TeeAge

homepage

Twitter: TomasHundza

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
    • 9.12.2018  10:27

| Tržby: 2,3 miliónov $ | Veľmi rozporuplný film, ktorý mieša vážne veci s povrchnou formalitou - čo by zo základu mohlo byť skvelé, nebyť totálnej absencie jednoznačnejšieho posolstva a zmysluplného rozuzlenia. Škoda, pretože primárná línia s problematikou straty súkromia vďaka internetu a nutnosti sa asimilovať do všehozdielajúcej spoločnosti je horúcou problematikou, ktorá si žiada funkčné filmové spracovanie. Assassination Nation je v tejto podobe polotovar, ktorý poteší z polovice intelekt, a ani napól fanklub ozbrojených dievčat v červenom.

• 8.12.2018  09:55
    Alfa (2018)

| Rozpočet: 51 miliónov $ | Tržby: 98,4 miliónov $ | Ani som netušil, že tak jednolitý a dejovo fádny film môže niečim fungovať. Ten vzťah medzi človekom a zvieraťom zaujal, a tak mi k tomu stačili vyretušované digitálne zábery prírodných úkazov naviac. Presne ten typ filmu, ktorému odpustíte, že Vám zobral 90 minút zo života, ale po druhý krát mu to už nikdy nedovolíte. Ps: Neviem presne, plakal už človek nad svojimi príslušníkmi pred 20 tisícami rokov? :D

• 8.12.2018  09:50

| Rozpočet: 88 miliónov $ | Tržby: 160,5 miliónov $ | Vnímal som pozitívne tento nezvyčajný pokus o žánrovú zmenu u kultovného titulu. Komediálna linka funguje slušne, a ja som sa príjemne bavil. Nemôžem ale hodnotiť vyššie, pretože hlavné atribúty, ktorými sú atmosferickosť a nevypočítateľnosť, tu totálne chýbajú, a tým pádom to nie je "TEN Predátor", je to len "Predátorík" na jedny raňajky.

• 8.12.2018  09:44

| Rozpočet: 200 miliónov $ | Tržby: 1,241 miliárd $ | Kúzlo animákov z počiatku milénia je pre mňa definitívne preč. Je to už nejaký piatok, čo som nevidel naozaj inovatívni, a scenárom podmanivý počin v tomto žánru, ktorý vie vyžmíkať emóciu aj z dospelej duše. Aj obrazovo sú už aj Pixarovky len kvalitne prepracovanou rutinou, než hurikánom nápadov. Absencia iskry bola len otázkou času. Myslím si, že žánru by prispela nižšia frekvencia výroby, podobne, ako to cítim aj u komixových adaptácií. Posledné roky ich už jednoducho pozerám menej, pretože na nich nemám chuť...

• 8.12.2018  09:33

Jednou z hlavných hodnôt, ktoré si u človeka cením, je lojalita. U športovcov, ktorý dnes striedajú kluby jak tričká, za vidinou honostných zmlúv sa pre to táto cnosť vytráca. Nevytratila sa ale z osoby menom Steven Gerrard, ktorý obetoval svoje zlaté roky jedinému tímu, a to Liverpoolu, v dobrých i zlých časoch. Talent, ktorý strielal góly z 30 metrov ako kedysi Beckham. Je skvelé, že vznikol tento dokument, pretože je dôstojnou prehliadkou jeho kariéry a najpamätnejších futbalových momentov.

• 1.12.2018  08:00

| Rozpočet: 38 miliónov $ | Tržby: 25,4 miliónov $ | Človeku vždy príde smutno ako zo samotného skutočného deja vzľadom k pozostalím, tak aj z faktu, že 90% podobných filmov založených na skutočných udalostiach sú komerčnými prepadákmi... Zaslúžili by si všetci niečo iné. Ako predstavitelia, tak aj skutočný ľudia... Josh Brolin je presný jak hodinky, a ja som zistil, že keď nechcete pustit oheň ďalej, tak mu musíte ísť ohňom napred. Silný film.

