TeeAge

homepage

Twitter: TomasHundza

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53
    • 17.1.2018  23:02

| Rozpočet: 12 miliónov $ | Tržby: 40.5 miliónov $ | Film, o ktorom sa ťažko píše, musí sa vidieť. Kto pozná McDonaghové filmy, vie, že je potrebný špecifický nadhľad, aby si mohol film naplno užiť. To, či príbeh a spracovanie sa niekomu páči a niekomu nie, je vec subjektívna. Ale jedno sa musí uznať: Tí herci na place to dávajú kruto dobre, a už len preto sa 3 billboardy oplatí vidieť.

• 16.1.2018  21:44

| Rozpočet: 120 miliónov $ | Tržby: 210 miliónov $ | Sú dni, keď mi podobný staromódny film padne do nálady. A vzhľadom k tomu, že katastrofické filmy plné heroickej hudby a patosu mám rád, je Geostorm od Devlina taká priemernejšia Emmerichovka, ktorá ma potešila, hlavne s Butlerom v hlavnej roli. Fuqua z neho dostak viac v Olympus has fallen i v London has fallen, ale evidentne mu ten žáner sedí, a Geostorm je len novým dôkazom. Fyzika samozrejme vo filme neplatí, ale kto ju v tomto žánru rieši, je už dlhodobo na zlej adrese :)

• 14.1.2018  20:07
    7 životů (2017)

| Rozpočet: 20 miliónov $ | Tržby: 19.8 miliónov $ | Netradičný scenár s úctihodným sedemnásobným hereckým výkonom od Noomi Rapace. Kombinovane s sťavnatou akciou je to nadpriemerný kus na nedeľné večery.

• 11.1.2018  23:40

| Rozpočet: 30 miliónov $ | Tržby: 176.6 miliónov $ | Obnovená Kobra Jedenásť s L. Jacksonom a Reynoldsom. Prekvapivo šťavnaté auto-moto-člno naháňačky s fyzicky nahratými búračkami, len výbuchy sú škaredo digitálne. Humor funguje len miestami, ale akcia to vynahradí. Toto natočiť za 30 mega je dnes asi fakt umenie, klobúk dole.

• 10.1.2018  23:01

| Rozpočet: 30 miliónov $ | Tržby: 54.7 miliónov $ | Darkest Hour nepotrebuje bojové scnény. Obsahuje viacero komorných scén, z ktorých je i jedna zvlášť silnejšia, než celý Nolanov Dunkirk. A treba podotknúť, že ani ten nebol slabý. Gary Oldman zaslúžene pozbieral glób, a so všetkou pravdepodobnosťou dostane i zlaťáka. Tento rok preňho totiž nevidím v inak silnej elite žiadneho adekvátneho konkurenta.

• 6.1.2018  19:19

| Rozpočet: 185 miliónov $ | Tržby: 259 miliónov $ | Dizajnerská dokonalosť tohto desaťročia. Každá scéna vyzerá dychvyrážajúco. V spojení s kamerou Rogera Deakinsa, ktorý uplatnil svôj neskutočný talent už aj v Sicario-vi a Skyfall, je to pastva pre oči. Hudba skvelo sekunduje. Villeneuve to dáva všetko podarene dokopy. Byť viac zhmotneného zla, je to film roku. I takto to ale bude kus, ktorý sa bude premietať desaťročia na filmových školách na obore kamery.

• 5.1.2018  23:55

| Rozpočet: 84 miliónov $ | Tržby: 194.7 miliónov $ | Dolby Atoms ma zatlačilo do sedadla. Špičkový, moderný soundtrack. Skvelý Jackman a Efron. Paradoxne, jediná chyba je, že sú spievané aj niektoré scény, ktoré možno mali byť len povedané. K dokonalosti chýbalo viac životopisného príbehu a o štipec viac dialógov. Dejové prehĺbenie sa stalo jasnou obeťou dynamickému napredovaniu a rytmu filmu. Takto to bol "len" dvojhodinový parádny videoklip s dokonalým zvukom. Pre mňa najviac scéna choreografia Jackmana s Efronom s póldecákmi v krčme :D Ps: Hneď po kúpe soundtracku som ho v ten deň dal asi 8x za sebou :D

