Saruwkaz

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 1.8.2018  18:49

Nakonec jsem si to otočil a film jsem viděl poprvé mimo kino. Hřích jsem však napravil a do kina jsem se přece jen na film vydal znovu a přehodnotil jsem své hodnocení. Opravdu záleží, jak se kdo na film podívá. A musím říct, že po zhlédnutí Jurského parku a i Godzilly (té z 98.) a zaměření se na pozitivní stránky filmu, musím hodnotit kladně. Jednak nehodlám hanit film, na který se podívám rád znova a bavím se u něj. Další věc je, že tato série je ve své oblasti opravdu TOP. A je vidět pokrok vůči starším sourozencům v serii. A tím se dostanu k tomu, co hodnotím kladně. Kino je opravdu nebe a dudy od sledování v TV nebo v PC. A musím říct, že jsem byl stažený do děje, i když jsem věděl, co bude následovat. Napětí bylo opravdu silné. Scéna s procházejícím se Indoraptorem po domě byla dechberoucí. To stejné odebírání krve T-Rexe. A tvůrcům se povedly zvířata fenonemálně. Sledování, jak se na zvířeti vlní kůže a je cítit každý sval a záběr na zvíře prakticky z doteku...opravdu jak živé, nedá se to pořádně popsat. Bohužel jsem byl nucen film přerušit zastávkou na toaletě. Ale měl jsem v gatích jak při hororu, když jsem se vracel do 5. řady a za mnou vrčel Indoraptor na plátně. Další věc, která je spjata s filmem, a kterou pozitivně hodnotím, jsou proslovy Malcolma. A když se odpoutám od filmu a uvědomím si, že dnes jednají lidé podovně jako ve filmu, má velikou pravdu a dá se z toho poučit. Další věc je už subjektivní a záleží, co si kdo najde. Vidět na plátně legendárního Phantoma je trošku jiné než z obrázků. A myslím si, že sídlo Lockwoodu taky nebylo od věci a spousta z nás si takové sídlo nedokáže ani představit, i když si ho leckdo přeje mít. Takže nakonec byl film příjemný zážitek a očekávám, jak série bude vyvíjet, protože konec byl otevřený.

• 29.6.2018  19:58

Sice už filmy sleduji velice málo, protože dávám přednost smysluplnějším prioritám, než 120 minut nebo i víc sedět a koukat do blba. Nicméně zde jsem dostal doporučení a to doporučení mi hodně zžíralo mysl. A jelikož je to film, který mne za poslední dobu hodně citově ovlivnil, tak se k němu i vyjádřím. Na úvod řeknu, že mne překvapilo nízké hodnocení. Na CSFD jsem opravdu očekával červená čísla, protože hodně z okolí si tento film chválí. Nicméně není to první ani poslední film, u kterého mám takový dojem. Film musím hodnotit ze dvou stránek. Pozitivní a negativní. Negativní převažuje, proto i to mé hodnocení. Pozitivní je zpracování a erotické scény. Negativní je zápletka a pointa. Vlastně, kduž to přirovnám k moderní době. Naivní panna si myslí, že změní zlého kluka a tak mu jde na ruku ve všem, co si řekne. A zlý kluk je miliardář, který si vydržuje holku. Ale ne jako společnici, ale soukromou a tajnou děvku, nebo spíš kus hadru, který ho ve všem musí poslouchat. Musím říct, že závěr filmu ve mě zanechal silnou stopu, silnější než jiné horší filmy. A to především to, jak hlavní hrdinka odcházela a přemítala si v hlavě ty krásné okamžiky. Film, který jsem viděl jednou a naposledy. A pokračování vynechám. A na závěr. Nedivím se, že tento film má takovou oblibu. Značná část vztahů se rozpadá díky tomu, že ti dva k sobě nejsou upřímní a neznají své touhy. A o tom to je. Ta kniha a film nechává lidi snít o tom, co si přejí v sexu zažít.

• 29.12.2017  09:14
    Ferdinand (2017)

Nemohu říct, že bych BlueSky nějak miloval. Slabší filmy střídají s lepšími. Třeba Dobu ledovou nemusím a Hortona už vůbec ne, ale Rio a Roboti jsou úžasní. A u Ferdinanda opět vykouzlili průměrný animovaný film, který sice neurazí, ale stačí vidět jednou. Opět jsem před koncem roku shlédl pár animáků, ale prostě kvalita poslední dobou uvadá. I když mnohé znám už roky a s odstupem času už mi přijdou stále více a více dětské. Ale některé legendy trvají. Nicméně Ferdu mezi ně určitě řadit nebudu. Trailer mne sice navnadil a myslel jsem si, že to bude prima komedie, ale nakonec scénky mezi býky, nebo mezi býky a herkami, nebo dokonce to taneční duo, mi spíš přišlo trapný. Dokonce ani ježci mi nepřišli jako žádné terno. Nemohu ani říct, že by mi přišla úžasná zápletka, kdy býk, který celou dobu od malička nechce bojovat, se nakonec dostane do arény s toreadorem a jen utíká nebo sedí. Snad i těm nejmenším (i když mnohdy nevěděli, na co je vlastně rodiče do kina vzali a na co koukají) došlo, že prostě hlavní hrdina nezemře, je to pohádka. Takže asi bylo jasné, co se stane, a že se Ferda vrátí ke své milované dívence. Dávám za 3. A opravdu nevím, zda na další animák do kina půjdu, protože kromě filmu v Hlavě je to většinou jen a jen trápení.

