Mortal Kombat Legends: Cage Match (2023)

Zatím  nejslabší animák ze světa Mortal Kombat na to, že na tom dělali 4 lidé slabota. Johnny Cage hledá herečku Jennifer přijde k ní do baráku a tam se spolu mlátí dvě ženské o svitek on jim ho ukradne a jednu jeho agent zabije. Pak po něm jdou další ženské a na konci se zjistí , že je tam nějaký kult co chce oživit Shinnoka. Kromě posledních 20 minut a zhruba 2 minut Raidena  tam není nic co by  zaujalo. 40 procent dokoukáno po kouscích zhruba  ve 4 dnech.

Povýšení (2024)

Ženská  dělá stážistku a nemá peníze tak žije  s příbuznou  a jejím přítelem  v jejich bytě kde jim neplatí ani korunu za pobyt . Ačkoliv nemá peníze má  drahé šaty chodí do luxusních restaurací jezdí první třídou   v letadle a chodí si na různé párty a zaletí si i do Londýna kde na to bere je mě záhadou možná má ten bezedný měšec co byl v Třech veteránech .  Tam potká chlápka  zamiluje se do něho a pak zjistí , že jeho matka prodává obrazy co ona chce s její šéfkou prodat. On si myslí, že ona je ta šéfka ona to nevyvrátí (v podstatě z toho nemá žádné benefity a jakýkoliv idiot co by se podíval na internet jak vypadá ta šéfka by zjistil, že lže je tam i scéna kdy ta šéfka je na obalu časopisu Time a oni to mají dokonce vystavené v baráku a nepřijde jim to divné, že vypadají jinak )   a domluví  ten prodej pak to padne jelikož jí (té matce)   předtím řekla, že to má větší hodnotu a její šéfka ji vyhodí jelikož se vydávala za ni ona jde za tou matkou řekne jí to a ona ji jmenuje vedoucí aukce s tím, že pokud jí budou ubližovat odejde z prodeje a prodá to konkurenci . Ona je teda povýšená a první co udělá je to, že vyhodí nějakého no name chlapa jen kvůli tomu, že je chlap nejspíše místo 2 ženských co ji šikanovali a té šéfky co ji celý film uráží reálně ten chlap jí ubližoval méně než ty 3 a navíc ta šéfka ji vyhodila   . Jinak k filmu kromě ní a toho chlapa tam není nikdo sympatický všichni jsou v podstatě snobi co jim jde jen o peníze o humor  se starají jen ti z toho bytu co mají občas dobré hlášky a vtipy  jsou zde i romantické scény kdy se líbají na různých místech, ale je jich málo . Ona je pěkná táhne to nahoru bohužel zbytek to táhne dolů. P.s. ten kluk nemůže za to, že je astmatik jako vážně ho budeme ještě urážet? Co bude dál budeme se smát lidem co nemají třeba nohu, že nemůžou chodit? 40 procent

Démon ve mně (2023)

2 Indky byly kamarádky od dětství pak nastoupily do školy  a jedna chtěla být společenská a hledat si kamarády a druhá naopak chtěla být samotářka tak se přestaly bavit. Ta samotářka pak našla sklenici ve, které je uvězněn démon jednou jí o tom řekne a ona jí tu sklenici rozbije ten démon se  dostane ven  a unese ji ta druhá ji pak hledá a ten démon jde po ní a jejich blízkých. Bohužel na horor to má málo hororových scén zhruba tři (jedna scéna nápadně vykrádá Zhasni a zemřeš (2016) ) a zabití je tam pouze jedno a trikově vypadá špatně. Plusové body za vhled démona a kulturu mínusové za konec. 40 procent

Nightshade (2022)

Policajt má vidiny vražd ty se pak stávají a on chodí za psychiatričkou to řešit. Zbytek psát už je velký spoiler k filmu.  Při sledování doporučuji to rovnou přeskočit  na zhruba 60 minutu kde se dozvíte vše podstatné  do té doby se to tak táhne a a je to nudné.  Ta myšlenka kdo to dělá a proč to dělá je dobrá a , i když už někde byla třeba tady  Ctihodný občan (2009)  tak je funkční. Bohužel konec se nepodařil a vyřešili ho nejhorším možným způsobem jak mohli. 20 procent za film  a 20 za ženský kásting.

