TeeAge

homepage

Twitter: TomasHundza

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52
    • 20.8.2017  23:06

Pre nezasvetených, ako aj pre mňa, trošku suchá a rozťahaná rošáda o hypotekárnych bublinách. Z filmovej stránky chýba hravosť a sviežosť. Zo stránky ponaučenia bolo i takto pár vecí, ktoré si človek mohol zobrať za svoje. The Big Short je prísny, nekompromisne antimainstreemový film, ktorého výpovedná hodnota je 5x väčšia, než Vlka z Wall Street, ale jeho zábavnosť pre masy je tomu ekvivalentne menšia. (The Wolf of Wall Street nepatrí ani z ďaleka medzi moje obľúbené kusy)

• 20.8.2017  13:31

Pojatie materiálu je veľmi trafené, a obsadenie je skvelé. Michael Keaton pozdvihol klesajúcu kvalitu záporákov v Marvelovkách opäť na výslnie, respektíve na úplne inú, vyššiu úroveň. Čo ten človek dokáže vyjadriť detailamy svojej mimiky, je neuveriteľné.

• 16.8.2017  22:18

Fajná oddychovka v jednom z mojich najobľúbenejších žánrov. Ján Sneh hraje čo má, mne neprišiel nijak katastrofálny. Celému filmu ale kraluje Peter Firth, ktorý svojím herectvom drží napätie a nepredvídateľnosť až do konca. Palec hore.

• 16.8.2017  10:12

Pár dobrých gagov sa tam určite našlo. Príbeh je jednoduchý, až to bolí. Našťastie, aspoň ten vizuál je postavený na kráse tiel, a to bol hlavným atribútom i originálu. Ps: Najhoršie digitálne efekty v mainstreemovom filme za posledných 5 rokov. Ta horiaca loď? Je evidentné, že keď sa nejedná o čistokrvný akčný film, tak nemusím najať najlepších FXákov pre projekt, ale toto už bola hanba.

• 15.8.2017  23:51
    Dunkerk (2017)

Pre mňa najslabší film Nolana, pretože svoju chladnosť povýšil na 99 čísiel, a to už doteraz bol jak cencúľ. Zámer je jedna vec, výsledok druhá. Audiovizuálna stránka opäť nevídaná, ale že by katarzia? Pre mňa trošku sklamanie. I tak 4. Gibsonov Hacksaw Ridge so mnou hýbol o niekoľko tried viac, pretože disponoval kvalitami tempa, kontrastu a príbehového srdca. Tempo: Gradácia nebola zďaleka tak intenzívna, jak to naznačovala hudba. Kontrast: Je pekné mať kvalitný, pulzujúci soundtrack počas 100 minút, ale pokial je to od začiatku do konca, stráca to na účinnosti, hlavne ak tomu dej neodpovedá. Príbehové srdce: Jediná kvalita, ktorú Nolan oproti ostatným filmovým kvalitám nikdy nepovýšil na potrebnú úroveň. Každý má inak nadelené talenty, ale keď to tak je, asi by si mal zobrať lekcie od Gibsona :D To by už ale nebol on...

• 15.8.2017  07:14

Fassbender hraje dvojité AI bezprecedentne, ale vzľadom ku škatuľkovému charakteru umelej inteligencie je aj jeho herecký plac obmedzený. Ostatný nehrajú zle, ale nemajú zďaleka také charizma. Mne sa osobne zlepenec príbehu celkom páčil, problém som nachádzal skôr v absencii rýchlejšieho napredovania gradácie a tempa. Logické premýšlanie je pandorinou skrinkou pre postavy v tomto žánru už desaťročia, takže som v tomto ohľade nečakal žiadne zázraky. Vizuálne lahodná oddychovka.

• 14.8.2017  05:57
    Mělčiny (2016)

Cervenak to popísal na výbornú :D

• 14.8.2017  05:55

Keby to netlačilo tak na pílu, bol by to výnimočný film. Takto len priemer.

• 14.8.2017  05:50
    Velký dar (2017)

Veľmi nádejne rozohratá dráma, ktorá na môj vkus v druhej polovici trošku vyšumela do všeobecna. Príjemný nadpiemer, ktorý zaujme dobrým nápadom a hereckými výkonmy Chrisa Evansa a Jenny Slate.

• 13.8.2017  12:26

Pulzujúci videoklip s najlepším možným obsadením a vizuálne strhujúcim spracovaním. Čistokrvný plnohodnotný zážitok, ktorý ale nie je pre každého. Novožánrové fantasy, s doslova dýchajúcou hudbou.