• 1.12.2018  07:55
    Venom (2018)

| Rozpočet: 116 miliónov $ | Tržby: 827 miliónov $ | Nakoniec celkom slušné. Jak to všetci preklínali, tak som mal nulové očakávanie, a aj keď je potreba uznať, že sa jedná o schematický scenár bez štipky jedinečnosti, ten "neherecký pin-pong" medzi Hardym a Venomom stojí za videnie. Myslím si, že Venomova postava je oproti iným komixovým ikonám celkom nevďačná, ale komerčný úspech filmu hovorí asi niečo iné... Prekvapujúce. Možno to ten pulzujúci Eminem.

• 1.12.2018  07:49
    Searching (2018)

| Rozpočet: 1 milión $ | Tržby: 70,6 miliónov $ | Ťažko vydržateľný film, nakoľko zo začiatku nápaditá, formálne očistlá forma zaujme, ale po pól hodine máte chuť film pretočiť na koniec. Možno som bol len v ten deň netrpezlivý, alebo bol Searching jednoducho príliž predvídateľný a jednoduchý.

• 1.12.2018  07:46

| Rozpočet: 195 miliónov $ | Tržby: 622,6 miliónov $ | O čom to vlastne bolo? Triky a vtipy so zmenšovaním a zväčšovaním sú opäť skvelé, ale ten našrubovaný dej ma skôr ubíjal. Keby ten film nevznikol, tak si to vôbec nevšimnem.

• 1.12.2018  07:42

| Rozpočet: 40 miliónov $ | Tržby: 357 miliónov $ | Film, ktorý dokážu správne oceniť len tí muži, ktorí zažili, čo je životný štýl rock'n'rollu, a film, ktorí dokážu oceniť len ženy, ktoré zažili, aké to je, keď majú vedľa seba rock'n'roll. Krásny epos o tom, ako duša trpí, keď vám umelecké hodnoty nabúrava komercia. Ps: Najlepší moderný zvuk nahraný v priamych živých sekvenciách. Tlieskam. Mať takú filmovú prvotinu ako režisér, a zomrieť.

• 1.12.2018  07:37

| Rozpočet: 45 miliónov $ | Tržby: 75,6 miliónov $ | Obrazovo z ďaleka nie tak podmanivé, ako jednička, ale naopak príbehovo viac funkčné. Jednoducho úplne iný film, než ktorý som očakával. Benicio je pán, a Brolin mu skvelo nahráva. Krásna jednorázová lahôdka.

• 1.12.2018  07:34

| Rozpočet: 100 miliónov $ | Tržby: 93,9 miliónov $ | Poznáte tie filmy, ktoré pôsobia, že boli vytvorené a vyrozprávané na silu? In the heart of the sea patrý medzi ne. Dobrodružná linka vie strhnúť, ale celkový dej je priamočiari až to bolí. Hemsworth a Murphy sú ale zárukou toho, že sa človek neurazí aspoň z hereckej stránky. Podarné herecké zarezávanie Toma Hollanda.

• 1.12.2018  07:29

| Rozpočet: 187 miliónov $ | Tržby: 1,305 milliárd $ | Keď bol Jurassic World podarene priemernou trojhviezdicou, tak Fallen Kingdom je nepodareným priemerom. V skutočnosti si ale tie tri tiež zaslúži, pretože na oko opäť všetko funguje, dobre sa na to pozerá, ale pod povrchom je ešte väčšie nič. Príde mi, že k tomuto filmu nemal blízko takmer nikto zo účastnených... What a pity again...

• 1.12.2018  07:23

| Rozpočet: 70 miliónov $ | Tržby: 296,9 miliónov $ | Presne ten tip filmu, ktorý je odsúdený na úspech, ale vy dopredu viete, že Vás nebude baviť. Ovarený guláš vo formálne obľúbenom kabáte, behom ktorého som doma upratal, navaril, a vyniesol smetie. To ženské obsadenie mi pravdepodobne robilo dobre len z pôlky.

