympatickí herci, krásna krajina a množstvo prekvapivých momentov – no eňo ňuňo!

• 11.5.2015  22:13
    Mroží muž (2014)

Príbeh sa zozačiatku sľubne rozvíjal. Dostalo sa mi trochu humoru, trochu tajomna a celé to vygradovalo majstrovskou premenou na mroža. S nástupom Deppa však došlo k obratu a ja som mala pocit, že sledujem 2 rozdielne filmy. Na jednej strane hrádky choromysleného milovníka mrožov a na strane druhej parodickú detektívku pod vedením bizarného pošuka. Pekne rozbehnutý horor sa tak menil na frašku, ovšem najviac ma zamrzel záver, ktorému som ale vôbec neporozumela.

• 10.5.2015  19:49
    Love (2011)

Veľmi dobre natočené tínedžerské dielo, ktoré ale vďaka slabému scenáru spadá do šedého priemeru. Akčné scény autíčkarov, okorenené hovorovou mluvou, boli dobre spracované a bavili ma. Ovšem vzťahová a internátna lajna boli o dosť slabšie. Naviac mnohé scény boli pritiahnuté za vlasy, čo vo výsledku vyznievalo komicky. Čo sa týka hereckých výkonov, tak sa našli aj svetlé momenty, ale vačšinou pôsobili amatérsky a kazili celkovú atmosféru. Aj napriek týmto nedostatkom si Kroner zaslúži pochvalu, pretože tým určite oslovil veľa mladých ľudí. Nabudúce by však mohol siahnuť po menej depresívnom scenári, lebo z tohto som akurát upadla do melanchólie.

• 8.5.2015  22:28

Príjemná havajská romantika na spôsob Neslušného návrhu. Jesica, ešte ako fešanda, vniesla do filmu trochu tej precukrovanosti. Nicolas zase ukázal svoju komickú stránku a v kostýme Elvisa bol vskutku neodolateľný. Výborne im to spolu fungovalo a dobre sa na to dívalo.

• 8.5.2015  19:22

Čisté zúfalstvo, ktoré vo vás vyvolá delírium. Ja teda nemám potrebu utápať sa v podobných melodrámach, ale kvoli Nicolasovi som to zhliadla. Ten samozrejme nesklamal a ako ožran nemal chybu. Hlavne jeho sklenený ježek bol úchvatný. Ovšem všetko ostatné ma iritovalo – príbeh, stupídne scény aj príšerná hudba. Najviac ma ale cukalo z naivnej štetky Sery, ktorá nemala problém ošukať úbohú trosku na smrtelnej posteli. To snáď nemože baviť triezveho človeka.

• 8.5.2015  19:20

Joaquinova kontroverznosť nemá hraníc. Je schopný bezváhania ohroziť svoju kariéru a pošpiniť svoje meno. Očividne sa neuspokojí s ledačím a kľudne si nechá srať na hlavu, len aby všetkým vytrel zrak. Jeho fikcia vyvolala vlnu pohoršenia a údivu. Celé toto divadielko bolo neskutočne uveriteľné a nedalo sa inak, ako zožrať to aj s navijákom. Film na mňa pôsobil autenticky a vyzeralo to tak, že toho labilného agrasívneho tlsťocha J.P. ani nemusí hrať. Obdivujem, že sa do tohto sebadeštruktívneho počinu pustil a obnažil sa tak pred celým svetom. Možno tým stratil nejakých fanúšikov, ale určite ich aj veľa získal, a tí budú ešte dlho skandovať – Joaquin „motherfucker“ Phoenix!

• 7.5.2015  17:19

Tak som ho nenávidela, až som ho začala milovať.

• 7.5.2015  12:33
    Whiplash (2014)

Strhujúca audiovizuálna predohra, ktorá vyvrcholí do dokonalého HUDOBNÉHO ORGAZMU!

