Strach z hlubin (2023)

Ženská co se živí potápěním v moři narazí na trosečníky co chtějí zachránit. Zahrání je a oni ji unesou s tím, že po ní chtějí, aby z potopené lodi dostala ven jejich kokain do toho na ně útočí žraloci  a pro ni si přijede její přítel. Průměrný hororový  thriller se žraloky mohlo to dopadnout hůře  jako tady třeba The Black Demon (2023)  40 procent

Co kdyby...? - Co kdyby... Kahhori přetvořila svět? (2023) (epizoda)

Poté co Surtur zničí Asgard koluje tesarakt vesmírem až dopadne na Zemi v době indiánů. Posuneme se v čase a indiánka Kahhori utíká před španělskými nájezdníky a spadne do jezera kde spadl ten tesarakt a  získá tak superschopnosti a pomůže svému lidu. 60 procent

Co kdyby...? - Co kdyby... Iron Man havaroval u Velmistra? (2023) (epizoda)

Na konci Avengers jak Tony poslal atomovku na Chitauri a spadl na Zemi zpátky se ten pád na Zemi nestal a místo toho dopadl v Sakaaru.  Tam vládne Grandmaster co pořádá závody futuristických aut (něco jak filmy Rallye smrti) dojde tam Gamora a chce zabít Tonyho pak jich oba unese Grandmaster a Tony zjistí, že je Grandmaster zlý a vyzve ho na závod. Pokud vyhraje Grandmaster vyhraje Tonyho zbroj pokud Tony planetu Sakaar. 60 procent kdyby neudělaly z Grandmastera homosexuála  dal bych více.

The Boat (2022)

3 páry jedou na výlet jachtou po cestě oslaví narozeniny jednoho z nich ožerou se tam a zdrogují. Ráno se probudí a zjistí, že jim chybí záchranný člun , mobily a  jídlo a pití a někdo je vydírá přes vysílačku.  Bohužel něco zajímavého se děje až zhruba 40 minut před koncem konec je taky neuspokojivý jelikož člověk co za nic nemohl zde zemře a ani pointu to nemá . 40 procent

Dead in the Water (2018) (TV film)

Původně jsem omylem stáhl jiný film Dead in the Water (2021) tak jsem to musel napravit a stáhnout tento. Kdysi jsem měl na dvd tenhle film Vetřelec z hlubin (TV film) (1995) tohle je na podobném postupu.  6 ženských je na lodi jedna vidí na moři plavat chlápka tak ho jdou zachránit a zjistí , že je na něm vetřelec. Bohužel film je nudný a více než toho vetřelce vidíme 6 kravek jak se pořád hádají  navíc oni jsou tak debilní, že se pořád rozdělují i bez příčin asi, aby to mělo děj. Ještě 30 minut před koncem jich žije  5 což taky nepomáhá tak se musejí na konci zabíjet sami od sebe a pak navzájem jena mlátí do té trubky jak postižená možná i je  . Režisér kdysi natočil Krvavé stopy (2004) z toho bude žít už asi celou kariéru nic takového už od té doby nenatočil a jde do průměru až podprůměru. 40 procent

Ptáci stěhováci (2023)

Illumination dělá chybu v tom, že do trailerů dává takřka celé své filmy dělaly to už ve Zpívej 2, Tajný život mazlíčků 2 a Já Padouch 3 takhle potom člověk nemá žádný moment překvapení jelikož to už viděl v trailerech.  Kachní rodinka co nechce migrovat jelikož  se otec bojí se rozhodne migrovat. Po cestě narazí na volavky co jim otec líčí jako predátory, ale tyhle jsou hodné a pak doletí až někam do města tak jim pomáhá holubice a  ara pak ještě přiberou holuby a naopak po nich jde kuchař co mu pokazily kšeft  . Konec vypadá jako něco z animáku Ria tak je to pěkné pro připomenutí.  Je to rodinný film co si na nic nehraje a  účel plní zhruba jednou dvakrát se můžou i dospělí zasmát děti asi vícekrát. Je to mezi 3 a 4 hvězdami , ale nevidím tam žádnou přidanou hodnotu , abych tu 4 hvězdu dal. 60 procent

Perinbaba a dva světy (2023)

Lukáš je synem Jakuba a Alžběty z prvního dílu Jakub už je po smrti a pro Alžbětu si dojde smrtka na začátku filmu. Alžběta Lukášovi řekne , že si přeje , aby šel do světa tak jde narazí na nějakého chlápka co vypráví příběhy o bájném sedmirohém beranovi co žil v nějaké krajině hojnosti kde rostly na stromech salámy a ve vodě teklo mléko (tady asi naráží na mořskou pěnu jelikož v té době byly lidi  omezení  tak si to mohly splést ve filmu ani ukázané to mléko není) uvěří tomu a vydá se to místo  najít . Na cestu mu dá Perinbaba svého psa  , aby mu pomáhal přežít a mezitím po něm jde zubatá co ho chce zabít. Oproti jedničce je to slabší navíc posledních   cca 30 minut je už pěkně debilních já chápu , že jsme v pohádce , ale tady už to zabrusluje i do fantasy kdy vidíme ženské létat na sukních  a podobné hovna i s koncem už to nezvládly jelikož zde z ničeho nic zubatá skončí s řemeslem tím pádem by ho nepopravily tak nemusel ani utíkat. Navíc do filmu narvaly i feministické hovna o nadřazených ženách a chlapech co musí zemřít asi, aby to více vydělalo. P.s. V tom spodním království je řečeno, že tam nejsou žádné ženy přesto tam žijí malé dívky hodně velká filmová chyba P.s. 2 Proč ta smrtka mluví více jazyky na konci co to jako je pochopil bych ještě kdyby třeba z ničeho nic začala mluvit slovensky  (takový vtip pro české diváky) nebo česky (pro slovenské diváky) , ale tady to nedává smysl navíc ji nejde rozumět aspoň titulky tam mohly dát P.s. 3 Tak, že vše se odehrálo za jeden den (ráno ho měly popravit) on dokázal najít si lásku pak najít sedmirohého berana a vysvobodit zakleté království a ještě se i vrátit a mezitím i vyspat kde se na něho hrabou Avengers.  60 procent