• 1.12.2018  07:16
    Psí ostrov (2018)

| Rozpočet: ? $ | Tržby: 64,2 miliónov $ | Po toľkých podarených kusoch od Wesa Andersona sa mu odhodlávam prideliť stále slovné spojenie, ktoré pre mňa vyjadruje jeho jedinečnosť, a to je: "kúzelne bláznivé". Tie jeho kusy si ma vždy niečim podmania, ale na druhú stranu, sú to filmy, ktoré nemám potrebu vidieť druhý krát. One of a kind, once in the life.

• 22.11.2018  23:32
    Creed II (2018)

| Rozpočet: 50 miliónov $ | Tržby: 64,6 miliónov $ | Športovné filmy u mňa vždy pokulhávajú, stáva sa len výnimočne, že ma komplexne dostanú. Neni výnimkou ani Creed II, ktorý je len našrubovaným, celkom zbytočným pokračovaním inak skvelej jedničky. Jediná vec, ktorú je ale potreba vyzvihnúť je, že z športovne technickej stránky je film neuveriteľne autentický - pre mňa ako laika v boxe - poprví krát som mal naozaj pocit, že herci zo seba naozaj vymlátia dušu. Príbehová linka nie je zlá, ale emočne som sa nemal čoho chytiť, a obávam sa, že mal podobný problém aj B. Jordan, a to je to jádro pudla... Stallone opäť skvelý, v jedničke mal ale tiež viac čo hrať... I napriek tomu som celú stopáž filmu, keď bol Rocky na plátne, uvažoval, že keď pre nič iné, tak už len pre fakt, že tu ešte Sly medzi nami je, už len pre to sa v ságe oplatilo pokračovať :)

• 1.11.2018  22:36
    Kojot (2017)

"Oda kell baszni, ha az arcodba másznak" / Treba jebnúť, keď Ti lezú do ksichtu --- Ťažko popisovať tak jedinečný film, z ktorého srší rukopis životnej bolesti pravého rázu. Pre mňa možno najlepší európský "western". Pozdravujem kolegu Bocsárszkyho z divadla, opäť klobúk dole... Kostyál prekvapil, takú prvotinu som ešte veru nevidel, jak po technickej, tak po obsahovej stránke. Dokonalá demonštrácia toho, že keď chcete vidieť divoký západ, nemusíte ísť do štátov, stačí zavítať do našich končín ;)

• 29.10.2018  23:27

| Rozpočet: 55 miliónov $ | Tržby: 485,3 miliónov $ | Pokial by som potreboval definovať, čo NIE je povrchné vykonávanie umenia, tak by som povedal: Keď SPIEVA Freddie Mercury. --- Pre mňa bol Queen vždy jednou z najlepších kapiel, a Freddie najenergetickejším spevákom pod slnkom. Dalo by sa napísať veľa o tom, prečo je tento film výborný a kde má naopak svoje nedostatky, ale čo je hlavné, je, že stavia viac, než dôstojnú pamiatku legendám, akými sú Queen. --- Výber LIVE AID koncertu ako hlavného rekonštruovaného vystúpenia bola skvelá voľba, patrí totiž jednoznačne k najlepším živým vystúpeniam, aké boli kedy zahraté a zaspievané. Ďakujem tvorcom a autorom, že sa s produkciou filmu neonáhlili, a vydali ho až teraz, keď im technika dovolila, aby výsledok dosiahol účinok, ako keby sme na tom koncerte naozaj boli. Na Queenoch som bol naživo, žial, už bez Freddieho. Dnes som mal ale pocit, že som ho naozaj zažil. A to hovorí za všetko. Dolby Atmos 41 Rulezz

• 7.9.2018  22:39

Vynikajúci dokument, ktorého najväčšiou prednosťou je, že dáva do kontextu dlhé obdobie: od oranžovej revolúcie na Ukraine v 2004 až do výsledku prezidentských volieb v USA v roku 2016. Všetci si tak môžeme vytvoriť presnejší názor na to, aký praktický vplyv malo a má Rusko na udalosti v Kiyeve, na Kryme a v USA. Je to tiež výkričník pre všetky krajiny ohľadne kyberútokov, ktoré sa veľmi pravdepodobne budú rozmáhať ďalej, pretože boj proti nim je viac, než ťažkopádny.