• 2.5.2015  22:48

Ďalší kritizovaný film s Cageom, ktorý ma celkom potešil. Asi mám slabosť pre jeho Béčkové akčáky, ktoré mu v posledných rokoch pribúdajú na zozname. Možno je to tým, že im dokáže dodať šmrnc, a vtedy zavriem oči aj nad slabším scenárom. Hudba taktiež nebola na zahodenie (by Frederik Wiedmann).

• 24.4.2015  12:40
    Adaptace (2002)

Ať mi všichni botanici prominou, ale tohle můj mozek nepobral. Asi mému kvítku ulítla včelička, nebo jsem nedosáhla posledního stádia schizofrenie, a možná jsem se jen nemohla koukat na Nicolasův tlustý zpocený pupek. Zítra půjdu do krámku a koupím si hrůzostrašní orchideji. A budu se na ni koukat v naději, že to ve mně vyvolá touhu být broučkem, který se s ní pomiluje.

• 21.4.2015  22:31
    Con Air (1997)

No poviem vám, do lietadla s takýmto osadenstvom by som si lístok kúpila už v predstihu. Pasažieri sú exkluzívni a ich rozmanité chúťky dokážu v človeku vyvolať neskonalé pocity úzkosti. Avšak žiadne strachy, sedí tu s nami totiž aj jeden sladký nabušený svalovec, s kudrnatou ofinkou a králičkom v ruksaku. A ten, keď chytí spravodlivosť do vlastných rúk, tak to len začnú lietať triesky z palubovky. Ale nebude to žiadna legrajda. Banda drňákov sa vie tiež dobre oháňať päsťami. A jak sa dostanú ku kvérom a zmocnia sa lietadla, to len začne poriadne rošambo. Našťastie Nicolas nieje žiadne B-éčko a vie, čo na tých uslintaných hajzlíkov platí. Masaker, jak sa patrí! Škoda, že nejde zohnať spiatočnú letenku.

• 21.4.2015  21:30

Neskutočne šialení týpci, z ktorých jeden je blázen a druhý ako blázen vypadá. Hlavne Nicolasov výraz je miestami tak dramatický, až vám to vyčarí úsmev na perách. Práve preto ho tak zbožňujem.. Avšak film nieje len o klukovinách, ktoré títo dvaja stvárajú. Je to hlavne o priateľstve, v dobrých aj v zlých časoch, a o mladíckej láske, ktorú treba zažiť, kým sa postavia tvárou v tvár smrti. Posledná 1/3 filmu upadne do miernej romanticko-dramatickej melanchólie a chytí tým diváka za srdce.

• 20.4.2015  23:12
    Dravé ryby (1983)

Vo filme sa viac zameriavam na obsah ako na formu, a preto ma tento snímok nijak nenadchol. Dostala som len pár šrámov a rybacích rečí, zabalených do efektného obalu. Vizuálne lahôdky, ktoré boli sprevádzané dravou hudbou, nijak nevyplnili dejovú prázdnotu, ktorú som cítila počas celého filmu. A aj keď boli chlapci celkom sympatickí a predviedli peknú bitku, znovu si ich nehodlám pozrieť.

• 20.4.2015  23:10

Bojové filmy môžem, ale v tejto púšti skapal pes. Mala som pocit, že sledujem dokument o trénovaní pilotov, bez nejakého veľkého príbehu, emócií a napätia. A čo zo srdca neznášam, keď do akčného bojového filmu pchajú romantiku. Tak buď sa bojuje o život, alebo sa flirtuje a cicmá. Keby tá ženská aspoň stála za hriech.. Nakoniec predsa len dojde k rýchlej prestrelke a rozprávkový romantický happy end je na svete! Nad vodou to udržal len typicky sebavedomý Nicolas a dobrák Tommy.

