Neviditelné zlo (2024)

Cením si toho, že Blumhouse zkouší různé žánry hororů, ale takhle ne. Tohle je taková kopírka Insidiousů (démoni co jsou v našem světě  a chtějí do svého přivést oběti) a Poltergeistů (holka co se ztratí a rodiče ji jdou hledat do imaginárního světa). Holka měla kdysi imaginárního kamaráda ten jí slíbil , že ji dovede do imaginárního světa ona tam šla pak zjistila, že je zlý a chtěla pryč otec tam šel za ní a oba z tama odešly (film nevysvětlí jak) akorát mu z toho hráblo. Na tohle zapomenula a přestěhovala se pak si našla chlapa  a rozhodla se vrátit do toho domu a tam na toho imaginárního kamaráda narazila pro změnu dcera jejího přítele. Bohužel je to nefunkční a lekačky pokud jste viděli několik duchařských hororů tak se nemáte čeho bát. Zemře tam jen jedna postava a to ještě na konci a takovým stylem, že ji zabijou mimo záběr kdy ji vtáhnou do místnosti  je pěkné , že medvídek umí několik forem , ale k čemu to je, když je neschopný. Jsou zde va  zajímavé zvraty co měly potenciál a dal bych za ně více hvězd, ale ani jeden se nesplní bohužel.    Jinak film na , který kouká ta její druhá dcera s tím sousedem je Zombie (TV film) (2018)  40 procent

Arctic Void (2022)

20 lidí se plaví na lodi někde v Špicbercích něco se tam stane (nic neukážou) a zůstanou jen 3  a ti se snaží přežít. Pokud čekáte něco zajímavého zklamu Vás  ve  většině filmu chodí po vylidněných místech a kecají herci jsou taky příšerní o dialozích škoda mluvit jeden tam umírá  řeší , že něco postavili asi Amiši (Jak by to asi udělali a proč by tam byli? To je jak říct, že pyramidy v Egyptě postavily husité). Jediná zajímavá scéna je jak mrož zabíjí své mladé jinak nic ještě je tam pták bez očí, ale to nedává smysl ani .  Pointa filmu je jaká, že jednoho zastřelí a druhý  tam zkysne nebo ho zastřelí taky asi?  20 procent za důvod proč  se to děje ztráta času.

Sladký život (2024)

Chlápek je sportovec co má bohatý sexuální život jednou má mrtvici a skončí v nemocnici. Tam  mu řeknou, že musí dostat nové srdce jinak na tom bude špatně operuje ho ženská co s ní kdysi něco měl a ta mu naznačí , že má možná ženské srdce a on pak hledá tu od , které to má.  Narazí na rodinu co přišla o manželku a snaží se jim pomáhat jelikož si myslí,  že je to ona a do toho se snaží chodit s tou doktorkou a s její dcerou píše nějakou školní práci. V rámci české produkce nadprůměrný film bez pitvořících se herců s zajímavým námětem. Jinak není to moc komedie (jediná vtipná scéna je tam pořád to, že chlap trpící narkolepsií usne) ,  ale to vůbec nevadí největší mínus je tak nevýrazná hudba  . 80 procent

Manželé Stodolovi (2023)

Taková sonda do hlavy ženské co nechtěla dělat  našla si chlapa co byl manipulativní a řekla mu jednou ať okrade nějakého dědka on to podělal a zabil ho. Nahráli to na sebevraždu a pak zjistili, že nějaká ženská ho asi viděla a chce to říct policajtom tak ji zabili a nahráli to na to, že se ztratila při túře pak narazila na jednu babku s dědkem co jí řekl, že je štětka ona se nasrala řekla mu to a společně jich zabili. Z jejich peněz si zacálovali svatbu a zaplatili někde barák on začal dělat ona nechtěla být doma sama tak začala zabíjet sama pak se to on dozvěděl a zabíjel některé znovu s ní. Na konci narazili na dědka v lese a chtěli ho zabít , ale k němu došli příbuzní zavolali policajty a ti je chytili. Ona vše svedla na něho tak on dělal rekonstrukce činu dostal se k případu kde vraždila ona a nevěděl jak to dělala policie si pozvala ji a on řekl, že některé vraždila ona (tady je řečen ten jeden případ v skutečnosti jich bylo více)  tak je ob obvinili a oba dostali doživotí pak se rozvedli. Je škoda, že není zde řečeno kolik jich zabili a kolik on a kolik ona to je možná jediná výtka. Jinak co jsem někde četl ona ho fakt naváděla tak, že tady to je pravdivé není to žádný šovinismus jak tu někdo naznačuje. P.s. kdyby si chtěl někdo počíst https://cs.wikipedia.org/wiki/Jaroslav_a_Dana_Stodolovi 60 procent

Mladá dáma (2024)

