TeeAge

homepage

Twitter: TomasHundza

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52
    • 16.11.2017  15:01

| Rozpočet: 180 miliónov $ | Čakal som oplzlý, nechutne cirkusoidný vizuál, a to milejšie som bol prekvapený. Valerian Luca Bessona je nápadito, vkusne pestrofarebný vizuálny hurrikán s dynamickým scenárom a nemainstreemovo vyzerajúcou hlavnou dvojicou, ktorá tiež o to viac prekvapí. Fantasitké prostredie. Keby mal film o štipku sofistikovanejší scenár, bola by to plná palba. Dúhovky mi žiaria doteraz.

• 15.11.2017  22:48

| Rozpočet: 300 miliónov $ | Je toľko vecí, ktoré by sa dali vytknúť a zároveň pochváliť, ale podobne ako je trh prehustený šablonovitými komixovkami, rovnako by bolo zbytočné opisovať dokola klady a zápory, a rozdieli medzi DC a Marvel. 3 veci ale vyzdvihnem: 1. Najväčšiou nevýhodou Justice League je, že prichádza 5 rokov!!! po konkurenčných Avangers (medzičasom naviac vyšlo toľko komixových filmov, že nás už zo základu len máločo prekvapí). 2. Zack Snyder je vyžmýkaný režisér, stal sa z neho ešte väčší suchár, než býval, a štúdio si to malo včas všimnúť, nie až v polovici projektu (nové spracovanie DC univerza má budúcnosť len bez neho - prvý a posledný film, ktorý pod jeho rukou fungoval, bol Man of Steel, ale len kôli Cavillovi). 3. Miešať do projektu Whendona bola zúfalosť nahrubšieho zrna, a som presvedčený, že celku to len uškodilo, ajkeď jeho prácu mám rád. 4. Benovi Affleckovi som dával vždy ďaľšiu šancu, že to v sebe má, len to musí niekto vydolovať - už v to neverím - je to definitívne herecké poleno :D --- Justice League má dobré vlastnosti, a mal všetko k tomu (okrem režiséra a predstaviteľa Batmana), aby bol skvelým filmom. Cavill môže charizma rozdávať, Gadot potvrdila svoje kvality z Wonder Woman, a ostatný skvelo sekundujú. SPOILER: Pasáž s oživením Supermana bola pre mňa najsilejšiou časťou, a myslím si, že na tom scenár mohol trošku viac vyťažiť, tak isto, ako na predstavovaní nových hrdinov, ktoré bolo podarené, ale skratkovité - opäť zanedbané. Premárnená Príležitosť s dvojitým velkým P. --- | CineStar Černý Most, Praha, 15.11.2018 |

• 7.11.2017  00:16
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Po 2 sériách: Odjakživa som bol skôr zastáncom názoru, že decko na javysko ani plátno nepatrý, (ajkeď som sám hral divadlo od 6tich), pretože neni emočne dosť zrelé k vyjadreniu jemu cudzích pocitov. Výnimky sa vždy našli, ale obsadenie Stranger Things môj názor úplne zmenil, pretože toľko výnimočných hereckých výkonov od detských predstaviteľov som naozaj nikdy neviel. Naviac sa tu párujú staré dobré postupy s novými technickými vymoženosťami, a výsledok je pre mňa plnohodnotný. Scenár je skvelý, a spracovanie je viac, než filmovej kvality. Chcem okamžite ďaľšiu sériu! 100%

• 25.10.2017  22:18

| Rozpočet: 180 miliónov $ | Niet miesta pre staré lásky. Rovnako, ako je preč zo značky Natalie Portman, tak zmizol aj epický štýl predchádzajúcich dvoch dielov. Tie patrili medzi moje srdcové záležitosti, nakoľko ma Thor bavil svojim spracovaním, tak i príbehovými linkami. Už z trailerov bolo jasné, že Ragnarok zvolí úplne iný, rýdzo komiksový, pestrofarebný kabát. Väčšinou mi tento prístup nechutí, ale tu sa to Waititimu naozaj podarilo, pretože sa stal celý film originálnym vďaka nekonvenčnému príbehu a fungujúcej odľahčenosti. Malo to svoje riziká, a pre mňa i určitý charakteristický duch vymyzol, ale vzhľadom k ostatným šablonovitým komixom je vlastne Ragnarok podarené osvieženie. Najsilnejším esom filmu je totálne mimomainstreemová hudba, ktorá dokonale dokresluje dojem z plátna. Summa summarum je mi trošku ľúto za emóciami, ktoré bol pôvodný prístup k týmto postavám schopný vyvolať. Emócie sú tu na 100% vymenené za vtipy. Komu sadnú, bude nadšený, komu nie, bude veľmi pravdepodobne zklamaný. | CineStar Černý Most, Praha, 25.10.2017 |

