Mrsina

Mrsina

Jakub Drábek

okres Zlín
Milovník filmů, historie, literatury, her, hudby, přírody, vědy, knih, pixarovek, světu Warcraft a tajuplných záhad z vesmíru + flegmatik.

1 bod

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

  Kdykoliv sleduji nějaký můj oblíbený film, který se mi líbí natolik, že ho považuji za nejlepší na Světě a stojím si zatím pevnou vůlí. Ale jakmile se podívám na tenhle, tak svůj názor ihned měním a se slzami v očích sleduji a chápu, proč je tenhle filmu prostě nejlepší ze všech. Když se Vás někdo zeptá, proč je nejlepší, tak prostě nedokážete odpovědět, to každý, kdo má dobré srdce pozná sám. Na tomhle snímku se mi ještě líbí, že si nemusíte lámat hlavu nad složitým příběhem nebo se nudit u nelogických akčních scén, ale jen si svobodně užíváte nejlepší scénář všech dob a tím taky zůstane.

 • poster

  Pán prstenů: Návrat krále (2003)

  Triumfální zakončení série je tím nejlepším, co ve fantasy žánru dosud vzniklo. Tenhle film mě vždy dokáže rozbrečet štěstím a vždy během sledování tohoto filmu zapomínám na skutečný Svět a užívám si ten vymyšlený, kde jsou opravdoví hrdinové a vždy vyhraje dobro. A jakmile Sam zavřel dveře, skončilo to nejlepší a nejúžasnější dílo, které kdyby bylo vytvořeno.

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

  Jedinečné dílo, které nikdy neomrzí a je užasné ve všech ohledech; perfektní hudba, příběh, boje mezi hrstkou hrdinů a zástupy nepřátel, životní moudra, herecké výkony, emoce, efekty, kamera,.... Tenhle film zůstane navěky jedním z nejlepších a je to jeden s mála filmů, při kterém mi dochází, že film je opravdu něco velkého a krásného, co můžeme za život každý zažít.

 • poster

  Gladiátor (2000)

  Většinou, když se dívám na nějaký nový film a po celou dobu jeho trvání mám chuť mu dát 4*, tak se spoléhám na jeho konec. Podle něho se rozhoduji (většinou to dopadne, tak, že mu tu 5.* dám). A konec u tohohle film se mi tak zalíbil, že se stal mým nejoblíbenějším. (Ale samozřejmě hodnotím celý film a ne jen konec). Ale jinak nádherná hudba i režie, brilantní herecké výkony a emoce. Děkuji Ridleymu Scottovi, že dal fandovi historických filmů, jako jsem já, nezapomenutelný zážitek.

 • poster

  Interstellar (2014)

  Přenádherný a citlivý příběh, který je náročný na pozornost a porozumnění. K tomuhle filmu musíte mít dobrý vztah, jinak ho nedokážete ocenit, což je velká škoda. Tenhle film je ten nejzáživnější ze všech, které jsem kdy viděl a pochopil jsem, že tohle je opravdová realita. V tomhle díle, kterého si nejvíce cením je uplně vše, co si divák může přát: láska k nejbližším, napětí, dobrodružství, genialita, kouzelná hudba, neočekáváne události, možná nemilá budoucnost atd. Kdykoliv se Christopher Nolan a Hans Zimmer spojí, vytvoří naprosto nadlidské dílo, které si prostě nezaslouží míň, jak pět hvězdiček a místo v nejlepších filmech forever, jen je mi opravdu líto, že v Československu neměl takové ohlasy, jako ve světě. Když na IMDb je v top 50, tak proč by nemohl být i tady? 110% zážitek.

 • poster

  Warrior (2011)

  Tenhle, tak úžasný film, že to nejde popsat ani slovy, mě vystavil největšímu emociálnímu napětí v životě (samozřejmě, co se týče filmu) a když do toho hrál Beethoven a ještě k tomu snad nejlepší zápasnický scénář všech dob a ještě úžasní herci, byl jsem v sedmém nebi. Opravdu nikdy nezapomenu. Děkuju režisérovi, ale také všem okolo.

 • poster

  Počátek (2010)

  Snad nejlepší dílo Hanse Zimmera všech dob! Leonardo DiCaprio opět zvládl hlavní roli na 100%. Naprosto úžasný scénář, který snad ani není napsaný člověkem. Genialita, napětí, vtip... Prostě nádhera, kterou každý divák musí ocenit...

 • poster

  Těžká váha (2005)

 • poster

  Rivalové (2013)

  Nikdy předtím mě auta nijak moc nezajímala, ale po tomhle filmu tomu bylo právě naopak. Začal jsem sledovat jak F1, tak i Rally. Ron Howard opět dokázal, že je nejlepší ve zfilmování skutečných příběhů a to tak, že nepřekonatelně. K tomu mu zajisté dopomohl Zmmer s jeho fantastickou hudbou, ale samozřejmě i úžasní herci.

 • poster

  Temný rytíř (2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace