Princezna Fantaghiró 2 (1992) (TV film)

Pokračovanie príjemnej jedničky mi bolo trochu nesympatické, a to hlavne kôli zápornej postave. Možno to bol aj zámer... Nuž ale nemal som to rád :P

Princezna Fantaghiro: Jeskyně Zlaté růže (1991) (TV film)

Dodnes neviem, či by som niektoré tituly mal hodnotiť pôvodným dojmom, alebo dnešnými očami. Niečo medzi bude asi najlepšie. 3* ;) zlatá stredná zábava...

Jak ztratit kluka v 10 dnech (2003)

V horúci deň, keď sa vonku nič robiť nedá, človek zájde do kina a chytí tento kus. Pobaví, nepobaví - jedno je isté - keby tam neboli malé behajúce deti po sále, ktorých rodičia si očividne splietli kategóriu filmu - bol by som si to užíval možno aj viac. A hlavne v klude :D |Videno v CineStar ŠárošPatak, 2003|

Uvnitř tančím (2004)

Ťažký film pre ťažké chvýle - aby si človek uvedomil, že má všetko, čo potrebuje, a jeho problémy nie sú tým najväčší krížom...

2001: Vesmírná odysea (1968)

Hviezda patrí určite za najdepresívnejšie skladby, ktoré som kedy počul (hudba: György Ligeti), a ďaľšia určite za preddobné vizuálne stvárnenie. (existuje konšpiračná teória o tom, že Kubrick pomáhal Amstrongovcom pri vytvorení fiktívnych záberov o človeku na mesiaci v 1969 - rok po tomto filme). Musím sa priznať, že jedniné chvíle, kedy som inak netrpel, boli scény s podfarbením valčíka Modrý Dunaj, a pri zistení, odkial sa súčastný autori filmov inšpirovali pri stvárnení "zlých" strojov s červeným "okom".

Expendables: Postradatelní (2010)

|| Scenár: Sylvester Stallone, David Callaham | Hudba: Brian Tyler | Produkcia: Avi Lerner, Kevin King Templeton, John Thompson | Distribúcia: Lionsgate | Štúdio: Nu Image, Millennium Film | Rozpočet: 80 miliónov $ | Tržby: 274,468,524 $ || Atmosféra a postupy 80. rokov - to sa Slyovi fakt podarilo predviesť. Nič to však nemení na tom, že daná kategória filmov mi stačí na jedno videnie - dokonca aj u takom hvieznom a vynikajúcom obsadení, ako tomu bolo v Expendebles.

Vlasy (1979)

Perla žánru. Dlho dlho som sa k tomuto kusu nedostal, no moje očakávania boli naplnené. Celá syntéza funguje neuveriteľne- tanec, spev, herectvo - všetky články majú svoj zmysel, majú odkaz, majú funkciu posúvania deja a myšlienky, sú na úrovni a dodávajú filmu čaro. Čaro, ktoré dnešný tvorcovia filmového muzikálu len márne hľadajú. Nemôže byť každý Formanom ;)

Modern Warfare: Frozen Crossing (2010) (studentský film)

Je to predovšetkým fanúšikovský film s tematikou, ktorá Vás vôbec nemusí brať, vzľadom k tomu, že dejovo kôli svôjmu rozsahu nemôže dejovo nič ponúknuť, maximálne vizuálny zážitok - to jest určite si zaslúži pochvalu za schopnosť réžie o veľmi profesionálne zvládnutú technickú stránku.

Prokletý ostrov (2010)

|| Scenár: Laeta Kalogridis, Steven Knight / Predloha: Dennis Lehane (Kniha) | Hudba: Výber modernej klasickej hudby - Robbie Robertson | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Appian Way Productions, Phoenix Pictures, Sikelia Productions | Rozpočet: 80 miliónov $ | Tržby: 294,804,195 $ || Scorsese presne vie, prečo pracuje s DiCapriom. Pre jeho umenie utiahnuť herecký maratón nespočetných zvratov a situácii. Pre umenie povedať poslednú vetu tak, že vás jej dojem rozseká ešte na nasledujúcich pár dní... ps: Výborný scenár samozrejme hrá do kariet všetkým zúčastneným. 98% | Blu-Ray, THX, EN DTS |

Twilight sága: Zatmění (2010)

ööö, to akože som omylom videl zase druhú časť? je pravda, že teraz som sa smial trochu menej krát, ale s tak isto dobrou chuťou. Niet nad komédie série twilight :D