• 20.4.2015  23:09
    Ostrov (2005)

Tak Amíci sa zase raz hrajú na bohov. Vyrábajú ľudské klony, držia ich v imaginárnom svete a nakoniec ich aj tak rozrežú na diely. Ale ich genialita asi nieje taká veľká, keď im Ewan s roštenkou tak ľahko unikli. Celé sa to snaží byť veľkolepé, ohurujúce, avšak miestami je to rozporuplné, až nelogické. Pokiaľ som vypla mozog, tak som mala možnosť sledovať efektný boj o život . Ale keďže niesom klon, ktorý by mal ružové okuliare, tak ma trošku mrzeli niektoré scény. Neviem prečo majú vždy potrebu pchať do budúcnosti lietajúce vlaky a kadejaké aeroplány – trošku nelogické na rok 2019. Vadil mi aj kontrast – moderné sterilné budovy vs. špinavé rozpadnuté šopy v meste.. Pokial sa teda vypnete, odmyslíte si množstvo pary v uliciach a začne fandiť nesmrteľným klonom, tak si to celkom užijete.

• 20.4.2015  23:08
    Cotton Club (1984)

Pôvabný dobový príbeh o spolunažívaní čiernych a bielych v Harleme. Parta bielych gangstrov vie byť poriadne naštvaná, keď sa jedná o holky a prachy. A skupina čiernych stepárov vie byť poriadne našlapaná, keď majú pod nohami parket. Vo filme sa nešetrí jazzovou hudbou, tancom a strieľaním, avšak bez vačších emócií a zmysluplných dialógov. Uprostred toho všetkého je talentovaný hudobník Dixie, ktorý do príbehu vnesie trochu nevydarenej romantiky. To je ale jediné, čo mu ide, a aj preto nepatrí medzi mojich obľúbencov. Viac ma potešil výpalník Nicolas, ktorého som si ovšem moc neužila, pretože len párkrát zamával kvérom. Do retro prostredia dobre zapadla aj Diane, ktorá je nielen krásna, ale aj dobrá herečka. V celom tomto hudobnom vystúpení však upadá slabý príbeh, ktorý sa odohráva akoby za oponou. A keďže tu vystupuje priveľa postáv a scény sú dosť zostrihané, dostávala som sa do mierneho chaosu a postupom času ma to bavilo menej a menej. No aj napriek nedostatkom má tento film svoje kúzlo.

• 11.4.2015  21:41

Další pecka z období, kdy měl Nicolas větší říz, než správně vychlazený Gambrinus. Role lumpa s čírem na hlavě a dítětem v náručí mu nehorázně sekla. A pro jeho psí oči, by se člověk nechal i zavřít do basy. Dobře pobavil i modře zbarvený „Flintstone“ a krvelačný „Hunter rider“. Tohle dílko si velice ráda zopáknu.

• 9.4.2015  14:50
    Rituál (1973)

Nekonvenčný snímok o skupine voľnomyšlienkárov, ktorí poskakujú po ostrove a spievajú si stupídne piesne. Film je plný absurdností a zvráteností, ale ani v najmenšom nepripomínal horor, skôr len frašku podivného vyšetrovania. Vačšinou som mala pocit, že sledujem dokument o domorodcoch, ktorí si schovávajú predkožky do fliaš, vzývajú penisy a skáču cez ohne, v nádeji, že im neobhoria chlpy na prirodzení. Táto pohanská komunita nieje nič pre mňa.

• 2.4.2015  23:52

Tak sa nám do Kocúrkova zatúlala jedna čierna ovečka. A mieri na ňu celá policajná akadémia pitomcov. Spúšťa sa tak vlna nešťastných príhod a nečakaných zvratov. A celé to majú na svedomí dvaja ukrutní dementi, ktorí majú vačšiu fantáziu ako Alica z krajiny zázrakov. Už po 10 minútach sledovania tejto šaškárny som mala chuť streliť si gulku medzi oči. Dobre, že som to nespravila, pretože to bola neskutočná zábava, plná absurdných momentov. Naviac, Nicolas bol opäť k sežrání, ako megapizza so všetkými prílohami.