• 13.8.2017  12:19

Fungujúce vtipy, skvelé postavy i podruhý krát. Ale tie dúhové prostredia boli k nevydržaniu. Hlavný príbeh tiež nebol najsilnejšiou myšlienkou medzi Marvel dielami, a tak sa kladie otázka, nakoľko to bol užitočný film z uhľu pohľadu univerza.

• 3.8.2017  12:34
    Rozpolcený (2016)

Kôli atmosferickosti sa to určite oplatí vidieť, ale počas celého filmu som si kladol jedinú otázku: Nemohla byť ta šialene ťažká a komplexná hlavná rola zahraná lepšie, trebars niekym iným?

• 3.8.2017  12:29
    Život (2017)

POZOR, mikrospoileroidný komentár: Celý film som mal chuť tú slizskú hviezdicu zahubyť tými najzákernejšími spôsobmi. Z toho posudzujúc ma film fakt bavil od začiatku do konca. Otvorené závery ma vedia naštvať, ale trebars bude dvojka :D

• 3.8.2017  12:25

Sci-fi tiramisu, ale nie z domu, ale z ázijského obchodu. Tematika zastaralá, obrazová nápaditosť nevšedná, ale rýchlo sivnúca. Scarlett to svečí viac bez nanoobleku.

• 3.8.2017  12:23
    Mimi šéf (2017)

Skvelá oddychovka s nápaditým spracovaním vo forme predstáv sveta okom mladého chlapca, ktorému naruší harmonický život prírastok do rodiny. Nebyť zahusteného trhu animákmy, bol by to možno aj plnohodnotný zážitok - je to podobný problém, jak u komixoviek - už na to jednoducho nemáte ani chuť, len raz za čas...

• 3.8.2017  11:59
    Válótársak (TV seriál) (2015)

Poctivo prepracovaný seriál jak po dejovej, tak po technickej stránke. Občasná rozťahanosť a opakujúce sa dejové zvraty sa síce vyskytnú, ale zábavný potenciál to vyrovnáva. Herecké výkony Andráša Štohla a Petra Scherera sa vymykajú stredoeurópskym štandardom.

• 3.8.2017  11:49
    Moonlight (2016)

Film roku? Už aj doteraz boli otázne rozhodnutia na akademických cenách, ale tentokrát je to jednoznačne rekord.

• 3.8.2017  11:45
    Pustina (TV seriál) (2016)

Na české pomery silne nadpriemerná miniséria. Príbeh má často časti a postavy, ktoré nakoniec nikam nesmerujú, ale hlavná linka je veľmi silná, a kompenzuje dané nedostatky scenára. Technická stránka tiež konečne vyzerá, jak sa patrý.

• 3.8.2017  10:58

Pre mňa jeden z najzábavnejších animákov vôbec. Takto to má dopadnúť, ked sa spája detská nostalgia z Lega s vašou obľúbenou komixovou postavou - recept, ktorému neodoláte ani v dospelosti. Vtipné tornádo roku.

• 14.7.2017  21:55

Už som si dlho nepustil na domácom kine niečo tak audiovizuálne štavnaté, jak je nový Kong. Možno bol dojem z filmu zosilnený nostalgiou z detstva, ale pre mňa to bol každopádne skvelý dobrodružný film s dynamickým tempom a výborným obsadením. Kto v danom žánru skúma fyziku, či nebodaj hľadá logiku v blockbustru tohoto typu, ten sa dobre baviť určite nebude ;-) Ps: Hiddleston vyplňuje každý jeden hluchý moment čisto len tým, že je v záberu. V Marvelovkách boli jeho kvality hneď jasné, ale vlaňajší "Night Manager" ukázal, že jeho najlepšie výkony budú len pribúdať.

• 23.6.2017  01:29

Je tomu 5 rokov, čo som bol naposledy na 3D v kine, a ani tentokrát som to nemal v plánu. Každopádne, u vchodu do kina mi strčili do ruky okuliare, takže až vtedy som zistil, na čom som :) --- Michael Bay sa definitívne odtrhol z reťaze, a vytvoril svôj špecifický filmový žáner, kde sú príbeh, emócie, a ľuďskosť len nepotrebnou výplňou, ktoré adekvátne k tomuto prístupu vôbec nefungujú. Necháva hláškovať stroje namiesto ľudí, a mňa to i tento krát nechalo totálne chladným. Nič to ale nemení na tom, že som po vizuálnej stránke nič podobné nikdy predtým nevidel, ani od neho. Nemyslím tu na estetiku, ale na prehľadnosť a detailnosť záberov - sú jednoducho z inej doby iného sveta. 3D malo pre mňa poprvý krát viac zmyslu, než v Avatarovy. Možno to je tým, že som 5 rokov abstinoval, možno tým, že je to naozaj vrchol doterajšej technológie. Digitálny železo-sajrajt ešte nikdy nebol tak vizuálne úchvatný a chladný zároveň. | Premiere Cinemas Hostivař Praha, 21.6.2017 |