• 28.12.2017  20:31

Je mi jedno, kdo mne za to odsoudí a kdo dál žije s růžovými brýlemi úžasně zaprděné galaxie plné týpků s neonovou tyčinkou v ruce. Tohle SW je nejhorší z celé série a mohu hrdě prohlásit, že mé poslední, na které jsem šel do kina a na které jsem se díval. Musím říct, že téma jako takové špatné není. Dál si zahraji hry, dál budu snít o charismatickém hrdinovi se světelným mečem, který chrání galaxii. Ale filmová série je tragédie. Uvědomuji si to již delší dobu, ale až tato epizoda ve mě rozdmýchala oheň pravdy. Důvody? No. Nevím, zda si někdo všiml, nebo pamatuje ze školy a z fyziky, že vzduchoprázdno člověka roztrhá. Ve hrách nebo ve filmech se aspoň snažili uzavírat prostory lodí a budov z důvodu přetlaku. Ale naše hrdinka Leia se vrátí na loď a vstane z mrtvých. To bylo prvně, kdy jsem si, s dovolením ten výraz, řekl: "To si dělají prdel?" při pomyšlení na Verbala a další, jsem slušný. Podruhé jsem si toto řekl, když Yoda jako úžasný duch tříská a klábosí s Lukem. Do háje, proč tohle není takhle upgradovaný i v předešlých epizodách? No a korunu na to dá ultimátní Luke, který přežije mocnou salvu armády slavného Prvního řádu. Celou tu scénu jsem koukal jak sova s tím, zda to myslí vážně. A ejhle. To bylo jen astrální Lukovo já. Opět. Do háje, proč takový ultimátní upgrade nebyl v předešlých epizodách? Zmrvená fantazie animátorů mne udivuje i v jiných filmech, že prostě s pokračováním se vymyslí nějaký ultimátní nesmysl, který v předešlých dílech nebyl. Ne, už mi dochází slova. To, že se Luke na konci filmu rozplyne jak pára nad hrcem...TOP smrt jednoho z největších mistrů řádu. A ty top akční sólo akce, kdy jedna mrňavá chcíplá stíhačka si dělá prdel z flotily prvního řádu...nebo kdy po ultimátní explozi samozřejmě přežije černý hrdina a jeho asijská přítelkyně. Cheatovat ve filmech nechtějí? Kdyby tam aspoň herec používal nějaký trainer, tak by to byla komedie hodná Zohana nebo Diktátora. Tohle je prostě odpad. Haňte mne. Užívejte si své růžové brýle a rozjímejte a rozplývejte se nad úžasným, miliardovým zvratkem. Ale já už se nebudu jak slepá ovce rozjařovat nad tupým námětem, který se točí už od 4. epizody pořád stejně dokola a ještě na tři věci. Říkal jsem a budu říkat, že natočit film a serii třeba již z legend Jedi Akademy nebo KOTOR...udělají líp. Ale opravdu se bojím, co z toho Darth Disney vykouzlí. RIP všem, co do kina na toto jdou. Tím mé hodnocení uzavírám.

• 25.7.2017  22:00

Druhý díl MIB mohu hodnotit o něco lépe než jedničku. Zvláště mí oblíbení červouní, hubení týpečkové jsou luxusní. Ať už v debatující scéně, kdy Will přivede domů návštěvu. Nebo jejich odvaha při záchraně ústředí MIB. Druhý díl nepřináší nic neočekávaného a nového. Ale slibně a příjemně rozvíjí sérii a ukázal něco z minulosti agenta K, který se nám vrací na scénu a musím říct, že je to dobře. Není to zrovna komedie, u které bych brečel a která by mne druhý den inspirovala ke změně života, ale je to skvělý, večerní film na relaxaci a pro smích.

• 25.7.2017  21:55
    Madagaskar (2005)

Před léty, kdy toto byla novinka, bych asi dával pětku a chválil film, jak u něj brečím smíchy. Po letech s odstupem vím, že se animované filmy umí dělat kvalitnější. Zkrátka na zápletku jako takovou nemohu vůbec nic říct. Ale na lemury a tučňáky musím koukat zkrz prsty. A vtípky a scénky z filmu mi přijdou při nejmenším příliš jednoduché, nebo v horším případě dětinské až trapné. Není to film, který bych odmítal pustit synovi. Ale já se chci i u animáku bavit a chci v něm vidět vyšší smysl a poučení jak pro děti, tak i pro dospělé. To Madagaskar nenabídne. Ale jde o průměrnou zábavu, která neurazí. Pokud zavřu oči, mohu dát za 3.

• 25.7.2017  21:49

Miláček akčních filmů zrovna nejsem. Své by o tom mohla povídat série Rychle a zběsile, kterou tu radši hodnotit nechci. (Zatím) Ale Mission Impossible je výjimka. Film, který jsem již viděl vícekrát, ale vždy v něm uvidím něco, co mi osvětlí pointu a příběh. Toma Cruise zbožňuji, stejně tak Jeana Rena. A herci dělají ve filmu hodně. Je to jeden z filmů, u kterých s překvapením koukám na rok natočení. Některé filmy by se mohli v kvalitě efektů učit. Dnes už je tento film legendární díky své Main Theme a také lanové scéně Cruise. I přes pár scén, které jsou přitažené za vlasy, je tento film klasikou a vynikajícím kouskem ve svém oboru a já si ho vždy rád připomenu.