Tři zlaté dukáty (2023) (TV film)

Princezně Julii napíše  v 16 století   teta dopis, že umírá a chce po ní ať ji navštíví. Poddaní jí radí ať to nedělá jelikož ta teta je čarodějnice a zlá osoba ona , ale na ně nedá jelikož chce splnit umírající ženě poslední přání. Tak ji navštíví v nějaké rozvalině a zjistí, že neumírá a chce, aby si vzala jejího syna , aby mohla dědit Julie nechce jelikož ho nemiluje tak ji teta zakleje. Vrátí jí 3 dukáty co jí Julie dala  s tím, že každých 100 let se může vrátit a její prokletí skončí , když   někomu dá ten dukát a ten jí ho vrátí mezitím se vlády chopila ona a pak nějaký chlápek co je zadlužený a vše rozprodává  . Pokus v 17 stoletím a 18 století jí nevyjde tak jí zbývá poslední pokus v 19 století kdy najde pasáčka ovcí a dá mu dukát on  ho , ale nechce utratit jelikož si šetří na cestu do USA. Prvně je tam řečeno, že ona nemá říkat kdo je a proč je zakletá, že je to porušení pravidel  ona mu to řekne a nic se nestane a pokud to pravidlo mohla porušit proč tehdy těm lidem třeba neříkala máš jeden dukát za to si , ale nic nekoupíš vrať mě ho a mohla mít vystarané. Jaká je vůbec šance , že ten dukát pořád platil i po 200 letech třeba? . Dále ten současný vladař nemůže mít zámek pod sebou jelikož ona nebyla oficiálně označená za mrtvou tohle je taky blbost proč si to prostě nějak nenechal  papírově potvrdit, že nejspíše nežije je to přes 300 let co zmizela. Jinak ta vzducholoď vypadá divně, že by letěla tak nízko nad nima. Jinak je tam řečeno, že jí ten dukát musí vrátit, ale on si ho pořád držel u sebe tak, že měla zemřít není tam řečeno kdy ho musel vrátit a kolik má času tohle je tam dodáno až později ta čarodějnice to na začátku neřekla . Jinak princezna je pěkná a dobře se na ni dívá postava Katky je vtipná a člověk se u toho zasměje aspoň bohužel konec se nepodařil ona měla počítat s tím, že ji ten vladař pozná zvláště, když tam má svůj obraz a vypadá úplně stejně.   60 procent

Klíč svatého Petra (2023) (TV film)

Já vím, že je to pohádka a je to na jiném logickém postupu, ale však ta zápletka a dění na plátně je úplně debilní.  Svatý Petr chodí chlastat do hospody v kapse si nosí viditelně klíč  ten mu ukradne jeden zloděj pak narazí na jednu zlodějku ta ho okradne tak on ji nahání po cestě jí ten klíč spadne a zvedne ho nějaký muzikant co jim to chce vrátit všichni tři spadnou do vody a utopí se  za zhruba ani ne 2 minuty , když jsou kousek od mola. Jsou z nich dušičky u místního vodníka ten je omylem jednou vypustí a oni jdou k nebeské bráně tam je svatý Petr pozná a vrátí je zpět s  tím , že pokud ten klíč nevrátí do 9 dnů půjdou do pekla. Ten klíč sebral královský pes  tak oni ho nahánějí mezitím  princezna  hledá nápadníky tak oni , aby se tam dostali předstírají jednoho  nápadníka s komtesou a sluhou. Po té princezně jede i místní vodník  a do toho jejich rádcové kradou (kde jsem to jenom  viděl Tajemství staré bambitky (TV film) (2011) a Tajemství staré bambitky 2 (2022)). Jinak je to plné nesmyslů  všichni  občané mají peníze v jedné pokladně jak to jako dělaly, když někam jdou to jako to jako tam všichni hromadně chodí Nárožnému jde místy hovno rozumět asi to mělo být vtipné, ale není.  Navíc je to senilní král proč ho nezbavily trůnu u princezny vybírají nápadníka co ji odvede co nejdále, ale ona je zde představena jako někdo kdo je na tom otci fixovaná tak, že by daleko nejspíše nešla. Ona je zde prezentovaná jako velmi inteligentní (proč ty úkoly nevybírala ona jsou to její nápadníci?), ale sama   si nápadníka  vybrat nedokáže nechává to na těch rádcích. Zachraňuje to jedna vtipná hláška (Tobiáši krájíš ubrousek) a ten pes (border kolie moc ve filmech nejsou což je škoda) i ty 3 hlavní postavy a princezna jsou sympatické. P.s. jaký má smysl chytat ryby na rybníce kde žije ten vodník ještě se s ním bavit a ještě být tak blbý a chytat to před ním, aby Vám pokaždé řekl , že tu rybu zná a chtěl po Vás, aby jste ji pustily? P.s. 2 Proč ten klíč otvírá všechny dveře má  přece jen otvírat jen nebeskou bránu a proč o přijetí do nebe rozhoduje Svatý Petr a ne bůh (asi nebyl rozpočet na postavu boha)     60 procent