• 22.8.2018  22:08

| Rozpočet: 69 miliónov $ | Tržby: 151,6 miliónov $ | Načo?

• 18.8.2018  00:02
    Upgrade (2018)

| Rozpočet: 4 milióny $ | Tržby: 16 miliónov $ | Nápadité, nekonvenčné sci-fi, ako to mám rád. Umelá inteligencia v najlepšej forme, a tisíc otázok, ktoré prináša...

• 17.8.2018  18:31
    Equalizer 2 (2018)

| Rozpočet: 62 miliónov $ | Tržby: 190,4 miliónov $ | Pre mňa oveľa podarenejšie, než jednička. Paradoxne, malé dejové linky ma zaujali viac, než ta hlavná - prišli mi duchaplnejšie a vývojaschopnejšie. Denzel je na svoj vek v prekvapivo dobrej forme - v lepšej, než napríklad pred desiatimi rokmi. I napriek tomu už trošku začína plniť v Hollywoode rolu, ako Liam Neeson. Ale mne to vôbec nevadí. Faqua mal lepší materiál pod rukami s Olympusom a Southpaw, tak dúfam, že niečo podobné opäť prinesie. Ps: Na Pedra Pascala sa teším v každom filme, ale scenáristi mu veľa hĺbky tentokrát nedopriali.

• 9.8.2018  23:57

| Rozpočet: 178 miliónov $ | Tržby: 363,4 miliónov $ | Od roku 2012 najlepší akčný film vďaka sekvencii v Paríži a tiež guletrhajúcej hudbe. Kamera i hudba niečo podozrivo pripomínala, ale bolo mi to jedno, pretože som sa náramne bavil, pristihujúc sa niekoľkokrát s úsmevom až k ušiam. Parížske tempo bolo tak neskutočné, že si ho film nedokázal udržať do konca, a preto supersilné 4, a nie 5.

• 1.5.2018  00:59

| Rozpočet: 21 miliónov $ | Tržby: 332,6 miliónov $ | Film, pri ktorom sa človek hambí napiť, pretože bude rušiť ostatných glganím. A to som zažil v kine prvý raz :D Prvá pólka výnimočná, v tej druhej postavám dochádza reálne IQ, a nastupuje to "B" filmové. Škoda. Najviac fungovali práve lakačky, ktoré paradoxne neobsahovali príšery. Spielbergow JAW efekt "nevidené straší viac" sa možno mohol použiť po dlhšiu dobu - z toho ťažilo aj prvé PARANORMAL ACTIVITY. A Quiet Place je z 85% nemý film, a tých 15 vyplňuje dokola sa opakujúci lajtmotiv vo forme bass droppu. Každopádne je to osviežujúci, iný film, ktorý raz určite neurazí. Celkom nekonvenčný koniec ma nadmieru potešil.

• 27.4.2018  22:49

| Rozpočet: 350 miliónov $ | Tržby: 2046 miliónov $ | Poriadna kláda. Už bolo ale na čase... Infinity War obdivuhodne balancuje na hranici komédie a drámy, kde ako zdroj využíva prvé stretnutia postáv z iných titulov, čo je vlastne recept, ktorý sa použil prvý krát v prvých Avangers. Vtedy ma to tiež bavilo. Najväčšie eso v rukáve ale Russovci využili na dlhú dobu dopredu: Nikdy už nebudú mať možnosť odstrániť toľko elementov z MCU naraz, takže tromfnúť Infinity War bude veľmi ťažké... Som zvedavý, čím dokážu hladné krky nasýtiť po druhom diely...

