nash.

nash.

P. Beneš

okres Praha
poutník na cestě životem a filmy

homepage

65 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2
  • 10.7.2016
  Alag: He Is Different.... He Is Alone... (2006)

  Tejas Rastogi je jiný než ostatní chlapci. Kromě toho, že je svalnaty, také přitahuje elektřinu. Když se někoho dotkne, může ho i zabít. Proto ho milující otec drží ve sklepě, daleko od lidí. Po otcově smrti však Tejas končí v domově pro odrostlejší sirotky. Zatímco se střídavě snaží začlenit mezi ostatní chlapce a vrátit se domů, protože s ostatními lidmi nechce žít, zamiluje se do něj dcera ředitele domova. Jenže je tu také doktor Richard Dyer, který potřebuje ke svým pokusům nějaké výjimečné dítě. A Tejas je ideální pokusný objekt. Dyer ho unese a uvězní ve své laboratoři, avšak pak udělá chybu a Tejase rozpálí vzteky doběla, a to doslova.

  • 19.4.2015
  Robinzon Kruzo (1946)

  Mladý Robinson Crusoe chce proslavit jméno rodiny a přes nesouhlas otce, který mu nabízí pohodlný život, vyplouvá na dalekou cestu. Loď však v bouři ztroskotá a on je jediný, kdo se zachrání. Z koruny stromu sice zjistí, že je na ostrově, zahlédne však vrak lodi, ze které zachrání nejen zbraně, nářadí a spoustu vybavení, ale také psa, který se mu stane prvním druhem na ostrově. O pár let později zachrání před lidojedy domorodce, kterému dá jméno Pátek.

  • 17.4.2014
  Wani wa Junha (2001)

  Šestadvacetiletá úspěšná animátorka Wani žije s laskavým, o rok starším Junhem, který se pokouší prorazit jako scenárista. Žijí spolu obyčejným, ale poklidným životem a na první pohled tvoří sehraný pár. Přesto se zdá, že se nad vztahem vznáší temný, zprvu sotva postřehnutelný stín. Junha dává do vztahu mnohem víc lásky než Wani a mezi oběma nenápadně houstne napětí a roste neviditelná bariéra. Je stále patrnější, že její příčiny mají kořeny v minulosti a vzpomínkách, které jsou pro Wani stále příliš silné na to, aby je dokázala překonat a začít nový život. Její tajemství se začne nepádně poodhalovat v okamžiku, kdy nečekaně na pár dnů přijíždí na návštěvu její energická kamarádka So–yeong. Je to Wanin nevlastní bratr Min, jehož stín se nad vztahem vznáší? A co se stane, když Junha pochopí pravdu? Ustojí jejich vztah těžkou zkoušku?

  • 5.4.2013
  Dido Live (koncert) (2005)

  Koncertní DVD natočené a sestříhané ze tří koncertů, které zpěvačka odehrála v srpnu 2004 v londýnské Brixton Academy během turné na podporu alba Life for Rent. DVD obsahuje bonusové CD s 12 skladbami v mírně upravené podobě.
  1 – Stoned (5:58)
  2 – Here with Me (4:35)
  3 – See You When You're 40 (5:55)
  4 – Life for Rent (3:55)
  5 – Hunter (4:16)
  6 – Isobel (4:48)
  7 – My Life (3:18)
  8 – Honestly OK (7:09)
  9 – Don't Leave Home (4:20)
  10– Mary's in India (3:30)
  11– Take My Hand (5:53)
  12– Thank You (4:09)
  13– Sand in My Shoes (5:17)
  14– White Flag (4:16)
  15– Do You Have a Little Time (2:43)
  16– All You Want (3:55)
  17– See the Sun (6:06)

  • 23.3.2013
  Alternative 3 (TV film) (1977)