• 25.7.2017  21:40
    Gladiátor (2000)

Nechce se mi věřit, že tento film je již tak starý. No, 17 let nepožaduji za žádný hrozný věk. Ale na to, s jakými efekty a zpracováním byl natočen, mohu jen tleskat. Na historii si potrpím. Mám rád historické filmy. A vedle Troji je Gladiator jeden z top vůbec. Crowe je na tuto roli jako rozený. Pointa filmu je sice pomsta, ale obdivuhodná je zarážející, ale pravdivá ukázka toho, jak pro moc dokáže někdo zničit dobré jméno, legendu a hrdinu. Opravdu ve světě mocných a bohatých není nic jisté. Osud je vrtkavý a každý den může přinést nečekaný, ale tvrdý pád. Nedá se říct, že by film končil smutně. Maximus umírá vlastně se splněným úkolem a jeho úloha skončila. Zatleskat musím skvělému soundtracku, skvěle zpracovaným bojovým scénám a hereckým výkonům Zvláště Joaquin Phoenix zahrál duševně nemocného Commoda na výbornou.

• 25.7.2017  21:33
    King Kong (2005)

Úžasné, jak člověk stárne, vidí film a získá si nový nadhled. Tento film jsem viděl ještě v kině, když v Ústí fungoval Hraničář jako malý kluk. Tehdy pro mne první hodina filmu byla nudná, ale nyní vím, že je nezbytná. Dřív jsem měl největší požitek z úchvatných, bojových scén a především scény Konga vs. Rexové. Dnes je to pro mne koukatelný film do části, než Konga začnou chytat. Závěr je opravdu pro mne jeden z nejtragičtějších, který ve filmech znám. Je to 12 let a nový remake se k tomuto nedá rovnat. Jackson neudělal jen monster film na výdělek na základě dobrého jména. Vytvořil gigantickou gorilu, která má duši a charakter, který na diváka stříká každou scénou. Vytvořil nádherný, skrytý a tajemný jurský svět, kde rukou silnou a neochvějnou vládne Kong. A správně bylo ukázáno, jak se s takovými úžasnostmi na světě zachází. Výdělek, vtip, propagace. A nakonec zničení všeho krásného jen pro peníze. Opravdu tento film pro mne nemá jedinou chybičku a je to nejlepší možná předloha pro King Konga, jaká může být. Jackson a celý tým by za tento film zasloužili řád.

• 2.7.2017  12:41

Na tento film jsem šel kvůli několika očekáváním. Co se nakonec stane s Williamem? Objeví se ve filmu se svou úžasnou lodí, která mi v posledním dílu strašně chyběla? Co Jackie, má Černou perlu, která v minulém dílu byla poslána ke dnu? Jak to dopadlo s Barbossou? A to hlavní. Zachrání si serie reputaci po posledních 2 dílech a zvláště po tom posledním? Musím říct, že se to povedlo. Jako zápletka, která tentokrát souvisela s pirátskou minulostí Jackieho, byla skvělá. Animátoři si se Salazarem a jeho posádkou opravdu vyhráli. A já u plátna v kině jen plesal nad úžasnou grafikou a zpracováním. Je pravda, že šílená loupež trezoru z úvodu byla přehnaná. Stejně tak pád na dno v podobě Jackieho, který přišel o vše, téměř i o posádku, byl též přehnaný. Zřejmě ho tvůrci nemohli dát do obyčejného, nafukovacího raftu, tak aspoň mu dali šílený vrak, na kterém se plavil. Ale beru, že vše bylo jen pro dobro diváků, aby se měli čemu smát. Nové milostné duo mezi synem Willa a krásné čarodějky bylo občas až trapné, ale též se dalo přežít. Priority jsem měl jinde. Beru, i když se smutkem a tíhou na duši, že záchrana mé srdcové dvojice Willa a Elizabeth musela být vykoupena smrtí bídného a ulhaného, ale spravedlivého a charismatického piráta Barbossy. Tentokrát honbu za mystickým trojzubcem Poseidona neberu tak negativně, jako honbu za pramenem mládí. Zde to mělo opravdu pádný a příjemný důvod. Jako jsem zvědav, co se vymyslí pro šestý díl. Už se regulérně nemohu ubránit dojmu, že tvůrci z popularity série chtějí vytřískat, co nejvíce. Nicméně pětka už je solidní a při opakování se rád na ní podívám.

• 2.7.2017  12:26

Čtvrté pokračování je opravdu i na 4ku jako hodnocení, ale spíš od konce. Nejslabší film ze série a nebýt ho, nebyla by to žádná škoda. Jako největší mínus filmu beru absenci Willa a Elizabeth, kteří už k serii přilnuli a předešlé díly táhly. Z mého pohledu aspoň tomu tak bylo. Penélope Cruz mne ve filmu rozhodně nebavila a možná to bylo už tím, když se trapně převlékla za Jackieho, což stačilo, aby se mi na celý zbytek filmu zhnusila. Postava Černovouse mne taky nějak zvlášť neoslnila. Nevím proč. Asi Johnny Depp a Geoffrey Rush mají tolik potřebné charisma a kouzlo. A zápletka, kdy se hlavní hrdinové hrnou k prameni mládí, už postrádá tradiční a čistou pirátskou zápletku. Musím říct, že při opakování celé série nemám vůbec chuť se na tento díl dívat. Opravdu se mi líbilo čisté, pirátské dobrodružství, bez zásahů jiných aspektů, jako vojsk královských veličenstvech, či mystických tvorů jako mořských panen. Nicméně budiž. K serii to patří. Ale bohužel lépe hodnotit nemůžu.

• 2.7.2017  12:09

Uznávám, že třetí pokračování série je poněkud slabší. Chybí mi humor, který byl v prvním a druhém dílu. Ano, i ve trojce je několik ironických a sarkastických vtípků skrytých za subjektivní pikle. Nicméně už je to jiné a zdá se mi, že i v menším počtu. Přece jen se ve třetím díle nemohu zbavit dojmu, že vše se točí jen kolem Jackieho, Willa a Elizabeth. Samozřejmě, jsou to hlavní postavy. Ale proč zrovna oni musí být u každého rozkazu a všichni naráz? U každého příkazu na výstřel? Na útok? Prostě v tomto dílu už mne to možná nudí, nebo to až moc cítím. Nelíbí se mi to tolik. Ani se mi příliš nelíbí postava Elizabeth jako pirátské kapitánky. To jí prostě nesedí. I když možná to je i českým dabingem. A to nemluvím o smutném závěru. Jednak teda šílený řev a oslava všech pirátů, kteří si jen zahulákali u kulatého stolu, ale ve finálním boji nevystřelili ani kulku a jen se dívali. A konec slavného Davyho Jonese, kterého musel nahradit WIlliam. Nicméně k serii to patří a určitě jí to nepoškodilo.

• 2.7.2017  11:47

Většinou pokračování filmů jsou spíš zklamání. Jelikož jsem tento film poprvé viděl už před dlouhými léty, tenkrát jsem to ani pořádně nevnímal. Rozhodně ne tak dobře, jako vnímám klady a zápory dnes. Nicméně v této serii druhý díl pro mne rozhodně překonal ten první. Soundtrackem rozhodně, protože znělky, jako je hymna pro Krakena a ukolébavka Davyho Jonese, kdy jeho bouchání do varhan mi prohání zimu po zádech, mi ve sluchátkách znějí velice často. Samozřejmě zbylá hudba, která doplňuje komické a bojové scény, je nezapomenutelná. Posádka Davyho Jonese plná rybích nohsledů, děsivá a mocná loď Bludný holanďan, to je prostě dokonalý námět pro úžasný, celovečerní, pirátský film. Doteď si klepu na čelo nad šílenou zápletku, kdy Jackie si chtěl zachránit holý krk, Will doufal, že uzavře nějakou otevřenou dohodu se svým pirátským tatíkem a Komodor si chtěl zachránit kousek cti. Ironické a sarkastické vtipné scénky jsou v druhém pokračování ještě vytříbenější než v jedničce. Zvláště pak dohady Jackieho a Jonese, nebo poštvání Noringhtona Jackiem proti Willovi. Prostě toto se musí vidět. A toto pokračování je určitě víc, než jen vytřískání peněz ze serie.

• 2.7.2017  11:38

Dnes již pirátská klasika. Johnny Depp nám díky tomuto filmu dal nezapomenutelnou a dnes již legendární předlohu pro piráta. A Piráti z Karibiku v čele s Černou perlou nám předložili úžasnou inspiraci pro další díla a věrohodnou předlohu pro pirátská dobrodružství. První díl, jak většinou bývá v serii nejlepší, tentokrát hodnotím až na 2. místě, ale přesto mi v paměti zůstane nezapomenutelný sarkasmus a ironický humor od pirátského gentlemana Barbossy. Pikle a taktiky Jackieho, aby dosáhl svého a dostal se konečně za kormidlo své milované perly. Odvážné a romantické srdce Willa zamilovaného až po uši do krásné Elizabeth. Tento film má vše. Nemohu opomenout dokonalý soundtrack, který dnes hodně často poslouchám. Film by ani nepotřeboval pokračování, protože ukončen byl poměrně logicky. Nicméně pokračování jsou též povedená. Dnes již tento film si občas připomenu, kdy mne chytne pirátská nálada. A myslím, že pár následujících let toto dílo jen tak něco nepřekoná, protože laťka je nastavena skutečně hodně vysoko.

• 2.7.2017  11:29

K tomuto filmu jsem byl ukecán od kamaráda a musím uznat, že občas je dobré je poslechnout. K hodnocení filmu mi pomáhá úžasné prostředí. Opravdu, kdybych si měl vybrat, do jaké doby se vrátit nebo kam se narodit znova, volím zkrátka 18. nebo přelom na 19. Možná, že ještě špatně zasazuji v časoví ose a dům z filmu je ještě starší. Ale moje srdce je ve svém živlu v éře gentlemanů s kulatými hodinkami a saky jako běžným oblečením. A to nemluvím o těch nádherných vozech, dnes už, veteránech. Asi nikdy nepřestanu v těchto filmech obdivovat precisnost a dokonalost nábytku, schodišť, ozdob a artefaktů těchto starých domů. Daniel Radcliffe se na roli takového gentlemana dokonale hodil. Musím uznat, že po hodnocení kamaráda jsem čekal, jak se u tohoto filmu nepoto. Nakonec to takový děs nebyl, ale na jednu stranu, nekoukal jsem na film v noci. I přes to jsem se krčil u zdi a čekal jsem, kde co vyletí. A párkrát mé srdíčko dostalo ránu elektrickým proudem. Na místě Daniela bych asi po prvním klepnutí utíkal na vlak zpátky do Londýna. Pozitivně hodnotím, že z ducha černé ženy nikdo neudělal vraždící bestii. Vlastně ve filmu jsme viděli 2 vraždy dětí, když pominu tu finální v závěru. Nejhorší asi byla ta dlouhá noční scéna, kdy mi spadl kámen ze srdce, když se objevil ťukající chlápek na dveře. A samozřejmě ksichtík v okně mi taky pěkně pohnul zdravím. Jako horor je to solidní. Rád se podívám někdy znova.

• 2.7.2017  09:43

Rozhodně jeden z těch lepších hororů, který patří k těm, po kterých se ne úplně dobře chodí večer spát, nebo si natočit vodu nebo na záchod. Na dnešní éro hororů dobré dílo. Námět, kdy hlavní hrdinka a matka dětí byla v blázinci, kde si našla kamarádku, kterou při léčbě doktoři zabili, ale ona díky hrdince přežila jako duch, který straší ve tmě, není zrovna TOP. Ale určitě lepší, jak například Sinister 2. Na hororovou noc, kdy se chcete bát, neurazí. Asi nejsem ještě dost trénovaný a pro někoho klasické lekačky ze tmy jsou čekatelné. Ale mne potěšil.

• 15.4.2017  20:29

Pixar se opět ukázal. Teda, ne vždy se mu dílo zadaří, ale tento film je opravdu super. Nejsem tedy zastánce pokračování, i když zde pokračování dějem spíše předcházelo první díl, nicméně jsem opravdu nadšený. Tento film se dá hodnotit podle 2 kritérií. Podle vlivu na diváky a hlubšího smyslu filmu (pokud se nad ním někdo umí zamyslet) a samozřejmě po stránce kvality. Celkově nápad pixaru s příšerkami je velice originální a super. Nevím teda, nemám zdroje, že by někdo něco podobného vymyslel. U prvního dílu jsem se sice nasmál o něco více, ale ani v tomto filmu nechyběl vtip. Tvůrcům se povedlo vytvořit zajímavý příběh, který pojednává o studentském životě hlavním postav z prvního dílu a dokonce v závěru příjemně navazuje na první díl. I tento film jde řadit mezi ty lepší a rozumnější, kdy protagonisté a postavy nejsou hloupé nebo přehnané a film má svou linii a posloupnost. Teď k té stránce zamyšlení. To "pokračování" nebo "začátek" příběhu, jak se to vezme, je opravdu pro celou rodinu a může se z něj poučit každý. Pokud se zamyslíme nad osudem Mika a Jamese, můžeme jejich osud převést do reálného života. 1. Opravdu nestačí pouze snaha a nestačí pouze talent. Obojí musí být v rovnováze. A člověk se nemůže v něčem stát dobrý, pokud se nesnaží. A vždy by měl mít nějaký talent. Protože bez něj může být snaha zbytečná. 2. Ať už člověk něco dělá, musí to dělat pořádně. Možná někomu přijde hloupost finále filmu, kdy autoři jemně vysvětlují postup, jak se hlavní hrdinové dostali ke strašení. Možná někomu přijde jako hloupost celý film. Nicméně opravdu by měl člověk dělat vše pořádně, ať už dělá cokoliv. Protože nikdy snaha nevychází vniveč a vždy je člověk odměněn. Nelze čekat na zázrak. Snaha musí být, pokud chce člověk něčeho dosáhnout. A za 3. Člověk by měl vždy zůstat pozitivní. Každá energie se člověku vrací zpět. Ať už pozitivní nebo negativní. Bylo to vidět ve filmu a věci, které jsme mohli sledovat, tak fungují i ve skutečném životě. Tento film si opravdu vysoké hodnocení zaslouží. Protože svého diváka nejen pobaví, ale může i poučit.

• 14.4.2017  22:17

Tak filmu dávám pětku, protože nabízí to, co od válečného filmu chci. Akci a boj. Válečné filmy o konverzacích a nudě mne moc nebaví. A tento film mé požadavky naplnil dokonale. Nebudu tu rozebírat, nakolik je film realistický a podle skutečných událostí. Ani mne nezajímá strategie a průběh. Stejně se obyčejný člověk pravdu nedozví a od médií dostane takové info, které potřebuje vědět. I když je lživé. O válce, Islámu a o USA si myslím své a to tu nebudu rozebírat. To by bylo na dlouho a je to něco jiného. Na film se podívám, pobavím a tím to pro mne končí. Těch lidí, co tam zařvali, mi líto není, ani trochu. Je to jejich problém, že si tohle povolání vybrali. Radši bych viděl svojí dceru jako lehkou děvu než s puškou a v boji. Každopádně film řadím ke svým oblíbeným v tomto oboru. A až zase budu mít náladu, rád si pustím.

• 14.4.2017  19:07

Ne, že bych zrovna byl zastánce remaků. V tomto případě jsem skeptik a moc nadějí si nedělám. Jsem spíš pro originální náměty, pokud možno. Ani nejsem zastánce muzikálů a zpívaných textů. Nicméně v tomto případě se vše vyvedlo na jedničku. Disney nezklamal a přivedl do kin mistrovský kousek se svým rukopisem, jak ho známe z předešlých děl. Nevěděl jsem, co čekat. Emma mne překvapila v hlavní roli, ale díky za to. Mohl jsem na ní oči nechat. Zajímalo by mne, zda je taková, jako ve filmu. Ale asi ne, takže zrak zase odvracím. Ze začátku mé pocity byly nedůvěřivé a vrtkavé. Ale nikdo nezklamal. Tupečkové LeFou a Gaston byli super. Myslím, že by bylo lepší se nechat za živa stáhnout z kůže vlky, než zůstat s tím nafoukaným pitomečkem. Nicméně nebezpečným. Vesnice k němu dost vzhlížela. Mile mne překvapila kombinace hraného a reálného prostředí a počítačové animace. Zvíře se opravdu vyvedlo a animátoři si dali záležet na detailech, kdy prostředí a hrad bylo opravdu vymazlené. Stejně tak kostýmy a maskování. Film mi přišel vyvážený, nenudil jsem se. Bylo to v super tempu, pohodlném. Kdy nic nebylo uspěchané, nebo přehnané. Jak si film pamatuji, tak se ho autoři drželi. "Obědová scéna", která patřila svícnu mne opravdu chytla u srdce a plně vtáhla do filmu. Typický Disney se ukázal v plné kráse. Jen on umí vykouzlit takové písně a scenerie. Tohle prostě čeští herci a autoři nedokážou a je mi trošku líto, že v našich dílech herci připomínají spíše špatně vyjící vlky než zpěváky, jak tomu bylo u daberů, kteří se vyznamenali. Poměrně vážný děj a pointa byla ve správných momentech doplňována komickými vsuvkami. I když určité věci byly upraveny, Disney si svojí tvář a tvář díla zachoval. Jako z mého pohledu nadšení a velice rád si toto dílo připomenu, jak to bude možné. Nevím, asi nemám víc, co dodat. Doplním své nadšení a chválu jen odpovídajícím hodnocením. Zase někdy příště s Disney.