• 2.4.2015  13:13

Konečne viem, kedy sa z Caga stal pošahaný blázon. To odvtedy, čo ho zakusla ohavná cundra bez zadku. Jej vystupovanie ma iritovalo a naviac vyzerala ako tanečníčka z klipu MC Hammera . Cage na nás vychŕlil neskutočnú gestikulačnú smršť emócií a tým si prilepil na čelo tabuľku s označením pomätený šialenec. Odštartoval si tak kariéru herca, ktorý má svoj neopísateľný výraz, jedinečný pôvab a dokáže aj z komára urobiť velblouda. Film ma ovšem ničím iným nezaujal a jediný dôvod, pre ktorý som to dopozerala bola práve Nicolasova vzteklina. Pridávam jeden citát, ktorý ma celkom pobavil: „Jseš na zavšiveným hajzlu a já se tady snažím vysrat. Takže zavři sakra zobák a nech si to divadýlko nadoma, nebo to běž dělat na dámy.“

• 2.4.2015  00:10

Randy je iný, je z Hollywoodu a je to rebel. A síce miestami vyzerá ako čerstvo vyliahnuté teľa a z očí mu srší nevinnosť a strach, ale aj tak by som ho pri prvej príležitosti oprela o stenu v bare a naznačila mu, že mi može vyšukať mozog z hlavy. Film mi pripomenul moje mládí, kedy sa počúvala výborná hudba, na hlavách sa nosili číra, na gatiach puky, cicmalo sa v zaparkovaných autách a chodilo sa domov nad ránom. Bolo to nádherné obdobie, kedy sa mladí zoznamovali na večierkoch (a nie na sociálnych sieťach) a nápadníci nemali problém vyliezť za vami cez okno. Táto romantika, okorenená jemnou erotikou, ma zahriala pri srdci a príjemne som si pri nej oddýchla. Chcelo by to len trošku viac drajvu!

• 31.3.2015  13:09
    Píseň (2014)

„Viděl jsem vše, co se děje pod sluncem, a hle, všechno je marnost a honba za větrem.“ Posolstvo z Biblie, prevedené do príbehu dnešného života. Príbeh o márnosti a nástrahách života, o schopnosti čeliť pokušeniam a správne sa rozhodnúť. Je to príbeh muža, ktorý okúsil radovánky a blahobyt, a ktorý dospel k múdrosti. Film je pretkaný krásnymi citátmi z knihy Kazatele a pesničkami lahodiacimi sluchu. Ako veriaceho človeka ma tento film nadchol a prinútil zamyslieť sa nad zmyslom života. „Měj bázeň před Bohem a plň jeho přikázání – vždyť to je pro člověka vším. Bůh bude soudit vše, co se děje, i to skryté, ať už to bylo dobré anebo zlé.“

• 30.3.2015  22:36

Chlap jak hora sa vracia z armády domov a túži po stružlikaní dreva. Dreváreň je ale mimo provoz a tak musí chlapec do kasína. Tam sa ale hrá s falošnými kockami, takže sa nasere a všetko rozmláti jakoby sa nechumelilo. A keďže asi nieje taký chlapák, na akého sa hrá, odíde s poriadnou kerkou na hrudi. Do tohto momentu je to ešte celkom pozerateľné, ale potom sa to zvrhne na nezmyselnú honičku na myš. Na scéne sa objavia drogy a Rock zoberie spravodlivosť do vlastných rúk – vybalí kérku na súde, zlikviduje celý policajný zbor a spolu s pošahaným kámošom začne očistku v meste. Nasleduje nezmyselné rezanie áut, strielačky, bitky a váľanie sa v listí.