• 10.6.2017  00:05

"My man" this film. To, čo Frank Lucas dostal od spoločnosti v detsve, to v dospelosti spoločnosti vrátil aj s úrokmi. S tak vysokými úrokmi, že je otázka, či (to aj napriek pomáhaniu s usvedčením dvoch tretín zkorumpovaných policajtov) dostal primerane dlhý trest... Silný príbeh na základe skutočných udalostí s výbornými herckými výkonmy Denzela Washingtona a Russella Crowea. I po desiatich rokoch po prvom zhliadnutí rovnako silný zážitok.

• 8.6.2017  10:12
    Mumie (2017)

Už mi dávno žiadny film nepripomenul, aké je skvelé, keď faktor dobrodružstva funguje. Prvá pólka filmu disponuje so skutočným napätím a očakávaním diváka, čo sa stane v ďaľšiom momente. Hlavne pasáž s odkrývaním "väzenia" a lietadlovej prepravy ma zašrubovalo do sedadla. Od vstupu do laboratória to začne byť nekonkrétne, miestami nechcene smiešne, a scenár zrazu nevie, čo chce divákovi povedať, a hlavne, čo je potreba vysvetliť, aby to dávalo zmysel. Malo to našlapnuté výborne, no skončilo to pre mňa viac, než rozpačite. Scenár, scenár, scenár... Pravdepodobne sa všetko vysvetlí až v ďaľších dieloch, a s tým aj tvorcovia počítali. Len aby nebolo neskoro... | Atlas Praha, 7.6.2017 |

• 5.6.2017  14:28
    Wonder Woman (2017)

Milé prekvapenie vo forme vtipného a funkčného predstavovania postavy WW. Gal Gadot je prirodzene krásna, a Chris Pine je sympaťák. --- Kedy si už konečne tvorcovia komixov odpustia tie odporné posledné štvrtiny filmov s digitálnymi búrkami??? | Cinestar Anděl Praha, 4.6.2017 |

• 28.5.2017  10:57
    John Wick 2 (2017)

Komu bola svojou jednoduchosťou a eleganciou blízká jednička, ten si dvojku užije podobným spôsobom. Je to vlastne ešte prehnanejšie, ale zároveň si to pripravuje pôdu pre tretí, ešte šialenejší diel. Teším sa. Nikto neni momentálne v Hollywoode v bojových umeniach tak presvedčiví, ako Reeves. Je to jednoducho pracant ako sa patrý. Tie bitky bez strihu sú bezkonkurenčné!!!

• 19.4.2017  11:14
    Zlato (2016)

"Nikdy nepredám svôj sen!" McConaughey-ho ďaľší svetový herecký koncert v pútavom príbehu zo života.

• 13.4.2017  07:57

Ono dnes je už veľmi ťažké priniesť nové téma a nové prostredie ako do filmov, tak i do zahusteného trhu animákov. Moana plní obe aspekty bravúrne, a i keď je tá rozprávka niečim divne nekonvenčná a parciálne úchylná, je pozitívnym zjavom z Disney dielne. --- Bezkonkurenčne najhoršie zaspievaná Disney rozprávka, na ktorú si pamätám, samozrejme, s výnimkou hlavnej predstaviteľky Moany - ústredná pieseň je naviac melodicky veľmi podarená. Ps: Celú dobu som sa modlil, aby sa dve hlavné postavi nedali dokopy :D

• 13.4.2017  07:47
    Zakladatel (2016)

Netypická filmová satíra bez servítiek o tom, že i keď Vám pán Boh nadelí talen vo forme revolučných nápadov, zoberie Vám pocit zadostiučinenia tým najhorším spôsobom - aby to bolo spravodlivé. Najviac antiamerický film o najamerickejšej značke na svete. Keaton posledné roky žiari, jak urán.

• 13.4.2017  07:42

Prečo že som mal potrebu sa 107 minút utýrať ku znudeniu? Nejaká podivná nostalgická struna mi vždy zašepká: To musíš vidieť! Nabudúce to šepkanie vypustím, a šepkačke premietnem Dawn of the Dead, a bude vystatrané. Paul W.S. Anderson do dôchodku!

• 13.4.2017  07:35

Prekvapivo lepšie, než regulérna VII. epizóda. Asi bolo na tvorcoch menej tlaku, a dostali volnejšiu ruku. Keď to bude so samostatňákmy Star Wars podobne, bude sa na čo tešiť: Tá ľahkosť sobášená s osudovosťou sa v jednom filme veľakrát nevidí.

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52