• 14.4.2017  18:53

Tak má první letošní návštěva kina a po dlouhé době klasika...popcorn, lízátko, pití a filmeček. Musím říct, že Power Rangers je láska mého raného dětství. Bylo to moje vše. Udělal jsem problém, bylo mi zakázáno sledovat. Na seriál jsem koukal pořád. Hrál jsem si na ně. Modeloval, prostě pecka. Kradl jsem figurky kamarádům....prostě jsem to žral. Na film jsem jít musel, i když jsem byl odrazován. Musím říct, že film nic nového nenabídl. Je to klasika...strážci vs. záporák se svými dostupnými roboty. Plus tedy přidáno zdlouhavější zrození. Bylo vidět, že se na některých efektech šetřilo. Nevím, zda byly peníze uloženy jinam nebo chyběly úplně. Soundtrack nic moc. Herci taky žádný zázrak. Film mi zapadá do stylu, který poslední léta...no od 2013, kdy jsem v kině byl po XX letech, vídám. A to je taková pazvláštní komičnost a zlehčování situací. Prostě tancování robota na konci, to mi přišlo na hlavu. Jako u filmu jsem se bavil, nebyla to žádná ostuda. A pro děti, jak si vybavím sebe, to je pecka. Možná bych dal o hvězdičku víc, kdyby to zdlouhavé "učení" morfování nahradili akcí a bitkami. Ale na jednu stranu...co od takového filmu čekat. Je to film, nad kterým se nemusí moc přemýšlet, oddechovka na večer, u kterého se dá příjemně nabaštit. Kouknu rád znova.

• 14.4.2017  09:32

Tato komedie se stává legendou. A musím říct, že moc jich oblíbených nemám, aspoň z českých. Ale je to tím, že dnešní doba nemá tak kvalitní herce, ale spíš klauny z cirkusu. Věty z filmu, jako "No co, jsou to jen lidi."...."Já takový gentleman a dcera flundra!"...."Jste jen obyčejný člověk. - No dovolte, jsem doktor práv."...."Jo a abych nezapomněl, milostpaní je v čudu. Kdybyste viděli mouku z ušima, to je ona."....useknutá noha, ale je to jen povrchové zranění...."Jsem člověk, jsem člověk. - Kolik jste toho vypil? - Dvě deci, soudruhu." takhle bych asi mohl pokračovat. Úžasný film plný skvělých herců a vynikajícího humoru. Pobaví vždy. Sice s takový zajímavým koncem, který je z různých pohledů veselý či smutný, ale komedie super. To se nedá upřít. PS.: Hlášku "kleknout" používám pořád. A Kopeckého hlášky si připomínám pořád.

• 14.4.2017  09:17

Jedna z nejkrásnějších, českých pohádek. Točeno z dob, kdy herci byli herci a uměli zpívat a ne výt. Pohádka, která vypadá jako pohádka a ne sraz lidí, kteří se snaží parodovat herectví. Líbí se mi od A do Z. Příjemné doplňování vypravěčem...hodný, ale naivní kníže, se kterým vláče hamižný, ale komický rádce a jeho pyšná dcera. Skvělá a legendární Dorotka. A o legendárním Petru Nárožném snad ani nemusím mluvit. Jeho hlášky používám dodnes a budu asi už celý život. Pohádka plná inteligentního vtipu, který baví po celý běh filmu. Humor snad nikoho neurazí a pobaví opravdu celou rodinu, ne jenom děti. Krásně zpracovaní čerti a peklo, velice charismatický lucifer. Pohádka plná zvratů, překážek a nástrah, ale nakonec končí šťastným koncem. Laťka, která je nastavena velice vysoko, ale moderní pohádky ji neumí dohnat. A i když jsem byl krátký čas zastáncem Trošky, i jeho pohádky už mne přestávají bavit, ale tato legenda je krásná každý rok. A to nejen ve svátečních dnech. Tato pohádka nemá nejmenší chybičku a v rodině jí milujeme. Jeden z mála filmů, pro které je zde 5 hvězd málo. Tajně si přeji, aby se tato kvalita vrátila nebo aspoň zkusila dostat na nové pohádky. Snad se to vyplní.

• 14.4.2017  08:36
    Enderova hra (2013)

Další z řady vynikajících sci-fi filmů, které zasahují do tématiky konfliktu lidí s mimozemskou rasou. Film jsem viděl 2x a už poprvé mne ohromil svým zatáhnutím do děje, napínáním diváka a trošku nestandardním dějem, kdy v hlavních rolích jsou děti, které jsou vlastně představiteli armády a vedení. A také krásné herečky. Ender sice pořád ve filmu vypadal, jako by mu někdo ublížil, ale každý vypadáme jinak. Nemohu říct, že by mi to zde vadilo. S Woodem jsem taky viděl více filmů než je jen LOTR a není tou mne zásadní faktor k hodnocení. Ale zpět k filmu. Nejsem sice znalec armádního výcviku, ani psycholog. Ovšem vypjaté situace, které se snažily útočit na psychiku hlavních hrdinů, mne bavily. I přes poměrně dlouhý film jsem se bavil od začátku do konce. Hodně mne pak překvapil zvrat v závěru, kdy jsem byl úplně stejně překvapený, jako Ender. A úplně stejně jsem byl překvapený, když se ukázalo, že přežil velký hrdina z úvodu filmu. Film skončil otevřeně, nicméně ani to nevidím jako nějakou šílenou chybu. Sice je udivující nápad hmyzí rasy, která má pomalu vyspělejší technologie jak my, ale celkový dojem z filmu mám skvělý. Rád se podívám znova a řadím ho mezi mé oblíbené.

• 13.4.2017  22:38

Uf, tak tato pohádka se nepovedla. V prvních chvílích jsem vůbec zíral, co jsem to sakra pustil. A celý film byl pro mne trápení, nakonec jsem to vypnul, protože to byla nuda, nuda, nuda a otrava. Opravdu nemám rád ženy, když na sebe dají červenou rtěnku. Nevybavím si žádnou, i které by to ladilo. A v tomto filmu se ještě měnil tón barvy na fialovou ve scénách, nechápal jsem. Stejně tak nerozumím víle, která spíš vypadá jako rohatý čert nebo démon. Asi mám jiné představy o vílách. O jménu se vyjadřovat raději nebudu. Stejně tak o tom parodickém triu na víly, sudičky nebo nevím co ještě. Logika konverzace s Růženkou v momentu, kdy se měla dozvědět pravdu, vzala za své. Inteligence těmto vílám dána do vínku rozhodně nebyla. Nevím, zda scény mezi nimi měli být komické, mě spíš přišly trapné. Král, který vidí po 16letech svou dceru a po 2 větách jí vrhne do věže, taky super. A o princovi, tupcovi už nevím z jaké země...no nic. Tuhle pohádku vidím jako omyl. Další dílo, které se opičí po jiném kvalitním a originálním díle, ale vytvořilo spíš parodii. Vše mi přijde usekané, ustříhané, zrychlené a strohé. Chvílemi jsem ztrácel pojem a logiku a film mne opravdu nudil. Svůj komentář doplňuji odpovídajícím hodnocením a budu rád, když tuto stvůrnost už neuvidím. Jsem rád, že jsem na to nešel do kina. Protože odcházet uprostřed filmu, to jsou opravdu vyhozené peníze. Tady jsem to aspoň mohl vypnout.

• 13.4.2017  21:10
    Nesmrtelný (2015)

Film byl pro mne neznámý, ale v traileru mne zaujal a i po několikátém shlédnutí mi přijde skvělý. Škoda, že tu má tak nízké hodnocení. Je to zvláštní dílo, které se dotýká konspiračních teorií. Ukazuje moc a sílu peněz a informovanost bohatých VIP osobností. A také ukazuje sílu a moc korporací a médií. A zároveň ukazuje zajímavý lék na rakovinu, který se mění v chladnokrevný byznys. Otázka, zda by takto šlo duši dát jinému tělu. Další otázkou je, jak by se následně tělo chovalo. Naše zdravotnictví je zaostalejší, než tomu tak bylo přes tisíci lety, kdy šlo dát tělo, hlavu či části těla k jinému. Šlo udělat transplantaci všech orgánů v těle. Jsou na to podklady, dokumenty a filmy. Po této stránce bych film rozhodně nehanil. Líbí se mi herecké obsazení, kdy někteří herci mi jsou známí z jiných filmů. Příběh je napínavý a akční. Aspoň pro mne byl. A ke konci velice dojemný, ale u filmů nebrečím, takže jsem se udržel. Jsem rád za ten happyend. Ale je na pováženou, kdo by takto "zahodil" svůj život. I když mnozí bohatí mají svého života dost víc, nežli někteří chudí. Rád se k němu vracím v debatách a rozhovorech s přáteli. Je to inspirativní dílo a dílo, o kterém se dá polemizovat na vyšších úrovních debat a dá se na něj navázat jinými vážnými tématy. Za mne jeden z nejlepších filmů, které jsem za poslední roky viděl.

• 13.4.2017  18:19

Z mého pohledu velice kvalitní, romantická pohádka, která potěší celou rodinu. Nejsem teda moc fanda zpívaných textů a muzikálových děl, ale čeští dabéři se vyznamenali a písničky byly příjemné. Nakonec žádný speciální humor, o který se staral Sněhulda, ve filmu nebyl, ale hubu jsem občas pokřivil. Zajímavý námět dvou sester, kde jedna je ledová královna a její chladní srdce rozehřeje až láska k sestře. Zajímavý zvrat v podobě Hanze, který se nakonec vyjeví do postavy zmetka. Ale během filmu mne něco takového trklo. Vyvážený příběh s magií doplňují zábavní trollové a sněhulda Olaf. Jinak fajn byl zprvu nepříjemný Kristoff a jeho sobík. Všiml jsem si, že na českém internetu je to jeden z nejsledovanějších filmů. Nevidím Ledové království jako nějakou pecku nebo bombu, jak někteří i mí známí jí mají. Ale drtivou většinu českých, nových pohádek strčí do zadku a viděl bych jí i jako slušný doplněk pro vánoční program. A jistě svou kvalitu má a žádného dětského diváka takový film nemůže pohoršit. Rozmezí mezi 4-5. Z mého subjektivního pohledu dávám 4.