Abych si to ujasnil ženská z bídného království kde je taková chudoba , že z tama lidi odcházejí dostane od krále z bohatého království nabídku na svatbu.  Princ vypadá zženštěle jako by měl rád jinačí pohlaví  nějaká chemie mezi nimi taky není . Jediný důvod proč si ji bere  je ten, že potřebují nevěstu a to bídné království prachy (tohle nedává ani smysl a z dlouhodobého hlediska je to finančně nevýhodné platit pořád chudým za jejich ženy). Královna z bohatého království má nalakované nehty a ta holka z bídného má francouzskou manikúru jelikož je to Netflix tak je tam velký počet černochů od královny po různé poddané a rytíře. Oni ji pak hodí dračici, protože kdysi jejich předci zabili  3 dračí mláďata a král ukecal dračici , že místo, aby zabila ho bude zabíjet nevěsty (zvláštní, že ty mrtvoly jsou větší než v tom flashbacku) .  Od tadyka je to už lepší dostaneme létající spálené ptáky, svítící léčící housenky a upáleného koně. Ten labyrint je zajímavý a občas se objeví zajímavá scéna  (krystaly, vzpomínka na předchozí princezny). Závěrečný pokus o likvidaci je debilní aneb nemáme na to , aby ji zabila zkusí se zabít sama a pak ji ta princezna vyléčí a ona (ta dračice) se pomstí (jak to, že měla to oko zpět, když jí ho vypíchla?). P.s. později je řečeno, že stačily 3 princezny (v podstatě to nemusely být ani princezny mohly unášet náhodné ženské a vyšlo by to na stejno šlo jen o tu krev )  a dluh by byl splacený před tím tam zemřelo  minimálně 5 ženských (podle těch jmen) jak to  teda funguje? P.s. 2 Ona vyzabíjela všechny v tom království jen kvůli tomu, že jejich vůdci byli zkažení to je jak kdyby někdo chtěl hodit atomovku na Německo, protože tam byl Hitler.   60 procent

Stranger in the Woods (2024) odpad!

Nevadí  mě, že je to přehlídka klišé vadí mě , že je to nudné a kromě 20 minut na konci se nic neděje. Konec je i překombinovaný jak ona tak on i ten třetí měly tolik možností někoho zabít a nezmohly se na nic. Ženská se prý pokusila o sebevraždu poté co zjistila, že její přítel, kterému řekla ne při žádosti o ruku zemřel při autonehodě. Ona tvrdí, že to nebyla ona , ale , že ji chtěl někdo zabít kamarádi jí nevěří. Jednou si zajdou na chatu k bratrovi jednoho z nich a jí se zdá , že po nich někdo jde navíc jí zmizí i pes. Většinu filmu jsou na té chatě a vykecávají si pak jeden zmizí a nikomu to nepřijde divné a pak máme už konec, který je místy  i vtipný, když se dva chlápci mlátí a nikomu neteče ani kapka krve. Pobavila hláška žer ty tlustá svině a potěšilo to, že ten pes přežil a závěrečné zúčtování  za to 5 procent.

Karusell (2023)

6 přátel jde s nějakou holkou někam na oslavu tam ji zdrogují a nahánějí. Ona zazmatkuje uteče do lesa spadne ze skály a zabije se po roce  5 z nich dostane pozvánku na vip vstup do zábavního parku a průvodkyni jim tam dělá ta poslední co tam byla a do toho jich tam někdo nahání. Nemá to čím zaujmout a působí to průměrně. Nějaké gore tam sice je (useknutá hlava, podříznutí, pořezání žil) , ale ni co by jsme jinde neviděli. Mínus za otevřený konec .40 procent

Kung Fu Panda 4 (2024)

Asi nejslabší díl každý předchozí  díl pandy měl zajímavého záporáka s motivací Tai Lang měl motivaci na  Si Fua Lord Shen chtěl zabít Poa a Kai na Oogwaye  co má tenhle díl ? Nic prostě chameleonka chtěla umět kung fu a někdo jí řekl , že je na  to malá ona se naštvala stala se zlou nějak ovládla město a rozhodla se získat tu Poovu hůl , aby vysála sílu ze všech postav v duchovní říši (to, že v tomhle díle bojují podělaní králíci dokonce i pásovec se vůbec neřeší) . 3/4 filmu je v normálním módu jen se v někoho promění , aby se na konci díky té holi dostala k síle všech z té duchovní říše. Pokud se  těšíte na předchozí záporáky zklamu Vás Lord Shen tam má tak minutu a ani nepromluví Kai to samé a Tai Lang má v podstatě vše co je v trailerech nic více nic méně. I konec záporačky je nudný porazí ji jedním chvatem  a pak si ji odnesou do duchovní říše (jak to funguje, když je živá se nedozvíme ani to nikdo nevysvětlí). Jo a jinak zuřivá pětka se objeví až na konci s titulky a nikdo tam ani nepromluví.  Co chválím je nová postava Zhen ta to drží na průměru   pokud by byl další díl vyloženě jen o ní bral bych ho přijde mě zajímavější postava než Po. 40 procent

Shen Hai She Nan (2022)

Monster horor se vším všudy. Největší pozitivum je tam to, že se tam od začátku do konce pořád něco děje a bodycount jde do vysokých čísel.  Hned na začátku máme společnost co se věnuje na ostrově  hadům má tam jednoho  velkého jednoho středního a x malých a rozhodne  se je zabít to se nepovede a ti hady zabijou ty lidi tam. Posuneme se o rok dopředu a v lodi je chlápek co vyšetřuje tu společnost a tu loď napadnou ty hadi někteří přežijou a utečou na ten ostrov ze začátku.   Tam na ně útočí nějaké masožravé rostliny nebo co to bylo obří pavouk a ty hadi. Chválím i způsob zabití toho obřího.  Mínusem je bohužel to, že je to blbé  v některých scénách několikacentimetroví hadi na ně útočí a oni před nimi zdrhají herecky je to taky bída .   60 procent

Temná okna (2023)

4 mladí (3 holky 1 chlap)  jeli někam autem měli nehodu a jedna holka zemřela. Pak šli po jejím pohřbu na rozloučení kde strýc mrtvé řekl té co řídila , že je škoda , že neumřela místo ní.  Ona byla z toho špatná a ta zbývající holka jí řekla, že její rodiče mají barák co nevyužívají, že si tam zajdou a pokusí se přijít na jiné myšlenky tak tam jdou a tam narazí na někoho kdo po nich jde.  Bohužel je to nudné takových 60 minut se nic neděje jen pořád posloucháme dokola nahrávku z té nehody. Pak zjistíme kdo to byl (nečekaně)  a on  zabije 2 ze 3 a máme konec.