• 4.1.2018  10:29

| Rozpočet: 68 miliónov $ | Tržby: 31.5 miliónov $ | Námet s potenciálom ako hrom, ale s výsledkom ihly v kope sena. Keď človek zváži, že v tak dhlej stopáži ho baví jedine Christopher Waltz, a všetko ostatné ho skôr irituje, je niečo veľmi zle. Debilnejší scenár som už dlho nevidel. Občas som mal naviac pocit, že je to celé zrežírované, ako zlá brazilská telenovela. Tento rok sa veru filmovo nezačal úplne dobre, ale odtial sa dá snáď už len stúpať... :D

• 10.12.2017  22:18
    Silnější (2017)

| Rozpočet: 30 miliónov $ | Tržby: 6.4 miliónov $ | Niet divu, že je to prepadák. Na základe plagátu, ktorý ma spolu s menom Gyllenhaala navnadil, som čakal príbeh plný mentálnej sily a znázornenia boja o znovuchodenie. Stronger je ale úplne iný typ scenára, a tak si každý musí o tom urobiť obraz sám, či je to správny spôsob spracovania skutočného príbehu. 3 len pre to, že Jake hrá opäť ako o život...

• 10.12.2017  12:20

| Rozpočet: 29 miliónov $ | Tržby: 47.3 miliónov $ | Mám rád filmy, kde sa veci nedejú bez vysvetlenia a bez odvôvodnenia. Logan Lucky je vystavaný postupne, až neakčne minimalisticky, čo spôsobuje aj netradične dlhú stopáž. Ale práve preto je Soderberghov tento kúsok niečim viac, než len žánrovým výplachom. Objavujú sa témata spoločenských tried, vojnových a športových veteránov, pomanželských záležitostí, institucionálnych klamstiev a poisťtných podvodov... Keď sa nad tým človek zamyslí, tak zistí, že je to vlastne celkom širokospektrálna dráma so schopnosťou reflektovať súčastnú spoločnosť - to nie je u týchto žánroviek obvyklé, a to sa musí oceniť, aby v ideálnom prípade vznikali podobne pracné kusy aj nabudúce...

• 4.12.2017  23:53

| Rozpočet: 104 miliónov $ | Tržby: 401.5 miliónov $ | Akčná blbina, ktorej chýbajú atribúty prvého dielu, a to aj ten bol pre mňa len priemerným kúskom. Pestofarebné prostredia, megalomanské digitálne kamerové prelety: presne tie veci, ktoré zo srdca nenávidím. Vizitkou kvality sú len kvázi "jednostrihové" ale digitálne, nápadito schoreografované bitky. S Bondovkami by sa to podľa mňa vôbec nemalo porovnávať, je to niekde úplne inde. Darmo cieľená reflexia voči stavu spoločnosti či politiky... to nič nemení na tom, že svojou žánrovou špinavosťou nesiahajú kingsmanovky bondovkám ani po kotník! Ak bude tretí diel, s kľudnou dušou si ho nechám újsť... Ps: Vážne začínam byť alergický na digitálny sajrajt, asi si zoženiem prášky vo forme nejakého "živého" filmu...

• 4.12.2017  23:44

| Rozpočet: 50 miliónov $ | Tržby: 134.9 miliónov $ | American Gangser Light Edition. Podobné témata vo filmoch a seriáloch ma vždy bavili, a po skvelých Narcos tu máme ďaľšiu práškovú jazdu, tentokrát s Cruisom, ktorého som naposledy videl v takej hereckej forme v Edge of Tomorrow. Chýba tomu síce ta hlbšia rovina z amerického gangstra, ale evidente to film nemal ani v cieľu. Škoda, pretože to mohla byť plnohodnotná záležitosť. Fungujúca komediálna linka v podobnej žánrovke je fakt neobvyklý jav... :)

• 4.12.2017  23:39
    The Punisher (TV seriál) (2017)

No vidíš Marvel, dá sa to aj inak! Bez superschopností a bez hromady digitálneho sajrajtu prichádza najcivilnejší a relatívne najľuďskejší počin značky. Nič ma nebaví viac, ako keď je hlavný hrdina realite blízký, a svojim príbehom a následnými činmi sa mi vie priblížiť. Tým, že Punisher nie je ďaľším akčným výplachom, je postupne gradovaná atmosféra a len občasné akčné mäso kontrastom omnoho efektívnejšie, než v seriáloch, kde to duní od prvej do poslednej chvíle. Dunenie ma unavuje, unavilo, a už podobné veci dávno nepozerám. Punisher je iný. Je takým seriálom, ako to mám rád.

• 4.12.2017  23:29
    Uteč (2017)

| Rozpočet: 4.5 miliónov $ | Tržby: 254.3 miliónov $ | Priznám sa, že som čakal niečo úplne iné. Niečim na mňa Get Out pôsobil veľmi nekonvenčne a novátorsky, nemal som pocit, že vidím hororovú schému po stý raz, ako to býva u žánru dosť obvyklé. K nevyspitateľnosti a celkom dlhej schopnosti udržať rozuzlenie nepredpokladateľným, určite prispeli aj skvelé herecké výkony. Čerstvý kus do police podarených mysterióznych hororov, ktoré len tak hňeď nezahalí prach... Všetko tieto kvality ospravedlňujú skratkovitý záver. Prial som si viac...

• 4.12.2017  23:23
    Spielberg (TV film) (2017)

Ikona režisérského remesla, ktorého meno pozná aj človek, ktorý o filmoch ako takých nevie vôbec nič - a práve to je dôkaz toho, že sa Spielberg ako jediný vymyká bežným hraniciam svôjho oboru, pretože skrze svoju pestrú filmografiu ovplivnil najširší okruh divákov po celom svete. Niektoré jeho opusy zbožnujem, iné išli úplne mimo mňa. Dosť podobne to vykresluje aj tento podarený, pre mňa osobne prínosný dokument, ktorí mi len ďaľšími zaújimavosťmi potvrdil, aký veľký pán Spielberg naozaj je. A bude.

• 4.12.2017  23:15
    Jour J (2017)

Pohodová oddechovka na večer, když nic jiného není po ruce. Pár skvělých komediálních nápadů, pár ošklivějších hereček, než je zvykem, a máte francouzkou rutinu.

• 16.11.2017  15:01

| Rozpočet: 180 miliónov $ | Čakal som oplzlý, nechutne cirkusoidný vizuál, a to milejšie som bol prekvapený. Valerian Luca Bessona je nápadito, vkusne pestrofarebný vizuálny hurrikán s dynamickým scenárom a nemainstreemovo vyzerajúcou hlavnou dvojicou, ktorá tiež o to viac prekvapí. Fantasitké prostredie. Keby mal film o štipku sofistikovanejší scenár, bola by to plná palba. Dúhovky mi žiaria doteraz.

• 15.11.2017  22:48

| Rozpočet: 300 miliónov $ | Tržby: 651.2 miliónov $ | Je toľko vecí, ktoré by sa dali vytknúť a zároveň pochváliť, ale podobne ako je trh prehustený šablonovitými komixovkami, rovnako by bolo zbytočné opisovať dokola klady a zápory, a rozdieli medzi DC a Marvel. 3 veci ale vyzdvihnem: 1. Najväčšiou nevýhodou Justice League je, že prichádza 5 rokov!!! po konkurenčných Avangers (medzičasom naviac vyšlo toľko komixových filmov, že nás už zo základu len máločo prekvapí). 2. Zack Snyder je vyžmýkaný režisér, stal sa z neho ešte väčší suchár, než býval, a štúdio si to malo včas všimnúť, nie až v polovici projektu (nové spracovanie DC univerza má budúcnosť len bez neho - prvý a posledný film, ktorý pod jeho rukou fungoval, bol Man of Steel, ale len kôli Cavillovi). 3. Miešať do projektu Whendona bola zúfalosť nahrubšieho zrna, a som presvedčený, že celku to len uškodilo, ajkeď jeho prácu mám rád. 4. Benovi Affleckovi som dával vždy ďaľšiu šancu, že to v sebe má, len to musí niekto vydolovať - už v to neverím - je to definitívne herecké poleno :D --- Justice League má dobré vlastnosti, a mal všetko k tomu (okrem režiséra a predstaviteľa Batmana), aby bol skvelým filmom. Cavill môže charizma rozdávať, Gadot potvrdila svoje kvality z Wonder Woman, a ostatný skvelo sekundujú. SPOILER: Pasáž s oživením Supermana bola pre mňa najsilejšiou časťou, a myslím si, že na tom scenár mohol trošku viac vyťažiť, tak isto, ako na predstavovaní nových hrdinov, ktoré bolo podarené, ale skratkovité - opäť zanedbané. Premárnená Príležitosť s dvojitým velkým P. --- | CineStar Černý Most, Praha, 15.11.2018 |