• 18.10.2017  11:42

Ako demonštráciu hodnôt patriotizmu a otcovstva to považovať takmer nedokážem, pretože je ťažko predstaviteľné, že takýto človek chodí na zemi. Skôr film vyvoláva danú otázku: Dokáže človek pre svoje postoje a emócie kráčať smerom k peklu? --- Vôbec nechápem, kde zo seba toto Vince Vaughn vymačkal, ale pre mňa jeden z výkonov roku.

• 18.10.2017  11:35

Takto to dopadne, keď z receptu na dobrý film takmer celkom odstánite živých hercov. Prvý a druhý diel bol silný, pretože boli vyladené pól na pól. Kúzlo sa vždy dostavý, len ak je dostupná interakcia. Tu jej takmer niet. A to je obrovská škoda.

• 11.10.2017  23:33
    Wind River (2017)

Ťažko opísať. Vôbec som v momentálnej tvorbe nikde naokolo neočakával taký staromódny, a pritom tak aktuálny počin zároveň. Vyznie to divne, ale presne takto to mám rád. Keď sa vedia znázorniť správne hodnoty voči tým najprimitývnejším, môže vzniknúť Wind River. Jeremy Renner pre mňa v životnej roli.

• 22.9.2017  11:28
    The Circle (2017)

Chcelo to asi pozdvihnúť na vyššiu úroveň problematiky, takto to bola len prechádzka zmystifikovaným Applom v Cupertinu pod hávom menom The Circle, ktorého potencionálne nebezpečné zámery v blízkej budúcnosti sú zámermy každého korporátneho giganta: vlastniť čo najviac osobných dát a informácií. To už ale všetko vieme. Škoda. S týmto produkčným týmom a castom to mohlo dopadnúť až nadčasovo. Jasná nevyužitá možnosť.

• 22.9.2017  11:22
    The Show (2017)

Jednorázová oddychovka, kde si viete sám odpovedať na otázku, či by to bolo za reálnych podmienok uskutočniteľné: Odpoveď je jasné NIE, a to príbehu bere veľa zo sily, pretože začiatočný nápad a šmrnc tam bol. Raz stačí. Céčko so všetkým všudy :D

• 22.9.2017  11:20
    Baby Driver (2017)

Absolútny klenot formálnej stránky kinematografie. Nič nové - hovorí si človek, keď pozerá na tie rytmické hrátky so strihom na hudbu - a pritom niečim tak originálne a nevídané. Edgar Wright je po bicistovi vo Whiplash najlepším tempomatom v Hollywoode. BEATová bomba od začiatku do konca, aká tu ešte nebola. Naviac, herecká garda je k zožraniu, a scenár je až na pár výtiek tiež podarený. Takmer stopercentný nárez. Ps: Objavujúce sa videá na youtube s dovetkom IN BABY DRIVER STYLE naznačuje, že sa stal film kultovým za neuveriteľne krátku dobu. Má nárok.

• 22.9.2017  11:15
    Williams (2017)

Žijúca legenda menom Williams: človek, ktorý obetoval doslova všetko pre svoju najväčšiu vášeň: automobilové závody, a to hlavne F1. Ako skalný fanda sérií Formule bol pre mňa dokument veľmi prínosný, pretože spracovával jak minulosť stajne a Williamsa, tak to pretkával i so súčastnou situáciou. Prekvapil ma najviac interný, rodinný pohľad na stáj, toľko citlivých informácií som vôbec nečakal. Pre mňa lahôdka.