• 2.4.2018  22:16

| Rozpočet: 175 miliónov $ | Tržby: 582 miliónov $ | Ready Player One sa ku mne dostal nedlho po vydaní knihy, a tak som knihu zhltol za pár hodín. Hned mi bolo jasné, že bude len otázkou času jeho filmové spracovanie. Spielbergova verzia ma príjemne šokovala v aspektoch vizuálnej predstavivosti, pretože vytvorila podobný svet, aký som si predstavoval pri čítaní knihy. Dokonca aj vizáž postáv bola súrodá, čo je automatickou poklonou pred Ernestom Clineom. Dejové napredovanie je možno ešte strhujúcejšie, než v knihe, a to hlavne vďaka tomu, že popkultúrne odkazy sa nemusia dlho popisovať, pretože na nich stačí záber, alebo pár sekúnd hudobnej ukážky. Naviac sa scenár zbavil niektorých pasáží, a tak je dĺžka filmu viac, než príjemná. Nemohol som sa ale zbaviť dojmu, že ajkeď sa scenár snažil byť ešte napínavejším a ku koncu strhujúcejším, než kniha, tiež mu chýbala určitá osudovosť a nadčasovosť, kôli ktorej si človek určitý film púšťa znovu a znovu. Ready Player One je ale mimo to vizuálne zábavné a naplňujúce dielo, ktoré učiťe stojí za to vidieť. Staršej generácií 50+ ale nebude hovoriť vôbec nič - ešte menej, než komixová záplava filmového trhu.

• 25.2.2018  00:12

| Rozpočet: 200 miliónov $ | Tržby: 1347 miliónov $ | Kôli brutálne prehustenému trhu s komixovkami sa ani Black Panther nevie vyhnúť schematizmu, ale mne osobone sa páčil návrat k ľudským zloduchom, komornejším scénam, a k pokusu o hlbší presah. Práve pre vymenované kvality som bol fanúšíkom prvých dvoch Thorov, a tak som rád, že sa ich spôsob podania aspoň čiastočne vrátil. Všeobecne si myslím, že daný smer by sa viac páčil aj širšiemu publiku, a preto dúfam, že sa bude panterovi finančne dariť, aby vyslal jasný signál producentom, že toto je tiež dobrá cesta, a nie len pestrofarebné, vtipné cgi...

• 25.2.2018  00:04
    Coco (2017)

| Rozpočet: 200 miliónov $ | Tržby: 807,1 miliónov $ | Animák, z ktorého pestrej farebnosti mi budú žiariť dúhovky ešte niekoľko ďaľších dní. Pixar shined again!

• 25.2.2018  00:01

Pohodový televízny film o nepohodovom živote neurochirurgov. Cesta, ktorá vedie k tomu, aby človek zvládol podobné zákroky, je neuveriteľne tvrdá, naviac, ako aj v každom inom obore, i tu platí dvakrát viac, že proces učenia a nutnosti sa zlepčovať nikdy nesmie skončiť. Je to obor na plný životný úvezok, a práve pre to zdvýham svôj klobúk pred všetkými, ktorý prinášajú takúto obeť spoločenstvu. Samotný film má svoje muchy, hlavne scenáristicky a obrazovo, ale jeho posolstvo je krásne a dosť efektívne znázornené, takže za mňa spokojnosť.

• 24.2.2018  23:52

| Rozpočet: 55 miliónov $ | Tržby: 351.8 miliónov $ | V prvom rade je potreba povedať, že je Branagh fakt veľký frajer. Zrežírovať tak komplexný film a pritom v ňom hrať hlavného protagonistu, je distiplína, ktorú zvláda(dal) na tak vysokej úrovni asi len Mel Gibson. Inak ale pokladám podobné filmy s knižnou detektívkovou predlohou za ťažko zvládnuteľné: vzhľadom k rozsiahlej predlohe majú filmové verzie vždy problém so skrátkovitosťou a neschopnosťou dosiahnuť podobnú gradáciu, ako knižky. I práve preto je Vražda na Orien Expresse len slušnou, remeselne bezchybnou adaptáciu, kde sa najdú úžasný herci v kúzelnej výprave, ale príbeh s divákom len zťažka zamáva...

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54