  Proč vlády pokračují v sebevražedném plundrování Země? Proč neřeší její znečištění a oteplování a proč mlčí o UFO? Kam se ztrácí tisíce pohřešovaných lidí? Na to všechno nabízí odpověď poslední díl dokumentárního seriálu Science Report britské televize Anglia. Začíná tvrzením, že už několik let se vědci a špičkoví specialisté ztrácí nebo hynou za podivných okolností. Moderátor Tim Brinton postupně odhaluje, že původně se reportéři chtěli zabývat odlivem britských mozků a hledání odpovědi na otázku proč Británie nedokáže tyto lidi zaplatit tak, aby zůstali a pracovali doma. Přitom však nečekaně narazili na stopu záhadné vraždy britského vědce Williama Ballantina a nakonec před diváky odhalí šokující informace o spiknutí světových vládců, kteří se shodli na tom, že znečištěná Země je odsouzená k zániku a ze tří možných alternativ řešení se rozhodli pro Alternativu 3: vzít elitu lidstva, přestěhovat ji na Mars, kde první úspěšná výprava našla vzduch, vodu i život a zbytek lidstva nechat na pospas osudu.

  • 14.2.2013
  Mylène Farmer in Concert (koncert) (1990)

   Záznam z prvního turné francouzské legendy. Od května do prosince 1989 odehrála Mylène Farmer  na podporu alba „Ainsi soit je…“ 45 koncertů. Během pěti let, které uplynuly od prvního hitu (Maman a tort), se stala jednou z nejznámějších francouzských zpěvaček, přesto do roku 1989 nikdy nekoncertovala a vystupovala jen v televizních pořadech. Začínaly se ozývat hlasy, že není skutečnou zpěvačkou a proto, aby umlčela kritiky, se rozhodla pro koncertní turné. I když to mělo být poprvé, šla do toho ve velkém a místo malých sálů se rozhodla pro velké haly. První koncert se konal v Palais des Sports. Věděla, že vystoupení bude cílem kritiky, proto se tvrdě připravovala − fyzicky i umělecky. Projevil se tu naplno její perfekcionismus. Tvrdě cvičila, přestala kouřit, do nejmenšího detailu promýšlela a s tanečníky a muzikanty vypilovávala všechny prvky vystoupení od choreografie po scénu každé jednotlivé písně. Výsledkem byla na debutantku velkolepá podívaná s řadou tehdy zcela nových a revolučních prvků. Přestože se vystoupení neobešlo bez dílčích technických problémů, stalo se triumfem mladé zpěvačky. Všechny koncerty byly beznadějně vyprodány a k původním 16 koncertům muselo být přidáno dalších 29 − opět vyprodaných.
   
  Seznam skladem
  01       Prologue                   
  02       L'horloge                   
  03       Sans Logique                    
  04       Maman A Tort                
  05       Déshabillez Moi                
  06       Puisque                    
  07       Pourvu Qu'elles Soient Douces                     
  08       A Quoi Je Sers                        
  09       Sans Contrefaçon            
  10       Jardin De Vienne                
  11       Tristana                     
  12       Ainsi Soit Je                      
  13       Libertine                   
  14       Je Voudrais Tant Que Tu Comprennes                        
  15       Mouvements De Lune
   

  • 20.1.2013
  Kono mune ippai no ai wo (2005)

  Třicetiletý Hiroshi Suzuya se během služební cesty dostává do města Moja, kde prožil část dětství. Nostalgické vzpomínky na minulost vystřídá šok, když potká sám sebe jako desetiletého chlapce a zjistí, že se ocitl v roce 1986 ve dvacet let vzdálené minulosti. Setkává se s dalšími cestujícími z letadla - mladým gangsterem Fukawou a nesmělým Usuiem. Společně se snaží záhadě přijít na kloub, a i když neví proč, uvědomí si, že dostali jedinečnou šanci. Pochopit okolnosti, které osudově ovlivnily jejich život a někteří třeba i možnost napravit dávné chyby. Pro Hiroshiho je to především jeho první nešťastná láska. Dokáže najít způsob jak svému mladšímu já pomoci překonat citové trauma, které se nezadržitelně blíží? Nebo dokonce změnit tragický osud Kazumi, sympatické starší dívky ze sousedství?