The Seeding (2023)

Zaujal mě popis filmu a obal  bohužel to jsou  asi jediné  pozitiva filmu ještě je tam sekyrka v noze vlastně . Chlápek jde někdo do kaňonu fotit zatmění narazí tam na děcko co mu řekne, že hledá rodiče chlápek mu jde pomoct hledat a ztratí se. Narazí na barák někde v rokli  tam je ženská jde tam za ní si odpočinout a najít pomoc  ráno  se probudí a nemůže se z tama dostat. Mezitím potkává nějaké magory a snaží se přežít  je to nezážitné a táhne se to (nechápu rozdělení do 5 měsíců to, že mu šel pořád digitální foťák   ani  neřeším radši) i označení horor bych  nepoužil spíše drama. 20 procent

Orion a tma (2024)

Dreamworks je zvláštní studio dokáže natočit třeba  Shreky, Trolly nebo Kocoury v botách a pak natočí něco tak zbytečného jako je tohle.  Orion je kluk co  se všeho bojí jedna z věcí, kterých se bojí je i tma a ten (není to chyba ztvárňuje ho muž) ho v noci navštíví a ukáže mu jak se ho nebát. Do toho zde máte 5 jeho kámošů co mají taky různé funkce (tam mě nejvíce zaujala ta chobotnice)  a ty tmě pomáhají. Ke konci se rozhodnou to všichni zabalit a tma zmizí a oni ho obnovují do toho se zde mísí budoucí Orion a minulý Orion a  jeho budoucí dcera co se jen tak vrátí do doby kdy neexistovala a nikdo to neřeší na konci i Orion uráží své rodiče , že už jsou staří a dávno mají zemřít (nevím jestli je dobrý nápad dávat to do animáku)   .  Animace připomíná Kapitána Bombarďáka ve filmu (2017)  taky od Dreamworks tuším a film je kombinace V hlavě (2015) a Legendární party (2012). Ocenit lze tak tu chobotnici, postavy tmy a  narážku na animák Spláchnutej (2006). Pokud máte od 10 let dolu tak to oceníte asi více. 40 procent

Trunk (2023)

Ženská jede na výlet s přítelem po Jižní Americe po cestě se staví na benzínce a oba je unesou. Ona je pak v kufru auta a snaží se přežít s tím, že ví, že  únosce jí už sebral  ledvinu a veze ji někam kde ji chce zabít (proč ji nezabil někde v lese film neřeší). Do toho si volá s policajtkou s tím přítelem s otcem   a jednou její kamarádkou. Chválím , že do toho zapojily Českou republiku  bohužel zhruba od půlky to už nudí a konec a to, že má někdo v kufru auta díru jak kráva a nikomu to nepřijde divné je blbost. 40 procent

Jurská vzpoura: Dinokracie (2022)

Už začátek pobavil armáda převáží 2 allosaury v takovém kontejneru kde jdou krásně vidět a navíc je otevřený tak, že můžou klidně protáhnout tlapu a ti vojáci  se ptají co tam je. Dinosauři utečou a jdou k matce co snesla vejce v tom jim zabraňují 3 vojáci a jedna vojačka (na více nebyly prachy). Je to levné , ale zase koukatelné Roberts tam jen sedí  mluví do telefonu a jednou se  projde.  P.s. ty dinosauři vypnuly elektrický proud , ale svítilo se tam zajímavé P.s. 2 co se stalo s tím druhým mládětem nepamatuji si, že by ho zabily? 40 procent

Ještěr (2023)

Proč se to kurva  jmenuje Ještěr a v čem byl ten mysteriózní prvek jako? Někdo zabije realitní makléřku (kdo to byl nezjistíme) vyšetřuje to policajt s jedním černochem (ten je tu úplně k ničemu jen asi, aby  se naplnily kvóty) na konci se zjistí, že někdo schovával do baráků drogy pak dal tip policii ta  ten barák zabavila i s drogama pak ho  v dražbě koupila realitní firma a ty baráky prodávala i s drogami, které někdo kdo ty drogy zabavuje sebere a posílá do oběhu znova  svým klientům. Ona to věděla a věděla i, že  je do toho zapletena místní policie (jak nevíme nevysvětlí to) a chtěla jich udat, ale někdo ji zabil. Celé je to strašně komplikované a proto má ten film přes 2 hodiny nejspíše , i když by to šlo zkrátit klidně na 70 minut a nic by se nestalo .   Na konci se zjistí, že ten policajt co si myslíme , že byl hajzl tak je hodný, ale zabijou ho a vedou to asi 2 policajti ten hlavní je zabije a jeden z nich je tam dvakrát (proč nevíme nezjistíme to a  nejsou zde k tomu žádné indicie) . Ten co o tom věděl s jeho matkou vyváznou   tomu říkám spravedlnost. 40 procent ztráta času

Dračí doupě 2 (2005)

Damodar jeden ze záporáků jedničky nějak přežil probodnutí mečem a pád z budovy a chodí si po světě. Najde nějakou kouli a chce se pomstít Ishmiru  tak, že ovládne přes ni draka a bude po něm chtít , aby Ishmir zničil.  Z Ishmiru ho jde zastavit 5 lidí 3 kouzelníci a 2  bojovníci na více nebyl rozpočet. Je to levné a působí to televizně a kdejaký díl seriálové Herkulesa nebo Xeny je zážitnější. Navíc pokud čekáte nějaké bitvy tak Vás film zklame je tam jeden boj s nějakými bandity jeden s nějakými draky a bitva  u Damodara co je levná a on tam jen stojí a čumí na ně na koni je ještě bitva s tím drakem , ale ta nemá moc čím zaujmout . 40 procent za tu blondýnu, barbarku a tu elfku/kouzelnici nebo co to bylo.