• 22.9.2017  11:09

Prvá a tretia perla ma celkom bavila. A i keď v skutočnosti Dead men tell no tales má možno i lepší scenár, než tie predchádzajúce, nemohol som sa zbaviť dojmu, že som to už všetko videl, a nič ma neprekvapí. Myslím si, že z jeto série sa už dávno to najlepšie vyžmýkalo, a malo sa prestať v tom najlepšiom. Ale dobre no, nenáročná zábava poniekoľký krát. A šestku si ajtak zase pozrieme, že?

• 22.9.2017  11:04

Tento žáner nie je ani zďaleka moje kafe, a dopadlo to presne, jak som čakal. Štandardne, bez prekvapení, s našrubovanými vyššími posolstvami. A tie stand-up výstupy? Nepochopil som, či to malo byť dobré, alebo práve znázornenie ich malého talentu. A to je veru zle. Raz určite stačilo, a pokial by som sa mohol rozhodnúť znova, tak to milerád vynechám. Nabucúce budem obozretnejší.

• 22.9.2017  10:48
    Narcos - Série 3 (série) (2017)

Bez Escobara to už neni plnohodnotná zábava. Nie je to náhoda, že Cali kartel nie je tak svetoznámy, ako bol sám Pablo. Jednoducho skutočnosti odpovedajúce fakty neposkytujú dostatočnú dramatičnosť pre scenár. Naviac, jediným hereckým bohom v tejto sérií zostáva už len Pedro Pascal. Ostatný boli totiž vybraný aj na základe podobnosti skutočným postavám, a to veru obmedzuje casting, ktorý by bol normálne založený skôr len na talentu uchádzačov. Ťažký kompromis pre projekt - výsledok preto vlažnejší, ale ešte stále nadštandardný.

• 22.9.2017  10:35
    Icarus (2017)

Zo začiatku zaujímavé téma a dobre rozohraný dokument skrze rozprávača, ktorý pre odhalenie pravy o dopingu začne chémiu dobrovoľne používať. Podarí sa mu spolupracovať s ruským vedcom, ktorý mu má možnosť na čierno urobiť potrebné dopingové testy. Už to, že takého človeka našiel, nasvädčuje obrovskému škandálu, ktorý sa vzápätí aj uskutoční. Dokument by bol strhujúci, pokial by pokračoval v začatom tempu, ale druhá pólka už naznačí, že nové informácie už neprídu, a rieši sa len právny cirkus okolo daného ruského vedca. Škoda. Inak bravúrny a odvážny počin cyklistu menom Bryan Fogel.

• 26.8.2017  11:27

Skvelo rozohratá dráma, kde sa Vám vrámci žánru nechce veriť, že to má tak svižné tempo. Dej napreduje tak rýchlo, že sa divák ani nenazdá, a je koniec. A to je vlastne zároveň i najväčší problém filmu: Jeho posolstvo je síce silné, ale pre celovečerný film málo komplexné na to, aby záver nepôsobil necelistvo. Nadčasový Crowe, ako vždy.

• 20.8.2017  23:06

Pre nezasvetených, ako aj pre mňa, trošku suchá a rozťahaná rošáda o hypotekárnych bublinách. Z filmovej stránky chýba hravosť a sviežosť. Zo stránky ponaučenia bolo i takto pár vecí, ktoré si človek mohol zobrať za svoje. The Big Short je prísny, nekompromisne antimainstreemový film, ktorého výpovedná hodnota je 5x väčšia, než Vlka z Wall Street, ale jeho zábavnosť pre masy je tomu ekvivalentne menšia. (The Wolf of Wall Street nepatrí ani z ďaleka medzi moje obľúbené kusy)

• 20.8.2017  13:31

Pojatie materiálu je veľmi trafené, a obsadenie je skvelé. Michael Keaton pozdvihol klesajúcu kvalitu záporákov v Marvelovkách opäť na výslnie, respektíve na úplne inú, vyššiu úroveň. Čo ten človek dokáže vyjadriť detailamy svojej mimiky, je neuveriteľné.

• 16.8.2017  22:18

Fajná oddychovka v jednom z mojich najobľúbenejších žánrov. Ján Sneh hraje čo má, mne neprišiel nijak katastrofálny. Celému filmu ale kraluje Peter Firth, ktorý svojím herectvom drží napätie a nepredvídateľnosť až do konca. Palec hore.