  • 23.12.2012
  Koya Hijiri (1983)

  Mladý japonský kněz putuje na své cestě k osvícení zasněženými silnicemi pohoří Koya. Míří k jednomu z mnoha horských chrámů. Pošťák, kterého potká u stánku s občerstvením, mu však poradí špatnou cestu. Mnich, který sejde z hlavní silnice a odbočí do kopců, se po dlouhé cestě dostane k odlehlému srubu. Přivítá ho tu krásná žena a pozve ho dál. Její smyslnosti a erotismu mnich jen těžko odolává, zejména když ho žena začne v dalších dnech otevřeně svádět a je zřejmě odhodlaná udělat cokoli, aby ho přiměla porušit posvátný slib celibátu. Velmi brzy přestává být jasné, co je realita, co výplod trpící mnichovy fantazie. A to jeho mučenou mysl čeká v závěru ještě jedno šokující odhalení.

  • 1.4.2012
  Osudová hlídka (1972)

  Po havárii ropného tankeru přijíždí dr. Del Shaw (Ian Bannen), člen ekologické organizace Doomwatch, na ostrov Balfe, aby zmapoval její následky. V izolované vesnici, která jako by stranila okolního světa, se však dočká nečekaně nepřátelského přijetí a brzy zjistí, že ropa tu není hlavní hrozbou. Navzdory všemu se rozhodne odhalit příčiny poruchy chování vesničanů, která se projevuje nerudností, občasnými záchvaty agresivity a jak se ukazuje také akromegalií. Jsou psychické i fyzické deformace jen výsledkem incestního chování uzavřené komunity nebo je za vším něco víc? Dr. Shaw se dostává na stopu další děsivé ekologické katastrofy.

  • 1.4.2012
  The Good Witch's Garden (TV film) (2009)

  V Middletonu se chystá oslava dvoustého výročí založení a pro její konání je vybrána zahrada sympatické Cassie (Catherine Bell). I přes pozdní čas je totiž plná nádherných květin. To se ovšem vůbec nelíbí starostově manželce Martě, stejně jako se jí nelíbí skutečnost, že se Cassie rozhodla v Šedém domě otevřít penzion. Prvním hostem tohoto penzionu se stává atraktivní Nick Chasen, což se zase nelíbí middletonskému policejnímu náčelníkovi Jakeovi Russellovi, který Cassie miluje. A zdá se, že jeho policajtský instinkt se nemýlí, protože Nick má zjevné postranní úmysly, které se týkají Cassie a Šedého domu. Starosti mají i Jakeovy děti. Brandon se zapletl s partou, která by ho mohla dostat do průšvihu a Lori má potíže spolužačkou, která se příliš nesnaží spolupracovat na jejich společném domácím úkolu. Dokáže i tentokrát Cassie svým neobvyklým talentem pomoci přátelům a uniknout intrikám, jejichž cílem se sama stává?

  • 5.3.2012
  Griffin a Phoenixová (TV film) (1976)

  Sedmatřicetiletý Jeff Griffin (Peter Falk) se od lékaře dozví, že má rakovinu a před sebou maximálně dva roky života. Opustí rodinu s hašteřivou manželkou a protivnými dětmi, odhodlán zbývající čas maximálně využít. Na přednášce o umírání a smrti se seznámí se sympatickou Sárou Phoenixovou (Jill Clayburgh), která se stejně jako on baví názory přednášejícího. Dobře si rozumí, začnou se nezávazně scházet a dohodnou se, že zkusí udělat něco, po čem vždy toužili, ale k čemu nikdy nenašli odvahu. Po hlavě se vrhají do bláznivých dobrodružství, ať už je to pokus dostat se do kina bez lístku nebo vylézt na vodárenskou věž. Jenže jak se jednoho dne nečekaně ukáže, má i Sára jedno bolestivé tajemství.