• 30.3.2015  14:54

Cage, ako šťavnatý sebavedomý mladík so silnými pažami, opúšťa svoju pokrivenú minulosť a vydáva sa na cestu profesionálneho športovca. Tento neznámy chlapec si oblečie bledomodrý dres a rozhodne sa poraziť aj tých najväčších profíkov. Krásny príbeh plný odhodlania, čestnosti, tvrdej driny, úspechov, ale aj peňazí a intríg. Popri športe ale nesmie chýbať ani osudová láska, ktorú si Ned získa aj napriek svojej neomalenosti. Niet sa ale čomu čudovať.. ktorá by odolala temperamentnému a charakternému športovcovi s krásnym telom?

• 25.3.2015  17:33

Gilbert to vskutnu nemá jednoduché a nečudujem sa, že ho to žere. Mňa by to žralo tiež! Chytrý a chrumkavý chalanisko uväznený v starej chatrči s retardovaným bratom na krku, starajúci sa o veľrybu. Aj taký býva život a niet divu, že človeku niekedy rupnú nervy. Niekedy je toho proste moc a človek má chuť tresknúť dvermi a vypadnúť niekam preč, ďaleko od všetkých starostí... A v tejto životnej dráme som mala 100 chutí škrtnúť zápalkou a uniesť Gilberta až na koniec sveta... V reálnom živote ale nieje tak ľahké opustit svoju rodinu, i keď je taká, aká je. Krásne emotívny príbeh, v ktorom Johnny aj Leo ukázali svoje kvality.

• 24.3.2015  08:55

Zbožňujem cestovanie vlakmi. Strávila som v nich niekoľko svojich najlepších rokov, stretla mnoho zaujímavých ľudí a zažila kopec zábavy. Tento snežný expres ma ohromne pobavil a pripomenul mi zážitky z vlaku. Ten pocit, keď máte vystrčené ruky a cítite čerstvý vánok medzi prstami, alebo stojíte v poslednom vozni s hromadou ľudí a snažíte sa prebojovať do prvej triedy. Ruky sme si síce neutínali, ale občas nám niekto pohmoždil kufrom nohu. Našli sa aj staré protivné strigy, ktoré nám bránili v presune. Kang-Ho mi naviac pripomenul jedného tmavšieho pasažiera, ktorý nám kedysi celú cestu „spríjemňoval“ fľaškou s acetónom. Najkrajšie je ale sedieť pri okne a sledovať, ako sa krajina za sklom mení. Ak si chcete užiť poriadnu jazdu, tak si kúpte lístok na tento snežný expres. Ale POZOR!.. vystúpiť možte až na konečnej...

• 22.3.2015  23:46
    Tokarev (2014)

Parta obstarožných týpkov vs. Ruská mafia (1:2). Rudí mafiáni ma bavia, hlavne keď odhalia svoje pokérované telá. Majú silu, chlad v žilách a drsný prízvuk. Nick je síce moja srdcovka, ale na staré kolená už trochu pokulháva. Nielenže sa už nezmestí do svojich starých džínsov, ale stratil aj svoje povestné „losing his shit“. A naviac si nabrnkol nejakú cundru, ktorá mu to kazí viac ako tupé, čo má na hlave. Ale budiš. Navliekol sa aspoň do koženej bundy a rozpútal solídne jatka. Dalo sa z toho ale vybúchať omnoho viac!

• 19.3.2015  08:10

Nádherný dojemný príbeh. Chloe, ako krásna talentovaná čelistka a Jamie, ako fešný rockový lámač dievčenských srdcí, tvorili dohromady skvelý zamilovaný pár. A šťastná ideálna rodinka – milujúca maminka, obetavý tatinko, bratček anjeliček - ktorej súčasťou by chcel byť asi každý. Krásna idylka sa ale rozplynula v momente, keď sa zapleskli dvere na sanitke a ja som začala ťahať papierové kapesníky z vrecka. Nasledoval príbeh prešpikovaný emóciami a úžasnou hudbou. Krásne dielo od samého začiatku až do úplného konca!