• 7.11.2017  00:16
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Po 2 sériách: Odjakživa som bol skôr zastáncom názoru, že decko na javysko ani plátno nepatrý, (ajkeď som sám hral divadlo od 6tich), pretože neni emočne dosť zrelé k vyjadreniu jemu cudzích pocitov. Výnimky sa vždy našli, ale obsadenie Stranger Things môj názor úplne zmenil, pretože toľko výnimočných hereckých výkonov od detských predstaviteľov som naozaj nikdy neviel. Naviac sa tu párujú staré dobré postupy s novými technickými vymoženosťami, a výsledok je pre mňa plnohodnotný. Scenár je skvelý, a spracovanie je viac, než filmovej kvality. Chcem okamžite ďaľšiu sériu! 100%

• 25.10.2017  22:18

| Rozpočet: 180 miliónov $ | Tržby: 849 miliónov $ | Niet miesta pre staré lásky. Rovnako, ako je preč zo značky Natalie Portman, tak zmizol aj epický štýl predchádzajúcich dvoch dielov. Tie patrili medzi moje srdcové záležitosti, nakoľko ma Thor bavil svojim spracovaním, tak i príbehovými linkami. Už z trailerov bolo jasné, že Ragnarok zvolí úplne iný, rýdzo komiksový, pestrofarebný kabát. Väčšinou mi tento prístup nechutí, ale tu sa to Waititimu naozaj podarilo, pretože sa stal celý film originálnym vďaka nekonvenčnému príbehu a fungujúcej odľahčenosti. Malo to svoje riziká, a pre mňa i určitý charakteristický duch vymyzol, ale vzhľadom k ostatným šablonovitým komixom je vlastne Ragnarok podarené osvieženie. Najsilnejším esom filmu je totálne mimomainstreemová hudba, ktorá dokonale dokresluje dojem z plátna. Summa summarum je mi trošku ľúto za emóciami, ktoré bol pôvodný prístup k týmto postavám schopný vyvolať. Emócie sú tu na 100% vymenené za vtipy. Komu sadnú, bude nadšený, komu nie, bude veľmi pravdepodobne zklamaný. | CineStar Černý Most, Praha, 25.10.2017 |

• 18.10.2017  11:42

Ako demonštráciu hodnôt patriotizmu a otcovstva to považovať takmer nedokážem, pretože je ťažko predstaviteľné, že takýto človek chodí na zemi. Skôr film vyvoláva danú otázku: Dokáže človek pre svoje postoje a emócie kráčať smerom k peklu? --- Vôbec nechápem, kde zo seba toto Vince Vaughn vymačkal, ale pre mňa jeden z výkonov roku.

• 18.10.2017  11:35

| Rozpočet: 150 miliónov $ | Tržby: 490.7 miliónov $ | Takto to dopadne, keď z receptu na dobrý film takmer celkom odstánite živých hercov. Prvý a druhý diel bol silný, pretože boli vyladené pól na pól. Kúzlo sa vždy dostavý, len ak je dostupná interakcia. Tu jej takmer niet. A to je obrovská škoda.

• 11.10.2017  23:33
    Wind River (2017)

| Rozpočet: 11 miliónov $ | Tržby: 40.4 miliónov $ | Ťažko opísať. Vôbec som v momentálnej tvorbe nikde naokolo neočakával taký staromódny, a pritom tak aktuálny počin zároveň. Vyznie to divne, ale presne takto to mám rád. Keď sa vedia znázorniť správne hodnoty voči tým najprimitývnejším, môže vzniknúť Wind River. Jeremy Renner pre mňa v životnej roli.