  • 4.1.2012
  Ve stínu koňských stájí (TV film) (2010)

  Mladý veterinář Eric má po neradostném dětství raději koně než lidi. Také má neobvyklou schopnost, která z něj udělala žádaného léčitele koňských traumat. Přijíždí do skotského hřebčince Jane Hamiltonové a jejího otce, kteří mají potíže se svou nejcennější klisnou. Ta se nečekaně změnila v nevypočitatelné zlostné zvíře, jež k sobě nenechá nikoho přiblížit. Eric se snaží zbavit zvíře strachu, ale uvědomuje si, že aby mohl skutečně pomoci, musí odhalit příčinu jejího stavu. Má něco společného s vážným sporem, který mají její Hamiltonovi s majitelem sousedních pozemků? Než však najde odpověď, klisna ho vážně zraní. Elaine, místní lékařka, Erica ošetří. Ovšem když se brzy nato začnou sbližovat, je to pro Jane, která se do Erica také zamilovala, hořké zklamání, jež ji vede k nečekanému rozhodnutí.

  • 4.1.2012
  Zabijácké včely (TV film) (2009)

  Po deseti letech boje se zákeřnými chorobami v Africe se do Francie vrací lékař Francois. V malém přímořském městečku má na pár dnů zastoupit kolegu a strávit tu prázdniny se svou dospívající dcerou Garance. Jenže to, co mělo být příjemnou dovolenou, se nečekaně mění v dramatický boj o život. Přibývá totiž útoků nezvykle agresivních včel, a když několik lidí zemře, spojí se Francoise se sympatickou včelařkou Clementine, aby se společně pokusili zjistit příčiny agresivity a našli způsob, jak je zastavit. Současně se snaží přesvědčit starostu, aby zrušil blížící se tradiční květinovou slavnost. Ten však odmítne.

  • 9.12.2011
  Ledová apokalypsa (TV film) (2011)

  Rok 2020. Svět zasažený globální energetickou krizí hledá nové zdroje energie. Nadnárodní společnost Halo provádí vrty na Grónském ledovci, navzdory nesouhlasu vědce Thoma Archera (Richard Roxburgh), který varuje, že vrty v oblasti urychlují už tak nebezpečně rychlé tání, jehož vinou se do oceánu dostává obrovské množství sladké vody, což ničí život v moři. Navíc ohrožuje mořské proudy, jejichž změny mohou způsobit pokles teplot pod bod mrazu a novou dobu ledovou. Aby získal důkazy pro svá tvrzení, vydá se do Grónska, kde ho čeká nejedno šokující odhalení. Ocitá se v ohrožení života a získá nečekaného spojence. Než však stačí získané důkazy zveřejnit, naruší vrt v hlubině obrovské termální zřídlo, což vede ke katastrofě nebývalých rozměrů. Svět, jak ho známe, přestává existovat. Kontinenty bičují ledové bouře, hurikány a tsunami. Během krátké doby hladina světových oceánů stoupne o sedm metrů, teplota klesne na třicet stupňů pod nulou. Státy a jejich vlády se hroutí. V této zoufalé situaci je Thom odhodlán udělat cokoli, aby zachránil svou rodinu, která uvízla v ledovém pekle, jež bylo kdysi Londýnem.

