Tom a Jerry (1940) (seriál)

|| Scenár: William Hanna, Joseph Barbera | Hudba: | Produkcia: Gene Deitch, Chuck Jones, Hanna-Barbera | Distribúcia: Metro-Goldwyn-Mayer | Štúdio: MGM, Filmation Studios ||

Přátelé (1994) (seriál)

|| Scenár: David Crane, Marta Kauffman | Hudba: Michael Skloff, Allee Willis / I'll be there for you by The Rembrandts | Produkcia: David Crance, Marta Kauffman, Kevin S. Bright | Distribúcia: NBC, Warner Bros. Television | Štúdio: Warner Bros. Studios || Jednoznačne najlepší sitcom ešte i doterajších čias (2014). Je až nepochopiteľné, že je človek schopný sa na to pozerať aj po 20 rokoch po niekoľkoročných intervaloch znova a znova. Videl som to slovensky, maďarsky, česky i anglicky. Originál jednoznačne vedie. 100% | FullHD, THX, EN/HU/CZ/SK DTS |

Hrabě Monte Cristo (1998) (seriál)

|| Scenár: Alexandre Dumas (novela), Didier Decoin | Hudba: Bruno Coulais | Produkcia: Jean-Pierre Guerin | Distribúcia: TF1 ||

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem (2003)

|| Scenár: Thomas Bangalter, Emmanuel de Buretel, Shinji Shimizu | Hudba: Daft Punk, Romanothony, DJ Sneak, Todd Edwards | Produkcia: Thomas Bangalter, Guy-Manuel de Homem-Christo, Cedric Hevert, Emmanuek de Buretel, Shinji Shimizu | Distribúcia: Virgin Music, EMI | Štúdio: Toei Animation | Rozpočet: 4 miliónov $ || Animovaná lahôdka pre fajnšmekrov elektronickej hudby. Ja žial do tejto skupiny veľmi nepatrím, a tak som si vlastne mohol užiť akurát slušný scenár a prvoligový vizuál.

Californication (2007) (seriál)

|| Scenár: Tom Kapinos | Hudba: Tyler Bates, Tree Adams | Produkcia: David Duchovny, Tom Kapinos, Stephen Hopkins | Distribúcia: Showtime | Štúdio: Showtime || Plagát seriálu zrkadlovite vyjadruje hlavnú podstatu Californication, čo je zároveň i jeho najväčším motorom celku: Ľahkosť. Dej plynie s takou elegantnosťou a Duchovny to podáva s takou dávkou prirodzenosti, že sa pri pozeraní vznášate ako pod hladinou vody. Trochu menej samoúčelnej sprostosti, a bolo by to za plnú pálku.

Glee (2009) (seriál)

|| Scenár: Ryan Murphy, Brad Falchuk, Ian Brennan | Hudba: James S. Levine | Produkcia: Alexis Marion Woodall, Michael Novick, Kenneth Silverstein | Distribúcia: 20th Television | Štúdio: 20th Century Fox Television, Brad Falchuk Teley-Vision, Ryan Murphy Television || Kuskovitý dej a krčovitosť. To sú jediné negatíva inak príjemného, X-tého pokusu o vytvorenie naozajstného muzikálového seriálu. Ešte to ale nezahadzujem, možno sa v pokračovaní milšie prekvapím.

Kamarád taky rád (2011)

|| Scenár: Keith Merryman, David A. Newman, Will Gluck, Harley Peyton | Hudba: Halli Cauthery | Produkcia: Liz Glotzer, Marti Shafer, Will Gluck, Jerry Zucker, Janet Zucker | Distribúcia: Sceen Gems | Štúdio: Castle Rock Entertainment | Rozpočet: 35 miliónov $ | Tržby: 111,402,754 $ || Živočíšne svieža prvá pólka je viac než prekvapujúco zábavná, neokukaná ústredná dvojica viac než príjemná. Ako bonus, konečne ukážkové iskrenie i v spálni. A nesklamú ani vtípky vo forme ANTIapple reklamy na iPad (ticho súhlasím s nedomakanosťou giroskopu vo všetkých "i" výrobkoch vo vodorovnej polohe) a zámernému propagovaniu konkurenčnývh topákov, ako je Win7 Touch, SE VIVAZ, Sony Vaio a tak ďalej... Späť k filmu: Druhá polovica podlieha krutému šablónu, a ukopáva celý cirkus do hrobu. Je to škoda, pretože sa to vymykalo bežnosti na 5 hviezd od podobných kusov...

Kůže, kterou nosím (2011)

|| Scenár: Pedro Almodóvar / Based on Tarantula by Thierry Jonquet | Hudba: Alberto Iglesias | Produkcia: Agustín Almodóvar, Pedro Almodóvar | Distribúcia: Warners Espana, Sony Pictures Classics (US), 20th Century Fox (UK) | Štúdio: EL Deseo | Rozpočet: 10 miliónov € | Tržby: - $ || Umelecký film z iného sveta, ako sme už na to celkom zvyknutý od Almodóvara. V krátkosti by sa to mohlo definovať takto: Telo možno človek oblbne, ale dušu nie.

Norské dřevo (2010)

|| Scenár: Tran Anh Hung / Based on Norwegian Wood by Haruki Murakami | Hudba: Jonny Greenwood Can | Produkcia: Chihiro Kameyama, Shinji Ogawa | Distribúcia: Toho | Rozpočet: ? | Tržba: 18,991,080 $ ||

Super 8 (2011)

|| Scenár: J. J. Abrams | Hudba: Michael Giacchino | Produkcia: Steven Spielberg, J. J. Abrams, Bryan Burk | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Bad Robot Productions, Amblin Entertainment | Rozpočet: 50 miliónov $ | Tržba: 250,341,664 $ ||