• 13.4.2017  14:18
    Mimoni (2015)

No, není to tak špatné. V kině jsem neviděl, i když trailer vypadal vtipně. Poprvé mne film zklamal, ale když jsem se podíval znova, není to tak zlé. Taková jednoduchá, ironická sranda. Párkrát jsem se zasmál a křivila se mi huba. Do rozbrečení to mělo sice hodně daleko, ale neurazí. Četl jsem tu narážky, jak film podporuje kriminalitu. No, dalo by se polemizovat i o jazyku mimoňů, kdy si malé děti budou hrát a takhle "debilně" žvatlat. Jenže to je dobou. A jsou daleko horší díla. Zvláště pak z řad levných seriálů vysílaných na dostupných kanálech v ranních hodinách. Je fakt, že celý děj je postavený na čisté hovadině. Na jednu stranu si člověk u tohoto filmu odpočine, nemusí nad ničím přemýšlet. Jen sledovat děj a zasmát se. Nenáročné a blbu vzdorné. A jak už tu bylo řečeno. Záleží, zda jste nebo nejste fanoušci těchto žlutých potvůrek. Já z nic odvařený nebyl, nejsem a asi ani nebudu. Ale své kouzlo mají. Není to film, který bych si musel koupit a vidět několikrát v roce, ale neurazí. Slušný průměr až nadprůměr.

• 12.4.2017  11:14
    Everest (2015)

Na tento film jsem se těšil a je to vlastně jeden z několika filmů, na kterých jsem byl v kině sám. Když jsem uviděl trailer, bylo mi hned jasné, že na něj musím jít a pečlivě jsem na uvedení čekal. Musím říct, že nelituji návštěvy, ani nelituji toho, že jsem viděl film zcela sám. Po opakovaném shlédnutí musím uznat, že se jedná o zdařilý a velice kvalitní film. Jednak výkony herců, zpracování a kvalita prostředí, ozvučení a efekty. Celé kombo těchto kombinací vypadá realisticky. A i když se pro mne jednalo o neznámá jména herců, nikdo z nic nebyl (jako je to třeba u našich herců) člen divadelní bandy skautíků. Zároveň vztahy mezi postavami a situace byly přirozené. Divák byl postupně zatahován do děje a nic mi nepřišlo, že by bylo přehnané. Než jsem na film šel a následně po něm, jsem se také podíval, o co se vůbec pojednává. A musím tleskat, protože moc filmů není, které by kvalitně zpracovali tragickou událost, kde se dá opřít o skutečná fakta. U filmů nebrečím, ale musím uznat, že v kině jsem byl naměkko a při druhém shlédnutí jsem nezvládl koukat na scénku se závěrečnými fotografiemi. Nevybavím si, který film ve mě vzbudil v traileru a pak při samotném zážitku takový respekt a to od začátku do konce. Proto musím hodnotit maximálním počtem.

• 12.4.2017  10:31

Za fanouška Assassin's Creed se nepovažuji, protože jsem odehrál jen 1. díl a při druhém jsem maturoval, takže jsem toho zanechal a později jsem se vrátil znova jen k jedničce. Když srovnám aspoň první díl, tak hra i tento film mají stejnou chybu. Prolínání se současností. A v tomto filmu tomu ještě dali perlu navrch. Jedna obrovské, robotické paži, která háže s hlavním hrdinou. Křeslo ve hře mi přijde přijatelnější. Následně pak to, že z robotická paže udělá ze sebe zároveň lektora bojového umění a parkuru. I když uvědomění, že hlavní hrdina měl takové předky, mi pak nepřijde tolik špatné, že by z DNA člověk skrytě probudil schopnosti, které uměli jeho předkové. Trošku jsem nepobral, proč hlavnímu hrdinovi dávají "jen" rukavice na ruce. Mohli ho rovnou celého obléct do roucha a dát mu všechny zbraně nebo ho neoblékat vůbec. Následný upgrade vědomostí a umění všech účastníků pokusů Animuse a závěrečný fight s policí a následná scéna mi dojem z filmu prostě kazí. Na druhou stranu bylo ucházející ozvučení, herci a samozřejmě po historické stránce lokality a bojových scén musím film hodnotit kladně. Ale když to vše sečtu, je to průměr, na který se občas z nudy podívám, nic víc. V kině jsem na tom nebyl. Nebyly by to vyhozené peníze, ale jsou filmy lepší. Pokud bych film viděl jen v historické prostředí třeba jen z pohledu Aguilara, tak by to jasně bylo na 5ku. Takhle smůla.

• 12.4.2017  08:18

Tak tu máme další spíše podprůměrný animáček. S hodocením na CSFD více méně souhlasím. Popravdě řečeno, jsem zklamaný. Trailer mne tenkrát v kině nabudil. Když jsem si je pouštěl znova, jeden trailer mne vystrašil. A obavy se pak potvrdily. A navíc film neukázal nic nového. V trailerech jsem viděl všechny pro a proti, nic mne pak už nepřekvapilo. Zvláště po stránce vtípků. Všechny důležité byly ukázány v trailerech, takže ve filmu už to nebylo ono. Nápad byl dobrý. Ale jak se zhostil Pixar mozkových myšlenek ve filmu V hlavě, to je prostě jiný level. Nejvíce mne zklamal postižený, bílý králíček, jako uhnutý pán zvířecího podsvětí a jeho uhnutá banda poskoků. Ještě ke všemu dabovaný Dejdarem, který mi tam vůbec neseděl. Stejně tak Vydra na dravcovi, kdy při rozhovoru s upištěnou fenkou jsem měl tiky v ruce, že film vypnu. Nakonec se to stalo 15 min před koncem. Jako film měl občas pár světlejších okamžiků, kdy se mi zakřivila huba. Ale celkově mi ty situace, rozhovory a chování postav přijde přetažené a přehnané. A nevidím zázrak v tom, že podivuhodné společenství zvířat běží zachránit své kamarády. Sice mi unikl konec filmu, ale nelituji toho a znova ho vidět nemusím. Neurazí, ale víc hodnotit nemůžu.

<< předchozí 1 2 3