  • 9.12.2011
  Sedm smrtelných hříchů (TV film) (2010)

  Harper (Dreama Walker) je hvězdou střední školy a současně intrikánkou, která obratně manipuluje osudy spolužáků. Její popularita a hvězdný status jsou však nečekaně ohroženy, když se ve škole objeví nová dívka Kaia (Rachel Melvin). Sebevědomá kráska, která se stává katalyzátorem událostí a vztahů, když začne splétat složitou pavučinu manipulací, polopravd a svádění s nejasným záměrem. Proniká přitom do propletených vztahů mezi studenty a občas i jejich rodiči, odhaluje tajemství městečka, kterých je víc než by se zdálo, a pomalu zvyšuje napětí. Zjistí, že Harper je zamilovaná do kamaráda Adama, který se však zajímá o její kamarádku Beth, stejně jako jeho kamarád Cain, kterého by zase ráda získala Harpeřina nejlepší kamarádka Miranda. Navíc, aniž to Harper tuší, má její otec pletky s místní šerifkou Sharon Gearyovou, která je náhodou také matkou Caina. Kromě toho, že Kaia svede pohledného učitele francouzštiny Jacka Powella, pomůže Harper rozbít vztah Adama s Beth, štve přátele proti sobě, když je rafinovaně svádí, nenápadně odhaluje jejich lži, podvody i vychytralé triky. Přiživuje vyvolané konflikty a všechny přitom zalétá do pavučiny, jejíž základy tvoří sedm smrtelných hříchů - počínaje chtíčem, závistí a vztekem, konče obžerstvím, leností, pýchou a chamtivostí. Situace se stane nečekaně vážnou poté, co jedna z dívek tragicky zahyne a vše ukazuje na Harper jako viníka.

  • 1.10.2011
  Dead Clowns (2004)

  K přístavnímu městečku Port Emmet se blíží nejen dvojice vrahů na útěku a mimořádně silný hurikán, ale také hrozba mnohem děsivější. Před padesáti lety totiž při hurikánu vykolejil cirkusový vlak a vagón plný klaunů se zřítil do moře. Obyvatelé městečka tehdy nejenže neuctili jejich památku, ale nechali mrtvá těla ve vodě, protože jejich nalezení a pohřbení by bylo drahé - a navíc se chtěli vyhnout špatné publicitě. A nyní se klauni vrací, noří se ze svých vodních hrobů, shnilí a hladoví, aby obyvatelům předvedli šou, jakou ještě neviděli. Jeden po druhém se vyděšení lidé stávají jejich obětmi a ti, kteří dosud žijí, se marně snaží najít způsob, jak je zastavit. Mrtvé totiž nejde zabít.

  • 12.9.2011
  Jesse Stone: Radikální změna (TV film) (2007)

  Život v Paradise plyne poklidně, i když rozhodně ne k plné spokojenosti policejního náčelníka Jesseho Stonea. Ten se obává, že nový vztah jeho bývalé ženy Jenn a nedostatek práce povedou k novým problémům s alkoholem, a tak si ze složek nevyřešených zločinů vytáhne patnáct let starý případ, kdy byla zabita pokladní, kterou vzal jako rukojmí bankovní lupič. Pustí se do nového vyšetřování a přes skepsi kolegyně Rose nečekaně objeví nové stopy, které ho pomalu vedou k překvapivému odhalení. Mimoto musí vyřešit problém osmnáctileté Cathleen, které tvrdí, že byla znásilněna. Navíc se v městečku objeví Terry Genest, aby pomstil zločineckého bratra, z jehož smrti viní právě Stonea.

  • 11.8.2011
  Králové ostrova Mykonos (2010)

  Na počátku filmu, jenž je pokračováním komedie Řecký blb, se Steve Karamitsis dozví, že mu strýc Panos, se kterým se nikdy nesetkal, odkázal v řeckém letovisku na ostrově Mykonos hospůdku, malý dům a pláž v hodnotě dvou a půl milionů eur. Když však s kamarádem Frankem na ostrov dorazí, zjistí, že věci nejsou tak jednoduché. Protože není přímým potomkem Panose, musí zaplatit dědickou daň ve výši jednoho milionu eur, který samozřejmě nemá. Navíc se pláž snaží získat také bohatý frajer Mihalis. Steve se zamiluje do jeho snoubenky Zoe, musí se zbavit neodbytných Němců, kteří tvrdí, že jsou ochránci životního prostředí a až podezřele horlivě se zajímají o krétskou kozu, kterou Steve zdědil spolu se strýcovým domem, a také musí pomoci Frankovi, který se zapletl do sázky s místním sexuálním přeborníkem Pierluigim, ve které jde o rezervovanou italskou krásku Enzu. Velmi záhy se však začne ukazovat, že nikdo ze zúčastněných není tak úplně tím, kým se zdá být.