• 22.9.2017  11:28
    The Circle (2017)

| Rozpočet: 18 miliónov $ | Tržby: 40.6 miliónov $ | Chcelo to asi pozdvihnúť na vyššiu úroveň problematiky, takto to bola len prechádzka zmystifikovaným Applom v Cupertinu pod hávom menom The Circle, ktorého potencionálne nebezpečné zámery v blízkej budúcnosti sú zámermy každého korporátneho giganta: vlastniť čo najviac osobných dát a informácií. To už ale všetko vieme. Škoda. S týmto produkčným týmom a castom to mohlo dopadnúť až nadčasovo. Jasná nevyužitá možnosť.

• 22.9.2017  11:22
    The Show (2017)

Jednorázová oddychovka, kde si viete sám odpovedať na otázku, či by to bolo za reálnych podmienok uskutočniteľné: Odpoveď je jasné NIE, a to príbehu bere veľa zo sily, pretože začiatočný nápad a šmrnc tam bol. Raz stačí. Céčko so všetkým všudy :D

• 22.9.2017  11:20
    Baby Driver (2017)

| Rozpočet: 34 miliónov $ | Tržby: 226.9 miliónov $ | Absolútny klenot formálnej stránky kinematografie. Nič nové - hovorí si človek, keď pozerá na tie rytmické hrátky so strihom na hudbu - a pritom niečim tak originálne a nevídané. Edgar Wright je po bicistovi vo Whiplash najlepším tempomatom v Hollywoode. BEATová bomba od začiatku do konca, aká tu ešte nebola. Naviac, herecká garda je k zožraniu, a scenár je až na pár výtiek tiež podarený. Takmer stopercentný nárez. Ps: Objavujúce sa videá na youtube s dovetkom IN BABY DRIVER STYLE naznačuje, že sa stal film kultovým za neuveriteľne krátku dobu. Má nárok.

• 22.9.2017  11:15
    Williams (2017)

Žijúca legenda menom Williams: človek, ktorý obetoval doslova všetko pre svoju najväčšiu vášeň: automobilové závody, a to hlavne F1. Ako skalný fanda sérií Formule bol pre mňa dokument veľmi prínosný, pretože spracovával jak minulosť stajne a Williamsa, tak to pretkával i so súčastnou situáciou. Prekvapil ma najviac interný, rodinný pohľad na stáj, toľko citlivých informácií som vôbec nečakal. Pre mňa lahôdka.

• 22.9.2017  11:09

| Rozpočet: 230 miliónov $ | Tržby: 794.8 miliónov $ | Prvá a tretia perla ma celkom bavila. A i keď v skutočnosti Dead men tell no tales má možno i lepší scenár, než tie predchádzajúce, nemohol som sa zbaviť dojmu, že som to už všetko videl, a nič ma neprekvapí. Myslím si, že z jeto série sa už dávno to najlepšie vyžmýkalo, a malo sa prestať v tom najlepšiom. Ale dobre no, nenáročná zábava poniekoľký krát. A šestku si ajtak zase pozrieme, že?

• 22.9.2017  11:04

| Rozpočet: 5 miliónov $ | Tržby: 55 miliónov $ | Tento žáner nie je ani zďaleka moje kafe, a dopadlo to presne, jak som čakal. Štandardne, bez prekvapení, s našrubovanými vyššími posolstvami. A tie stand-up výstupy? Nepochopil som, či to malo byť dobré, alebo práve znázornenie ich malého talentu. A to je veru zle. Raz určite stačilo, a pokial by som sa mohol rozhodnúť znova, tak to milerád vynechám. Nabucúce budem obozretnejší.

• 22.9.2017  10:48
    Narcos - Série 3 (série) (2017)

Bez Escobara to už neni plnohodnotná zábava. Nie je to náhoda, že Cali kartel nie je tak svetoznámy, ako bol sám Pablo. Jednoducho skutočnosti odpovedajúce fakty neposkytujú dostatočnú dramatičnosť pre scenár. Naviac, jediným hereckým bohom v tejto sérií zostáva už len Pedro Pascal. Ostatný boli totiž vybraný aj na základe podobnosti skutočným postavám, a to veru obmedzuje casting, ktorý by bol normálne založený skôr len na talentu uchádzačov. Ťažký kompromis pre projekt - výsledok preto vlažnejší, ale ešte stále nadštandardný.

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53