• 16.8.2017  10:12

Pár dobrých gagov sa tam určite našlo. Príbeh je jednoduchý, až to bolí. Našťastie, aspoň ten vizuál je postavený na kráse tiel, a to bol hlavným atribútom i originálu. Ps: Najhoršie digitálne efekty v mainstreemovom filme za posledných 5 rokov. Ta horiaca loď? Je evidentné, že keď sa nejedná o čistokrvný akčný film, tak nemusím najať najlepších FXákov pre projekt, ale toto už bola hanba.

• 15.8.2017  23:51
    Dunkerk (2017)

Pre mňa najslabší film Nolana, pretože svoju chladnosť povýšil na 99 čísiel, a to už doteraz bol jak cencúľ. Zámer je jedna vec, výsledok druhá. Audiovizuálna stránka opäť nevídaná, ale že by katarzia? Pre mňa trošku sklamanie. I tak 4. Gibsonov Hacksaw Ridge so mnou hýbol o niekoľko tried viac, pretože disponoval kvalitami tempa, kontrastu a príbehového srdca. Tempo: Gradácia nebola zďaleka tak intenzívna, jak to naznačovala hudba. Kontrast: Je pekné mať kvalitný, pulzujúci soundtrack počas 100 minút, ale pokial je to od začiatku do konca, stráca to na účinnosti, hlavne ak tomu dej neodpovedá. Príbehové srdce: Jediná kvalita, ktorú Nolan oproti ostatným filmovým kvalitám nikdy nepovýšil na potrebnú úroveň. Každý má inak nadelené talenty, ale keď to tak je, asi by si mal zobrať lekcie od Gibsona :D To by už ale nebol on...

• 15.8.2017  07:14

Fassbender hraje dvojité AI bezprecedentne, ale vzľadom ku škatuľkovému charakteru umelej inteligencie je aj jeho herecký plac obmedzený. Ostatný nehrajú zle, ale nemajú zďaleka také charizma. Mne sa osobne zlepenec príbehu celkom páčil, problém som nachádzal skôr v absencii rýchlejšieho napredovania gradácie a tempa. Logické premýšlanie je pandorinou skrinkou pre postavy v tomto žánru už desaťročia, takže som v tomto ohľade nečakal žiadne zázraky. Vizuálne lahodná oddychovka.

• 14.8.2017  05:57
    Mělčiny (2016)

Cervenak to popísal na výbornú :D

• 14.8.2017  05:55

Keby to netlačilo tak na pílu, bol by to výnimočný film. Takto len priemer.

• 14.8.2017  05:50
    Velký dar (2017)

Veľmi nádejne rozohratá dráma, ktorá na môj vkus v druhej polovici trošku vyšumela do všeobecna. Príjemný nadpiemer, ktorý zaujme dobrým nápadom a hereckými výkonmy Chrisa Evansa a Jenny Slate.

• 13.8.2017  12:26

Pulzujúci videoklip s najlepším možným obsadením a vizuálne strhujúcim spracovaním. Čistokrvný plnohodnotný zážitok, ktorý ale nie je pre každého. Novožánrové fantasy, s doslova dýchajúcou hudbou.

• 13.8.2017  12:19

Fungujúce vtipy, skvelé postavy i podruhý krát. Ale tie dúhové prostredia boli k nevydržaniu. Hlavný príbeh tiež nebol najsilnejšiou myšlienkou medzi Marvel dielami, a tak sa kladie otázka, nakoľko to bol užitočný film z uhľu pohľadu univerza.

• 3.8.2017  12:34
    Rozpolcený (2016)

Kôli atmosferickosti sa to určite oplatí vidieť, ale počas celého filmu som si kladol jedinú otázku: Nemohla byť ta šialene ťažká a komplexná hlavná rola zahraná lepšie, trebars niekym iným?

• 3.8.2017  12:29
    Život (2017)

POZOR, mikrospoileroidný komentár: Celý film som mal chuť tú slizskú hviezdicu zahubyť tými najzákernejšími spôsobmi. Z toho posudzujúc ma film fakt bavil od začiatku do konca. Otvorené závery ma vedia naštvať, ale trebars bude dvojka :D

• 3.8.2017  12:25

Sci-fi tiramisu, ale nie z domu, ale z ázijského obchodu. Tematika zastaralá, obrazová nápaditosť nevšedná, ale rýchlo sivnúca. Scarlett to svečí viac bez nanoobleku.

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52