  • 14.7.2011
  Prázdninový tábor (TV film) (2010)

  Bankovní lupič Denis při útěku po nezdařené loupeži využije toho, že je omylem považován za zpozdilého pedagoga a ukryje se v autobuse odvážejícím děti na prázdninový tábor. Tady ho čeká nejen banda rozjívených dětí, ale také užvaněný kolega Gilles, který, jak se ukáže, je tu také inkognito. Ve skutečnosti je synem zámožné podnikatelky, která tábor považuje za dobrý nápad jak ho ukrýt před bandou ruských vyděračů. Zatímco Gilles si nadšeně užívá, že unikl matčině horlivé ochraně, Denis trpí. Musí přežít Gillesovo žvanění, vlezlé otázky všetečných dětí a táborové aktivity včetně maškarního plesu. Navíc se ukáže, že tábor není zase tak úplně bezpečný úkryt. Objeví se tu totiž nejen ruští zabijáci jdoucí po Gillesovi, ale také Denisův zrádný komplic, který jde po penězích, a Denisova rozzlobená přítelkyně, která po něm jde. A aby toho nebylo málo, zvědavé děti už ví, že tu něco nehraje.

  • 19.5.2011
  Homunculus, 3. Teil - Die Liebestragödie des Homunculus (1916)

  Dr. Hansen vytvořil Homuncula, a protože mu nedokázal dát dostatek citů, vydal se je umělý člověk hledat. Prochází uličkami, pozoruje lidi. Jednoho dne ho zaujme dívka Anna, kterou rodina vyhodí z domu. Ujme se jí a ona se mu svěří, že čeká dítě s bohatým baronem, který ji však odvrhl. Homunculus nevěří, že by někdo mohl být tak krutý, a zavede Annu k baronovi, kde se skryt před jeho zraky stane svědkem toho, jak muž dívku hrubě urazí a vyhodí. Další den Anně nasype do klína spoustu peněž. Její dítě nebude trpět. Ožebračil barona ve hře a všechny jeho peníze jí dal. Po čase objeví zchudlého barona mezi nejhorší spodinou a přivede ho Anně, aby jí umožnil pomstu. Dívka se však zachová zcela nečekaně a pro Homuncula nepochopitelně.

  • 19.5.2011
  Homunculus, 4. Teil - Die Rache des Homunculus (1916)

  Ve své cestě za pomstou se Homunculus díky svým schopnostem stal předsedou spolku průmyslníků ovládajících společnost. Během svého hledání lásky a dobra zjistil, že laskavostí nikdy absolutní moc nezíská, proto má pro Svena, který ve spolku hlásá lásku a porozumění jako jediné řešení narůstajícího napětí ve společnosti, jen slova výsměchu. Sám přitom svými bezcitnými činy vytváří napětí mezi dělníky a současně v převleku za jednoho z vůdců nespokojených dělníků podněcuje nenávist k autoritám a nabádá k revoluci. Když se delegace dělníků pokusí o jednání, nechá uvěznit Svena a delegaci vyhodí. Snaží se získat lásku asistentky Margaret svým bohatstvím a mocí, ona však dá přednost laskavému Svenovi. Homunculus přísahá pomstu.

  • 9.4.2011
  Muž, který miloval Kočičí tanec (1973)

  Westernové drama natočené podle úspěšného románu Marilyn Durhamové. Jeho hrdinou je Jay Grobart, který vzal spravedlnost do vlastních rukou, když zabil muže, jenž znásilnil jeho indiánskou manželku Tančící kočku. Po propuštění z vězení společně s kumpány Dawesem, Charliem a Billym přepadne vlak kde ukradne sto tisíc dolarů. Nedobrovolně je tu nucena se k nim připojit Catherine, mladá žena, která právě opustila manžela. Jay ženu chrání před kumpány a ona postupně odhaluje jeho příběh i to, že přepadl vlak, aby získal peníze a mohl vykoupit své děti od manželčina bratra Železného orla. Současně s tím jak narůstají konflikty mezi členy bandy, Jay a Catherine se začínají sbližovat. Před sebou však mají řadu nebezpečných míst a v patách pronásledovatele, v jejichž čele je zkušeným Lapchance a také Crocker, který chce zpět svou ženu.

  • 21.12.2010
  Tajemství jezera Loch Ness 2 (TV film) (2010)

  Od prvního dobrodružství, které Tim prožil u jezera Loch Ness uplynuly dva nepříliš šťastné roky. Matka Anna totiž zemřela při autonehodě a otec Eric zlomený ztrátou začal pít. Na prázdniny chce vzít Tima na Borneo, chlapec však letenky tajně přeobjedná a Eric až v letadle zjistí, že letí do Skotska. Tima tam volá nejen vzpomínka na šťastné chvíle, ale také druidský náramek, který dostal od Okiho. Ten ho také přivede ke skrýši ukrývající starobylou mapu, která ukazuje cestu k druidské svatyni, jež střeží záhadný poklad. Když se otec na jeho výpravě odmítne podílet, rozhodne se Tim vyrazit sám. Netuší, že má v patách Paula, který celé dva roky čekal na příležitost zmocnit se pokladu, a s ním celou bandu žoldáků. Znepokojený otec spěchá za synem, doprovázen Emmou, která dokonale zná okolí jezera a v pravou chvíli se objeví také šestisetletý druid Oki, aby se spolu s Timem pokusil zachránit vzácný poklad. Nechybí ani jezerní příšera a do událostí zasáhne také Merlin.

  • 21.12.2010
  Ghost Warrior (1984)

  V roce 1552 byl při pokusu zachránit manželku zraněn vznešený samuraj Jošimitsu. Zřítil se do ledové řeky a o více než čtyři sta let později je nalezen zamrzlý v ledové kře. Americkým vědcům se ho podaří oživit, ovšem vinou chamtivosti jednoho z členů týmu, který se chce zmocnit jeho vzácných mečů, se však unikátní experiment tragicky zvrtne. Jošimitsu své zbraně ubrání a uprchne z nemocnice, ocitne se však v cizím světě, který se svou středověkou mentalitou a samurajským pojetím cti není schopen ani pochopit ani se mu přizpůsobit. Poté, co při obraně napadeného důchodce zabije několik výtržníků, se pustí po jeho stopách nejen policie, ale také Chris, která byla členkou týmu a snad jako jediná chápe Jošimitsovu situaci a chce mu pomoci. Sama se však ocitá v ohrožení života.

  • 7.12.2010
  Tajemství jezera Loch Ness (TV film) (2008)

  Jedenáctiletý Tim v televizní reportáži ze skotského jezera Loch Ness překvapeně pozná v odborníkovi na legendární příšeru svého otce, o kterém mu matka Anna tvrdila, že zemřel ještě před jeho narozením. Tajně se za ním vypraví v domnění, že při nehodě nezemřel, ale jen ztratil paměť, a doufá, že jeho rodina bude konečně kompletní. Ve Skotsku ho však čeká nejen překvapivé odhalení rodinné minulosti, ale i největší dobrodružství jeho života, ve kterém svou roli sehraje skřítek Oki, který tvrdí, že je druid starý přes šest set let a střeží magický kámen, chamtivý hledač pokladů Paul a také překvapivé odhalení tajemství lochnesské příšery.

  • 10.10.2010
  Osudný den (2006)

  Dva tisíce kilometrů vzdálené akty nesmyslného násilí nečekaně osudově spojí palestinskou novinářku Najiu a izraelskou modelku Shiru, které se náhodou setkají v jedné malé newyorské kavárně. S jejich osudy se v křehké filmové mozaice proplétají a míjejí také životy doktorky Wadeové, se kterou Najia krátce předtím mluvila o fyzických účincích výbuchu, a také zpěvačky Judy, která ve stejnou dobu natáčí nové album z jazzovým pianistou Johnem Medeskim.

  • 4.10.2010
  Smrtelná nákaza (TV film) (2006)

  Epidemioložka Iris Vamack (Joely Richardson) zjistí, že na účinný zásah proti nové vlně ptačí chřipky může být pozdě. Nejenže se nová, extrémně smrtící, mutace viru, která se objevila na čínském venkově, může vzduchem přenášet z člověka na člověka, ale podle všeho už ji nakažený americký obchodník zavlekl do USA. Všechna opatření se ukazují nedostatečná, protože o tři týdny později už je evidováno sto padesát tisíc obětí. Ministr zdravotnictví Reed (Stacy Keach) se snaží zabránit panice, státní úředníci jsou však nuceni přiznat, že nemají žádnou vakcínu a k dispozici je jen omezené množství léků. Zdravotnická zařízení přestávají zvládat nával nemocných, množí se výpadky v zásobování potravinami i elektřinou, objeví se první případy rabování, hromadné útěky z věznic a první gangy ničemů, které jsou schopny všeho. Země se ocitá na počátku občanské války a chaosu.

  • 3.10.2010
  Nanosonda (2002)

  Expert na výbušniny a bývalý agent FBI Richard Gaynes (Lance Henriksen) je v příběhu, který se inspiroval slavnou Fantastickou cestou (Fantastic Voyage), na palubě ponorky zmenšené do mikroskopické velikosti vstříknut do krevního oběhu umírajícího teroristy Anthona Morana. Společně s doktorkou Savariniovou a dvěma techniky mají necelých devět hodin na to, aby v těle našli ukrytý nanodetonátor, který má odpálit někde v Mnichově ukrytou jadernou bombu. Situace je to vážnější, že je detonátor napojen na Moranovy životní funkce, takže odpálí bombu i v okamžiku jeho úmrtí.

  • 9.9.2010
  Cizinka s mou tváří (TV film) (2009)

  Když Laurie začne mít podivné vidiny a mnozí tvrdí, že ji viděli na místech, kde nikdy nebyla, zjistí, že se ji pomocí astrální projekce snaží kontaktovat její sestra Lia, dvojče o jehož existenci vůbec nevěděla. Sama se pokusí o astrální projekci, jenže v okamžiku, kdy opustí své tělo ocitá se v pasti, z níž bude jen těžké uniknout.

  • 2.11.2009
  Advokát chudých (1941)

  Laskavý dobrák a advokátní písař Kypr se obětavě stará o schovanku Annu Marii a po večerech v hospodě U Hrubiána pomáhá s různými právními problémy chudým a bezmocným. Zatímco Anna Marie získává možnost uspět jako zpěvačka, stárnoucí muž se potýká s narůstajícími problémy, které plynou nejen z jeho působení advokáta chudých, ale především tragické minulosti zahalené tajemstvím, která ho po letech opět dohání. V hospodě U Hrubiána se objeví záhadná žena, kterou pohled na Kypra vyděsí, a také kavárník Turba, který odhalí Kyprovu bývalou identitu a označí ho za vraha. Na povrch vyplouvá příběh vyšetřujícího soudce Kiliána a tragické smrti jeho kamaráda Remeše. Přestože se od Kypra odvrací přátelé i známí, v celém příběhu něco nehraje. Brzy je jasné, že tajemství, které Turba vyjevil není úplné a pravda možná také vypadá jinak.

<< předchozí 1 2